Ubytování Filipíny Palaui Island


Palaui Island je nádherný ostrov ležící v provincii Cagayan na Filipínách. Jeho přírodní krásy a odlehlá poloha jej činí ideálním útočištěm pro ty, kteří hledají unikátní a autentický zážitek z ubytování.

Na Palaui Island je v současné době k dispozici jen omezený počet ubytovacích zařízení, která jsou ve své většině jednoduchá a rustikální. Většinou se jedná o rodinné penziony, které nabízejí prostorné a pohodlné pokoje s výhledem na moře. Navzdory skromnosti ubytování je zde vždy zaručena čistota a pohostinnost místních obyvatel.

Mezi oblíbené typy ubytování na Palaui patří bungalovy a chatky s tradičním filipínským designem, které jsou obklopeny bujnou tropickou vegetací. Tyto ubytovací zařízení umožňují hostům propadnout se do přírody a vychutnat si klid a ticho, které Palaui Island nabízí.

Palaui Island je známý svými nejslavnějšími přírodními fenomény, jako je známá pláž Cape Engaño, která byla několikrát nazývána jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Odtud můžete vystoupat na zříceninu majáku, odkud si můžete vychutnat panoramatický výhled na ostrov a okolní krajinu.

Pokud se rozhodnete ubytovat se na Palaui Island, budete mít také přístup k některým místním rybářům, kteří nabízejí rybářské výlety. Můžete si pronajmout loď a vychutnat si plavbu kolem ostrova, během které budete mít možnost vidět úchvatné útesy, průzračné vody a rozmanité mořské živočichy.

Další popularitou ubytování na Palaui Island je možnost objevovat okolní přírodní parky a rezervace, jako je například Palaui Island Protected Landscape and Seascape. Tato oblast je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat, což nabízí jedinečnou příležitost pro pozorování divokého života.

Na Palaui Island nečekejte luxusní 5hvězdičkové hotely, ale připravte se na jedinečný a autentický pobyt v srdci přírody. Palaui Island je ideálním místem pro ty, kteří vyhledávají klid, pohodu a možnost objevovat zázraky přírody. Jestliže se rozhodnete navštívit Palaui Island, nezapomeňte se předem ubytovat a užít si tento nezapomenutelný zážitek.


Letenka Filipíny Palaui Island


Palaui Island is a mystical island located in the northern part of the Philippines. It is an off-beaten path destination that has not yet been fully discovered by tourists. However, it is quickly gaining popularity as it was featured in the American reality show "Survivor" in 2013. The island is known for its crystal clear waters, powdery white sand beaches, and lush tropical forests.

If you are planning to visit Palaui Island, the first thing you need to do is book a flight to the Philippines. There are several airlines that offer flights from major cities around the world to Manila, the capital of the Philippines. From Manila, you can take a domestic flight to the city of Tuguegarao, the gateway to Palaui Island. There are several airlines that operate flights from Manila to Tuguegarao, such as Cebu Pacific, Philippine Airlines, and SkyJet.

Once you arrive in Tuguegarao, you can take a bus or a van to the town of Santa Ana, located in the northeastern part of the province of Cagayan. From Santa Ana, you can hire a boat to take you to Palaui Island. The boat ride takes around 45 minutes to an hour, depending on the weather conditions.

Palaui Island is a protected area, and visitors need to register at the ranger station before entering the island. The island is under the management of the Department of Environment and Natural Resources (DENR), and they require visitors to pay an environmental fee. The fees collected are used for the conservation and maintenance of the island.

There are several activities that you can do on Palaui Island, such as trekking to the Cape Engaño Lighthouse, exploring the Anguib Cove, and snorkeling at the Palaui Marine Sanctuary. The lighthouse offers a panoramic view of the island, and it is a perfect spot for taking photos. Anguib Cove is a secluded beach that features powdery white sand and crystal-clear water, while the Palaui Marine Sanctuary is home to various marine species such as colorful fishes, giant clams, and sea turtles.

In conclusion, Palaui Island is a beautiful destination that offers a unique experience for travelers. A trip to Palaui Island is not complete without exploring its natural wonders, interacting with the locals, and immersing oneself in the island's culture. So book your flight to the Philippines and explore Palaui Island today!


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Palaui Island


1. Jak se dostat na Palaui Island?
- Nejbližší letiště je v Tuguegarao City, odkud je možné se dostat po silnici a trajektem nebo lodí na ostrov Palaui.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Palaui Island?
- Mezi nejlepší pláže na ostrově Palaui patří Anguib Beach, Cape Engaño Beach, a Siwangag Cove.

3. Jaké aktivity mohu na Palaui Island podniknout?
- Na ostrově Palaui se můžete věnovat potápění, šnorchlování, pěší turistice, fotografování přírody a koupání na krásných plážích.

4. Existují na Palaui Island ubytovací možnosti?
- Ano, na ostrově Palaui jsou různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, resortů a penzionů pro různé rozpočty a preference.

5. Jaká je nejvyhledávanější atrakce na Palaui Island?
- Nejvyhledávanější atrakcí na ostrově Palaui je Cape Engaño, který nabízí panoramatický výhled na okolní krajinu a zříceninu majáku.

6. Kde se dá najíst na Palaui Island?
- Na ostrově Palaui najdete restaurace a jídla podávaná v místních obchodech nebo stáncích. Místní specialitou je čerstvý mořský plod.

7. Kdy je nejlepší čas navštívit Palaui Island?
- Nejlepší čas na návštěvu Palaui Island je v období mezi březnem a červencem, kdy je počasí příjemné a voda vhodná k plavání a potápění.

8. Musím si zarezervovat vstup na Palaui Island předem?
- Ano, je vhodné si předem zarezervovat trasu a povolenky k návštěvě Palaui Island, zejména pokud plánujete navštívit chráněné oblasti.

9. Jak dlouho bych měl zůstat na Palaui Island?
- Doporučuje se zůstat na Palaui Island minimálně 2-3 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání různých pláží a atrakcí.

10. Existuje na Palaui Island omezení ohledně turistů?
- Ano, některé části ostrova mohou být chráněny a omezena pro ochranu přírody. Je důležité respektovat informace a pokyny místních správců.


Počasí Filipíny Palaui Island


Palaui Island – Frévní ráj na Filipínských ostrovech

Filipíny jsou známé svou nádhernou přírodou, teplými plážemi a pozoruhodnou biodiverzitou. Mezi jedny z nejkrásnějších míst, která si turisty rychle získávají, patří ostrov Palaui. Své jedinečné kouzlo však ukrývá také v počasí, které přináší.

Palaui Island se nachází na severovýchodě Filipín v provincii Cagayan Valley a leží východně od známějšího ostrova Luzon. Jeho izolace od zbytku světa dává tomuto ráji na zemi příležitost nabídnout svým návštěvníkům neporušenou krásu přírody. Zároveň je však tato izolace zodpovědná za jeho charakteristické počasí.

Palaui Island má až čtyři sezóny, a to deštivou sezónu, teplou sezónu, suchou sezónu a severní monzunové větry s deštným obdobím. Rok zde začíná suchým obdobím, které trvá od prosince do února. Během této doby můžete očekávat slunečné dny s příjemnými teplotami kolem 25 °C. Moře je teplé a vhodné k plavání. Tato doba je ideální pro příjezd turistů, kteří si chtějí užít klid a relaxaci na plážích.

Návštěvníci by však měli vzít v potaz, že od března do června přichází doba deštná. Během těchto měsíců dochází ke zvýšenému srážkovému úhrnu a možnosti tropických bouří. I když tyto bouře nejsou časté, mohou výrazně ovlivnit plánovanou dovolenou. Někteří turisté však přicházejí právě kvůli deštné sezóně, jelikož ostrov se proměňuje v zelenou oázu, kdy rostliny a lesy zazáří životem.

Po období dešťů přichází na Palaui Island teplá sezóna, která přetrvává od července do září. Teploty stoupají nad 30 °C a slunce je na obloze skoro nepřetržitě. Tato doba je vhodná pro vodní aktivity jako potápění nebo šnorchlování, neboť moře je klidné a průzračné.

Ostrov zakončuje rok monzunovými větry, které přinášejí deštivé období od října do listopadu. Během těchto měsíců může být těžké se dostat na ostrov kvůli silným větrům a dešti. Turisté mají často omezený přístup a některé aktivity mohou být omezené. Nicméně pokud si budete chtít užít dobrodružství a zbavit se davů turistů, tato doba je pro vás.

Pokud tedy plánujete svou dovolenou na Filipínách a Palaui Island je na vašem seznamu, berte v potaz jeho jedinečné počasí. Každá sezóna má své kouzlo a nabízí odlišné zážitky. Nezapomeňte se tedy řádně informovat o počasí před vaší cestou, abyste si maximálně užili toto krásné místo.


Dovolená Filipíny Palaui Island


Palaui Island na Filipínách: Skrytý klenot pro dovolenou

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodní krásy, dobrodružství a klidu, neváhejte navštívit Palaui Island na Filipínách. Tento opomíjený ostrov nabízí úžasnou směs přírodních scenérií, dunivých pláží, rozmanitého podmořského života a autentické filipínské kultury.

Palaui Island se nachází v severní části Filipín, v provincii Cagayan Valley, a je tvořen strmými zelenými kopci, které se tu střetávají s písečnými plážemi a tyrkysovým mořem. Ostrov byl zapsán na seznam Unesco chráněných přírodních rezervací díky své unikátní biodiverzitě a ochraně vzácných druhů rostlin a živočichů.

Na Palaui Island můžete zažít nezapomenutelné dobrodružství při trekkingu. Jednou z nejoblíbenějších tras je trek k majáku Cape Engaño, kde můžete obdivovat panoramatický výhled na oceán a okolní ostrovy. Cesta vede přes pralesy, strmé kopce a malebné pláže. Pokud si přejete delší trek, můžete zvolit trasu na vrchol Mount Palaui, kde budete odměněni úchvatným výhledem a pocitem dosažení něčeho jedinečného.

Milovníci podmořského světa nebudou na Palaui Islandu zklamaní. Ostrov je obklopen nádhernými korálovými útesy a je ideálním místem pro šnorchlování a potápění. Můžete se těšit na setkání s pestrou škálou korálových druhů, tropických ryb, mořských želv a dokonce i delfínů. Jeden ze skrytých pokladů je podvodní jeskyně, známá jako Anguib Cove, která vás ohromí svou nádhernou skálou a průzračným vodou.

Ochutnání místní kuchyně je nevyhnutelnou součástí vaší návštěvy Palaui Islandu. Místní obyvatelé jsou milí a přátelští a rádi vám představí speciality filipínské kuchyně. Zkuste adobong manok (kuře dušené v octě a sójové omáčce), halo-halo (tradiční dezert s ledovalými plátky kokosového mléka a ovocem) nebo typickou filipínskou grilovanou rybu.

Pro ubytování na ostrově můžete zvolit příčné chaty nebo stany, které nabízejí unikátní zážitek z přímého kontaktu s přírodou. Pokud preferujete komfort, existuje také několik menších hotelů a ubytování v blízkosti pláží.

Palaui Island je skutečným skrytým klenotem Filipín. Je to místo, které stojí za to objevovat a objevovat, s ohromující přírodou, bohatou kulturou a klidem, který v dnešním světě není lehké najít.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách