Dovolená Egypt Fayum Oasis


Egyptské Fayum Oasis se nachází přibližně 100 kilometrů jihozápadně od Káhiry a je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které můžete v Egyptě navštívit během své dovolené. Tento region je známý svou ohromující přírodou, historií a je domovem mnoha fascinujících archeologických nalezišť.

Fayum Oasis je jedním z největších oázových komplexů na světě a prvními stopami lidské civilizace se zde můžeme vrátit až do doby Starověkého Egypta. Na březích jezera Qarun, které je srdečním místem regionu, se nachází mnoho archeologických nalezišť. Například můžete navštívit archeologickou lokalitu Karanis, která byla kdysi prosperujícím římským městem. Zde si můžete prohlédnout dobře zachovalá zbytky starověkých domů, kostelů a římských lázní.

Dále se můžete vydat do stavě dcery Cheopsova, nejslavnější monarcha Starověkého Egypta. Pyramidy ve Fajúmu jsou menší než ty, které najdete v Gíze, ale mají své osobité kouzlo. Jediná zachovalá pyramidová stavba, texty na zdech a chrámu s názvem Lahun.

Jedním z nejkrásnějších míst oázy je také chrám Medinet Madi, který je starý přibližně 2000 let a nabízí návštěvníkům úžasné výhledy na okolní krajinu. Po prohlídce chrámu doporučuji zaplavat si v oázových jezerech nebo se projet na koni po okolním kraji.

Pokud máte zájem o zkoumání fauny a flory regionu, můžete navštívit přírodní rezervaci Wadi El-Hitan, která je také známá jako Údolí velryb. Je to chráněná oblast, která byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Rezervace poskytuje útočiště pro různé vzácné druhy rostlin a zvířat, včetně fosilií předhistorických velryb, které byly objeveny v této oblasti.

Nezapomeňte také ochutnat místní speciality, jako je sladké ovoce, především fíky a meruňky, stejně jako tradiční egyptská jídla. Jedinečnými zážitky jsou také tradiční trhy, kde můžete nakupovat místní výrobky a suvenýry.

Celkově vzato, návštěva Fayum Oasis je skvělým způsobem, jak objevovat krásy Egypta mimo tradiční turistické trasy. Tato úchvatná oáza nabízí nejen ohromující přírodu, fascinující archeologická naleziště a rozmanité zážitky, ale také vám umožní ochutnat místní kulturu a tradice.


Ubytování Egypt Fayum Oasis


Egypt je země plná zázraků, které doslova oplývají historií. Jedno z nejúžasnějších míst, které bychom určitě neměli přehlédnout, je Fayum Oasis.

Fajjum, jak je místní oáza také nazývána, se nachází přibližně 100km jihozápadně od Káhiry. Toto krásné místo je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout od městského shonu a prožít relaxaci v klidu a pohodě. Oblasti v okolí oázy jsou plné zeleně, což vytváří nádherný kontrast se suchým a prašným okolím.

Fayum Oasis není jen přírodní zázrak, ale také nabízí mnoho historických a kulturních památek. Zdejší muzeum je jedno z nejlepších v celém Egyptě a nabízí návštěvníkům příležitost vidět mnoho artefaktů ze starověkého Egypta. Mezi zajímavé památky v blízkosti oázy patří jezero Qarun a pyramida Hawara – obě jsou velmi významné historické památky.

Pokud se rozhodnete navštívit Fayum, budete potřebovat ubytování. Existuje zde mnoho možností – správný výběr je závislý na vašem rozpočtu a preferencích.

Pětihvězdičkový hotel Tunis Village je jedním z nejlepších hotelů v této oblasti. Nabízí nádherné ubytování se všemi moderními doplňky a pohodlím. Hotel má také nádhernou zahradu, kde si můžete odpočinout a užít si klid.

Další možností jsou menší hotely, včetně hotelu Tamra, který nabízí pěkné a útulné pokoje za rozumnou cenu.

Pokud hledáte něco menšího a rodinného, máte možnost zůstat v oázových ansámblech. Tyto ubytovací zařízení nabízejí tradiční arabské pokoje, které jsou vybaveny základními potřebami, jako jsou postele, stůl a židle. Kromě toho jsou zde k dispozici další pohodlí, jako jsou společné koupelny a kuchyň.

Ceny ubytování v Fayum Oasis se liší v závislosti na typu ubytování, které si vyberete. Nicméně, vzhledem k tomu, že oblast není příliš turistická, jsou ceny celkově poměrně přijatelné.

Celkově lze říci, že Fayum Oasis je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu. Můžete zde objevovat historické památky a užívat si nádherné přírody, zatímco se odpočíváte v krásném ubytování. Výběr ubytování by měl být založen na vašich potřebách a rozpočtu. Nicméně, bez ohledu na to, kde zůstanete, je jisté, že vás oáza Fayum uchvátí svou krásou a klidem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Fayum Oasis


Dotaz: Kde se nachází Fayum Oasis?
Odpověď: Fayum Oasis se nachází ve středním Egyptě, asi 100 kilometrů jihozápadně od Káhiry.

Dotaz: Jaká je historie Fayum Oasis?
Odpověď: Fayum Oasis má dlouhou historii, sahající až do starověku. Byla domovem starověkého Fajjúmského zemědělského regionu, který poskytoval zásobování potravinami pro oblast kolem Nilu.

Dotaz: Jaká je turistická atrakce v Fayum Oasis?
Odpověď: Jedna z hlavních turistických atrakcí v Fayum Oasis je archeologická lokalita Meidum Pyramid, což je starověká pyramidová struktura.

Dotaz: Existuje nějaké jezero v Fayum Oasis?
Odpověď: Ano, Fayum Oasis je domovem jezera Qarun, které je největší slané jezero v Egyptě. Je to oblíbené místo pro turisty i místní obyvatele.

Dotaz: Jaký je hlavní zdroj obživy v Fayum Oasis?
Odpověď: Hlavním zdrojem obživy v Fayum Oasis je zemědělství. Obdělávané pole a umělé kanály umožňují zemědělskou produkci zavlažovaných plodin, jako je cukrová třtina a rýže.

Dotaz: Existují v Fayum Oasis nějaké přírodní rezervace?
Odpověď: Ano, v Fayum Oasis se nachází přírodní rezervace Wadi El-Rayan, která je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat. Turisté mohou navštívit tuto rezervaci a podívat se například na vodopády.

Dotaz: Jak se dostanu do Fayum Oasis z Káhiry?
Odpověď: Cesta z Káhiry do Fayum Oasis je možná autem nebo veřejnou dopravou. Existují pravidelné autobusové spoje a také taxíky pro přepravu mezi oběma místy.


Počasí Egypt Fayum Oasis


Fayum Oasis v Egyptě je fascinující a unikátní místo s bohatou historií a zajímavým počasím. Nachází se asi 100 kilometrů jihozápadně od Káhiry a je jedním z největších oázových komplexů v celém Egyptě. Tato oblast je známá svou překrásnou krajinou, bohatou flórou a faunou a fascinujícími památkami.

Počasí ve Fajúmové oáze je typicky pouštní klima, které se vyznačuje vysokými teplotami a velmi málo srážek. Průměrné teploty se pohybují mezi 20-30°C během zimních měsíců (listopad až únor) a mezi 30-40°C během letních měsíců (březen až říjen). Nejteplejším obdobím je obvykle červenec a srpen, kdy teploty mohou dosahovat až 45°C. Proto je důležité si přibalit lehké a vzdušné oblečení, které vám pomůže zůstat chlazení v horkém podnebí.

Oáza je obklopena vápencovými horami a řekou Nil, která poskytuje oblasti nezbytnou vláhu. V důsledku toho je zde vytvořená velmi úrodná půda, což umožňuje zemědělství a zahrádkářství v této oblasti. Lidé v oáze tradičně pěstují rýži, kukuřici, obilniny, luštěniny a také rozličné druhy ovoce a zeleniny. Díky této úrodné půdě je Fayum Oasis známá jako zelená oáza uprostřed suché pouště.

Dalším fascinujícím rysem tohoto místa je umělé jezero, které bylo vybudováno pro zavlažování polí a rozvoj zemědělství. Je to také oblíbené místo pro rekreaci a turisty, kteří sem přijíždějí, aby se vyhnuli horku pouště a užili si vodních aktivit.

Místní obyvatelé žijí v tradičních domovch zvaných mudhif, které jsou postaveny z palmových listů a bahna. Jejich živobytí je z velké části založené na rybolovu, zemědělství a turismu. Můžete se těšit na pozorování různých druhů ptáků a jiných zvířat, které obývají oblast a také navštívit archeologické naleziště, jako je Lahun Pyramid a Hawara.

Pokud cestujete do Fayum Oasis, doporučuje se navštívit ji během chladnějších zimních měsíců, kdy je počasí příjemnější. Přestože je v létě velmi horko, můžete si užít odlehčení v oáze.

Fayum Oasis v Egyptě je nejen krásným místem s fascinující krajinou, ale také oblastí s jedinečným počasím. Pokud máte rádi přírodu, historii a unikátní klima, pak je toto místo určitě pro vás.


Letenka Egypt Fayum Oasis


Egyptská oáza Fayum je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v celém Egyptě. Pojedeme-li sem, můžeme očekávat úchvatné scenérie, klid a čistotu, unikátní kulturu a historické památky, které jsou plné zajímavých příběhů.

A jak se tam vlastně dostaneme? Nejlepší možností je letenka do Káhiry a odtud pokračovat po silnici nebo půjčeném voze. Letenky do Káhiry nabízí řada leteckých společností, ať už hledáte levné letenky nebo cestujete v luxusním stylu. Je důležité si však zkontrolovat aktuální bezpečnostní informace před plánovaným odjezdem, a to zejména kvůli politické situaci v Egyptě.

Cesta z Káhiry do oázy Fayum trvá zhruba hodinu a půl a vede nás úchvatným krajinou, kterou jsou plné hory a údolí. Po příjezdu do oázy se již můžeme těšit na pohodlný pobyt v některém z místních hotelů, kde se můžeme obklopit téměř královským luxusem a vychutnat si zdejší klid.

Fayumská oáza je ze všech stran obklopena unikátními geologickými útvary, které jsou v místním regionálním parku chráněny a podporují unikátní ekosystém. Kromě toho, že zde najdeme opravdu unikátní krajiny, v oáze můžeme vyrazit i na návštěvu některé z historických památek, které se v ničem nenapodobují.

Pro milovníky archeologie je tu přímo raj. Najde se zde totiž řada památek, které připomínají staletí staré kultury, které tady kdysi prosperovaly. Nejznámější z nich jsou možná pyramidy v Hawara, chrámy Sobek, Sethem i Velkou Kresbu, která se zachovala na jedné z místních skál. To ale rozhodně není všechno, co oáza nabízí.

Milovníci zvířat si zde zase přijdou na své. Na mnoha místech v oáze mohou pozorovat velryby, jak v relaxují v teplých termálních vodách, nebo se mohou kratší výletů na každodenních velbloudy. Hned vedle vás projedou ovce a kozy, kteří rozhodně přidají onu pochybnou arabskou autenticitu celého zážitku.

Tím největším lákadlem oázy Fayum je ale bezpochyby jeho klid a ticho. Pokud hledáte místo, kde si konečně odpočinete a naberete novou energii, je toto místo právě pro vás. Oáza nabízí nesmírnou dávku odpočinku a klidu, kterou si definitivně zaslouží každý z nás.

Celkově lze tedy říci, že Egyptská oáza Fayum je místem, které rozhodně stojí za návštěvu. Tato unikátní a krásná destinace je přímo ideální pro lidi, kteří tak touží po klidu, ale přesto chtějí zažít trochu exotiky. Snad vás tento článek o tomto místě inspiroval a o návštěvu oázy Fayum rozhodně neuškodí.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách