Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Kasane


Q: Jaké jsou nejlepší aktivity v Botswaně v okolí Kasane?
A: Nejlepší aktivity v Botswaně v okolí Kasane jsou safari, prohlídka přírodní rezervace Chobe, rafting na řece Zambezi a prohlídka Viktoriiných vodopádů.

Q: Kolik stojí safari v Botswaně v okolí Kasane?
A: Cena safari v Botswaně v okolí Kasane závisí na počtu dnů, druhu safari a poskytovateli služeb. Safari může stát od 130 USD na osobu až po několik tisíc dolarů za vícedenní safari v luxusních podmínkách.

Q: Jaké jsou nejlepší hotely v Kasane v Botswaně?
A: Mezi nejlepší hotely v Kasane v Botswaně patří Chobe Safari Lodge, Chobe Marina Lodge a Chobe Game Lodge.

Q: Jak se dostat do Kasane v Botswaně?
A: Kasane v Botswaně je nejlépe dostupné letecky. Hlavní letiště se nachází v Livingstone v Zambii, ale lze také využít letiště v Maun v Botswaně. Z letiště je možné se dostat do Kasane autem nebo dopravním prostředkem poskytovaným hotelem.

Q: Je v Botswaně v okolí Kasane bezpečno?
A: Botswana obecně patří k nejbezpečnějším zemím v Africe. V okolí Kasane je bezpečnost relativně vysoká, nicméně se doporučuje dodržovat základní bezpečnostní pravidla, jako například nechávat cennosti v hotelovém sejfu a vyhýbat se neosvědčeným lokalitám v noci.


Počasí Botswana Kasane


Botswana, přesněji město Kasane, se může chlubit svým jedinečným počasím. Je to odraz bohatství této africké země, která leží převážně v poušti Kalahari. Kasane se nachází na severovýchodě země a je přímo sousední s jednou z nejkrásnějších přírodních rezervací v Africe, Chobe National Park.

Počasí v Kasane je typické pro oblast velkých savan, a to s výrazným rozdílem mezi suchým a deštivým obdobím. Hlavním a nejteplejším obdobím je léto, které se rozprostírá od listopadu do března. Průměrné teploty se pohybují mezi 30-35°C a místy mohou dokonce vystoupat nad 40°C.

V létě je také časté vyšší vlhkosti vzduchu, která je však vyvážena jemným větrem. To dělá z Kasane ideální místo pro příznivce safari, když jsou zvířata více aktivní kvůli dostupnosti vody a barevným květinám. Můžete očekávat krásně zelenou krajinu a možnost spatřit různé druhy divokých zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů a slavných chobotnicovců.

Deštivé období, známé jako "málo deštné měsíce", se obvykle objevuje od dubna do října. Průměrné srážky jsou relativně nízké v porovnání s jinými oblastmi Afriky, ale mohou se výrazně lišit každý rok. I přes nižší srážky je přítomnost řeky Chobe a několika dalších vodních děl v okolí zajištěna dostatečná zeleň.

Teploty během deštivého období klesají na příjemných 20-25°C, což je ideální pro procházky a venkovní aktivity. Kasane je známé také jako destinace pro milovníky ptáků, protože během těchto měsíců se zde vyskytuje mnoho endemických a stěhovavých druhů.

Je třeba poznamenat, že v Kasane a v zemi obecně je důležité být připraven na rychlé změny počasí. Může se stát, že slunečné ráno bude přecházet v bouřlivé odpoledne. Doporučuje se mít vždy při ruce ochranný opalovací krém, klobouk, lahvičku s pitím a deštník nebo nepromokavou bundu.

Kasane nabízí jedinečný pohled na africkou divočinu a přehlídku přírodních zázraků. Bez ohledu na období, ve kterém se sem vypravíte, budete si moci užít úžasnou přírodu, bohatství divokých zvířat a pohostinnost místních obyvatel. Počasí v Kasane je jen tím jasným bonusovým bodem na již fantastické africké dobrodružství.


Ubytování Botswana Kasane


Kasane je malebné město v severovýchodní části Botswany, které se nachází v blízkosti hranic s Namibií, Zimbabwe a Zambií. Je to oblíbená turistická destinace, zejména díky své blízkosti k známému Chobe Národnímu parku.

Ubytování v Kasane nabízí širokou škálu možností pro turisty různých preferencí a rozpočtů. Najdete zde od levných hostels a kempů až po luxusní hotely a safari lodže.

Pokud jste milovníkem přírody a zvířat, pobyt v jedné z safari lodží v okolí Kasane je pro vás tím pravým. Tyto lodže vám nabídnou úchvatné výhledy na nedotčenou krajinu, stejně jako možnost pozorovat divokou zvěř přímo z vašeho pokoje. Některé lodže mají i vlastní soukromé rezervace, kde můžete zažít opravdové safari do savany. Tyto lodže jsou často vybavené luxusními zařízeními, jako jsou bazény, lázně, restaurace a terasy s výhledem na řeku Chobe.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je Kasane také domovem mnoha kempů a hostels. Kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a kuchyňky, a mnohdy se nachází v blízkosti Chobe Národního parku, což vám umožní snadný přístup k přírodě a zvířatům. Hostely jsou také cenově dostupné a často nabízejí společné pokoje pro cestovatele ve skupinách nebo samostatné pokoje pro ty, kteří preferují soukromí.

Pro ty, kteří hledají zážitek v klidném prostředí, jsou k dispozici také menší penziony a rodinné hotely. Tyto ubytovací zařízení jsou méně turisticky zaměřená a často se nacházejí v blízkosti centra města, což vám umožní přístup k místní kultuře a atmosféře.

Všechny tyto typy ubytování v Kasane mají společné jedno - názory a recenze turistů ukazují, že místní hostitelé jsou pohostinní a ochotní pomoci turistům při objevování přírodních krás tohoto regionu. Navíc Kasane je ideálním výchozím bodem pro výlety do blízkého Chobe Národního parku, kde se nachází jedna z nejbohatších divokých zvěří na africkém kontinentě. Chobský národní park je známý svou rozmanitostí druhů, včetně slonů, lvi, leopardů, buvolů a mnoha dalších.

Pokud plánujete návštěvu Botswany a Chobe Národního parku, rozhodně zvažte Kasane jako své místo k ubytování. Nejenže můžete zažít jedinečné přírodní scenérie a zvířat, ale také se budete cítit jako doma díky vstřícnosti a pohostinnosti místních obyvatel.


Dovolená Botswana Kasane


Kasane je malebné město v severní části Botswany, které se nachází v blízkosti hranic s Namibií, Zambií a Zimbabwe. Je to skvělá destinace pro dovolenou, protože nabízí bohaté možnosti pro příjemný pobyt a nezapomenutelné zážitky.

Jedním z největších lákadel Kasane je jeho poloha v těsné blízkosti jednoho z nejvýznamnějších přírodních rezervátů na světě - Národního parku Chobe. Tento park je známý svou bohatou divokou zvěří a velkým počtem slonů, které sem přicházejí za vodou z řeky Chobe. Zájezdy na safari jsou zde velmi oblíbené, protože umožňují návštěvníkům pozorovat slony, lvy, leopardy, žirafy a mnoho dalších zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Další atrakcí v okolí Kasane je řeka Zambezi, která tvoří hranici mezi Botswanou a Namibií. Zambezi je známá svými nádhernými vodopády, včetně slavných Viktoriiných vodopádů, které leží nedaleko v Zambijské části řeky. Turisté mohou podniknout výlety na lodi po Zambezi, které jim umožní nejen obdivovat přírodní krásy, ale také se ochladit v horkém podnebí Botswany.

Pro milovníky neobvyklých zážitků je možné navštívit i místní vesnice, kde se můžete seznámit s kulturou a tradicemi místních kmenů. Budete mít příležitost poznat způsob života, tradice a řemesla, které jsou stále součástí každodenního života místních obyvatel.

Když se dostanete k okraji města Kasane, uvidíte rozlehlé bažiny a deltovou krajinu, která je domovem pro různé druhy ptáků a dalších živočichů. Mnoho z nich můžete pozorovat během plavby po řece nebo při pěších procházkách po přírodní rezervaci.

Máte-li rádi adrenalinové zážitky, můžete se vydat na safari v národním parku Moremi, který se nachází v blízkosti města Kasane. Zde budete mít příležitost vidět obrovskou populaci divokých zvířat, včetně slonů, lvů, gepardů a mnoha dalších. Dozvíte se také o úsilí a práci botswanských ochranářů, kteří se snaží chránit tuto nádhernou přírodu.

Po náročném dni plném dobrodružství a objevováním si můžete odpočinout v některém z luxusních safari lodží nebo hotelů nabízejících úžasné výhledy na řeku Chobe a okolní přírodu. Není nic lepšího, než si dopřát odpočinek u bazénu a obdivovat západ slunce nad údolím řeky.

Dovolená v Kasane je zárukou nezapomenutelných zážitků, autentického afrického kulturního zážitku a nádherné přírody. Je to ideální destinace pro milovníky divoké zvěře, adrenalinových zážitků a odpočinku v přírodě. Nezapomeňte si zařídit letenky do Botswany a navštívit Kasane, abyste zažili jedinečnou dovolenou plnou dobrodružství.


Letenka Botswana Kasane


Botswana Kasane je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v jižní Africe. Tato malebná destinace nabízí širokou škálu přírodních krás, bohatou faunu a flóru a nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka.

Pro cestovatele je nejčastější volbou letenka do Kasane. Město Kasane leží na severovýchodě Botswany, pouhých 10 kilometrů od hranic s Namibií, Zambií a Zimbabwe. Kasane je strategicky umístěné na místě, kde se setkávají čtyři hlavní řeky - Okavango, Chobe, Linyanti a Zambezi. Díky této poloze je Kasane ideálním výchozím bodem pro objevování národních parků, rezervací a divoké přírody, kterou tato oblast nabízí.

Chobe Národní park je jedním z hlavních lákadel Kasane. Park je známý svou obrovskou populací slonů a je domovem dalším druhům zvířat, jako jsou lvi, levy, žirafy, buvoli, hyeny a mnoho dalších. Výlet lodí po řece Chobe je jedinečným zážitkem, který vám umožní pozorovat divokou zvěř z blízka a ponořit se do krásné přírody.

Dalším nezapomenutelným zážitkem v Kasane je Okavango Delta. Toto delta je jedno z největších vnitrozemských delt na světě a je domovem širokého spektra zvířat, jako jsou sloni, nilské koně, krokodýli a mnoho dalších. Okavango Delta je fantastickým místem pro safari, pěší túry a jiné dobrodružné aktivity.

Pro příznivce ptactva je Národní park Moremi ideálním místem k návštěvě. Park je známý svou rozmanitou ptákovou populací, a tak zde můžete pozorovat mnoho druhů ptáků, včetně barevných druhů, které nelze vidět nikde jinde.

Díky své blízkosti hranic s Namibií a Zimbabwe můžete také navštívit slavné Viktoriiny vodopády. Tyto vodopády, které jsou jedny z největších na světě, nabízejí úchvatné výhledy a nezapomenutelné zážitky. Pro milovníky adrenalinu lze vyzkoušet také různé dobrodružné sporty, jako je rafting nebo skákání na laně.

Pro turisty je letenka do Kasane ideálním způsobem, jak se dostat do této úchvatné destinace. Letiště Kasane je dobře přístupné z mnoha mezinárodních letišť, což umožňuje pohodlnou přípravu na cestu.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodních krás, vzrušení a adrenalinu, čeká vás Kasane v Botswaně. Vydejte se na dobrodružnou cestu a zažijte nezapomenutelné zážitky.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách