Počasí Botswana Baines Baobabs


Botswana, země ležící v jižní Africe, je známá svou výjimečnou přírodou a bohatou zvěří. Ačkoliv se někdy zdá, že počasí v Botswaně je převážně horké a suché, region Baines Baobabs je místem, které nabízí zajímavou a odlišnou klimatickou zkušenost.

Baines Baobabs je síť sedmi monumentálních stromů baobabů, které byly pojmenovány podle skotského umělce Thomase Bainese, který na konci 19. století cestoval po této oblasti a zachycoval svou krásu na plátno. Tyto starobylé baobaby jsou atrakcí nejen kvůli svému zjevu, ale také kvůli jedinečnému počasí, které zde panuje.

Botswana se nachází v oblasti subtropického podnebného pásu a většina země má charakteristicky suché a horké počasí. Nicméně v oblasti Baines Baobabs je situace poněkud odlišná. Tento kout Botswany se nachází na soutoku řek Okavango a Boteti, což přináší jistou úlevu od horka, protože se zde tvoří četná vodní tělesa a oázovitá prostředí.

V barvách počasí dominuje období dešťů, které trvá od listopadu do března. V tomto období se koná také největší migrace zvířat v Botswaně, kdy si tisíce zvířat hledají cestu ke kvalitním pastvinám. Díky dešťům se krajině vrací život, a ve spojení s monumentálními baobaby vytváří okouzlující scenérie.

Během období dešťů se teploty v oblasti Baines Baobabs pohybují od mírnějších 25 °C do 35 °C, což je mnohem příjemnější než běžná horká letní klima Botswany. Kromě teplejších teplot se místní lidé a turisté mohou těšit na krásné slunečné dny. Déšť zde je často krátkodobý a silný, ale po skončení deště je vzduch osvěžující a zeleň začíná kvést.

Jarní období v Botswaně, které následuje po dešťovém období, přináší mírnější teploty a stabilnější počasí. V oblasti Baines Baobabs se teploty zasévají mezi 20 °C a 30 °C, což je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolní přírodu a obdivovat stromy, které jsou staré až kolem 6000 let.

Nicméně v letních měsících, od listopadu do dubna, když je suché období, se teploty v Baines Baobabs mohou vyšplhat až na 40 °C. Tato horká a suchá klima jsou v Botswaně běžná a odráží se v převážné části země. Turisté se proto musí připravit na vyšší teploty, a to jak při prohlídce stromů baobabů, tak při safari v okolních národních parcích.

Baines Baobabs nabízí nejen ohromující přírodní krásy, ale také zcela odlišný klimatický zážitek od zbytku Botswany. Bez ohledu na roční období, kterého se rozhodnete tuto oblast navštívit, zaručeně se zde setkáte s úchvatnými stromy baobabů a jedinečnou atmosférou, která vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Ubytování Botswana Baines Baobabs


Binance Baobabs představuje jedinečnou a malebnou lokalitu v Botswaně, která nabízí nezapomenutelné a luxusní ubytování pro návštěvníky. Tato oblast je domovem jednoho z nejúžasnějších přírodních úkazů na světě - tzv. "menhir" - obrovských a vznešených stromů baobabů, které jsou symbolem země a přitahují turisty z celého světa.

Binance Baobabs se nachází v okrese Central Kalahari Game Reserve, který je známý jako největší rezervace her v Botswaně. Tato rezervace je rozprostřená na ploše přes 50 000 čtverečních kilometrů a nabízí návštěvníkům dokonalý a neporušený zážitek z divočiny. Rezervace je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, lvi, nosorožců a gepardů.

Ubytování v Binance Baobabs je navrženo tak, aby poskytovalo nejvyšší komfort a soukromí. Na vrcholu klidné a vzdálené pahorkovité krajiny se nachází okouzlující stanové lodže, které nabízejí moderní vybavení a stylový interiér. Každá lodžie má vlastní koupelnu, terasu s výhledem na baobaby a soukromou plochu k odpočinku a relaxaci.

Během pobytu v Binance Baobabs mají hosté také možnost vychutnat si různé outdoorové aktivity. Rezervace nabízí safari v otevřených vozidlech, noční safari, horskou cyklistiku a dokonce i jízdu na koni. Pro milovníky ptáků je zde také možnost sledovat a pozorovat mnoho druhů vzácných ptáků, které se zde vyskytují.

Jedním z vrcholů pobytu v Binance Baobabs je určitě návštěva samotných Binance Baobabs. Tyto stromy jsou jedním z nejstarších na světě a jejich věk se odhaduje na více než 1000 let. Roste tu jich 13 a tvoří impozantní panoráma, které láká fotografy a přírodovědce z celého světa. Zvláště při západu slunce nabízí baobaby nádherné fotografické příležitosti.

Binance Baobabs je ideální destinací pro ty, kteří hledají jedinečný zážitek a spojení s přírodou. Jeho klidná a odlehlá poloha nabízí únik z ruchu moderního světa a možnost prozkoumat botswanskou krajinu v její nejčistší formě. Navštívte Binance Baobabs a zažijte něco, co jinde na světě neuvidíte.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Baines Baobabs


1. Jak se dostanu k Baobabům v Botswaně?
- Baobaby Baines se nacházejí v Makgadikgadi Pans National Park. Doporučuje se najmout si auto nebo zaměstnat průvodce.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Baobabů?
- Nejlepší čas pro návštěvu Baobabů Baines je od dubna do října, kdy nejsou deště a mohou být přístupné.

3. Musím platit za vstup do parku, abych viděla Baobaby?
- Ano, musíte zaplatit poplatek za vstup do Makgadikgadi Pans National Park.

4. Jaké jsou jiné zájmové body v okolí?
- Kromě baobabů existuje v Makgadikgadi Pans National Park mnoho jiných zájmových bodů, jako jsou divoká zvířata, solné pláně a starobylé skalní kresby.

5. Můžu si s sebou vzít vstupenku do parku, abych ji ukázala na další den?
- Ne, vstupenky jsou platné pouze na konkrétní den a nemohou být přeneseny.

6. Kdy je nejlepší čas na pozorování divokých zvířat v Makgadikgadi Pans National Park?
- Nejlepší čas na pozorování divokých zvířat v Makgadikgadi Pans National Park je v době sucha, od července do října.

7. Je povoleno táboření v Makgadikgadi Pans National Park?
- Ano, je povoleno táboření v určených oblastech parku, ale je nutné získat povolení a dodržovat pravidla parku.


Dovolená Botswana Baines Baobabs


Botswana je země s bohatstvím přírody, fascinující flórou a faunou a kulturním dědictvím. Mezi nejvíce vyhledávané turistické atrakce patří jedno z nejkrásnějších místo v Botswana - Baines Baobabs. Tyto tři obrovské baobabové stromy, které málem posloužily jako terč stavitelů silnic, se se svou kouzelnou scenérií staly symbolem Botswany a ikonou cestovního ruchu.

Baines Baobabs se nacházejí asi 50 kilometrů jihozápadně od města Francistown a jsou jednou z nejpraktičtějších a nejlepších dopravních cest pro turisty, kteří chtějí vyzkoušet africkou divočinu ačkoli se nenacházejí uprostřed národního parku. Tyto gigantické stromy jsou sice impozantní, nicméně odvěké kmenu a obřích kořenů přinášejí na svět nový rozměr úcty a údivu vůči alikvótní kráse přírodních útvarů.

Každého, kdo se rozhodne navštívit Baines Baobab, musí vysvětlit a sdělit si fakt, jak jedinečné tyto stromy jsou. Tyto stromy se používají k jako přírodní křížovka pro místní zvířata a slouží jako zahradní nábytek pro místní obyvatele. Krása těchto úžasných stromů spočívá nejen v jejich velikosti, ale i v tom, že se v okolí nacházejí pouze trsy trávy a půda a žádné další stromy.

Kromě jejich nezvyklého vzhledu a výšky je pro turisty zajímavou atrakcí především fakt, že tyto stromy byly navštíveny jedním z nejvýznamnějších průzkumníků africké divočiny, Johnem Bainesem. Ten navštívil Botswanu v roce 1862 a poprvé objevil tuto krásu v jihozápadní části země.

Dnes jsou Baines Baobabs na seznamu světového dědictví UNESCO a turisté z celého světa se sjíždějí na Botswanu, aby se prošli mezi těmito ohromujícími stromy, obdivovali pozoruhodnou krajinu a vychutnávali si okouzlující atmosféru Botswany. Baines Baobabs jsou dokonalým útěkem z každodenního života a dávají návštěvníkům příležitost prozkoumat zázraky afričské divočiny.

Pokud máte možnost navštívit Botswanu, neváhejte a vyzkoušejte návštěvu Baines Baobabs. Tyto stromy jsou jedinečným zážitkem, který se vyrovná jen párům dalším míst v této světové části.


Letenka Botswana Baines Baobabs


Letenka Botswana Baines Baobabs: Zážitek ze srdce africké divočiny

Botswana je zemí plnou exotické divočiny a unikátní přírody. Jeden ze symbolů této krajiny jsou takzvané Baines Baobabs - nezapomenutelné 300 let staré baobaby, které každého návštěvníka zaručeně uchvátí. Pokud byste se chtěli tuto africkou krásu podívat, využijte letenku Botswana Baines Baobabs.

Baines Baobabs se nacházejí v Nxai Pan National Park ve střední Botswaně. Tyto impozantní stromy byly objeveny slavným anglickým malířem Thomem Bainesem v roce 1862. Dnes patří mezi nejvyhledávanější turistické atrakce Botswany. Když stojíte před těmito masivními stromy, pociťujete převrácenou perspektivu - stromy jsou tak velké, že nebudete moci odhadnout výšku ani obvod kmenů.

Ale nejen Baines Baobabs jsou důvody, proč si zamluvit letenku Botswana Baines Baobabs. Botswana je známá svými divokými zvířaty a ochranou přírody. V Nxai Pan National Park se můžete setkat se lvem, gepardem, zebrou, slonem, hyenou a mnoha dalšími druhy zvířat. Při procházce parkem se můžete také potkat s místními kmeny, kteří v mnoha ohledech dodržují tradiční způsob života.

Aby byl váš zážitek co nejkomfortnější, je nejlepší zamluvit si letenku Botswana Baines Baobabs v období sucha - březen až říjen. Protože se Baines Baobabs nacházejí v chráněném parku, je nutné respektovat pravidla a postupy - například zakazují se jízdy mimo silnice, aby nedošlo k poškození křehkého stanoviště.

Aby byl váš pobyt nejen krásný, ale i bezpečný, je vhodné vydat se do Botswany s cestovní agenturou, která se specializuje na tuto oblast. Nabízí cestovní balíčky, které zahrnují i vyhlídkové lety a ubytování v kempu.

Pokud hledáte letenku do Africké divočiny, Botswana je správnou volbou pro ty, kteří chtějí zažít něco jiného. Baines Baobabs jsou jedinečným zážitkem, který ocení každý milovník přírody. Zamluvte si tedy letenku Botswana Baines Baobabs a buďte připraveni na dobrodružství plné exotických zážitků.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách