Počasí Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, malá africká země ležící na východním pobřeží Červeného moře, je známá nejen svou bohatou kulturou a historií, ale také svými nádhernými přírodními krásami. Jednou z největších atrakcí této země je jezero Assal, které se nachází v oblasti známé jako Lake Assal Hot Springs.

Lake Assal je jedním z nejhlubších slaných jezer na světě a leží v překrásné oblasti Grand Bara. Jezero se táhne na území asi 155 čtverečních kilometrů a jeho hloubka dosahuje až 155 metrů. Toto neobvyklé jezero se stalo populárním turistickým cílem díky své jedinečné kombinaci slané vody, čehož si můžete všimnout při plavání v jezeře, a horkých pramenů, které se nacházejí v okolí.

Horké prameny jsou skutečným zázrakem přírody. Jejich voda má teplotu okolo 40 °C a pochází z podzemního zdroje vulkanického původu. Tento teplý a léčivý pramen je známý svými terapeutickými vlastnostmi a láká návštěvníky, kteří hledají relaxaci a zlepšení zdravotního stavu. Místní obyvatelé věří, že vody z horkých pramenů mají léčivé účinky na problémy s kůží, kosti a klouby.

Navíc, kromě blahodárných účinků lázní, návštěvníci mohou vychutnat i nádherné scenérie kolem jezera. Okolní krajina je nádherně divoká a nabízí jedinečný pohled na sopečnou krajinu se solnými plochami a kráterem překrásného sopečného útvaru. Tato kombinace vytváří jedinečný kontrast barev, který je pro tuto oblast charakteristický. Mnoho turistů se rozhodne prozkoumat tuto divočinu na kole nebo pěšky, aby si odpočinuli od každodenního shonu a obdivovali přírodní krásy.

Pro ty, kteří si rádi užívají vodní dobrodružství, jezero Assal také nabízí skvělé možnosti potápění. Platí za jedno z nejlepších míst pro potápění v Džibutsku a vychutnat si podvodní krásy této oblasti je zcela úžasné. Potápěči mohou objevovat množství korálových útesů a ryb, které obývají slanou vodu jezera.

Lake Assal Hot Springs je jednou z těch ohromujících přírodních krás, které je třeba vyzkoušet, ať už jako relaxační útočiště nebo dobrodružnou destinaci. Džibutsko je země, která nabízí mnoho překvapení a skvělých zážitků, a Lake Assal Hot Springs je jedním z nejzajímavějších cílů v této oblasti. Nechte se okouzlit jedinečnou kombinací slaných jezer, horkých pramenů a nádherné přírody!


Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malé africké stát, které je lemované východní částí Rudého moře. Ačkoliv se o této destinaci příliš nemluví, určitě byste ji měli navštívit - a to především kvůli návštěvě jezera Assal, které je však nejvíce známé díky svým místním termálním pramenům.

Svými vysokými solnými vrstvami se jezero Assal řadí mezi nejníže položená místa na světě - a dokonce patří i mezi největší solné slaniska. Jezero Assal se nachází v nejníže položené části afrického kontinentu, a to jen 155 metrů pod mořskou hladinou.

Díky silně solné vodě, která je v jezeře přítomná, se u jeho břehů nachází mnoho místních termálních pramenů a horkých minerálních pramenů, které jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Vody z těchto pramenů jsou také považovány za velmi léčivé, a tak jsou hojně využívány místními lidmi i turisty.

Kromě koupání v termálních pramenech se v této oblasti můžete projet solnými pláněmi, navštívit kráter sopky Ardoukoba, projít si kaňon Godoria nebo se vydat na pěší výlet na sopku Mousa Ali.

Nejlepší dobou pro návštěvu této oblasti je v zimě, kdy jsou teploty kolem 25°C - ve dne však mohou být i okolo 35°C, takže se připravte na horké počasí.

Dostat se do Džibutska se můžete letadlem z Evropy, Asie nebo Afriky. A pak už jen stačí nasednout na místní autobus, který vás doveze až na břehy jezera Assal.

Pokud si rádi prohlížíte přírodní krásy a chcete zároveň zažít něco nového a netradičního, je Národní park jezera Assal nejlepším místem pro vaši dovolenou. Navštivte tuto pravou solnou oázu uprostřed africké pouště a užijte si turistické atrakce, které vám nabízí!


Dovolená Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Pokud hledáte exotickou destinaci pro dovolenou, nemusíte hledat dál než Džibutsko. Toto malé africké přístavní město není příliš známé mezinárodním turistům, což ho činí ideálním místem pro objevování nových a fascinujících lokalit. Jednou z nich je i jedinečné jezero Assal a jeho termální prameny.

Džibutsko se nachází na východním pobřeží Afriky, u Rudozemského zálivu v Adenském zálivu. Lake Assal, které se nachází v přístavním městě Tadjoura, je nejníže položeným bodem afrického kontinentu a čtvrtým nejníže položeným bodem na světě. Nachází se zde také nejteplejší termální prameny na světě, čímž je Lake Assal unikátním přírodním fenoménem.

Jezero samo o sobě je obrovské slané jezero, které je obklopeno sopečnými vrchy. Voda je zde extrémně slaná, až 10x slanější než mořská voda, což vytváří křišťálově bílé pobřeží a zajímavé usazeniny soli. Toto jezero je také domovem mnoha mikroorganismů a místní flóry a fauny, které nejsou nikde jinde na světě.

Největší atrakcí Lake Assal jsou jeho termální prameny. Tato pramenitá voda se ohřívá díky vulkanické aktivitě v oblasti, což vytváří dokonale teplá lázně pro odpočinek a relaxaci. Návštěvníci si mohou vychutnat teplou vodu kolem 34-40 °C a zároveň si užívat krásného výhledu na okolní pohoří. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je zde také možnost potápění a prozkoumání podvodního světa jezera Assal.

Dalšími zajímavými místy v okolí jezera Assal jsou sopečná pole a zřícenina starodávného města Tadjoura, která nabízí historický pohled do minulosti této oblasti. Návštěvníci se tak mohou pokochat krásnou přírodou, nejen jezerem, ale i okolními horami a sopečnými krajinami.

Návštěva Lake Assal a jeho termálních pramenů je jedinečným zážitkem, který si návštěvníci Džibutska nemohou nechat ujít. Kombinace unikátního jezera, termálních pramenů a okolní přírody nabízí perfektní dovolenou pro ty, kteří hledají trochu odlišný zážitek.

Připlavte se na břehy Lake Assal a nechte se unést jeho krásou a klidem. Objevujte fascinující podvodní svět, uvolněte se ve slané vodě a nasyťte svou zvědavost historií těchto míst. Džibutsko a jeho Lake Assal určitě nezklamou a přinesou vám nezapomenutelný zážitek z vaší dovolené.


Ubytování Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, malá země ležící východně od Afriky, je bohatá na přírodní krásy a jedinečná místa. Jedním z nejvíce fascinujících míst, která Džibutsko nabízí, je jezero Assal a jeho termální prameny.

Jezero Assal se nachází v nejnižším bodě afrického kontinentu a je také jedním z nejslanějších jezer na světě, jehož slanost je více než desetinásobně vyšší než slanost oceánu. Je obklopeno vulkanickými horami, které dodávají jezeru a okolní krajině dramatický vzhled.

Ačkoli jezerem samotným nelze plavat kvůli vysokému obsahu soli, nedaleko od jezera se nacházejí termální prameny, které nabízí unikátní zážitek. Tyto prameny, známé jako Lake Assal Hot Springs, jsou vytvořeny díky vulkanické aktivitě v této oblasti. Teplá voda v pramenech je bohatá na minerály, jako je síra a železo, které mají pověst blahodárných účinků na lidské tělo.

Návštěvníci, kteří přijdou do Džibutska, si mohou užít příjemnou koupel v těchto termálních pramenech a relaxovat v teplé vodě. Důležité je vzít na vědomí, že voda má velmi vysokou teplotu, takže je dobré být připraven na intenzivnější teplo, než by se mohlo očekávat. Je však zaručeno, že tato teplá koupel bude procházení stoj za to.

Kromě relaxace v termálních pramenech nabízí Džibutsko Lake Assal Hot Springs také úžasnou příležitost k cestování a poznávání přírodních divů regionu. Mnoho turistů se rozhodne podniknout výlety po okolí, kde mohou objevit sopečné krátery, sopky a další sopečnou aktivitu. Toto místo je také domovem mnoha druhů fauny a flory, které jsou adaptovány na extrémní podmínky tohoto slaného jezera.

Lake Assal je bezpochyby jednou z hlavních turistických atrakcí v Džibutsku a jeho termální prameny jsou neodmyslitelnou součástí tohoto unikátního místa. Kombinace sopečné krajiny, slaného jezera a teplých pramenů tvoří harmonické prostředí pro odpočinek a obdivování přírodní krásy.

Džibutsko Lake Assal Hot Springs je zážitek, který by neměl být vynechán při návštěvě této malebné africké země. Je to místo, které nejenže nabízí relaxaci a regeneraci, ale také jedinečnou příležitost poznat vzácnou kombinaci sopečné a slané krajiny. Pokud hledáte dovolenou, která se odlišuje od běžných destinací, pak je Džibutsko Lake Assal Hot Springs pro vás nejlepší volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů týkajících se Jibutska, jezera Assal a horkých pramenů:

1. Kde se nachází jezero Assal a horké prameny v Džibutsku?
Odpověď: Jezero Assal a horké prameny se nacházejí v Džibutsku, což je malá země východně od Afriky. Jezero Assal leží v oblasti Skalního zálivu, nedaleko od pobřeží Rudého moře.

2. Jaké je teplota vody v jezeře Assal?
Odpověď: Teplota vody v jezeře Assal se pohybuje kolem 34 až 40 stupňů Celsia. Je to jedno z nejteplejších jezer na světě.

3. Jsou horké prameny v jezeře Assal vhodné koupání?
Odpověď: Ano, horké prameny v jezeře Assal jsou vhodné koupání. Mnoho lidí sem proudí, aby si užilo léčivých vlastností minerálních vod a relaxovalo v teplých pramenech.

4. Jaká je hloubka jezera Assal?
Odpověď: Jezero Assal je známé svou extrémní hloubkou. Dosahuje průměrné hloubky 20-34 metrů a v nejhlubší části je možná až 155 metrů.

5. Jak se dostanu k jezeru Assal a horkým pramenům v Džibutsku?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k jezeru Assal a horkým pramenům, je pronajmout si auto nebo využít místního dopravního systému. Cesta z hlavního města Džibutsko trvá přibližně 2-3 hodiny.

6. Jaké jsou turistické aktivity, které lze v Džibutsku a okolí jezera Assal provádět?
Odpověď: Turisté mají možnost se koupat v horkých pramenech jezera Assal, potápět se v Rudém moři, vyzkoušet si horolezectví na sopce Ardoukoba nebo prozkoumat unikátní sopečné formace a slaná jezera v okolí.

7. Existují místní průvodci, kteří mohou pomoci při návštěvě jezera Assal a horkých pramenů?
Odpověď: Ano, v Džibutsku jsou dostupní místní průvodci, kteří mají zkušenosti s vedením turistů k jezeru Assal a horkým pramenům. Pronajímají se za příznivé ceny a mohou poskytnout užitečné informace o místních atrakcích a bezpečnosti.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách