Ubytování Ghana Ankasa National Park


Ankasa National Park, nacházející se v jihozápadní části Ghany, nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat mimořádnou biodiverzitu této oblasti. Pokud zvažujete cestu do Ghaně, měli byste si určitě užít alespoň několik dní v národním parku Ankasa. V tomto článku se podíváme na to, co můžete očekávat od ubytování v tomto parku.

Ankasa National Park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, opice, papoušci, hadi nebo zebry, a to hlavně díky značnému množství přírodních zdrojů a nedotčených oblastích. Turisté se mohou připojit k organizovaným procházkám a projížďkám za účelem vidět tuto divokou zvěř v nížinách, nábřežních porostech mangových, deštných lesích, bažinách a mnoha dalších ekosystémech.

Park nabízí různé druhy ubytovacích zařízení. Pro ty, kteří hledají luxusnější zážitek, jsou k dispozici rezervace, včetně Krokosua Hills Hotel a Atlantik Hotel. Zde si turisté mohou užít pohodlí a pohostinnost, kterou tato místa nabízejí. Všechny tyto hotely mají vkusně zařízené pokoje, restaurace a mnoho dalšího.

Pro ty, kteří hledají přímořské ubytování, je tu Ezile Bay Eco-Lodge. Toto místo nabízí návštěvníkům nádherný výhled na Azorské pobřeží i komfort a pohodlí, které potřebují, včetně nadstandardních místností, bazénu, restaurace a mnoha dalších služeb.

Pokud jste nakloněni romantickému stylu ubytování, pak byste mohli zvažovat ghanský styl chaty. Jednoduché chaty v národním parku mohou nabídnout unikátní výhled na divokou zvěř a tichou atmosféru, kterou hledáte.

Většina ubytování v Ankasa National Park nabízí možnost zapojit se do organizovaných výletů a prohlídek s průvodcem. Můžete si tak užít procházky v noci, výlety za zvířaty, vogelkopový průzkum a mnoho dalšího.

Většina ubytování nabízí jednodenní, dvoudenní či třídenní balíčky pro turisty. Tyto balíčky zahrnují nejen ubytování, ale i všechny aktivity a stravování. Pro vícedenní návštěvy národního parku je vhodné hledat ubytování s dohodnutým výběrem jídel. Výběru potravin zde často nejsou, takže není na místě očekávat široký výběr pokrmů.

Ankasa National Park vás zavede do jednoho z nejkrásnějších koutů Ghany – nabízí nepopsatelnou krásu a nedotčenost přírody. Zvolte některé ze zařízení, které jsou zde k dispozici, nebo si pronajměte pro svůj pobyt chatu. Nakonec se společně zde ochutnejme tradiční ghanaské pokrmy a užijme si přírodu v národním parku Ankasa.


Dovolená Ghana Ankasa National Park


Ankasa National Park v Ghane je jednou z nejkrásnějších a nejdivočejších destinací v zemi. Tento národní park se nachází v jihozápadním regionu Ghany a nabízí úžasné přírodní scenérie, vzácnou živočišnou a rostlinnou diversitu a nezapomenutelné dobrodružství.

Ankasa National Park byl vyhlášen v roce 1992 a od té doby se stal jedním z hlavních ekoturistických cílů v Ghane. Park se rozkládá na ploše více než 500 kilometrů čtverečních a zahrnuje rozmanité typy ekosystémů, včetně primárních deštných lesů, mokřadů a říčních systémů. Tato rozmanitost prostředí je domovem mnoha extrémně vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Ankasa National Park, je jeho ohromující biodiverzita. Park je domovem více než 260 druhů ptáků, včetně některých endemických druhů jako je například Ankasa flycatcher. Mezi další ikonické druhy ptáků v parku patří White-necked Picathartes, který je známý také jako "the northern bald ibis of the African rainforest". Zajímavé je také, že tato oblast hraje důležitou roli v migraci ptáků, což z ní činí skvělé místo pro ornitology.

Ankasa National Park je také domovem mnoha vzácných savců, včetně lemurů, goril a slonů. Je to jediný národní park v Ghane, ve kterém lze spatřit lemurieho druhu rodu Procolobus. Tato opice jsou známé svým ohromujícím vzhledem, jejich černými těly a dlouhými retrospekčními ocasními chlupy. V parku také žijí gorily, které jsou považovány za jedny z nejohroženějších primátů na světě. Sloni jsou dalšími oblíbenými obyvateli parku a jejich pozorování v přirozeném prostředí je pro mnoho návštěvníků zážitkem na celý život.

Jednou z nejlepších aktivit, kterou v parku můžete podniknout, je procházka po dlouhých stezkách umístěných přímo v srdci deštného lesa. Během této procházky se můžete těšit na úchvatné výhledy, šťastnou známost s místními ptáky a zvířaty, a možná dokonce i na setkání s gorilami, lemurii a slony. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je možné také podniknout výlety na řeku Pra nebo prozkoumat místní mokřady.

Ankasa National Park je nejen přírodním pokladem Ghany, ale také představuje značný ekonomický přínos pro místní komunity. Díky rostoucímu zájmu o ekoturismus se zde vytváří pracovní příležitosti pro průvodce, místní průvodce, ochranáře přírody a další. Zároveň se také zvyšuje povědomí o důležitosti ochrany tohoto ekosystému a odbourávají se hrozby pro jeho přežití.

Navštívit Ankasa Nacional Park v Ghane je nezapomenutelným zážitkem. Tato přírodní oáza nabízí vzácnou příležitost zažít divočinu Ghany a objevit jedinečnou biodiverzitu tohoto regionu. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem ptáků, savců nebo přírodních krás, Ankasa National Park vás nadchne svou krásou a nezapomenutelným dobrodružstvím.


Letenka Ghana Ankasa National Park


Ghana se může pyšnit bohatým přírodním dědictvím, a jedním z nejohromujících přírodních zázraků, které můžete v této zemi objevit, je Ankasa National Park. Tento národní park se nachází v západním regionu Ghany a je jednou z nejchráněnějších oblastí biologické diverzity v zemi. Pokud plánujete svou cestu do Ghany, nenechte si ujít možnost navštívit tento úžasný park.

Ankasa National Park se rozkládá na ploše přesahující 500 kilometrů čtverečních a tvoří ho kombinace tropických deštných lesů, říčních delt a mangrovových porostů. Díky takové rozmanitosti ekosystémů je park domovem pro řadu vzácných druhů asijských a afrických rostlin a živočichů.

Podíváte-li se trochu blíže, objevíte zde ohromující druhovou rozmanitost. Můžete narazit na slony, buvolí vyhrůžky, antilopy či leptové opice v tropických deštných lesích. Co je zajímavé, park je také domovem pro ohrožené druhy jako je kobra černá, královský kobylka nebo kriticky ohrožený africký krokodýl. Na pobřeží můžete také spatřit vzácné mořské želvy při vykládání vajíček na pláži.

Jednou z nejúžasnějších atrakcí Ankasa National Parku je návštěva Niniho vodopádu. Toto ohromující přírodní umělecké dílo je skryto uprostřed lesů a je dosažitelné pouze pro ty, kdo se vypraví na trekkingovou túru. Cesta je náročná, ale když dorazíte k vodopádu, věřte mi, že to za to stojí. Voda padá dolů útesy a vytváří bílé oblaka páry, které se vinou skrz vzduch.

Další atrakcí, kterou byste si neměli nechat ujít, je procházka po přírodní rezervaci Kini. Tato rezervace je známá svou fantastickou flórou a faunou, a je ideálním místem pro ty, kdo mají rádi turistiku a pozorování ptáků. Existuje tu více než 200 druhů ptáků, a proto není překvapením, že Kini je známé jako ráj pro ornitology.

Pro ty, kdo se zajímají o ekoturistiku a ochranu přírody, můžete také navštívit výzkumné centrum pro obnovitelnou energii. Zde se dozvíte více o udržitelném využívání energie a výzvách, kterým musí park čelit.

Ať již jste dobrodruhové, milovníci přírody nebo zvídaví cestovatelé, Ankasa National Park v Ghane nabízí nezapomenutelný zážitek. Od unikátní flóry a fauny, přes impozantní vodopády až po vzrušující mořské želvy, do tohoto parku se určitě vyplácí vydat. Takže pokud v plánu máte návštěvu Ghany, nezapomeňte zařadit Ankasa National Park na seznam míst, která určitě stojí za objevení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Ankasa National Park


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Ghananského národního parku Ankasa:

1) Jaký je vstupní poplatek do národního parku Ankasa?
Odpověď: Vstupní poplatek pro domácí návštěvníky je 20 GHC (ghanský cedi) a pro zahraniční návštěvníky je 40 GHC.

2) Jaké jsou hlavní aktivity, které si můžete v národním parku Ankasa užít?
Odpověď: Hlavními aktivitami v parku jsou přírodní prohlídky, pěší túry, pozorování ptáků, kempování a divoké kempování, rybaření a pikniky.

3) Jak se dostanu do Ankasa National Park?
Odpověď: Národní park Ankasa se nachází ve západní části Ghany, asi 5 hodin jízdy od Akry. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je doprava autem nebo autobusem.

4) Kde se nachází nejlepší místo na pozorování volně žijících zvířat v parku Ankasa?
Odpověď: Nejlepší místo na pozorování zvířat v parku je u Beech Tree Camp, kde se často objevují opice, ptáci a další divoká zvířata.

5) Je v parku zapotřebí mít průvodce?
Odpověď: Ano, je nutné mít průvodce během návštěvy Ankasa National Park. Místní průvodci jsou dobře informovaní o parku, jeho fauně a flóře a také mají znalosti o bezpečnostních opatřeních.

6) Kde můžu ubytovat se ve blízkosti národního parku Ankasa?
Odpověď: Existuje několik možností ubytování ve blízkosti parku, včetně kempů, chatek a přírodních chat. Nejbližší oblast s ubytovacími zařízeními je Axim nebo Half Assini.

7) Je možné tábořit v parku Ankasa?
Odpověď: Ano, je možné tábořit v parku Ankasa. Pro takové aktivity je však nutné získat povolení a postupovat podle stanovených bezpečnostních pravidel.

8) Jak dlouho trvá průměrná návštěva národního parku Ankasa?
Odpověď: Průměrná návštěva parku trvá obvykle 1 až 2 dny, ale můžete si samozřejmě zvolit délku pobytu, která vyhovuje vašim potřebám.

9) Kde si mohu zakoupit povolení k vstupu do parku Ankasa?
Odpověď: Povolení k vstupu do parku lze obvykle zakoupit na vstupní bráně parku nebo ve správním centru v blízkosti parku.

10) Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu národního parku Ankasa?
Odpověď: Nejvhodnější doba pro návštěvu Ankasa National Park je obvykle v období sucha mezi listopadem a březnem, kdy je možnost dešťových srážek nižší a pozorování zvířat je jednodušší.


Počasí Ghana Ankasa National Park


Ghana Ankasa National Park: Kde se setkávají zázraky přírody a počasí

Ghana Ankasa National Park se nachází na západním pobřeží Ghany a je jedním z nejvíce fascinujících a biodiverzních míst v této zemi. Tato národní rezervace je známá svou ohromující divokou přírodou, pestrým životním prostředím a exotickým druhem fauny a flóry. A když se o těchto zázracích mluví, nemůžeme opomenout zmínit také počasí v tomto regionu, které hraje klíčovou roli při utváření a udržování tohoto úžasného ekosystému.

Ankasa National Park je obklopen tropickými lesy a řekami, které vytvářejí optimální podmínky pro život tisíců živočišných a rostlinných druhů. Tento park je domovem pro vzácné a ohrožené druhy, jako jsou sloni, opice, krokodýli a obrovská pestrost ptactva. Právě prostředí, které zde vytvořila příroda, způsobuje tak rozmanité a fascinující počasí, jež je důležitou součástí tohoto ekosystému.

Klima v parku je vlhké a teplé po celý rok, s mírnými sezónními výkyvy. Nejteplejší měsíce jsou obvykle únor a březen, kdy teploty mohou dosáhnout až 30 °C. Ačkoli je teplé počasí dominujícím prvkem, národní park je také vystaven intenzivnímu dešťovému období. Hlavní dešťová sezóna trvá od dubna do července a v tomto období může být deštivo až pěkně: intenzivní povodně jsou časté a občas se objeví i tropické bouře.

Dešťový les v Ankasa je jedním z nejvíce ohrožených biotopů na světě, a právě deštivé období hraje důležitou roli v zachování a udržení tohoto životodárného prostředí. Milimetry srážek, které zde spadnou, podporují růst a rozvoj stromů a bylin, které vytvářejí husté střechy a útočiště pro mnoho druhů živočichů. Odtoky a říční systémy, které jsou díky období dešťů nasyceny vodou, jsou také domovem mnoha vodních tvorů, včetně krokodýlů a ryb.

Po deštivé sezóně přichází sucho a chladnější období, které trvá od listopadu do února. Během této doby se teploty mírně snižují a příroda se vyvíjí v podobě suchých travnatých plání, kde přežívají pastviny a opice i další tvorové se stěhují do těchto otevřených oblastí, aby nalezli potravu.

Je tu prostor pro tak různorodý život a tolik přírodních zázraků, a vy můžete být svědkem této skvělé symbiózy mezi počasím a ekosystémem v Ankase National Park. Díky tomuto úžasnému místu na západním pobřeží Ghany si můžete prožít vzrušující a jedinečnou zkušenost poznávání nejen přírody, ale i toho, jak počasí ovlivňuje živý svět kolem nás.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách