Dovolená Brazílie Pantanal


Brazílie je země krásné krajiny, kultury a přírodních krás. Jedno z největších brazílských přírodních záznamů je Pantanal. Pantanal zaujímá oblast o rozloze 230 tisíc kilometrů čtverečních a nachází se v jihozápadní části země, v oblasti, kde se setkávají tři státy - Mato Grosso do Sul, Mato Grosso a Goiás.

Pantanal se řadí k největším sladkovodním bažinách na světě. Je to oblast, která se rozprostírá na nízké nadmořské výšce a má rozmanitou faunu a flóru, která ji činí jedinečným místem k návštěvě. Pantanal je hezkým místem k relaxaci a turistice, ale objevíte zde i některé druhy ptáků a další zvířata, jako je kapibara, krokodýli, různé druhy opic a velmi vzácné jaguáry.

Brazílie je nejlepší návštěvou v období sucha, v období od května do října. Během těchto měsíců je snadno dostupná Pantanal a lze zde podniknout různé turistické aktivity, například pozorování zvířat, rybolov a jízdu na koni.

Existuje mnoho cestovních kanceláří, které nabízí Balíčky Pantanal. Tyto balíčky většinou zahrnují průvodce, dopravu, ubytování a další aspekty vaší dovolené. Pokud tedy plánujete návštěvu Brazílie, nezapomeňte zahrnout Pantanal do vašeho itineráře, určitě to stojí za to!


Ubytování Brazílie Pantanal


Brazílie je známá svou exotickou přírodou a překrásnými scenériemi. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které lze v zemi najít, je Pantanal. Tato rozlehlá mokřadní oblast se nachází hlavně v Brazílii, ale přesto sahá i do okolních zemí, jako je Paraguay a Bolívie. Pantanal je největší mokřad na světě a je domovem tisíců druhů zvířat, ptáků a rostlin. Protože je toto místo tak jedinečné, turisté z celého světa sem míří, aby si užili přírodní krásy a poznali místní živočichy.

Pokud plánujete návštěvu Pantanalu, jedním z hlavních aspektů, který byste měli zvážit, je vybrat si vhodné ubytování. Vzhledem k tomu, že Pantanal je přírodní rezervace, není zde velká infrastruktura a většina ubytování je velmi jednoduchá. Nicméně existuje několik možností, které můžete zvážit, ať už hledáte luxusní rezort nebo rustikální ekologický kemp.

Pokud preferujete komfort, města Campo Grande a Cuiabá nabízejí širokou škálu hotelů a rezortů, které poskytují moderní vybavení, bazény a restaurace. Z těchto měst si také můžete objednat exkurze do Pantanalu, které jsou organizovány profesionálními průvodci. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří upřednostňují pohodlí a jsou ochotní zaplatit vyšší cenu.

Na druhou stranu, pokud více usilujete o autentický zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování přímo v Pantanalu. Existuje mnoho rybářských chat, které pronajímají místní obyvatelé. Tyto chaty jsou obvykle jednoduché a nabízejí základní vybavení, jako je postel a sprcha. Některé chaty mají i vlastní kotviště, kde si můžete zapůjčit loď a vyrazit na rybolov či na pozorování krokodýlů a ptáků, které jsou v tomto regionu hojné.

Pro ekologicky uvědomělé turisty existují také ekologické farmy, které nabízejí ubytování pod zárukou minimálního negativního dopadu na životní prostředí. Tyto farmy mají obvykle omezenou kapacitu a nabízejí svým hostům možnost zapojit se do správy farmy a sledovat zvířata ve volné přírodě.

Při výběru ubytování v Pantanalu je také důležité zvážit, v jaké části této oblasti se budete nacházet. Pantanal je rozdělen na několik podoblastí, každá s vlastními charakteristickými rysy. Například severní Pantanal je známý svými velkými stády jelenů a nosorožců, zatímco jižní Pantanal je domovem vzácných jaguárů. Vybrání správného místa v Pantanalu může ovlivnit vaše zážitky a možnosti pro pozorování zvířat.

V každém případě je Pantanal jedinečným místem na světě a nabízí nezapomenutelné zkušenosti pro milovníky přírody. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní rezort nebo rustikální chatu, ubytování v Pantanalu vám umožní objevit krásy této exotické oblasti a poznat fascinující život Fauny.


Letenka Brazílie Pantanal


Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, Pantanal v Brazílii je pro vás skvělou volbou. Pantanal je největší močál na světě a nachází se převážně na území Brazílie, s menší částí v Bolívii a Paraguayi. Tato oblast je domovem jedinečné fauny a flóry a nabízí nezapomenutelné zážitky pro cestovatele.

Pokud se rozhodnete navštívit Pantanal, jedním z nejlepších způsobů, jak explorovat tuto oblast, je letenka do Brazílie. Hlavním letištěm Pantanalu je letiště v městě Cuiabá, které poskytuje spojení s ostatními částmi země i s některými mezinárodními destinacemi.

Po příletu na letiště v Cuiabá můžete pokračovat vaším dobrodružstvím do Pantanalu. Existuje několik možností, jak prozkoumat tuto oblast. Jednou z nich je pobyt v jednom z mnoha ekologických resortů, které nabízejí ubytování a organi zování prohlídek do přírody. Během procházek s průvodcem budete mít možnost vidět mnoho druhů ptáků, savců, plazů a ryb. Pantanal je známý také svou populací kajmanů a jeskyně obývanými netopýry, které poskytují fascinující pohled na místní ekosystém.

Další populární možností je obytná loď, která vás zavede na prohlídku řek a jezer Pantanalu. Během plavby budete mít příležitost pozorovat život zvířat z jiné perspektivy a užívat si klid a ticho této unikátní přírodní rezervace.

Ale Pantanal nenabízí jen pozorování zvířat. Jestliže se cítíte ve sportovní náladě, můžete si užít rybaření. Pantanal je známý jako ráj pro rybáře a je domovem mnoha druhů sladkovodních ryb, jako je piranha a dourado. Místní průvodci vám poskytnou veškeré vybavení a pomocí jejich znalostí a know-how se stanete rybářem na krátkou dobu.

Pantanal vám také nabízí možnost poznat místní kulturu a tradice. Pokud máte zájem o toto téma, můžete navštívit některou z místních vesnic a seznámit se s místními lidmi. Budete mít možnost ochutnat místní kuchyni, poslechnout si tradiční hudbu a naučit se některé z místních tanců.

Pantanal je jedinečným přírodním pokladem Brazílie. Letenka do Brazílie je vaším lístkem do tohoto úžasného světa plného divoké fauny a překrásné přírody. Tak neváhejte a vydejte se na dobrodružství, které vám Pantanal nabízí. Budete odměněni nevšedními zážitky a nezapomenutelnými vzpomínkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Pantanal


1. Jaká je poloha Pantanalu v Brazílii?
Pantanal se nachází na západě Brazílie a rozkládá se především na území států Mato Grosso a Mato Grosso do Sul.

2. Co je Pantanal?
Pantanal je největší mokřadní oblastí na světě. Jedná se o rozlehlou nížinu, která je známá svou obrovskou biodiverzitou a přírodním bohatstvím.

3. Jaká fauna a flora se v Pantanalu vyskytují?
V Pantanalu žije mnoho druhů zvířat, včetně kapybar, jaguárů, ocelotů, mravenečníků, ptáků a obrovského množství ryb. Vegetace Pantanalu zahrnuje křoviny, rákosové porosty a vlhké louky.

4. Jaké aktivity se v Pantanalu provádějí?
V Pantanalu se můžete věnovat různým aktivitám, jako je jízda na koni, pěší turistika, pozorování ptáků, rybaření, safari nebo vodní aktivity, jako je plavání a kanoistika.

5. Jak se dostat do Pantanalu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Pantanalu, je vzít letadlo do hlavního města Cuiabá nebo města Campo Grande a odtud se dopravit po zemi do Pantanalu. Existuje několik cestovních společností, které nabízejí zájezdy do Pantanalu.

6. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pantanalu?
Nejlepší doba k návštěvě Pantanalu je v suchém období, které trvá od července do října. Během tohoto období je snadnější vidět zvířata a vyhýbá se dažďům.

7. Je nutné mít povolení nebo vízum k návštěvě Pantanalu?
Pro návštěvu Pantanalu není nutné žádné speciální povolení nebo vízum. Občané mnoha zemí mohou v Brazílii zůstat až 90 dní bez víza.

8. Jaké jsou ubytovací možnosti v Pantanalu?
V Pantanalu existuje mnoho různých možností ubytování, včetně ekolodgí, bungalovů a farmářských statků.

9. Jaká je teplota v Pantanalu?
Průměrná teplota v Pantanalu se pohybuje mezi 20 a 30°C během roku. Nejteplejší období je od prosince do února.

10. Je Pantanal bezpečný pro návštěvníky?
Pantanalu je obecně bezpečné místo pro návštěvu. Je však vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a předem se informovat o případných bezpečnostních otázkách v konkrétním období a lokalitě, kterou chcete navštívit.


Počasí Brazílie Pantanal


Brazílie, země bohatá na přírodní krásy a biodiverzitu, domoví mnoha úžasným místům. Jedním z těchto unikátních a zároveň ohrožených ekosystémů je Pantanal. Pantanal je největší vlhké nížiny na světě, rozkládá se především na území Brazílie, ale také do Malého Pantanalu na teritoriu Paraguaye a Bolívie.

Jedná se o rozsáhlou oblast, která je z velké části zaplavená vodou během deštivého období, které trvá od října do března. Tento ekosystém zahrnuje bažiny, mokřady, říční vodstvo a travnaté pláně. Pantanal má bohatou flóru a faunu, která je závislá na značném množství vody. Když se oblast začne zaplavovat, mnoho zvířat migruje do vyšších částí, což z něj činí jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování divoké přírody.

Počasí v Pantanalu je velmi specifické a závisí na ročním období. Deštivé období trvá od října do března, kdy se zde srážky pohybují kolem 400-600 mm a způsobují zaplavení oblasti. V tomto období je teplota zpravidla vyšší, kolem 30 °C a vlhkost vzduchu je vysoká. Během srážkového období nejsou všechny oblasti Pantanalu dostupné kvůli zaplaveným cestám a řekám, které zde vznikají.

Sušší období trvá od dubna do září a je obdobím, kdy lze Pantanal snáze navštívit. Srážky jsou minimální a teplota je mírnější, pohybující se kolem 25 °C. V tomto období se voda postupně stahuje a odhaluje ohromné množství suchozemských a vodních živočichů, které můžete pozorovat.

Brazílie Pantanal je domovem mnoha endemických druhů, včetně obrovského množství ptáků, savců, obojživelníků a plazů. Mezi nejznámější obyvatele patří jaguár, kapibara, panthera onca, ara, anaconda a kapybara. Některé z těchto druhů jsou ohrožené a žijí pouze v této části světa.

Pantanal je také rájem pro ornitology a vyznavače ornitologie. Je známý svou bohatou a rozmanitou populací ptáků, která čítá více než 600 druhů. Mezi nejzajímavější patří ibis, ibis skákavý, jakaut, krajta nebo kolibříci.

Je neuvěřitelné, jak se Pantanal dokáže tak dramaticky proměňovat v závislosti na ročním období a na srážkách. Je to místo, které nabízí jedinečnou příležitost spatřit okouzlující divokou přírodu v jejím přirozeném prostředí. Ať už se rozhodnete navštívit Pantanal během deštivého období nebo suššího období, budete nadšeni jeho krásami a nezapomenutelnými zážitky.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách