Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Dotazy a odpovědi o Azerbajdžánu Palác Širvanshahů v Baku:

1. Kde se nachází Palác Širvanshahů?
Odpověď: Palác Širvanshahů se nachází v centru města Baku, v historickém centru na poloostrově Ičeri Šehir.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Paláce Širvanshahů?
Odpověď: Palác Širvanshahů je otevřen každý den od 10:00 do 18:00 hodin.

3. Jaká je vstupné do Paláce Širvanshahů?
Odpověď: Vstupné do Paláce Širvanshahů je závislé na věku návštěvníka a státu původu. Například pro dospělého zahraničního návštěvníka je vstupné 15 AZN (azerbajdžánský manat), pro dospělého azerbajdžánského návštěvníka je vstupné 5 AZN.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Paláce Širvanshahů?
Odpověď: Prohlídka Paláce Širvanshahů trvá obvykle kolem jedné hodiny, ale délka závisí na zájmu návštěvníka.

5. Je nutné si prohlídku Paláce Širvanshahů rezervovat předem?
Odpověď: Rezervace prohlídky předem není nutná, ale doporučuje se, zejména v případě, že navštěvujete palác během turistické sezóny.

6. Existuje možnost zapůjčení průvodce při prohlídce Paláce Širvanshahů?
Odpověď: Ano, je možné si zapůjčit průvodce při prohlídce Paláce Širvanshahů. Průvodce může poskytnout další informace o historii a architektuře paláce.

7. Mohou návštěvníci fotografovat v Paláci Širvanshahů?
Odpověď: Ano, návštěvníci mají povolené fotografování uvnitř Paláce Širvanshahů, avšak mohou být určitá pravidla týkající se blesku nebo používání stativů.

8. Je Palác Širvanshahů přístupný pro vozíčkáře?
Odpověď: Bohužel, Palác Širvanshahů není plně přístupný pro vozíčkáře, protože některé části paláce mají schody a úzké chodby.

9. Existuje v Paláce Širvanshahů občerstvení nebo restaurace?
Odpověď: V samotném paláci se nenachází občerstvení nebo restaurace, ale v okolí jsou různé kavárny a restaurace, kde si můžete odpočinout a najíst.

10. Jaké další památky jsou v okolí Paláce Širvanshahů?
Odpověď: V okolí Paláce Širvanshahů se nachází další zajímavé památky, například Mausoleum Nabijevových, Městská hradba Baku nebo Malý palác.


Dovolená Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Palác Širvanshahů, nacházející se v hlavním městě Ázerbájdžánu - Baku, je jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v zemi. Tento historický palác je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a je symbolem bohaté a fascinující minulosti Azerbajdžánu.

Palác Širvanshahů byl postaven v 15. století na objednávku panovníka Shirvanského státu, dnešního Azerbajdžánu. Byl vystavěn v místě starších staveb, které se datují až do 13. století. Palác sestává ze dvou hlavních částí - rezidenčního paláce a hrobky. Hlavní palác sloužil jako bydlení panovníka a jeho rodiny, zatímco hrobka poskytovala místo posledního odpočinku pro Širvanshahy.

Architektura paláce je založena na tradičním azerbajdžánském stylu, který kombinuje prvky perských, islamistických a kavkazských tradic. Zvláště vzrušující je práce s keramikou a dlaždicemi, které zdobí exteriér a interiér paláce. Komplexní ornamenty, geometrické vzory a jiné výtvarné prvky jsou zde umělecky zpracovány a představují galerii uměleckého díla.

Na nádvoří paláce můžete obdivovat několik budov, jako je mešita, minarety, palácové kuchyně, studna a další. Každá z těchto budov má svůj specifický význam a ukazuje rozmanitost každodenního života Širvashahů.

Během prohlídky paláce mají návštěvníci možnost prozkoumat různé místnosti, které sloužily konkrétním účelům. Například existují ložnice panovníka a jeho rodiny, dvorní soudy, trůnní sál, knihovna a mnoho dalších. Tato prostorná a majestátní místa vzbuzují představy o životě panovníků v minulosti.

Navíc můžete navštívit také hrobku, která se nachází v budově nedaleko hlavního paláce. Hrobka je místo pohřbu několika širvanských vladařů a jejich rodinných příslušníků. Jsou zde uloženy také ostatky panovníka, jeho manželky a dalších členů královské rodiny. Toto místo je zvláště respektováno a je jednou z nejdůležitějších historických památek v Azerbajdžánu.

Palác Širvanshahů je místem, které přináší návštěvníkům záblesk minulosti a umožňuje jim prozkoumat krásu a bohatství azerbajdžánské historie a kultury. Turisté, kteří navštíví tento palác, jsou fascinováni jeho architekturou, uměleckými díly a příběhy, které se s ním pojí.

Pokud plánujete dovolenou v Azerbajdžánu, návštěva Paláce Širvanshahů v Baku by měla být na vrcholu vašeho seznamu. Tento majestátní palác vám poskytne zážitek z bohaté historie a kultury Azerbajdžánu a zanechá na vás trvalý dojem.


Ubytování Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Palác Širvanshahů je jedním z nejvýznamnějších historických památek v Azerbajdžánu a nachází se v jeho hlavním městě Baku. Tento palác je národní pokladem a byl vyhlášen za světové dědictví UNESCO.

Palác Širvanshahů byl postaven ve 13. století za vlády dynastie Širvanshahů, která vládla v této oblasti po dobu více než čtyřiceti let. Je považován za jednu z nejlepších ukázek islámské architektury v regionu a její vliv je patrný ve všech částech paláce.

Budova paláce je zhotovena převážně z cihel a písku, což mu dodává unikátní a autentický vzhled. Má několik dvorů, zahrad a místností, které sloužily jako obytné pokoje, kaple, lázně a další důležité prostory. Každá místnost je bohatě zdobena ornamenty, freskami a vzorovanými dlaždicemi, které představují rozmanitost a hloubku azerbajdžánského umění.

Hlavní atrakcí paláce je mešita, která krášlí jeho dvůr. Je postavená ve středověkém stylu a dodává paláci náboženskou a duchovní atmosféru. Další významná část paláce je takzvaná "Divan-khane" neboli "Síně konsultací", která byla používána pro konání schůzek a jednání. Je zdobená nádhernou freskou a rovněž zde najdeme pozůstatky trůnu.

Okolí paláce je také zajímavé a lákavé pro turisty. Nabízí krásný výhled na moře a můžete si prohlédnout starý historický čtvrť Icherisheher, který je součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete také navštívit další historické památky, jako je například Baku City Walls nebo Maiden Tower.

Navštívení paláce Širvanshahů je jistě jednou z nezapomenutelných událostí během cesty do Azerbajdžánu. Je to nejen skvělá příležitost poznat historii a kulturu tohoto regionu, ale také si vychutnat krásu a půvab tohoto královského sídla. Je to místo, které vás prostě uchvátí svou nádhernou architekturou a bohatou historií.


Letenka Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžánský palác Širvanshahů v Baku – Průvodce historií a architekturou

Město Baku, hlavní město Azerbajdžánu, je známé svými nádhernými historickými památkami, z nichž jednou z nejvýznamnějších je Palác Širvanshahů. Tento úchvatný palác, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, je symbolem tradiční azerbajdžánské architektury a historie.

Palác Širvanshahů, datovaný do období 15. století, byl postaven za vlády širvanské dynastie, která vládla regionu od 9. až do 16. století. Byl zároveň sídlem vlády a rodinným domem dynastie. Palác se nachází v srdci historického centra Baku, na vrcholu kopce, čímž nabízí dechberoucí výhled na město a Kaspické moře.

Architektura paláce je fascinující kombinací zoroastrických, islámských a perských prvků. Mnoho částí paláce bylo postaveno ve stylu islamizované zoroastrické architektury, která je typická pro oblast Ázerbájdžánu. Palác je tvořen několika budovami a nádvořími, které tvoří komplexní a propracovaný systém. Mezi nejvýznamnější části patří Širvanské mauzoleum, Cháni Bagov, dvojice mešit a karavanseraj.

Širvanské mauzoleum je hrobkou vládců dynastie Širvanshahů. Je to elegantní budova s výjimečnými výklenky a zdobeným portálem. Uvnitř mauzolea je umístěn sarkofág, který sloužil k pohřbívání vládců. Je to místo, kde se slaví a uctívají předkové.

Cháni Bagov je další významnou součástí komplexu. Jedná se o prostornou nádvoří obklopené galeriemi a malými místnostmi. Bývalo to místo, kde se setkávali kupci, poutníci a umělci. Dnes je Cháni Bagov oblíbeným místem pro koncerty a kulturní akce.

Mešity paláce jsou umístěny na západní a východní straně. Mešita na východní straně je velkolepá a zdobená složitými detaily, zatímco mešita na západní straně je jednodušší a elegančnější. Obě mešity sloužily jako místo k modlitbě a duchovním obřadům.

Karavanseraj, který se nachází uvnitř komplexu paláce, byl kdysi využíván jako přístřeší pro kupce a jejich zvířata během jejich cest. Dnes slouží jako kulturní centrum, kde se pořádají výstavy a tradiční řemeslné dílny.

Návštěva Paláce Širvanshahů je nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří mají zájem o historii a architekturu. Tato historická památka není pouze vynikajícím příkladem tradičního azerbajdžánského designu, ale také poskytuje pohled do minulosti a bohaté kultury země. Ať už jste milovníci architektury, historie nebo jednoduše jste zvědaví na azerbajdžánskou kulturu, Palác Širvanshahů je určitě úžasným místem, které byste měli navštívit.


Počasí Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán a jeho hlavní město Baku jsou známy svým pestrým počasím, které se může v průběhu roku dramaticky měnit. V létě je zde velmi horko a sucho, zatímco v zimě může být velmi chladno s občasnými sněhovými srážkami. Navzdory těmto extrémům jsou návštěvníci vítáni na celoroční návštěvu a objevování mnoha zajímavostí, jako je třeba Palác Širvanshahů.

Palác Širvanshahů se nachází v samotném srdci Baku a je jedním z nejznámějších a nejstarších stavebních komplexů v zemi. Vzhledem ke své historické hodnotě byl palác v roce 2000 zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO a je oblíbeným turistickým cílem.

Během letních měsíců, od května do září, je v Baku velmi horko a slunečno. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25 až 35°C, což znamená, že návštěvníci jsou častokrát přinuceni nosit lehké a pohodlné oblečení, aby si udrželi své tělo v pohodě. Vzhledem k tomu, že Palác Širvanshahů se nachází na kamenné plošině, je však zde často o něco chladněji, takže návštěvníci by si měli vzít s sebou lehkou bundu nebo šál, aby se udrželi v teple.

V zimě, od prosince do března, kdy se v Azerbajdžánu konají lyžařské závody v horách Tufandag, může být v Baku velmi chladno. Průměrná teplota se pohybuje mezi 2 až 10°C. V této době mohou být cesty kluzké a mokré, takže návštěvníci by měli nosit boty se silnou podrážkou, aby se jim dobře chodilo. Aby se návštěvníci udrželi v teple, je nutné nosit teplé kabáty, rukavice a čepice.

Vzhledem k tomu, že se v Paláci Širvanshahů nachází mnoho venkovních muzeí a expozic, navštěvníci by si měli zkontrolovat předpověď počasí a podle ní přizpůsobit své oblečení. V každém případě by ale návštěvníci měli mít na paměti, že Palác Širvanshahů je nejen kouzelnou památkou, ale také důležitou částí azerbajdžánské kultury a historie, kterou by návštěvníci měli respektovat a ctít.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách