Dovolená Egypt Taba Dahab


Egypt je země plná historie a kultury, ale nabízí také krásné pláže a pobřežní krajiny. Pokud hledáte destinaci pro dovolenou na slunci, věřte nebo ne, může být Egypt tím pravým místem pro vás. Jednou z oblíbených oblastí je Taba Dahab.

Taba Dahab se nachází na Sinajském poloostrově, na východním pobřeží Rudého moře. Toto malé město nabízí návštěvníkům krásné pláže s křišťálově čistou vodou, úchvatné výhledy a krásné pobřeží.

K dispozici jsou zde různé druhy ubytování, včetně hotelů a resortů. Tyto místní hotely jsou plné kreativních a pestrých stravovacích možností, stejně jako různých služeb, jako jsou masáže, wellness a další aktivity.

Dahab je široce uznávanou destinací pro potápění a šnorchlování, protože je obklopena úžasným korálovým útesem. Pokud hledáte další adrenalinové aktivity, můžete zkusit jízdu na kamelech v poušti, kitesurfing nebo windsurfing.

Historicky má město Taba Dahab mnoho cenných památek, například klášter sv. Kateřiny a starověké ruiny v oblasti Timna. Kde se nacházejí kamenolomy datující se do období královny Hatshepsut a pozůstatky starověkých horníků v oblasti.

Dnekli návštěvu města se určitě zavřte do restaurace, kde si můžete vychutnat skvělou egyptskou kuchyni. Místní kuchyně je plná koření a bylinkových chutí, takže určitě nebudete zklamáni.

Taba Dahab je jedinečným a krásným místem, které nabízí mnoho možností pro dovolenou pro všechny typy cestovatelů. Ať už hledáte dobrodružství, relaxaci nebo jednoduše nádherný pohled na křišťálově čisté vody Rudého moře, Taba Dahab je ideální destinace pro vás.


Počasí Egypt Taba Dahab


Egypt není známý jen svou fascinující historií a bohatou kulturou, ale také svým jedinečným počasím. Přesněji řečeno, oblast Taba Dahab, ležící na pobřeží Rudého moře, nabízí počasí, které přitahuje turisty z celého světa.

Taba Dahab se nachází v severní části Egypta, nedaleko hranic s Izraelem a Jordánskem. Oblast je charakterizována horkými a suchými léty a mírnými zimami. Na rozdíl od mnoha jiných tradičních turistických destinací Egypta, jako je Hurghada nebo Sharm El Sheikh, Taba Dahab má mírnější klima, což je jedním z důvodů, proč sem mnoho turistů míří.

Léto v Taba Dahab je obvykle velmi horké, s teplotami dosahujícími průměrně až 37 °C. Během horkých letních dnů je nejlepší zůstat v chladivém stínu nebo vyhledat osvěžení v jednom z mnoha bazénů či v Rudém moři. Moře zde má teplotu okolo 28 °C, což z něho činí skvělé místo pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity.

Zimy v Taba Dahab jsou relativně mírné, s průměrnými teplotami kolem 20-25 °C. To je ideální čas pro turisty, kteří preferují nižší teploty a nechtějí zažít extrémní vedro. Přes zimu je možné si vychutnat slunné a teplé dny, které jsou pro relaxaci a prozkoumávání okolí ideální.

V Taba Dahab je zřídka srážkový. Déšť je sem vzácný, a to hlavně v letních měsících. Pokud však chcete zažít deštivou období, nejlepší je navštívit Taba Dahab na podzim, kdy je pravděpodobnost srážek vyšší.

Jeden z nejzajímavějších fenoménů počasí v této oblasti je silný vítr známý jako "Chamsin". Chamsin je horký a suchý vítr, který přichází ze Sahary, a může zasahovat oblast Taba Dahab. Tento vítr může způsobit snížení viditelnosti a omezit venkovní aktivity. Nicméně většina dovolených se většinou plánuje v letních měsících, kdy je Chamsin méně aktivní.

Celkově vzato, Taba Dahab nabízí příjemné počasí s horkými léty a mírnými zimami. Je to ideální destinace pro ty, kteří touží po teple, slunci a moři. Navštivte tuto fantastickou oblast Egypta a užijte si tropické klima při prozkoumávání krás Rudého moře.


Ubytování Egypt Taba Dahab


Egypt je velmi populární turistickou destinací a nabízí širokou škálu možností ubytování. Jedním z oblíbených míst pro turisty je Taba Dahab, což je malebné město v Egyptu s nádhernými plážemi a bohatým kulturním dědictvím.

V Taba Dahab je možné najít různé typy ubytování pro každý rozpočet a preference. Turisté si mohou vybrat mezi luxusními pětihvězdičkovými hotely, all-inclusive středisky nebo menšími rodinnými hotely a apartmány. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít zaručeně přístup k neuvěřitelným plážím a aktivitám, které Taba Dahab nabízí.

Luxusní hotely v Taba Dahab jsou známé svým prvotřídním servisem a bohatými vybavenostmi. V těchto hotelech se nacházejí bazény, lázně, restaurace a bary, které uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele. Mnoho z nich se nachází přímo na pláži, takže si můžete užívat slunečních paprsků a modrého moře přímo před svým pokojem.

Pro ty, kteří preferují více nezávislosti a soukromí, jsou tu také apartmány a menší hotely v Taba Dahab. Tyto ubytovací zařízení nabízejí pohodlné a moderní vybavení s možností vlastního vaření. Mnoho z nich se nachází jen pár kroků od pláže nebo mají vlastní soukromé pláže, takže si můžete užívat klidné a relaxační dovolené.

Pokud hledáte více dobrodružné ubytování, můžete zvolit také kempování. V Taba Dahab jsou k dispozici kempy, ve kterých si můžete postavit stan a prožít nezapomenutelnou dovolenou pod hvězdami. Kempy obvykle nabízejí základní vybavení a možnost grilování, takže se můžete ponořit do přírody a zažít autentický egyptský zážitek.

Všechna ubytování v Taba Dahab mají výhodu blízkosti k unikátním atrakcím. Město je známé svými fantastickými šnorchlovacími a potápěčskými lokalitami, kde můžete objevovat pestrý život pod vodou. V blízkosti se také nachází hora Sinai, kterou můžete vylézt, abyste se kochali úchvatnými výhledy na poušť a Rudé moře.

Taba Dahab je skvělým místem pro dovolenou, kde můžete relaxovat na pláži, objevovat podmořský svět nebo se ponořit do egyptské kultury a tradic. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, budete zaručeně mít nezapomenutelný pobyt v této exotické destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Taba Dahab


1. Jaké jsou nejlepší Aktivity v Taba a Dahab?

Taba a Dahab nabízí mnoho aktivit, jako potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, výlety do pouště, jízda na velbloudovi, horolezecké výpravy a mnoho dalších.

2. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Taby a Dahabu?

Nejlepší dobu pro návštěvu Taby a Dahabu je od října do května. Klima v této době je mírné a často slunečné.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dopravit do Taby a Dahabu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Taby a Dahabu, je letecky. Letiště je v Taba nebo Sharm El Sheikh. Alternativně můžete použít také autobusy nebo taxi.

4. Která místa stojí v Taba a Dahabu za návštěvu?

Taba a Dahab mají mnoho krásných míst k návštěvě, například: Modrá díra, Monastery St. Katherine, Pharaoh´s Island, Castle Zaman a mnoho dalších.

5. Potřebuji vízum pro návštěvu Taby a Dahabu?

Ano, turisté potřebují vízum pro vstup do Egypta. Vízum lze získat při příjezdu na letiště, nebo si jej můžete získat předem ve své zemi.


Letenka Egypt Taba Dahab


Egyptské letovisko Taba Dahab je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na světě. Nachází se na východním pobřeží Sinajského poloostrova, přímo u Rudého moře. Jeho výjimečné přírodní a kulturní bohatství láká každý rok tisíce turistů z celého světa.

Letenky do Taba Dahab jsou dnes velmi snadno dostupné a často se setkáváte s příznivými nabídkami leteckých společností. Díky své strategické poloze v blízkosti mezinárodního letiště Taba International Airport je přílet do této destinace jednoduchý a pohodlný. Let trvá obvykle jen několik hodin a často je k dispozici i přímé spojení.

Taba Dahab je rájem pro milovníky přírody, ale i pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci. Jeho nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou poskytují dokonalé podmínky pro slunění, koupání a potápění. Pod hladinou Rudého moře se nachází bohatý podvodní život a korálové útesy, které jsou jedny z nejkrásnějších na světě. Potápěči se mohou těšit na pozorování pestrobarevných ryb, delfínů a dokonce i žraloků.

Kromě úchvatného podmořského světa nabízí Taba Dahab i mnoho dalších atrakcí. Ruiny města Taba jsou dokonalým místem pro historické procházky a poznávání starověkých památek. Přiblíží vám egyptskou historii a kulturu. Oblíbenou atrakcí je i návštěva úžasných klášterů na Sinaji, jako je klášter Santa Katarina, který je jedním z nejstarších stále fungujících klášterů na světě.

Kromě toho jsou v Taba Dahabu k dispozici také různé outdoorové aktivity. Můžete se vydat na pouštní výpravu nebo na jízdu na velbloudech. Milovníci adrenalinu si mohou zasoutěžit při jízdě na čtyřkolkách nebo si vyzkoušet windsurfing na dvouma velkými jezery, bránícími bílou píšťovou poušť.

Po celodenním objevování všech těchto atrakcí se můžete uvolnit v jednom z místních spa a wellness center. Masáže a tělové ošetření nabízejí dokonalý způsob, jak se zrelaxovat a zbavit se stresu. Na večer si pak můžete dopřát romantickou večeři u vody, při které si vychutnáte skvělou egyptskou kuchyni a tradiční orientální zábavu.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, nezapomeňte zahrnout Taba Dahab na svůj seznam. Toto malebné letovisko nabízí vše, co byste si na tropické dovolené přáli - krásné pláže, nádhernou přírodu, bohatou historii a přátelskou atmosféru. Nechte se unést krásou Rudého moře a objevte jedno z nejúchvatnějších míst, která svět nabízí.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách