Letenka Thajsko Koh Similan


Pokud plánujete cestovat do Thajska, určitě byste neměli vynechat jedno z nejkrásnějších míst v zemi - Koh Similan. Tato malá skupina ostrovů ležící v Andamanském moři je domovem úchvatné přírody, bílých písečných pláží a křišťálově čistého moře. Abychom se tam mohli dostat, nejlepším způsobem je letenka do Thajska a poté výlet lodí nebo trajektem na ostrov Koh Similan.

Letenky do Thajska jsou relativně snadno dostupné z mnoha evropských zemí. Nejbližší letiště k ostrovu Koh Similan je v Phuketu nebo v Khao Lak. Z mnoha částí světa je možné si rezervovat přímé lety do těchto letišť. Po příletu na letiště můžete zvolit několik možností, jak se dostat na Koh Similan.

Zíst na Koh Similan je nejlepší cestovat lodí. Existuje mnoho společností nabízejících lodní přepravu z Phuketu nebo Khao Lak na Koh Similan. Cesta lodí trvá zhruba 1,5 až 2 hodiny, a většinou na této cestě si můžete vychutnat nádherný výhled na okolní ostrovy a moře. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se pokusit o plavbu trajektem, který je nejlevnější možností, ovšem trvá déle než plavba lodí.

Když se konečně dostanete na Koh Similan, budete okouzleni svou krásou. Ostrov je neuvěřitelně malebný a téměř nedotčený turisty. Okolní příroda nabízí bujnou zeleň, strmé útesy a fantasticky zbarvené korálové útesy, což je důvod, proč je to jedno z nejoblíbenějších míst na světě pro potápění. Voda je průzračná a plná života - můžete se těšit na pozorování různých druhů ryb, želv a korálů.

Na ostrově samotném najdete také několik pláží, které vám umožní si užít relaxaci na slunci nebo si zaplavat v teplých vodách Andamanského moře. Pláže jsou čisté, jemné písky jsou krásně bílé a voda je příjemně teplá.

Koh Similan je také domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které můžete pozorovat při procházkách po ostrově. Existuje několik tras, které vás provedou skrz malé lesíky, kolem vodopádů a vás zavedou na vyhlídky, odkud můžete obdivovat nádherný výhled na okolní ostrovy.

Pokud hledáte dovolenou plnou krásy, klidu a přírodních zážitků, Koh Similan by měl být na vrcholu vašeho seznamu. Využijte letenku do Thajska a navštivte tento ráj na zemi. Nechte se unést jeho působením a zkuste se v něm na chvíli ztratit. Odpočiňte si na pláži, objevujte fascinující podmořský svět při potápění a procházejte se po ostrově, který vás bezpochyby očaruje.


Dovolená Thajsko Koh Similan


Thajská ostrovní destinace Koh Similan se řadí mezi nejkrásnější ostrovy v Andamanském moři. Nachází se zhruba 84 kilometrů severozápadně od města Phuket na pobřeží Thajska. Koh Similan je součástí Národního parku Similan a skládá se ze sedmi hlavních ostrovů: Koh Similan, Koh Payu, Koh Miang, Koh Payan, Koh Bangu, Koh Hin Pousar a Koh Huyong.

Ostrov Koh Similan je jedním z nejatraktivnějších míst na Thajském pobřeží od května do října, kdy je turistická sezóna. Koh Similan je velmi oblíbený pro své neuvěřitelné podmínky pro potápění a šnorchlování. Voda je tu průzračná, čistá a plná různých druhů živočichů. Kolem ostrova se nachází mnoho skvělých potápěčských lokalit, kde můžete prozkoumat korálové zahrady, stejně jako mnoho druhů ryb a dalších mořských tvorů.

Kromě potápění a šnorchlování tu najdete i mnoho dalších aktivit jako je kajak, turistika, pozorování zvířat, kempování a jiné vodní sporty. Národní park Similan se může pochlubit nádhernými plážemi s bílým pískem, třpytivě modrou vodou a krásnými koralovými útesy.

Pokud si přejete zůstat na ostrově delší dobu, je tu několik kempů, kde si můžete postavit stan a užít si tu krásnou přírodu. Pokud ale máte raději luxusnější ubytování, existuje zde spousta bungalovů a hotelů.

Koh Similan je snadno dostupný lodí, což vám poskytne skvělou možnost prozkoumat okolní ostrovy. V místě se nachází spousta turistických agentur, které nabízí různé zájezdy, výlety a možnosti prozkoumat krásy tohoto nádherného místa.

Thajská ostrovní destinace Koh Similan je opravdu kouzelným místem, kde se můžete z relaxovat, užít si krásné prostředí a úžasný mořský svět. Nedaleko města Phuket, je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout od rušného městského života a užít si krásy přírody. Pokud plánujete návštěvu Thajska, nezapomeňte zařadit Koh Similan na seznam nejlepších míst, které určitě stojí za návštěvu.


Počasí Thajsko Koh Similan


Koh Similan - ráj pro milovníky slunce a korálových útesů

Pokud jste milovníkem slunečního počasí, tyrkysového moře a úchvatných podvodních světů, určitě byste měli zvážit návštěvu ostrova Koh Similan v Thajsku. Tento ostrov je jedním z nejkrásnějších turistických míst v zemi, a to díky své neuvěřitelné přírodě, která nabízí nejen nádherné pláže, ale také úchvatné korálové útesy.

Thajsko je známé svým tropickým monzunovým podnebím, které ovlivňuje počasí na ostrovech. Koh Similan se nachází v Andamanském moři, což znamená, že zde panuje vlhké a horké počasí po většinu roku. Nejlepší čas na návštěvu je během suchého období, které trvá od listopadu do května. Během těchto měsíců je pravděpodobnost srážek nižší a slunce svítí po většinu času.

Teploty na Koh Similan se pohybují mezi 25 a 35 °C, což znamená, že si zde budete moci užít teplé počasí a osvěžující moře téměř po celý rok. V období od listopadu do února je nejchladnější, ale stále teplé, a teploty se snižují pouze na kolem 25 °C. Od března do května je velmi horko, teploty mohou dosahovat až 35 °C, a může být nutné dodržovat opatření proti přehřátí.

Co se týče srážek, během suchého období je pravděpodobnost deště nízká. Nicméně, od května do října přichází období dešťů a monzunových větrů. V tomto období se mohou srážky vyskytovat častěji a mohou být i silné. Proto je nejlepší se na Koh Similan vydat během suchého období, abyste si mohli plně vychutnat sluneční paprsky a jasné modré nebe.

Koh Similan je známý nejen svým nádherným počasím, ale také díky jedinečnému podvodnímu světu. Ostrov je součástí stejnojmenného národního parku, který byl vyhlášen mezinárodním potápěčským centrem. Podmořský život je tu úžasný, můžete se těšit na setkání s korály, rybami, rejnoky a dokonce i želvami.

Celkově lze říci, že Koh Similan je ideálním místem pro ty, kdo hledají slunnou a tropickou destinaci s vysokou pravděpodobností dobrého počasí. Během suchého období si zde můžete užít horké slunečné dny a prozkoumat bohatý podmořský svět. Ať už jste plážovým milovníkem či nadšeným potápěčem, Koh Similan vám nabídne nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Koh Similan


Otázka: Jak se tam dostanu?

Odpověď: Nejlépe se tam dostanete lodí z přístavu Thap Lamu v provincii Phang Nga nebo z přístavu Khao Lak v provincii Phang Nga

Otázka: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Koh Similanu?

Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Koh Similanu je od prosince do května. V této době je nejlepší viditelnost pod vodou a přístupné jsou i všechny ostrovy.

Otázka: Můžu tam kempovat?

Odpověď: Ano, je tam možné kempovat, nicméně je potřeba předem rezervovat a zaplatit poplatek.

Otázka: Co si vzít s sebou na návštěvu Koh Similanu?

Odpověď: Doporučujeme si vzít sechnou a čistou oblečení, plavky, opalovací krém, ochranné brýle a klobouk proti slunci, stejně jako boty na procházky po ostrovech.

Otázka: Jaká je tam divoká zvěř?

Odpověď: Na Koh Similand není žádná velká zvířata, ale najdete tam krokodýly, netopýry, obyčejné nestupky a pár druhů hadů.

Otázka: Mám si vzít s sebou potraviny?

Odpověď: Není nutné si s sebou brát potraviny, nicméně je možné si je na ostrovech zakoupit v obchodě.

Otázka: Kolik stojí vstup na Koh Similan?

Odpověď: Vstup na Koh Similan stojí 500 bahtů za osobu a den.


Ubytování Thajsko Koh Similan


Thajsko je jednou z nejvyhledávanějších destinací pro milovníky exotiky na celém světě. Mezi těmito turisty nachází své místo i malý ostrov Koh Similan, který se nachází v Andamanském moři v provincii Phang Nga.

Koh Similan je malý ostrov, který zaujme svojí krásnou přírodou, která je tvořena plážemi, korálovými závrty a průzračnou vodou. Na ostrově můžete najít i skvělé vyhlídky, odkud můžete obdivovat západ slunce nad Andamanským mořem.

Přestože je Koh Similan malý, nabízí mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Mezi nejpopulárnější patří pláže, jako například Donald Duck Bay, kde najdete krásný bělostný písek a modrozelenou vodu. Dalšími zajímavými plážemi jsou například Ao Kuak a Princess Bay.

Pro ty, kteří se zajímají o přírodní krásy, doporučujeme návštěvu Národního parku Similan. Toto místo je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, včetně ryb, delfínů a želv. V této oblasti jsou také bohaté možnosti potápění a šnorchlování, díky čemuž můžete spatřit podmořský svět.

Pokud se rozhodnete strávit několik dní na ostrově Koh Similan, určitě budete potřebovat ubytování. Naštěstí existuje mnoho možností, jak si toto ubytování zajistit.

Nabízí se vám možnost kempování. Na ostrově je možné si pronajmout stan a strávit zde několik nádherných nocí. Všichni návštěvníci musí využívat stany, protože na ostrově není žádné hotelové ubytování. Můžete si nicméně rezervovat kempovací místa přes internet.

Pokud vám kempování nevyhovuje, existují možnosti ubytování na blízkém pevninském pobřeží. Vzhledem k tomu, že je Koh Similan velmi oblíbený prostor pro návštěvníky, existují mnohé vybavené resorty, kde můžete strávit příjemnou dovolenou.

Jeden z těchto resortů je například Le Menara North Khao Lak, který se nachází ve městě Takua Pa. Tento resort nabízí plně vybavené pokoje s výhledem na moře, bazén a mnoho dalších vymožeností.

Další možností je ubytování v městě Khao Lak. Toto město nabízí několik možností pro ubytování, včetně malých hostelů a luxusních resortů.

Zkrátka a dobře, ubytování na Koh Similan je poměrně snadné, díky čemuž můžete strávit tuto dovolenou naprosto bezstarostně. Můžete si vybrat ze špičkových resortů a kempování na pláži, záleží na vašem vkusu a představách o dovolené. Ať už zvolíte cokoli, Koh Similan vám rozhodně splní vaše očekávání.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách