Ubytování Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Bosna a Hercegovina je země bohatá na krásné přírodní scenérie a fascinující historii, kterou můžete objevit při návštěvě Národního parku Sutjeska. Tento park se nachází ve východní části země a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Národní park Sutjeska je nejstarším a největším národním parkem v Bosně a Hercegovině. Byl založen v roce 1962 a rozkládá se na území o rozloze 17 500 hektarů. Jeho hlavní atrakcí je pohraniční oblast s Chorvatskem, která je známá jako Perućica – jedna z největších a nejstarších chráněných pralesů v Evropě.

Národní park Sutjeska je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat. Mezi nejznámější obyvatele parku patří panenský les, kde se nachází přes 30 druhů stromů a keřů, včetně jedle obrovské a smrku bosenského. Tato oblast poskytuje útočiště pro mnoho vzácných druhů ptáků a savců, jako je medvěd hnědý, vlk a rys.

Pro milovníky dobrodružství je národní park Sutjeska také ideálním cílem. Nabízí mnoho turistických tras s různou obtížností, které vedou přes krásné horské kopce, řeky a jezera. Jednou z nejznámějších tras vede k ledovci Trnovačko jezero, který se nachází ve výšce 1485 metrů nad mořem. Tato stezka je považována za jednu z nejkrásnějších turistických tras v zemi.

Kromě turistiky nabízí Národní park Sutjeska také možnost rybaření, raftingu a cykloturistiky. Mezi dalšími atrakcemi je památník věnovaný druhé světové válce nazvaný Tjentište. Tento památník připomíná bitvu na Sutjesci, která se odehrála v roce 1943 a byla jednou z nejdůležitějších bitvou v této válce.

V parku se nachází také několik turisticky atraktivních vesnic, jako je vesnice Donje Bare, kde si můžete prohlédnout tradiční bosenské domy a ochutnat místní kuchyni. Kromě toho jsou v parku k dispozici i ubytovací možnosti ve formě horských chat a táborů, které umožňují návštěvníkům zůstat v blízkosti přírody.

Národní park Sutjeska je dokonalým místem pro ty, kteří chtějí uniknout z ruchu města a strávit čas v klidném a krásném prostředí. Jeho přírodní krása a historický význam jej činí jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Bosně a Hercegovině. Pokud se chystáte na dovolenou do této části Evropy, nezapomeňte vložit Národní park Sutjeska mezi své cíle.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


1. Jaké je hlavní město Bosny a Hercegoviny?
Odpověď: Hlavním městem Bosny a Hercegoviny je Sarajevo.

2. Kde se nachází Národní park Sutjeska?
Odpověď: Národní park Sutjeska se nachází v jihovýchodní části Bosny a Hercegoviny, nedaleko hranice s Černou Horou.

3. Jak se dostat do Národního parku Sutjeska?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Sutjeska, je autem. Z Sarajeva je to přibližně 3 hodiny jízdy. Existují také autobusové spoje z některých dalších měst v Bosně a Hercegovině.

4. Co je hlavní atrakcí Národního parku Sutjeska?
Odpověď: Hlavní atrakcí Národního parku Sutjeska je údolí řeky Sutjeska, které je obklopené krásnou divokou přírodou. Zde se nachází i nejstarší prales v Evropě - Perućica.

5. Můžu v Národním parku Sutjeska kempovat?
Odpověď: Ano, je možné kempovat v Národním parku Sutjeska. Existuje několik kempů v okolí, které nabízejí základní vybavení.

6. Jaké aktivity mohu v Národním parku Sutjeska podniknout?
Odpověď: V Národním parku Sutjeska je možné podnikat různé aktivity, jako je pěší turistika, horská cyklistika, rybaření, koupání v řekách a jezerech.

7. Jak dlouho by měla trvat návštěva Národního parku Sutjeska?
Odpověď: Doporučuje se strávit v Národním parku Sutjeska minimálně 2-3 dny, aby si návštěvníci mohli užít všechny hlavní atrakce a aktivity.

8. Existují v Národním parku Sutjeska ubytovací možnosti?
Odpověď: Ano, v Národním parku Sutjeska jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a kempů.

9. Je v Národním parku Sutjeska možné pozorovat divokou zvěř?
Odpověď: Ano, v Národním parku Sutjeska žije bohatá fauna, včetně medvědů, vlků, jelenů a různých druhů ptáků. Je možné pozorovat divokou zvěř, ale vyžaduje to trpělivost a štěstí.

10. Jaké další turistické atrakce jsou v blízkosti Národního parku Sutjeska?
Odpověď: V blízkosti Národního parku Sutjeska se nachází město Foča, které nabízí historické památky a možnosti vodních sportů na nedalekém řece Drině. Taktéž je možné navštívit Černou Horu a její národní parky Durmitor a Biogradska Gora, které se nachází ve stejném pohoří.


Dovolená Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Bosna a Hercegovina je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejzajímavějších míst, které turisté mohou navštívit, je Národní park Sutjeska. Tento park se nachází na jihovýchodě země a je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů.

Národní park Sutjeska je jedním z nejstarších národních parků v Bosně a Hercegovině a byl založen v roce 1962. Rozkládá se na ploše přibližně 17 500 hektarů a jeho nejvýznamnější částí je kanion řeky Sutjeska. Tento kanion je jedním z hlavních turistických cílů parku a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na přírodní skvosty.

Jedním z nejznámějších míst v Národním parku Sutjeska je horský masiv Maglić, nejvyšší horou Bosny a Hercegoviny. Maglić dosahuje výšky 2 386 metrů a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Tato hora je také oblíbeným místem pro horolezce a lyžaře.

Další zajímavou atrakcí v parku je Ledena pećina, ledová jeskyně, která je jednou z historicky nejvýznamnějších jeskyní v regionu. Ledena pećina je známá svými ledovými a sněhovými formacemi, které přitahují každoročně mnoho návštěvníků.

Park také nabízí mnoho turistických tras, které umožňují návštěvníkům objevovat krásy přírody. Jedna z nejoblíbenějších tras je trasa Jezero na Maglić, která vede přes nádherné horské jezero až na vrchol hory Maglić. Tato trasa je náročná, ale odměnou je úchvatný výhled na okolní krajinu.

Národní park Sutjeska je také bohatý na historii. V parku se nachází památník Tjentište, který je věnován památce partyzánských bojovníků, kteří zde bojovali za osvobození země během druhé světové války. Tento památník je považován za jedno z nejvýznamnějších míst v Bosně a Hercegovině.

Národní park Sutjeska je ideálním místem pro milovníky přírody, dobrodružství a historie. Jeho neopakovatelná krása a bohatá přírodní a kulturní dědictví nabízejí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Dovolená v tomto národním parku je jedinečnou příležitostí k relaxaci, poznání a objevování nových míst.


Letenka Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Bosna a Hercegovina je země bohatá na přírodní krásy a jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů je Národní park Sutjeska. Tento park, který se nachází v jihozápadní části země, je považován za jedno z největších chráněných území v Evropě a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné výhledy, rozmanité druhy flóry a fauny a fascinující historické památky.

Národní park Sutjeska je domovem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Mezi nejznámější z nich patří medvědi, vlci, rysi, orel skalní a různé druhy orlů. Park je také známý svými horskými masivy a řekami, které ho obklopují. Mezi nejvýznamnějšími vrcholy parku je Maglić, nejvyšší hora Bosny a Hercegoviny s výškou 2 386 metrů nad mořem. Tato hora je ideální pro horolezce a poskytuje úžasné výhledy na okolní krajinu.

Kromě své přírodní krásy je Národní park Sutjeska také bohatý na historické památky. V těsné blízkosti se nachází tzv. Krasná jeskyně, která nabízí unikátní možnost prozkoumat podzemní svět. Další významnou atrakcí v parku je soutěska Perućica, která je jednou z největších a nejstarších pralese v Evropě. V tomto pralese se nachází také nejstarší a nejvyšší strom Balkánu, známý jako "Bosenský borovice".

Tato oblast je také bohatá na historii z druhé světové války. V Sutjesce se odehrálo slavné "Druhé bitvě na Sutjesci" v roce 1943, která byla jednou z největších partyzánských bitev během války. Druhý světový kongres mládeže se zde také konal v roce 1957 a na památku toho byla postavena kamenná Pyramidální čajka.

Národní park Sutjeska je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí uniknout z rušného městského života a objevit úchvatnou krásu přírody. Zde si mohou návštěvníci užít pěší turistiku, horskou cyklistiku, rybaření a prováděné zde jsou také různé organizované výlety. Park je otevřený po celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu je od jara do podzimu, když je příroda v plném rozmachu.

Národní park Sutjeska je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Bosně a Hercegovině. Nabízí jedinečné příležitosti pro objevování přírody, poznávání historie a aktivní odpočinek. Pokud plánujete svou další dovolenou, nezapomeňte zařadit tento nádherný park na svůj seznam míst, která musíte vidět.


Počasí Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Bosna a Hercegovina je země s bohatou přírodní krajinou a jedním z jejích největších pokladů je Národní park Sutjeska. Tento park se nachází na území východní části země, nedaleko hranic s Černou Horou, a je známý svou nádhernou krajinou, jedinečnou flórou a faunou a pestrou škálou přírodních fenoménů.

Počasí v Národním parku Sutjeska je podobné jako v ostatních částech Bosny a Hercegoviny, s mírně kontinentálním klimatem. V letním období jsou teploty poměrně vysoké, dosahují průměrně 25-30 stupňů Celsia, a je tedy vhodné připravit si lehké oblečení a opalovací krém. Naopak v zimě se teploty pohybují okolo nuly a jsou často doprovázeny sněhovými přeháňkami, takže teplé oblečení a boty jsou nezbytné.

Národní park Sutjeska nabízí návštěvníkům neuvěřitelné množství přírodních krás. Nejznámější atrakcí je kaňon řeky Sutjeska, který je jedním z hlavních turistických lákadel parku. Tento hluboký kaňon je obklopen strmými skalisky a divokou přírodou a vytváří tak nádhernou scenérii pro fotografování a obdivování.

Další zajímavou lokalitou v parku je hora Maglić, nejvyšší vrchol Bosny a Hercegoviny. Tato hora je oblíbeným cílem pro horolezce a turisty, kteří si chtějí vychutnat panoramatický výhled na okolní krajinu. Je také domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů, které vytvářejí unikátní ekosystém.

Národní park Sutjeska je také bohatý na historické památky. Kromě přírodních krás zde můžete také navštívit památník Bitvy na Sutjesce, která se odehrála během druhé světové války. Tato bitva byla jednou z největších a nejdůležitějších v této oblasti a památník je připomínkou statečnosti a obětí těch, kteří se zde zúčastnili.

Celkově lze říci, že Národní park Sutjeska je skutečným rájem pro milovníky přírody a historie. Nejenže nabízí úchvatné scenérie a jedinečnou biodiverzitu, ale také poskytuje možnost ponořit se do historie a poznat bohatou minulost této oblasti. Bez ohledu na počasí, návštěva tohoto národního parku je vždy nezapomenutelným zážitkem.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách