Letenka Kostarika Las Baulas National Marine Park


Letenka do Kostariky Las Baulas National Marine Park nabízí jedinečnou příležitost okusit kus neuvěřitelného tropického ráje. Tento národní park, nacházející se na severozápadě Kostariky, je domovem několika druhů vzácných zvířat a rostlin, které jsou chráněny před nelegálními obchody a pytláctvím.

Na co se ve Las Baulas National Marine Park můžete těšit?

Park byl založen v roce 1990 za účelem ochrany obrovských korytnaček mořských, z nichž jsou některé více než 1,5 metru dlouhé a váží více než 500 kilogramů. Během období rozmnožování, které probíhá od října do února, se korytnačky vydávají na pláže Las Baulas, aby zahrabávaly svá vejce do písku.

Kromě korytnaček se v parku vyskytuje mnoho dalších druhů živočichů, jako jsou želvy, lamantini, ptáci, krokodýli, opice a mnoho dalších. Park také nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat nádherné korálové útesy, šnorchlování, potápění a další aktivity spojené s mořskou vodou.

Jak se dostat do Las Baulas National Marine Park?

Nejlepší způsob, jak se do parku dostat, je zakoupit letenku do města Liberia, které se nachází přibližně 20 kilometrů od parku. Z letiště v Libérii je nejlepší si pronajmout auto nebo využít dopravu taxíky, abyste se dostali do parku.

Pro ty, kteří se nechtějí starat o pronájem auta, je dopravní služba s názvem Tropical Tours Shuttle ideální řešení. Tato osobní doprava nabízí transfer z letiště do národního parku a zpět.

Zajímavosti v okolí parku

Pokud máte rádi přírodu a adrenalinové sporty, rádi se projdete a fotíte, můžete navštívit také s národní park Monteverde Cloud Forest Reserve. Park Monteverde se nachází přibližně tři hodiny jízdy od parku Las Baulas. Tento park je domovem mnoha různých druhů zvířat a rostlin, a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Kostarice.

Další zajímavé místo, které byste neměli vynechat, je město Tamarindo. Toto městečko se nachází na pobřeží Tichého oceánu a je plné krásných pláží, restaurací a obchodů. Tamarindo je oblíbené mimo jiné také pro své vynikající suchozemské aktivity, jako jsou jízdy na koních a golfové hřiště.

Kostarika nabízí neuvěřitelně krásné přírodní scenérie, zapomenuté pláže a ohromující přírodní rezervace. Návštěva národního parku Las Baulas a všech jeho krás je zážitkem jako žádný jiný, a tamní přírodní krása a exotické zvířata budou přinášet nezapomenutelné zážitky na celý život.


Počasí Kostarika Las Baulas National Marine Park


Kostarika je zemí, která je známá svými nádhernými plážemi, deštnými pralesy a rozmanitou faunou a flórou. Jednou z nejvíce navštěvovaných turistických destinací v této zemi je národní park Las Baulas, který se nachází na jihu země v provincii Guanacaste. Tento park je domovem mnoha druhů živočichů, včetně vzácných mořských želv.

Počasí v Las Baulas National Marine Park je ovlivněno tropy a suchem. Období sucha trvá obvykle od prosince do dubna a během tohoto období se pravděpodobně nesetkáte s množstvím srážek. Na druhé straně, období dešťů začíná v květnu a končí v listopadu a během tohoto období může dojít ke značnému množství srážek. Teploty v parku jsou většinou velmi příjemné, s průměrnou teplotou kolem 27 stupňů Celsia.

Kvůli klimatickým podmínkám v národním parku jsou nejlepší měsíce k návštěvě v období sucha, od prosince do dubna. Toto období je charakterizováno mírnými teplotami, slunečním počasím a velmi málo srážek. V této době můžete vidět mnoho druhů volně žijících živočichů, včetně mnoha druhů ptáků a savců.

Hlavní atrakcí národního parku Las Baulas jsou vzácné želvy karety, které kladou svá vejce na plážích parku. Toto je velmi důležitou fází v životním cyklu těchto želv a národní park Las Baulas je jedním z nejdůležitějších míst pro výskyt těchto ohrožených druhů želv na světě.

Kromě želv můžete v národním parku Las Baulas nalézt mnoho dalších živočichů, jako jsou opice, jaguáři, krokodýli, vlci, pumy a mnoho dalších. Park je také známý svou bohatou podmořskou faunou, včetně mnoha druhů ryb, delfínů a jeseterů.

Las Baulas National Marine Park je tedy nejen úžasné místo na dovolenou pro milovníky přírody, ale také velmi důležitá oblast s cílem ochrany vzácných druhů živočichů. Bez ohledu na to, zda jste nadšenec do ochrany přírody, nebo jen hledáte krásnou destinaci pro svou příští dovolenou, národní park Las Baulas vám určitě nabídne něco, co vás upoutá.


Ubytování Kostarika Las Baulas National Marine Park


Las Baulas National Marine Park je úchvatný přírodní park nacházející se v Kostarice, který je domovem několika druhů krokodýlů a největší populace karety zelené v zemi. Je to také jeden z nejoceňovanějších plážových a snorkelingových sirotčinec v oblasti. A aby toho nebylo málo, Las Baulas je obklopen nádhernými deštnými lesy a nabízí nekonečné moře pobřežních krajin s bílým pískem a tyrkysovou vodou.

Pokud hledáte ubytování v Las Baulas, máte několik možností. Nabízí se zde přímá ubytování v parku, které zahrnuje kempování u pláže, kabinové prostory a hostely.

Kempování v Las Baulas je populární mezi těmi, kteří chtějí prožít pár dostupných nocí na překrásné pláži, u které se každým rokem zahrnují tisíce karet zelených k nakladení vajíček. Pokud si přejete kempovat, musíte si nejdříve zajistit povolení kempovat v parku, takže není od věci být s předstihem připraven.

Nabídky kabinových prostor mohou být drahší, ale umožňují návštěvníkům prožít něco bližšího k flamboyantním tropickým krajinám. V útulných, středně velkých kabinách můžete spát na pohodlném lůžku a ještě k tomu si užívat nádherné výhledy na oceán.

Pro ty, kteří nechtějí kempovat nebo spát v kabině, je zde také možnost ubytování v hostelech. Jsou to pohodlné, levnější a přístupné pro všechny, kteří si chtějí užít v kráse parkových scenerií. Tyto hostely bývají plné mladých turistů, takže jsou skvělým místem pro setkávání s lidmi z celého světa.

Všechny ubytovací zařízení v Las Baulas jsou perfektním východiskem pro prohlížení celého parku. Kromě nádherné pláže a moře se mohou návštěvníci výborně potápět a pozorovat různé druhy ryb a korálů. V blízkosti parku se nacházejí také některé z nejlepších surfových pláží v zemi.

V každém případě, Las Baulas National Marine Park je nádherný zážitek pro každého, kdo touží po přírodě, pobřeží a rybách. Ubytování v parku je dokonalé pro ty, kteří chtějí prožít kratší nebo delší dovolenou v tomto dechberoucím koutě světa.


Dovolená Kostarika Las Baulas National Marine Park


Kostarika je známá svou nádhernou přírodou a jedním z nejzajímavějších a nejpřekrásnějších míst, které tato země nabízí, je Las Baulas National Marine Park. Ležící na severozápadním pobřeží Kostariky, tento národní park je domovem mnoha ohrožených druhů mořských živočichů a poskytuje návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat a obdivovat krásu oceánu.

Las Baulas National Marine Park byl založen v roce 1990 a zaujímá plochu více než 43 000 akrů. Jeho hlavním cílem je ochrana a podpora hnízdění obřích kareta obecného (Dermochelys coriacea), největší mořské želvy na světě. Veškeré aktivity, které by mohly ohrozit populace těchto ohrožených tvorů, jsou přísně regulovány, ať už se jedná o rybaření, plavání nebo stavbu.

Jednou z nejúžasnějších zkušeností v Las Baulas National Marine Park je návštěva během období hnízdění karet obřích, které probíhá od října do března. Samice karet v této době plavou stovky kilometrů až na pobřeží Kostariky, kde na písčitých plážích vyhrabávají díru a klade svá vejce. Podél pobřeží můžete vidět tisíce karet, jak vycházejí z vody a přesouvají se po pláži až k díře, kterou pro svá vejce vyhrabaly. Jejich velikost a majestátnost jsou skutečně ohromující.

Dále než karety, návštěvníci mohou také potkat jiné druhy mořských želv, jako jsou ledňáci stavírní (Lepidochelys olivacea) a natůčí (Chelonia mydas). Park je také domovem velkého množství druhů ptáků, ryb a dalších mořských živočichů, včetně delfínů a vodních hadů.

Abyste si z návštěvy parku odnesli maximální zážitky, můžete se přihlásit na prohlídku s průvodcem. Odborník vám podá všechny potřebné informace o parku a jeho obyvatelích. Průvodce vám ukáže nejlepší místa pro pozorování karet a dalších želv, odpoví na vaše otázky a zajistí, aby vaše návštěva byla nezapomenutelná.

Las Baulas National Marine Park je zázemím pro ochranu mořských želv a spousta práce byla již odvedena pro zajištění jejich přežití. Je to místo, kde příroda a divoký život mají přednost, a kde mohou návštěvníci prozkoumávat krásu oceánu a zároveň přispívat ke snaze o zachování těchto nádherných tvorů.

Přijďte do Las Baulas National Marine Park a poznejte přírodní poklad Kostariky. Obdivujte karety, plavte v azurovém moři a prozkoumejte jedinečnou přírodní krásu tohoto místa. Obejděte se s poklady podmořského života a na chvíli se nechte unášet tajemstvím oceánu. V Las Baulas National Marine Park zažijete dovolenou plnou dobrodružství a inspirace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Las Baulas National Marine Park


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí o Kostarika Las Baulas National Marine Park:

1. Jak se dostanu do Las Baulas National Marine Park?
Las Baulas National Marine Park se nachází na severozápadě Kostariky, nedaleko města Tamarindo. Nejbližším mezinárodním letištěm je Daniel Oduber Quirós International Airport v městě Liberia. Z letiště je možné se dostat do parku taxíkem nebo pronajatým vozem. Cesta z letiště trvá přibližně jednu hodinu.

2. Kolik stojí vstup do parku?
Vstup do Las Baulas National Marine Park je zdarma pro všechny návštěvníky.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu parku?
Nejlepší doba pro návštěvu Las Baulas National Marine Parku je od listopadu do dubna, což je období sucha v této oblasti. Během těchto měsíců je mírné počasí a možnost pozorovat želvy v jejich původních místech. Od května do října je období dešťů a park je uzavřen kvůli hnízdění želv.

4. Jaké aktivity jsou v parku k dispozici?
V parku je možné provádět různé aktivity, včetně pozorování želv na plážích, turistiky po stezkách a potápění nebo šnorchlování v moři. Park také nabízí průvodcovské služby, které vám poskytnou další informace o lokalitě a její biodiverzitě.

5. Jaká zvířata mohu v parku vidět?
Hlavním lákadlem Las Baulas National Marine Parku jsou želvy tažná. Kromě želv je možné v parku pozorovat také různé druhy ptáků, včetně pelikánů a volavek, a další mořské živočichy, jako jsou delfíni a mořské želvy.

6. Můžu tábořit v parku?
Táboření v Las Baulas National Marine Parku není povoleno. Nicméně v okolí parku je možné najít několik kempů a ubytování.

7. Jak dlouho trvá plavba na pozorování želv?
Trvání plavby na pozorování želv závisí na mnoha faktorech, včetně počasí a počtu želv v daný den. Obvykle trvá kolem dvou až tří hodin.

8. Je vhodné se dopravit na vlastní pěst nebo je lepší si najmout průvodce?
I když je možné projet park na vlastní pěst, je vždy lepší mít místního průvodce, který vám poskytne další informace a zabezpečí, že budete dodržovat pravidla parku a minimalizovat negativní vliv na životní prostředí.

9. Je možné plavat se želvami?
Plavba se želvami není povolena, neboť by jim mohla způsobit stres. Je to chráněný areál a je důležité dodržovat pravidla ochrany přírody.

10. Jaké další atrakce jsou v okolí parku?
V okolí Las Baulas National Marine Parku se nachází několik dalších přírodních krás a turistických atrakcí, včetně národního parku Palo Verde a přírodní rezervace Tamarindo. Zde se můžete potápět, šnorchlovat, navštívit tropické pláže a další zajímavá místa.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách