Letenka Řecko Volos


Pokud plánujete cestovat do Řecka a hledáte destinaci kombinující překrásnou přírodu a skvělé pláže, při hledání letenek byste se měli zaměřit na Volos. Tato okouzlující přístavní město se nachází na východním pobřeží Thesálska a je známé svou bohatou historií, malebnými dobytčími stíny a skvělou nabídkou aktivit a atrakcí pro návštěvníky.

Letenky do Volosu jsou k dispozici z většiny hlavních evropských měst a regionálních letišť s možností přestupu. Mezinárodní letiště Volos – Něa Anchialos je hlavním letištěm sloužícím městu Volos a jeho okolí. Je dobře napojeno na vnitrostátní i mezinárodní leteckou síť a létají sem některé z největších evropských leteckých společností.

Volos je skvělým výchozím bodem pro průzkum okolních přírodních krás provincie Magnesia, díky své blízkosti k horskému řetězci Pelion a výhodné poloze užšího vstupu na Peloponés. Půjčte si auto nebo se vydejte na autobusovou nebo vlakovou trasu a vydejte se objevovat zázračné památky a malebné vesnice v regionu.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí pro turisty v Volosu je historický peliónský vlak, který je jedním z mála dochovaných ozubených železnic v Řecku. Je řazen mezi technické památky a zaručuje nádherný výhled na pobřeží, horské scenérie a malebné vesnice. Je to zážitek, který rozhodně stojí za to a navodí vám nostalgickou atmosféru minulosti.

Dalšími přitažlivostmi jsou hrad Volos, který byl postaven Osmanskou říší na konci 18. století a nabízí úchvatný výhled na město a přístav. Přírodní rezervace Sklithro, která leží asi 16 km od Volosu, láká návštěvníky svými zelenými lesy, krásnými vodopády a zřímsovanými mosty. Procházka tímto malebným prostředím je dokonalá únikem od ruchu města.

Samozřejmě nezapomínejme také na mořskou krásu v okolí Volosu. Nachází se zde řada nádherných pláží, jako například Pláž Alykes nebo Pláž Agios Konstantinos, které nabízí skvělé podmínky pro koupání, potápění nebo jen relaxaci na písku.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Volosu, zkuste si zajistit letenky co nejdříve, protože se jedná o stále populárnější turistickou destinaci. Město nabízí kombinaci historie, přírodních krás a pobřežních radovánek, které si zamilujete. Přes své bohaté kulturní a historické dědictví si Volos udržuje příjemnou a pohodovou atmosféru řeckého přímořského města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Volos


1. Jak se dostanu z letiště Volos do centra města?
Odpověď: Z letiště je možné se dostat do centra města Volos taxíkem, autobusem nebo pronájmem automobilu. Nejběžnější volba je taxík, který je k dispozici před letištní budovou.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Volosu?
Odpověď: V okolí Volosu jsou některé z nejkrásnějších pláží v Řecku. Mezi nejoblíbenější patří pláže Agios Ioannis, Makrinitsa, Kala Nera a Afissos.

3. Kde se nachází nejznámější památky ve Volosu?
Odpověď: Ve Volosu se nachází několik významných památek, jako například Archeologické muzeum, pomník Argonautů nebo Katedrála svatého Mikuláše. Tyto památky jsou rozprostřeny po celém městě.

4. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Volosu?
Odpověď: Nejlepší doba roku na návštěvu Volosu je obvykle na jaře (květen a červen) nebo na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné a město není tak přelidněné jako v letních měsících.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace ve Volosu?
Odpověď: Ve Volosu je mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční řeckou kuchyni. Mezi nejlepší restaurace patří Mezená - The Greek Cantina, Taina Fish Taverna a Rakomelo Mezedadiko.

6. Kde se dají koupit tradiční řecké suvenýry ve Volosu?
Odpověď: Tradiční řecké suvenýry lze zakoupit v mnoha obchodech ve Volosu. Nejoblíbenějšími místy pro nákup suvenýrů jsou ulice Ermou, Argonafon a Milo. Zde lze nalézt tradiční řecké keramiku, šperky, olivový olej a mnoho dalšího.

7. Jak se dostanu na ostrovy poblíž Volosu?
Odpověď: Ze Volosu lze vyplout na několik okolních ostrovů trajektem. Nejčastěji se lze dostat na ostrovy Skiatos, Alonissos a Skiathos. Plavby trajektem jsou k dispozici v přístavu ve Volosu.

8. Jaká jsou nejbližší lyžařská střediska ve Volosu?
Odpověď: V blízkosti Volosu se nachází lyžařská střediska Pelion a Parnassos. Obě střediska jsou vzdálená přibližně 1 až 2 hodiny jízdy autem od Volosu.


Dovolená Řecko Volos


Volos je krásné přístavní město nacházející se v regionu Thessalie v Řecku. Známé je svou bohatou historií, architekturou a překrásnými plážemi. Je také výchozím bodem pro návštěvu některých z nejkrásnějších řeckých ostrovů, jako je Skiathos, Skopelos a Alonissos.

Pokud hledáte ideální letní dovolenou, která kombinuje sluneční pláže, historii a gastronomii, pak je Volos ideální volbou. Město se nachází na břehu egejského moře a má dlouhou tradici námořního obchodu. Jeho přístav je jedním z nejrušnějších v severním Řecku. Z Volosu také můžete vyrazit na nezapomenutelné výlety lodí do blízkých ostrovů.

Jednou z největších atrakcí Volosu je jeho historický střed, který je plný úzkých, malebných uliček, tradičních řeckých domů a útulných kaváren. Můžete se projít po náměstí centra města nebo navštívit některé z místních muzeí a galerií. Mezi nejznámější patří Muzeum novověkého umění nebo Archeologické muzeum.

Hlavní atrakcí města je také jeho dlouhá promenáda, nazývaná Argonautův bulvár. Je to skvělé místo pro procházky, relaxaci a nakupování. Můžete se tady podívat na malebné lodě v přístavu, zastavit se v jedné z místních taveren a ochutnat typickou řeckou kuchyni. Nezapomeňte si vychutnat čerstvé mořské plody, vynikající olivový olej a slavný řecký jogurt.

Pokud si přijdete na dovolenou do Volosu, nemůžete si nechat ujít návštěvu jeho pláží. Město je obklopeno nádhernými plážemi a turistickými letovisky. Mezi nejpopulárnější patří Agios Konstantinos, Alykes a Kala Nera. Na plážích si můžete užívat slunečního záření, ochlazovat se v čistém moři a vyrazit na vodní sporty, jako je potápění nebo surfování.

Z Volosu je také možné podniknout výlety na okolní ostrovy. Nejznámější z nich je Skiathos, který je velmi oblíbený pro své krásné pláže a živý noční život. Skopelos a Alonissos jsou známy svou nedotčenou přírodou a klidnou atmosférou. Tyto ostrovy jsou také oblíbeným cílem milovníků potápění, protože se zde nachází řada úchvatných potápěčských lokalit.

Celkově Řecko Volos nabízí zábavu pro každého. Můžete se tady potěšit krásnými plážemi, obdivovat historické památky a užívat si vynikajícího jídla. Ať už se rozhodnete zůstat v městě nebo se vydat na výlety do okolních ostrovů, jistě si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Řecko Volos


Řecko je známé svou bohatou historií a nádhernými plážemi. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je přístavní město Volos, které se nachází na východním pobřeží pevninské části země. Pokud plánujete návštěvu tohoto malebného místa, je důležité mít informace o ubytování.

Ve Volosu je možné nalézt různé druhy ubytování, které vyhoví potřebám různých cestovatelů. Některé z možností zahrnují hotely, penziony, apartmány a rodinné domy.

Jednou z nejoblíbenějších možností ubytování jsou hotely. Volos nabízí několik hotelů různých cenových kategorií, takže si můžete vybrat podle svých finančních možností. Hotely většinou nabízejí moderně vybavené pokoje s vlastní koupelnou, televizí a klimatizací. Některé hotely mají také vlastní restaurace, lázně a bazény, což je skvělé pro ty, kteří chtějí vše na jednom místě.

Pokud preferujete menší a útulnější ubytování, penziony jsou pro vás ideální volbou. Penziony v Volosu se nacházejí v klidnějších částech města a nabízejí příjemné a přátelské prostředí. Pokoje jsou obvykle prostorné a mají základní vybavení pro pohodlný pobyt. Penziony také často nabízejí snídani, která je zahrnuta v ceně pobytu.

Další možností je pronajmout si apartmán. V některých apartmánech můžete najít kuchyňský kout, takže si můžete sami připravit jídlo, což je vhodné pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří preferují vlastní stravování. Apartmány jsou obvykle prostornější než hotelové pokoje a mnohdy mají samostatnou ložnici, obývací pokoj a terasu s výhledem na moře nebo okolní krajinu.

Poslední možností pro ubytování v Volosu jsou rodinné domy, které jsou vhodné pro ty, kteří hledají větší soukromí a nezávislost. Tyto domky se nacházejí v okolí města a nabízejí klidnou atmosféru a krásné výhledy. Mnohé rodinné domy mají vlastní zahradu nebo bazén, což je skvělé pro relaxaci a odpočinek.

Volos je skvělým místem pro dovolenou plnou slunce, moře a kultury. Město nabízí různé možnosti ubytování, které vyhoví všem preferencím. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro hotel, penzion, apartmán nebo rodinný dům, můžete se těšit na příjemný a komfortní pobyt v této části Řecka.


Počasí Řecko Volos


Volos je oblíbeným turistickým místem v Řecku, které je bohaté na jedinečné přírodní scenérie, historické památky a tradiční řeckou kulturu. Stejně důležitým faktorem pro návštěvníky je i počasí, které zde panuje.

Volos, nacházející se v oblasti Tessalie na východním pobřeží pevninské Řecko, se nachází v teplém středomořském klimatu s mírnými zimami a horkými suššími léty. To znamená, že většinu roku můžete očekávat slunečné a teplé počasí.

Léto v Volosu začíná v červnu a trvá až do září. Průměrná teplota vzduchu v tomto období se pohybuje kolem 26-32°C, což je ideální počasí pro trávení času na pláži nebo pro prozkoumávání památek ve městě. Mořská teplota se v létě pohybuje kolem 24-26°C, což je velmi příjemné pro koupání. Slunečné dny jsou běžné a délka slunečního svitu se pohybuje mezi 10-12 hodinami denně.

Podzim a jaro jsou vůbec nejvhodnějšími obdobími pro návštěvu Volosu. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 15-25°C v září a říjnu a 12-20°C v dubnu a květnu. I když jsou některé dny deštivé, převažuje slunečné počasí a teploty jsou stále dostatečně příjemné na pěší procházky a objevování krás města.

Zima je v Volosu mírná, ale občas může být chladná a vlhká. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje mezi 8-15°C a mořská teplota klesá na 15-16°C. Zima je také obdobím, kdy je nejvíce srážek, které se běžně vyskytují v listopadu až lednu. Přestože je pravděpodobné, že v zimě uvidíte deštivé dny, díky mírnému klimatu je stále možné se těšit na sluneční dny.

Celkově lze říci, že počasí v Volosu je příjemné po většinu roku. Během letních měsíců můžete očekávat slunečné a horké dny, zatímco v jarním a podzimním období se můžete těšit na mírné teploty a slunečné dny, občas doplněné o deštivé přeháňky. Zima může být mokrá, ale přesto přináší příjemná teplota.

Pokud plánujete návštěvu Volosu, doporučuje se sledovat předpověď počasí a oblékat se v souladu s tím. Nezapomeňte na sluneční krém, plavky a lehčí oblečení pro teplé léto, a naopak bundy či deštníky pro chladnější zimní měsíce. Ať už zavítáte do Volosu kdykoliv během roku, přesvědčte se sami o jeho půvabu a užijte si hezké počasí a atmosféru tohoto malebného řeckého přístavního města.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách