Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Marsa Alam Port Ghalib


1. Jakým způsobem se dostanu z letiště Marsa Alam do Port Ghalibu?
Odpověď: Z letiště v Marsa Alam je možné se dostat do Port Ghalibu taxi službou, transferem pořádaným hotelem nebo pronájmem vozu.

2. Jaké jsou nejbližší pláže v Port Ghalibu?
Odpověď: Nejbližší pláže v Port Ghalibu jsou Marsa Mubarak Beach, Marsa Shoona Beach a Marsa Egla Beach.

3. Kde mohu najít ubytování v Port Ghalibu?
Odpověď: V Port Ghalibu jsou k dispozici různé hotely, resorty a apartmány, které lze rezervovat buď přes internet, nebo přímo na místě.

4. Jaké aktivity a atrakce jsou v Port Ghalibu?
Odpověď: V Port Ghalibu můžete vyzkoušet potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření, golfování, wellness a relaxaci v lázních, nákupy v přístavním městečku a mnoho dalších aktivit.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Port Ghalibu?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Port Ghalibu patří Port Ghalib Marina, Port Ghalib Fish Market, Marsa Mubarak Restaurant a Marsa Shoona Restaurant, kde si můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni, mořské plody a mnoho dalších pokrmů.

6. Existují možnosti pro výlety a výlety z Port Ghalibu?
Odpověď: Ano, z Port Ghalibu je možné podniknout výlety do míst jako jsou Káhira a pyramidy, Luxor a Údolí králů, Safaga a mnoho dalších historických a kulturních destinací.

7. Jaké jsou průměrné teploty v Port Ghalibu?
Odpověď: Průměrné teploty v Port Ghalibu se pohybují od 20°C v zimě až po 37°C v létě. Nejlepší období k návštěvě je mezi říjnem a dubnem, kdy jsou teploty příjemné a sluneční.

8. Jaký je časový posun v Port Ghalibu ve srovnání s Českem?
Odpověď: V Port Ghalibu je časový posun o 1 hodinu před Českem během letního času a o 2 hodiny před Českem během zimního času.

9. Existuje v Port Ghalibu možnost vodních sportů?
Odpověď: Ano, v Port Ghalibu je možné se věnovat potápění, šnorchlování, plachtění, windsurfingu, kitesurfingu, vodnímu lyžování a dalším vodním sportům.

10. Jaké jsou dopravní možnosti v Port Ghalibu?
Odpověď: V Port Ghalibu je k dispozici veřejná doprava ve formě autobusů a taxi. Také je možné si pronajmout auto pro vlastní pohodlnou dopravu.


Ubytování Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Egyptské město Marsa Alam se nachází na pobřeží Rudého moře a nabízí překrásné pláže s křišťálově čistou vodou a korálové útesy, což jej dělá oblíbeným turistickým cílem.

Mezi nejoblíbenější ubytování patří letoviska v Port Ghalib. Toto letovisko leží na jihozápadě Marsa Alamu a nabízí luxusní apartmány a hotely, které jsou inspirací mnoha architektonickými stylemi. Tyto styly jsou snoubeny s moderními prvky, takže Port Ghalib nabízí komfortní a moderní ubytování.

K dispozici jsou různé druhy ubytování včetně prostorných apartmánů, rodinných pokojů a elegantních hotelových apartmánů pro ty, kteří hledají extra luxus a soukromí. Někteří mají výhled na přístav a na jihovýchod na Rudé moře.

V Port Ghalib najdete také několik restaurací a kaváren, které nabízejí různé druhy jídla a nápojů. Restaurace jsou otevřeny po celý den a nabízejí skvělé pokrmy inspirované místními specialitami a světovou kuchyní.

Pro ty, kteří potřebují zábavu, jsou v Port Ghalib k dispozici různé rozmanité aktivity včetně zážitkových sportů, jízdy na koni, šnorchlování a potápění do Rudého moře. Existuje také mnoho kulturních aktivit, jako jsou exkurze do místních oblastí a památek.

Pokud se rozhodnete navštívit Marsa Alam a chtěli byste se ubytovat v Port Ghalib, můžete si být jistí, že Vás zde nečekají jen hezké a komfortní ubytování, ale také zážitek z místní kultury a nádherného Rudého moře.


Letenka Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Egyptská destinace Marsa Alam a její přístav Port Ghalib lákají turisty z celého světa svou krásou a exotickým prostředím. Přírodní bohatství této oblasti, kombinované s bohatou historií a kulturou Egypta, ji činí ideálním místem pro dovolenou plnou dobrodružství, relaxace a poznávání.

Marsa Alam se nachází na pobřeží Rudého moře ve východní části Egypta. Je obklopena nádhernými plážemi s bílým pískem, průzračnou vodou a korálovými útesy. Turisté sem přijíždějí zejména kvůli možnostem šnorchlování a potápění, které jsou nedozírné. Pod hladinou Rudého moře se skrývá fascinující podmořský svět s pestrobarevnými rybami, želvami a úžasnou korálovou faunou. Milovníci potápění si zde také mohou vychutnat návštěvu známého potápěčského místa Elphinstone, kde mají možnost setkat se s úžasnými tvory jako jsou žraloci nebo mantovky.

Jedním z nejvýznamnějších turistických center v této oblasti je přístav Port Ghalib, který je moderním střediskem s luxusními hotely, butiky, restauracemi a nákupními centry. Přístav je také výchozím bodem pro různé výlety a aktivit. Například lze podniknout výlet na poušť a zažít tak pravou egyptskou atmosféru, nebo se vydat na výlet do města Luxor, aby si turisté prohlédli slavné památky jako jsou chrám Karnak, údolí králů nebo chrám královny Hatšepsut.

Historie Egypta je všudypřítomná i v okolí Marsa Alamu. Nedaleko přístavu Port Ghalib se nachází bývalé důležité obchodní centrum Egypta, Wadi el-Gemal. Zde mohou turisté navštívit památky starověkého Egypta jako například pyramidy nebo chrámy z 2. tisíciletí před naším letopočtem. Místní archeologové a odborníci stále objevují nové a zajímavé památky, které přinášejí nové poznatky o starověkém Egyptě.

Výhodou návštěvy Marsa Alamu je i příjemné klima. Celoročně zde panují teplé až horké teploty, což umožňuje turistům vychutnat si příjemné koupání v moři i na plážích i během zimních měsíců. Navíc v Marsa Alamu není takový turistický ruch jako v jiných egyptských destinacích, což vám dává pocit klidu a soukromí.

Pro cestovatele, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství a relaxace v exotickém prostředí, je Marsa Alam a přístav Port Ghalib tím pravým místem. Bezprostřední blízkost moře, bohatá historie a kultura Egypta a množství aktivit a výletů nabízejí nezapomenutelný zážitek. Ať už si turisté přijdou jen odpočinout na pláže nebo objevovat skryté poklady pod hladinou Rudého moře, Marsa Alam a Port Ghalib z nich udělají opravdové dovolenkové ráje.


Počasí Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Egyptské letovisko Marsa Alam se nachází na jižním pobřeží Egypta u Rudého moře, nedaleko přístavu Port Ghalib. Tato oblast je známá svým slunečným počasím a překrásnými plážemi, což ji činí oblíbeným cílem pro milovníky sluníčka a vodních aktivit.

Díky své poloze v blízkosti rovníku má Marsa Alam velmi příznivé klima. Zdejší podnebí je typické pro pouštní oblasti - horké a suché. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 25 °C, přičemž v letním období může teplota vystoupit i nad 40 °C. Tytéž extrémní teploty nelze očekávat na samotném pobřeží, kde je o něco chladněji díky příjemnému větru od moře.

Nejlepší doba pro návštěvu Marsa Alam je v období od října do května, kdy je teplota mírnější a nedochází k extrémnímu horku. Období od června do srpna je nejteplejší a může být pro někoho příliš horké, ale pokud vám takové počasí nevadí, můžete si užít sluneční paprsky na pláži nebo v hotelovém bazénu.

Co se týče srážek, v této oblasti je jejich množství minimální. Prakticky neprší a sluneční svit je zde přítomen v průběhu většiny roku. V zimním období se mohou objevit krátkodobé deště, zatímco v létě se srážky téměř nevyskytují.

Rudé moře, které omývá pobřeží Marsa Alam, je známé svou teplou vodou a bohatým podmořským životem. Průměrná teplota vody během roku se pohybuje mezi 22-28 °C, což přispívá k oblíbenosti tohoto regionu u potápěčů a milovníků šnorchlování. Průzračná voda a korálové útesy jsou domovem velkého množství ryb a dalších mořských živočichů.

Díky svému krásnému počasí a úchvatným přírodním scenériím je Marsa Alam Port Ghalib ideálním místem pro dovolenou plnou relaxace a nezapomenutelných zážitků. Milovníci slunečních paprsků, vodních sportů a objevování podmořského světa zde najdou vše, co si přejí. Jejich dovolená bude provázena teplým slunečním svitem a příjemným vánkem od Rudého moře.


Dovolená Egypt Marsa Alam Port Ghalib


Egyptské letovisko Marsa Alam se nachází na východě země při Rudém moři a je oblíbené mezi turisty z celého světa. Jeho střediskem je půvabný přístav Port Ghalib, který nabízí širokou škálu aktivit a zážitků jak pro dovolenou za sluncem, tak pro milovníky vodních sportů.

Marsa Alam se může pyšnit nádhernými plážemi s bílým pískem a teplým azurovým mořem. Toto místo je rovněž základnou pro potápěčské výlety, protože Rudé moře je známé svým podmořským životem a úchvatnými korálovými útesy. V této oblasti můžete objevovat úchvatné podmořské podívané plné korálů, barevných ryb a dokonce i žraloků. Marsa Alam je rovněž oblíbenou destinací pro milovníky kiteboardingu a windsurfingu díky svému silnému větru a klidným vodám.

Port Ghalib je nejatraktivnější turistickou částí Marsa Alam. Tento moderní přístav nabízí širokou škálu luxusních hotelů, rekreací, nákupních center a restaurací. Můžete si užít příjemných chvil strávených procházkou po nábřeží, kde se prodávají tradiční egyptské výrobky, drahokamy a suvenýry. Pokud jste příznivcem golfu, tak si můžete vychutnat hru na jednom z nejlépe vybavených golfových hřišť, které nabízí panoramatický výhled na Rudé moře.

V okolí Marsa Alam se nachází také mnoho zajímavých lokalit, které stojí za návštěvu. Můžete si prohlédnout chrám Sobek a Haroeris v Kom Ombo, starověké město Edfu s jeho monumentálním chrámem boha Hora, nebo si prohlédnout úžasnou skalní kapli v městě El Quseir. Další skvosty Egypta, jako je Luxor nebo Hurghada, jsou také v dosahu a můžete je navštívit na jednodenní výlet.

Egyptské letovisko Marsa Alam a přístav Port Ghalib jsou skvělými volbami pro každého, kdo hledá dovolenou plnou slunce, relaxace a dobrodružství. Budete zde mít možnost objevovat bohatou podmořskou faunu, poznávat egyptskou kulturu a vydat se na cestu po fascinujících historických památkách. Pokud hledáte exotickou dovolenou, je Marsa Alam to pravé místo pro vás.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách