Počasí Ghana Kintampo


Ghana je země na západním pobřeží Afriky se subtropickým podnebím. Kintampo, malé město v centrální části země, také sdílí toto podnebí. Počasí v Kintampu je charakterizováno teplými a suchými zimami a horkými a vlhkými léty.

V Kintampu jsou zimy relativně suché a teploty se pohybují mezi 20-30 °C. Zimní období trvá od listopadu do února, což je ideální čas pro návštěvu tohoto regionu. Srážky jsou minimální a slunečné dny jsou běžné, což umožňuje turistům proniknout do okolní přírody a zažít krásu ghanské krajiny.

Léta v Kintampu jsou horká a vlhká. Teploty se pohybují mezi 30-35 °C, často doprovázené vysokou vlhkostí vzduchu. To vytváří pocit dusna a potřebu vyhledávat chládek ve stínu nebo vodě. Léto trvá od března do října a v tomto období je region ovlivňován jižními monzuny. Ty přinášejí pravidelné a hojné deště, které jsou však vítané, protože zajišťují obdělávání země.

Během léta může Kintampo zažít tropické bouřky, které jsou často doprovázené větrnými poryvy a přívalovými srážkami. Tyto bouřky mohou způsobit ochlazení počasí, což je často vítáno obyvateli i turisty. Bouře také dodávají přírodní krásu a pocit osvěžení.

Kintampo je známý svými nádhernými vodopády, které jsou výsledkem tohoto vlhkého a deštivého klimatu. Hlavními turistickými atrakcemi jsou Kintampo vodopády, které jsou uprostřed tropického deštného lesa. Tyto vodopády jsou napájeny vodou z řeky Pumpum a zaručují návštěvníkům spektakulární pohled.

Vzhledem k tomu, že Kintampo leží na rovníkovém pásu, teploty zde zůstávají poměrně stabilní po celý rok. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 25 °C, což poskytuje příjemné počasí pro návštěvníky.

Vzhledem k těmto klimatickým podmínkám je důležité, aby návštěvníci Kintampa měli vhodné oblečení. Lze doporučit lehké a prodyšné oblečení, které je vhodné pro teplé klima. Je také důležité mít s sebou sluneční brýle, ochranu proti slunci a voděodolný krém, zejména během léta.

Kintampo v Ghana nabízí různá počasí a klimatické podmínky po celý rok. Bez ohledu na to, které roční období navštívíte, můžete se těšit na krásné přírodní scenérie, teplé teploty a vřelost místních obyvatel.


Dovolená Ghana Kintampo


Pokud hledáte unikátní a nezapomenutelnou dovolenou, může být pro vás zajímavou volbou adrenalinový výlet do Ghany, konkrétně do města Kintampo. Kintampo je malé město rozprostírající se v dolní části údolí řeky Volta a je známé svými krásnými vodopády a těmito vodopády byste si měli určitě nechat ujít, pokud máte rádi krásnou přírodu.

Kintampo Waterfalls jsou největší turistickou atrakcí v temné západní Africe a můžou být dosažitelné pěšky, jelikož jsou v blízkosti města Kintampo. Tyto vodopády mají dvě úrovně, a největší z nich má výšku až 27 metrů. Kromě toho jsou kolem vodopádů krásné, zelené lesy, které dodávají celému místu mágičnost a tajemství.

Kromě Kintampo Waterfalls můžete v okolí Kintampa navštívit také Bui National Park, kde se nachází kaniony a řeky obklopenéysokými hory. Na tomto místě se můžete také projet na člunu po řece Volta, což je zážitek, který nemůžete nechat ujít. Můžete také navštívit nejrůznější vesnice, kde si můžete prohlédnout a nakoupit tradiční řemeslné výrobky, hudební nástroje a krásné nádherné kroje.

A pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete se vydat na jednodenní výlet na vodopády Fuller Falls. Zde jsou k dispozici aktivní aktivity, jako například horolezectví, odvážné skákání do řeky nebo jízdu na lyžích po vodopádu.

Ubytování v Kintampu je cenově dostupné a ve městě se nachází mnoho malých hotelů a guesthousů. Západní standard je zde samozřejmě trochu jiný, ale pokud máte rádi netradiční zážitky, tak vám to určitě nevadí.

Cesta do Ghana ke Kintampo není zrovna nejlevnější, ale vzhledem k tomu, jak jedinečná a nezapomenutelná zážitek Vás tady čeká, je cesta stojí za to. Pokud plánujete cestu do Ghany, nezapomeňte si do zavazadla vzít oblečení na horké počasí, ochranný repelent a náhradní boty, jelikož boty se Vám mohou během cesty zničit a nahradit boty v tomto místě není zrovna jednoduché.

Tak neváhejte a zarezervujte si dovolenou do Ghany – budete si ji pamatovat celý život!


Letenka Ghana Kintampo


Ghana je země ležící na západním pobřeží Afriky a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých turistických atrakcí. Jednou z těch nejzajímavějších oblastí je region Kintampo, který je známý svými nádhernými vodopády, překrásnou přírodou a jedinečnou kulturou. Pokud plánujete návštěvu Ghaně a chcete objevit tuto fascinující lokalitu, doporučuje se využít letenky do Kintampa.

Letiště Kintampo se nachází ve stejnojmenném regionu a je jedním z nejdůležitějších letišť v Ghaně. Nabízí přímé spojení s vnitrostátními i mezinárodními destinacemi, což umožňuje snadné cestování do této oblasti. Existuje několik leteckých společností, které provozují lety do Kintampa, a jednou z nejpopulárnějších možností je letenka Ghana Kintampo.

Pokud se rozhodnete využít letenku do Kintampa, můžete se těšit na strhující výhledy na neuvěřitelnou přírodu regionu. Jedním z nejvýznamnějších turistických míst je Kintampo Waterfalls, který je považován za vnější krásu Ghanů. Vodopády jsou ohromující a majestátní, a jejich kaskády vytváří dech beroucí pohled. Můžete si zde užít chvíle klidu a odpočinku, nebo si dokonce zaplavat v jedné ze skokanských částí vodopádů.

Dalším zajímavým místem je Kintampo Canopy Walkway, který je nejdelší canopy walkway v západní Africe. Tato prosklená lávka, táhnoucí se mezi korunami stromů, nabízí nádherné výhledy na tropické lesy a okolní krajinu. Pro ty, kdo si chtějí dopřát adrenalinový zážitek, je tato atrakce neodolatelná.

Kromě přírodních krás můžete v Kintampu také zažít unikátní kulturu a tradice místních obyvatel. Můžete navštívit tradiční trhy, kde se prodává mnoho místních specialit a suvenýrů, a seznámit se s přátelskými lidmi, kteří vám rádi ukáží své zvyky a zvyklosti.

V oblasti Kintampo existuje také několik zajímavých ubytovacích zařízení, která nabízejí příjemné prostředí a komfort. Při plánování cesty do Kintampa můžete vybrat mezi luxusními hotely s veškerým moderním vybavením nebo si zvolit menší guest house, která vám poskytne příležitost prozkoumat autentický ganský životní styl.

S letenkou do Kintampa můžete zažít nezapomenutelné dobrodružství v této krásné části Ghany. Bez ohledu na to, zda se zajímáte o přírodu, kulturu nebo dobrodružství, Kintampo nabízí vše, co si přejete. Takže se připravte na objevování a využijte cestování letecky, abyste se dostali k vašemu cíli rychleji a pohodlněji.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Kintampo


Jaké jsou nejlepší aktivity v Kintampu?
V Kintampu je mnoho zajímavých aktivit, jako např. prohlídka přírodního parku Kintampo nebo návštěva vodopádu Kintampo.

Jak dlouho trvá cesta z Accry do Kintampa?
Cesta z Accry do Kintampa trvá asi 5-6 hodin autem nebo autobusem.

Kolik stojí vstupné do přírodního parku Kintampo?
Vstupné do přírodního parku Kintampo obvykle stojí asi 10 GhC pro dospělé osoby a 5 GhC pro děti.

Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Kintampu?
V Kintampu se nachází několik dobrých hotelů a pensionů, jako např. Royal Senchi Resort, Kintampo Hotel nebo Banyan Tree Apartments.

Kolik stojí taxi z letiště do Kintampa?
Cena za taxi z letiště do Kintampa závisí na vzdálenosti, řidiči a podmínkách. Obvykle by to mohlo stát od 150 GhC do 300 GhC.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kintampa?
Nejlepší čas na návštěvu Kintampa je během suchého období od prosince do března, které nabízí jasnější a slunečnější počasí.


Ubytování Ghana Kintampo


Ghana je africká země plná neuvěřitelných přírodních krás a bohatých kulturních tradic. Mezi mnoha turisticky atraktivními místy v Ghaně se nachází také město Kintampo, které je rovněž oblíbenou destinací turistů, kteří přijíždějí do této země. Pokud hledáte ubytování v Kintampu, následující článek vám nabídne několik tipů.

Nejoblíbenější možností pro ubytování v Kintampu jsou bezesporu hotely. Mnoho z nich se nachází v centru města, což vám umožní snadný přístup k mnoha restauracím, hospůdkám a turistickým atrakcím. V Kintampu je několik různých cenových kategorií hotelů, některé nabízejí luxusní služby a další jsou vhodné pro turisty s menším rozpočtem. Mezi ně patří například hotel Louise, který nabízí pohodlné pokoje s klimatizací a teplou vodou, ale také ubytování v bungalovech nebo apartmánech s kuchyňským koutem a vlastní terasou.

Další možností pro ubytování v Kintampu jsou penziony a hostely. Tyto možnosti jsou vhodné pro turisty s menším rozpočtem, kteří chtějí zažít místní atmosféru a setkat se s místními obyvateli. Mezi penziony a hostely v Kintampu patří například Guest House Joe, který nabízí pohodlné pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením a klimatizací. Hostel Kintampo je další dobrá volba pro turisty, kteří hledají cenově dostupné ubytování.

Pokud hledáte něco více neobvyklého, můžete si vybrat i z mnoha kempů a chat. Mnoho z nich se nachází v blízkosti vodopádů Kintampo nebo v okolí národního parku Kakum. Tyto možnosti jsou vhodné pro turisty, kteří chtějí zažít přírodu, a nabízejí jednoduché ale pohodlné ubytování s různým stupněm základní výbavy.

Při hledání ubytování v Kintampu je důležité nejen zvážit svůj rozpočet, ale také umístění vašeho ubytování a blízkost turistických atrakcí. Pokud plánujete návštěvu některých míst v Kintampu, jako jsou vodopády nebo národní park, budete chtít najít ubytování v blízkosti těchto míst. Mezi další faktory, které by měly být zohledněny při výběru ubytování, patří bezpečnost a pohodlí.

V Kintampu je mnoho různých možností ubytování pro turisty s různými potřebami a rozpočtem. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo cenově dostupné hostely, je v Kintampu určitě možné najít ubytování, které vám dokonale vyhovuje.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách