Letenka Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Ningaloo Reef, nacházející se na západním pobřeží Austrálie, je jedním z nejvíce fascinujících a jedinečných přírodních rezervací na planetě. Tato úžasná křehká ekosystém byla vyhlášena světovým dědictvím UNESCO a je známá svým bohatým biodiverzitou a úžasným korálovým útesem, který láká miliony návštěvníků každý rok.

Ningaloo Reef se nachází na západním pobřeží Austrálie, asi 1,200 km severně od města Perth. Tento útes se táhne na délku 260 km a tvoří jedno z největších korálových útesů na světě. Ale co tento korálový útes opravdu odlišuje od ostatních je jeho blízkost k pobřeží. Naproti jiným světovým korálovým útesům, které jsou obvykle vzdálenější od pobřeží, Ningaloo Reef se nachází jen pár metrů od pláže, což umožňuje snadnější přístup pro návštěvníky.

Jedním z hlavních důvodů, proč láká Ningaloo Reef tak mnoho návštěvníků, je jeho bohatá biodiverzita. Tento útes je domovem pro více než 200 druhů korálů a tisíce druhů ryb, včetně vzácných a ohrožených druhů. Můžete zde narazit na velkou řadu mořských živočichů, včetně želv, delfínů, mantovců a dokonce i velryb, které migrují kolem útesu každý rok. Pro milovníky potápění nebo šnorchlování je tato oblast opravdu rájem, protože zde mohou být ve vodách kolem útesu vidět rozlehlé korálové zahrady, tropické ryby a dokonce i žraloci.

Další věc, která dělá Ningaloo Reef tolik jedinečným, je možnost plavat s největším žralokem, rekoum velrybou. Každý rok tyto ohromující a mírumilovné tvory migrují kolem útesu, a turisté mají jedinečnou možnost, na welryby se setkat tváří v tvář ve volném prostoru. Tato interakce s tak impozantními a majestátními tvory je nezapomenutelným zážitkem.

Ningaloo Reef je také ideálním místem pro ochranu mořského života a korálových útesů. Zdejší biosférická rezervace a národní park zajišťují ochranu tohoto křehkého ekosystému, a umožňují tak návštěvníkům i budoucím generacím zažít a poznat spoustu neuvěřitelných přírodních krás, které tento útes nabízí. Mnoho organizací a dobrovolníků se navíc angažuje v monitorování a ochraně Ningaloo Reef, aby se zajistilo jeho zachování i pro budoucí generace.

Pokud toužíte po přírodě a dobrodružství, není lepší místo než Ningaloo Reef na západním pobřeží Austrálie. Od šnorchlování s tropickými rybami a želvami po plavání s velrybami, toto místo je doslova rájem pro milovníky mořského života. Navštivte tento úžasný korálový útes a nechte se ohromit jeho krásou a bohatstvím biodiverzity. Ningaloo Reef je bezpochyby jedním z těch míst, které stojí za to zažít a ochránit.


Dovolená Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie) patří mezi nejkrásnější místa světa a rozhodně by se nemělo nechat ujít těm, kteří touží po dobrodružství a nezávislosti. Ningaloo Reef poskytuje mnoho možností pro pozorování zvířat a přírodních krás v této oblasti.

Ningaloo Reef je místo, kde se setkává Indický oceán s Australským kontinentem. Tento úžasný útes je dlouhý přes 260 km a je druhým největším korálovým útesem na světě. Pod vodou se nachází obrovské množství živočichů, včetně žraloků, krokodýlů, delfínů, kytovců, množství ryb a dalších mořských živočichů.

Ningaloo Reef nabízí mnoho atrakcí pro plavce, potápěče a šnorchlaře. Tyto aktivity umožňují návštěvníkům důkladně prozkoumat korálový útes a jeho skryté hnízdiště. Potápění a šnorchlování jsou v závislosti na osobní zkušenosti a dovednosti vhodné i pro začátečníky.

V Ningaloo Reef jsou také pláže pro ty, kteří se chtějí opalovat a relaxovat. Pláže jsou čisté a málo navštěvované, takže je ideální místo pro ty, kteří se chtějí v klidu odpočinout.

Aby návštěva Ningaloo Reef byla dokonalá, není nic lepšího, než strávit několik dní v kempu. Kempování je v této oblasti zbytečně příliš drahé, ale díky možnosti kempování, které je vybavené veškerým zázemím a základním vybavením, je to dobrou volbou pro ty, kteří hledají nezávislost a blízkost k přírodě. Kampování možnosti nejen ušetří peníze, ale také umožní návštěvníkům strávit více času v přírodě a pokochat se krásami Ningaloo Reef.

Ningaloo Reef je pro každého, kdo touží po dobrodružství, ideálním cílem. Krása podvodního světa, plážové aktivity a kempování v přírodě poskytuje nezapomenutelný zážitek plný nevšedních zážitků. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Ningaloo Reef, určitě neprohloupíte a odnesete si neskutečně silný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


1. Kde se nachází Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef se nachází na Západním pobřeží Austrálie, mezi městy Exmouth a Coral Bay.

2. Jak se dostat na Ningaloo Reef?
Nejlépe se na Ningaloo Reef dostanete letecky z města Perth do města Learmonth, které se nachází asi hodinu cesty autem od Exmouth. Alternativou je pronajmout si auto a projet se po Západním pobřeží.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ningaloo Reef?
Nejlepší čas na návštěvu Ningaloo Reef je od června do října, kdy je klidnější moře a ideální podmínky pro šnorchlování a potápění.

4. Jaký je život pod vodou v Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je domovem mnoha obyvatel podmořské říše, včetně žraloků, želv, různých druhů ryb, korálů a krásných mant, což jsou největší ryby až 7 metrů dlouhé.

5. Můžu plavat s velrybami v Ningaloo Reef?
Ano, v období od března do července se v okolí Ningaloo Reef vyskytuje velké množství velryb, se kterými je možné plavat na speciálních zážitkových lodích.

6. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Ningaloo Reef?
Mezi nejlepší pláže v okolí Ningaloo Reef patří Coral Bay, Turquoise Bay a Ned's Beach.

7. Jakou aktivitu si nemůžu nechat u Ningaloo Reef ujít?
Jedinou aktivitou, kterou by si návštěvníci Ningaloo Reef určitě neměli nechat ujít, je šnorchlování nebo potápění v průzračných vodách tohoto fantastického korálového útesu.


Počasí Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Ningaloo Reef, ležící v Západní Austrálii, je jedním z nejúžasnějších australských divů přírody. Toto pozoruhodné mořské útesové pobřeží je oblíbeným cílem cestovatelů, milovníků vodního sportu a milovníků přírody po celém světě. Kromě impozantních korálových útesů a bohatého života pod vodou nabízí specialitou Ningaloo i jedinečné počasí.

Ningaloo Reef je obklopen rozsáhlou pobřežní krajinou, která je známá svým sluncem a teplým klimatem. Ačkoli se jedná o pouštní oblast, podnebí v této oblasti je překvapivě příjemné a relativně stálé po celý rok. Díky teplotě vody a dostatečnému oslunění přímořského prostředí je dovolená na Ningaloo Reef ideální v jakémkoli ročním období.

Letní měsíce v Ningaloo Reef jsou charakterizovány teplým a suchým počasím. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia a slunce zde svítí až 12 hodin denně. Tyto teploty a sluneční svit jsou ideální pro vodní aktivity, jako je potápění, šnorchlování a plavání s delfíny a želvami. V letních měsících můžete také pozorovat migraci velryb horských, které přicházejí do Ningaloo Reef na rozmnožování a mateřskou péči. Turisté mají tak jedinečnou příležitost vidět tyto obrovské mořské savce v jejich přirozeném prostředí.

Podzim a jaro jsou na Ningaloo Reef jako stvořené pro milovníky přírody. Tyto roční období nabízejí příjemné teploty okolo 25 stupňů Celsia se slabými dešťovými srážkami. Během těchto období se okolní krajině oživuje a kvetou mnohé endemické květiny. Navíc, vody Ningaloo jsou nejjasnější právě v těchto měsících, což umožňuje dokonalý výhled na mořský život a korálové útesy.

Zimní měsíce v Ningaloo Reef přinášejí mírnější teploty, které se pohybují kolem 20 stupňů Celsia. To se může zdát ohromující, ale stále příjemné pro aktivity na pláži a vodní zábavu. V zimě se teplota vody oblasti mírně ochladí, ale stále zůstává na dostatečně teplé úrovni pro šnorchlování a potápění. Zimní měsíce mohou také přinést vzácné možnosti k pozorování žraloků a mantů v prostoru Ningaloo Reef. Tyto druhy se obvykle v těchto měsících shromažďují v okolí útesu a poskytují nezapomenutelné zážitky všem vodním milovníkům.

Ningaloo Reef je tedy rájem pro všechny, kdo si přejí poznat úchvatnou australskou přírodu a vodní svět. Díky stálému, teplému počasí a jedinečným možnostem pro potápění a šnorchlování, je tento cíl neustále vyhledáván cestovateli z celého světa. Ať už se rozhodnete navštívit Ningaloo Reef v létě, podzimu, na jaře nebo v zimě, určitě zde najdete něco, co vám zůstane v srdci navždy.


Ubytování Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Austrálie je země s nespočtem úžasných míst a přírodních krás. Jedním z nejvíce fascinujících je Ningaloo Reef, který se nachází v Západní Austrálii.

Ningaloo Reef je jedním z největších korálových útesů na světě. Rozprostírá se na délce přes 300 km podél pobřeží a je domovem mnoha ohrožených druhů mořských živočichů. Útes je taktéž známý jako místo, kde se každoročně vydávají manta rejnoci a velryby žravé. Jedná se tak o ideální místo pro potápění a šnorchlování, kdy můžete potkat tyto úžasné tvory a obdivovat jejich krásu.

Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas na Ningaloo Reef, můžete si vybrat mezi několika možnostmi ubytování. Jednou z nejoblíbenějších variant je kempování. V blízkosti útesu se nacházejí kempy, které nabízejí přímý přístup k moři. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí strávit více času v přírodě a zažít autentický zážitek. Kempy poskytují základní vybavení jako toalety a sprchy, ale nenabízejí luxusní pohodlí.

Další možností je ubytování v rybářských chatkách, které se nacházejí v blízkosti útesu. Tyto chatky jsou vybaveny veškerým potřebným zařízením, včetně kuchyňky a sociálního zařízení. Ubytování v chatce je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit noc v komfortu a zároveň si užít blízkost moře.

Pro ty, kteří preferují větší pohodlí, jsou k dispozici také hotely a rekreační střediska v blízkosti útesu. Tyto zařízení nabízejí moderní vybavení a komfortní pokoje. Některé z nich mají dokonce i vlastní bazén a restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční australskou kuchyni.

Kromě potápění a šnorchlování je na Ningaloo Reef také možnost vyjížďky lodí a různých vodních aktivit. Západní Austrálie je také rájem pro milovníky rybolovu. Pokud se rozhodnete pro tuto aktivitu, je možné si pronajmout lodě a vydávat se na rybolovný výlet.

Ať už se rozhodnete pro kempování, ubytování v chatce nebo v hotelu, pobyt na Ningaloo Reef vás ohromí svou neuvěřitelnou přírodní krásou a unikátním životem pod vodou. Je to místo, které si zamilují jak milovníci dobrodružství, tak ti, kdo hledají odpočinek a relaxaci. Tak neváhejte a vydejte se objevovat tento klenot Západní Austrálie.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách