Letenka Austrálie Cairns (Queensland)


Cestování do Austrálie je snem mnoha lidí a cílem mnoha dobrodružných turistů. Jedno z nejoblíbenějších míst na turistické mapě Austrálie je Cairns, hlavní město Queenslandu. Leží na severovýchodě Austrálie a je obklopený tropickým deštným pralesem a Korálovým mořem. Cairns je skvělým výchozím bodem pro prozkoumávání Great Barrier Reef, jednoho z největších korálových útesů na světě.

Cesta do Cairns je snadná, a to díky dobře spojenému letišti, které má přímá spojení s mnoha místy po celém světě. Letenky do Cairns jsou dostupné z řady mezinárodních destinací, včetně Evropy, Severní Ameriky a Asie. Díky konkurenci mezi leteckými společnostmi, mohou cestovatelé nalézt výhodné nabídky na letenky, čímž se z cesty do Austrálie stává cenově dostupnější a dosažitelnější. Z Evropy lze do Cairns letět s přestupem v Dubaji nebo jiných důležitých letištích ve světových metropolích.

Po příletu do Cairns budete překvapeni neuvěřitelnou krásou tohoto kraje. Můžete poznávat čarokrásné pláže s jemným bílým pískem a teplou vodou. Pro milovníky vodních sportů je Cairns rájem, protože nabízí širokou škálu aktivit, jako je potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření a surfování.

Ale to nejlepší přichází až s možností prozkoumat Great Barrier Reef. To je úžasným ekosystémem, který hostí tisíce druhů korálů a ryb, včetně nádherných pestrých druhů. Můžete se setkat s různými mořskými živočichy, jako jsou želvy, rejnoci a mnoho dalších fascinujících tvorů.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody a poznat australské deštné pralesy, Cairns je vstupní branou k destinacím jako Daintree Rainforest a Cape Tribulation. Tato neuvěřitelná místa nabízejí opravdovou dávku dobrodružství. Můžete si projít vysokými stromy deštného pralesa, toulkat se po stezkách, pozorovat místní živočichy a prozkoumat vodopády a krásné scenérie.

Cestování do Cairns také nabízí možnost poznávat místní kulturu a zvyky. Lidé z Queenslandu jsou velmi přátelští a otevření. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni a ochutnat exotické ovoce, kterým je Austrálie také proslulá.

Závěrem lze říci, že cesta do Cairns, Queenslandu, je nezapomenutelným dobrodružstvím. Ponořte se do přírody, objevte úchvatné korálové útesy, užijte si adrenalinové sporty a vychutnejte si neskutečně krásná místa. Pokud hledáte dovolenou plnou přírodního divadla, adrenalinu a zážitků, Cairns je pro vás to pravé místo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Cairns (Queensland)


Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Cairns?
Odpověď: V Cairns je velké množství aktivit, nejpopulárnější z nich jsou potápěčské výlety na Velký bariérový útes, procházky po tropických deštných lesích, návštěva Tjapukai Aboriginal Cultural Park, expedice na fjord Daintree a mnoho dalších.

Dotaz: Jak se dostat z letiště do centra města Cairns?
Odpověď: Z letiště Cairns se do centra města dá dostat buď taxi, nebo autobusem. Taxi vás vyjde asi na 25 až 30 dolarů a cesta do centra města zabere zhruba 10 až 15 minut. Autobusové spoje jsou také k dispozici a jsou levnější, asi na 5 až 8 dolarů, ale cesta do centra může trvat déle.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže v Cairns?
Odpověď: Cairns sám o sobě nemá žádné pláže, ale v blízkosti jsou některé z nejkrásnějších pláží Austrálie, včetně pláže Palm Cove, Trinity Beach a Ellis Beach.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Cairns?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Cairns je od května do října, kdy je zde suché a slunné počasí. V období od listopadu do dubna je mnohem vlhčí a deštivější, takže návštěva může být méně příjemná.

Dotaz: Jak se dostat na Velký bariérový útes z Cairns?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Velký bariérový útes z Cairns, je zorganizovat si potápěčský výlet nebo výlet s brýlemi a šnorchlem s jednou z mnoha turistických společností. Tyto výlety trvají obvykle několik hodin a zahrnují dopravu na a z Velkého bariérového útesu, obvykle z přístavu Cairns.


Dovolená Austrálie Cairns (Queensland)


Dovolená v Austrálii Cairns (Queensland)

Přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou? Co takhle vydat se do australského Cairnsu? Cairns leží na severovýchodě Austrálie v Queenslandu a je bránou k Velkému bariérovému útesu.

Cairns je město okouzlující svým tropickým klimatem a plážemi s bílým pískem. Navštívíte-li tuto část Austrálie, můžete si zde užít spoustu aktivit. Mezi nejoblíbenější patří potápění a šnorchlování na Velkém bariérovém útesu, navštívení exotických ostrovů, rafting a další.

Podmořský svět Velkého bariérového útesu je úchvatný svojí pestrostí života a barev, což dělá z potápění a šnorchlování nezapomenutelný zážitek. Kromě toho se turistům nabízí možnost absolvovat také další zajímavé výlety, jako je třeba lodní výlet k ostrovům Green Island, Fitzroy Island nebo Lizard Island.

Město Cairns vás uchvátí svou výjimečnou přírodou, proto se rozhodně vydejte i do deštných pralesů. Do Cairnsu se vás bude také stále otáčet krásný australský koala, které můžete vidět v Cairns Tropical Zoo.

Pokud máte rádi adrenalin, můžete si zde užít také raftingu na divokých řekách, bungee jumping, seskoky padákem a další. Turisté si zde mohou také pronajmout kolo a prohlédnout si město a jeho okolí.

Lidé v Cairnsu jsou velmi přátelští a vstřícní, takže vaše dovolená bude určitě nezapomenutelná a plná zábavy. Samozřejmě také nesmíte zapomenout na gastronomii, která je v Cairnsu skvělá. Můžete ochutnat místní speciality, jako jsou krevety nebo grilované ryby, či si vychutnat skvělé víno a drinky.

Cairns je městem, které láká návštěvníky z celého světa. Pokud ještě stále váháte, kam vyrazit na dovolenou, neváhejte a vydejte se právě sem. Cairns nabízí širokou škálu aktivit, nevšední zážitky, krásnou přírodu a skvělou gastronomii. Věřte, že se sem budete chtít vrátit alespoň ještě jednou.


Počasí Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns je malebné město v australském Queenslandu, které je známé svým tropickým klimatem a nádhernými přírodními scenériemi. Díky své poloze na severním pobřeží Queenslandu Cairns často nabízí počasí, které láká turisty z celého světa.

Počasí v Cairns je charakteristické vysokými teplotami a vlhkostí po většinu roku. Celkově je zde subtropické klima s obdobím sucha a obdobím dešťů. Průměrné teploty se pohybují od 23 °C v červenci až po 31 °C v lednu, s minimálními teplotami kolem 18-20 °C během zimy. Vzdušná vlhkost je zde vysoká, s průměrnou vlhkostí kolem 80 %.

Období sucha nastává během australského zimního období, od května do října. Veškeré srážky během těchto měsíců jsou minimální a teploty zůstávají příjemné. Mnoho turistů preferuje tuto dobu v roce pro návštěvu Cairns, protože teploty nejsou tak extrémně vysoké.

Na druhou stranu období dešťů začíná v listopadu a trvá až do dubna. Toto období je charakterizováno vyššími teplotami a pravidelnými dešti, které jsou občas doprovázeny bouřemi. Srážkové úhrny jsou v této době výrazné a mohou dosáhnout až 2000 mm za rok.

Dešťové lesy v okolí Cairns jsou jedinečným přírodním klenotem, který vzkvétá během období dešťů. Právě tehdy mají návštěvníci možnost spatřit neuvěřitelné kvetoucí rostliny a živočichy, které ožívají ve vlhkém prostředí. Proto i přes občasné deštivé dny je toto období také vyhledávané turisty.

Cairns je také významným výchozím bodem pro objevování Velkého bariérového útesu, který je jednou z hlavních turistických atrakcí v této oblasti. I když je možné navštívit tento úžasný útes po celý rok, velkým důvodem, proč turisté přijíždějí právě do Cairns, je snaha vyhnout se obdobím cyklonů, které se vyskytují od listopadu do dubna.

V každém případě, bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Cairns, mějte se na paměti, že město nabízí spoustu zajímavých aktivit a atrakcí, které jistě vydají pevný kloub vaší návštěvy v Queenslandu.

Australie je zemí s rozmanitým klimatem a přírodními podmínkami a Cairns je určitě jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu.


Ubytování Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns, hlavní město Severního Queenslandu v Austrálii, je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Nachází se v těsné blízkosti Velkého bariérového útesu a Daintreeho deštného pralesa, což z něj činí ideální výchozí bod pro objevování těchto úchvatných přírodních krás.

Pokud plánujete návštěvu Cairnse, je důležité zajistit si vhodné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností od luxusních resortů po levnější hostely a apartmány.

Pokud preferujete luxus a pohodlí, rozhodně si můžete vybrat z některého ze známých resortů, které se zde nacházejí. Tyto ubytovací zařízení nabízejí špičkové vybavení, wellness centra, bazény a soukromé pláže. Výhodou pobytu v resortu je také možnost využívat jejich organizované výlety a aktivity, jako je potápění nebo výlety na Velký bariérový útes.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální volbou levnější ubytování, jako jsou hostely a apartmány. V Cairnsu se nachází mnoho kvalitních hostelských zařízení, která nabízí pohodlné postele, sdílené sociální prostory a přátelskou atmosféru. Tyto hostely často také organizují nejrůznější aktivity a výlety pro své hosty.

Pokud preferujete větší soukromí a samostatnost, můžete se rozhodnout pronajmout si apartmán. V Cairnsu je k dispozici mnoho apartmánových komplexů, které nabízejí prostorné pokoje s plně vybavenou kuchyňkou a vlastní koupelnou. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří preferují vlastní prostory a možnost vařit si vlastní jídlo.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, důležité je zajistit si ho včas, zejména v období turistické sezóny, které trvá od května do října. Město je v této době velmi populární a ubytovací kapacity se rychle zaplňují.

V Cairnsu si můžete být jistí, že najdete ubytování, které vyhovuje vašim požadavkům a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní resort, levnější hostel nebo prostorný apartmán, budete mít příležitost vychutnat si krásy Cairnsu a okolní přírody, která je plná úchvatných pláží, korálových útesů a pralesů.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách