Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Barahona


1. Jak se dostanu do Barahony v Dominikánské republice?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Las Americas v Santo Domingu. Zde si můžete pronajmout auto nebo využít autobusovou dopravu do Barahony.

2. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce v Barahoně?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější atrakce v Barahoně patří Národní park Jaragua, Laguna Oviedo, Playa San Rafael a Taino park.

3. Kde se dá v Barahoně ubytovat?
Odpověď: V Barahoně je možnost ubytování v různých hotelích, resortech a penzionech. Doporučuje se rezervovat ubytování předem dle vlastních preferencí.

4. Jaké jsou nejbližší pláže v Barahoně?
Odpověď: Nejbližší pláže v Barahoně jsou Playa San Rafael, Playa los Patos a Playa El Quemaito. Všechny tyto pláže jsou krásné a nedotčené.

5. Jaké aktivity se dají v Barahoně podniknout?
Odpověď: V Barahoně je možné se věnovat různým vodním sportům, jako je potápění, šnorchlování, rybaření nebo plachtění. Dále se zde nachází i mnoho pěších a horských tras pro milovníky outdoorových aktivit.

6. Jaká jsou doporučená jídla, která bych měl vyzkoušet v Barahoně?
Odpověď: Místní specialitou v Barahoně je čerstvé mořské jídlo, především ryby a plody moře. Doporučuje se také ochutnat tradicionální dominikánské pokrmy, jako je mofongo (směs povařených a smažených banánů s masem nebo mořskými plody) nebo sancocho (dušená polévka s různými druhy masa a zeleniny).

7. Jaký je nejlepší čas k návštěvě Barahony?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Barahony je v období od listopadu do dubna, kdy je teplota mírná a prší méně. V tomto období je také nejlepší podmínky pro vodní sporty a výlety.

8. Jaká je místní měna a způsoby platby v Barahoně?
Odpověď: Místní měnou v Dominikánské republice je dominikánské peso (DOP). Většina obchodů a restaurací přijímá také americké dolary. Je také možné platit platebními kartami, ale je doporučeno mít dostatek hotovosti při návštěvě menších obchodů a tržnic.

9. Jaký je místní jazyk v Barahoně?
Odpověď: Hlavním jazykem v Barahoně je španělština. V turistických oblastech je také možné se domluvit anglicky, ale znalost základních frází ve španělštině je výhodou.

10. Jakou je zdejší bezpečnostní situace?
Odpověď: Barahona je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je vždycky si hlídat cennosti, vyhýbat se neznámým a odlehlým oblastem v noci a pohlídat si své osobní věci. Doporučuje se také sledovat aktuální zprávy o bezpečnostní situaci a uzavírat cestovní pojištění.


Ubytování Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je neuvěřitelně krásná země s mnoha skvělými možnostmi ubytování. Pokud hledáte místo plné krásné přírody, úžasných pláží a skvělého jídla, potom se může Barahona stát vaším oblíbeným místem. Zde se nachází mnoho skvělých hotelů a apartmánů, takže si určitě vyberete to pravé ubytování pro svůj pobyt.

Mezi nejoblíbenější all inclusive hotely v Barahoně patří například Casa Bonita Tropical Lodge, Hotel Playazul a Casa del Mar Lodge. Ty jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit svůj pobyt v luxusním prostředí. Tyto hotely mají vynikající restaurace, bazény a další vybavení pro skvělé pobytové zážitky.

Pokud hledáte ubytování, které je cenově dostupné, ale stále nabízí luxusní zážitky, potom vám určitě doporučujeme Blue Bay Otel. Tento hotel nabízí soukromé pláže, bazény a prostorné pokoje s krásným výhledem na moře.

Pro rodiny s dětmi jsou skvělé nabídky ubytování v Pension Juana, Apartamentos Doña Chava a Hotel Loro Tuerto. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít svůj pobyt s rodinou a zároveň chtějí mít možnost vychutnat si všechny atrakce a zajímavosti v okolí.

Pokud vám záleží především na individuálním přístupu a pohodlí, potom vám doporučujeme místní apartmány a ubytování v soukromí. Můžete si například pronajmout krásný apartmán u pláže, kde si můžete užít soukromí a klid. Tyto apartmány vám umožní relaxaci a uniknout od shonu velkých hotelů.

Celkově je Dominikánská republika skutečně úžasným místem pro dovolenou, a ještě skvělejším, když si najdete ideální ubytování, které splní vaše očekávání. Barahona je skvělým místem pro dovolenou a nabízí mnoho možností pro ubytování podle vašich požadavků. Pokud tedy plánujete cestu do Dominikánské republiky, Barahona je místo, které byste opravdu neměli vynechat.


Počasí Dominikánská republika Barahona


Dominikánská republika je proslulá svým tropickým klimatem a bohatou přírodou. Jedním z míst, které v této karibské zemi nabízí jedinečné počasí a krásnou přírodní scenérii, je město Barahona.

Barahona se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky a je známá svými nádhernými plážemi, horami a úchvatným mořem. Díky své geografické poloze se zde nachází velké množství mikroklimatu, které vytváří zcela odlišné podmínky oproti zbytku země.

Ve městě Barahona panuje typické tropické klima s vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje okolo 31 °C během dne a 22 °C v noci. V létě se teploty mohou vyšplhat až na 35 °C, zatímco v zimě se drží kolem 28 °C.

V oblasti Barahona je výrazný rozdíl mezi suchým a deštivým obdobím. Sucho trvá přibližně od listopadu do dubna, kdy je minimální srážková činnost a země se postupně vysušuje. To však neznamená, že zde není vlhko. Naopak, vzduch je poměrně vlhký po celý rok díky přítomnosti moře a tropické vegetace.

Deštivé období přichází s monzunovými větry z Karibského moře, které způsobují období nepřetržitých dešťů, obvykle od května do října. Tyto deště mohou být velmi intenzivní a vést k povodním a sesuvům půdy. Nicméně právě v tomto období je příroda Barahony na svém vrcholu, s rozkvetlými květinami a zelenými lesy, které obklopují čisté řeky, kde se po dešti vytvářejí nádherné vodopády.

Město Barahona nabízí také několik turistických atrakcí, jako je Bahía de las Águilas, což je jedna z nejkrásnějších pláží v Karibiku. Panenský písek, tyrkysové moře a trocha samoty dělají z tohoto místa ráj pro milovníky přírody a odpočinku.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Národní park Sierra de Bahoruco, který se nachází v blízkosti Barahony. Tento národní park je známý svou rozmanitou flórou a faunou, stejně jako svými úchvatnými výhledy. Procházky po divoké přírodě a objevování endemického rostlinstva a živočichů jsou zde velmi oblíbené.

Barahona je skutečně unikátním místem v Dominikánské republice, které nabízí fascinující počasí, krásné pláže a úžasnou přírodu. Pokud hledáte dovolenou v tropickém ráji, Barahona je zcela určitě místem, které byste měli navštívit. Ať už se rozhodnete strávit čas odpočinkem na pláži, prozkoumávat přírodní rezervace nebo poznávat místní kulturu, tato oblast vám nabídne vše, co si můžete přát.


Dovolená Dominikánská republika Barahona


Barahona – Skrytý poklad Dominikánské republiky

Dominikánská republika je známá svými nádhernými plážemi, modrou vodou a slunečným počasím. Mezi nejpopulárnější turistické destinace patří Punta Cana a Puerto Plata. Avšak málokdo ví, že v této exotické zemi se skrývá ještě jedno tajemství - Barahona.

Barahona je hlavní město stejnojmenné provincie na jihozápadě Dominikánské republiky. Je známý svými překrásnými plážemi, dramatickou horskou krajinou a místní kulturou. Navíc je zde také řada lázní a minerálních pramenů, které slouží ke klimatoterapii.

Jedním z hlavních lákadel této oblasti je národní park Jaragua. Tento park je jedním z nejrozmanitějších a nejvýznamnějších v celé Karibiku. Můžete zde obdivovat endemické druhy rostlin a živočichů, včetně krokodýlů, papoušků, plameňáků a mnoha dalších.

Dalším překvapením, které Barahona nabízí, je jeho ohromující přírodní krása. V okolí města se nachází moře, jezera, vodopády a horstva. Mnoho turistů se vydává na výlety do hor Sierra de Baoruco, kde mohou obdivovat panoramatické výhledy, pralesy a skalní formace.

Pokud jste milovníky pláží, pak jistě oceníte nekonečné pobřeží s bílým pískem a azurovou vodou. Barahona nabízí několik úchvatných pláží, jako například El Quemaito, která patří mezi nejlepší místa na Dominikánské republice pro potápění a šnorchlování. Další populární pláží je San Rafael, která je vhodná pro rodiny s dětmi, díky klidnému moři a mělkým vodám.

Místní kultura je dalším zajímavým prvkem Barahony. Setkáte se zde s vlivy africké, španělské a indiánské kultury, které se prolínají v místních tradicí a festivalech. Jedním z nejslavnějších festivalů ve městě je pesar de Barahona, který oslavuje křesťanského svatého Josefína.

Na konci dne si můžete dopřát relaxaci v jednom z místních lázní nebo minerálních pramenů. Barahona je známá svými přírodními minerálními zdroji, které mají léčebné účinky na tělo. Během vaší dovolené zde si tak můžete dopřát pár odpočinkových chvilek a zbavit se všech stresů a napětí.

Pokud hledáte destinaci, která nabízí více než jen pláže a resorty, pak je Barahona tou správnou volbou pro vás. Toto okouzlující město na jihozápadě Dominikánské republiky vám poskytne jedinečný zážitek s bohatou přírodou, fascinující kulturou a uklidňujícími minerálními prameny. Přijďte a objevte skrytý poklad Dominikánské republiky v Barahoně.


Letenka Dominikánská republika Barahona


Pokud hledáte ideální cíl pro vaši letní dovolenou, zvažte Dominikánskou republiku a konkrétně region Barahona. Tento kousek Karibiku se pyšní krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a bohatou historií. Navíc letenka do Barahony nemusí být tak drahá, jak by se mohlo zdát!

Barahona je malé město, které se nachází na jihozápadě Dominikánské republiky. Jeho okolí ale skýtá mnoho příležitostí pro turisty, a to zejména díky krásné krajině a exotické fauně a flóře. Kromě toho se zde nacházejí také historické památky, jako například koloniální město Santo Domingo, které patří mezi nejvýznamnější památky celého regionu.

Pokud se chystáte na dovolenou v Barahoně, můžete si užít například divokou pláž Bahía de las Águilas, která patří mezi nejkrásnější pláže na světě. Tento nezkažený kout Karibiku je skutečným rájem pro milovníky klidu a přírodní krásy. Okolní národní parky, jako například Jaragua National Park nebo Sierra de Bahoruco National Park, skýtají nádherné scenérie a unikátní druhy rostlin a zvířat.

Kromě toho se můžete vydat po stopách koloniální historie při návštěvě Santo Dominga. Zde se nacházejí nejvýznamnější památky Dominikánské republiky, jako například katedrála Santa Maria la Menor, která patří mezi nejstarší katedrály na americkém kontinentě. Dále si můžete prohlédnout pevnost Ozama, která byla postavena již v 16. století.

Letenky do Barahony v této době nejsou nijak dražší než letenky do jiných karibských destinací. Cena se pohybuje od 15 000 Kč v závislosti na tom, jak dlouho předem si rezervujete. Ideální období pro návštěvu je od listopadu do dubna, kdy je suché počasí a příjemná teplota.

Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou plnou krásné přírody, historických památek a exotické atmosféry, je Barahona a Dominikánská republika tou správnou volbou. S levnou letenkou do Barahony můžete zažít krásy Karibiku, aniž byste zbytečně přetáhli váš rozpočet.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách