Letenka Švýcarsko Biel/Bienne


Biel/Bienne: Ideální destinace pro každého cestovatele

Pokud hledáte dokonalou kombinaci malebného švýcarského města spojeného s nádhernou přírodou, neváhejte letět do Biel/Bienne. Toto půvabné město, které se nachází na jihovýchodě Švýcarska nedaleko hranic s Francií, je skrytým pokladem pro každého cestovatele.

Letenka do Biel/Bienne vám otevře brány do jednoho z nejatraktivnějších míst ve Švýcarsku. Město je známé svou bohatou historií, která sahá až do středověku, což z něj dělá fascinující destinaci pro milovníky historie. Po příletu si určitě nenechte ujít procházku po historickém centru města. Malebné uličky s barevnými domy a útulnými kavárnami vás přenesou do minulosti. Zastavte se na náměstí Zytglogge, které slouží jako hlavní centrum města od středověku. Zde se nachází řada historických budov, včetně radnice, katedrály a věže Zytglogge, která poskytuje úchvatný výhled na celé město.

Biel/Bienne je také známé svou bohatou kulturou. Díky své dvojjazyčnosti (německy a francouzsky) se zde setkávají vlivy obou jazyků, což dává městu jedinečnou atmosféru. Navštivte Muzeum Omega, které představuje historii slavné švýcarské hodinářské značky Omega. Milovníci umění nebudou zklamáni návštěvou Centra Pasquart, které se specializuje na současné umění. Zde si můžete prohlédnout různé výstavy a exponáty od domácích i mezinárodních umělců.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu, Biel/Bienne nabízí také mnoho možností. Nachází se v blízkosti jezera Bielersee, které je jedno z největších jezer ve Švýcarsku. Na břehu jezera si můžete užít procházku, cyklistiku nebo si prostě jen odpočinout na pláži. Tip: V létě se jezero proměňuje v oblíbenou destinaci pro windsurfing a jachting. Pokud se chcete vydat na delší výlet, můžete navštívit přírodní rezervaci Doubs, která se nachází v blízkosti města. Tato oblast je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat a nabízí krásné výhledy na řeku Doubs.

Lety do Biel/Bienne jsou snadno dostupné z různých částí Evropy. Město má vlastní letiště, které je připojeno k mezinárodnímu letišti v Curychu. Z Curychu si můžete zajistit přímý let do Biel/Bienne v rámci krátkého letu.

Všestrannost a malebnost, kterou nabízí Biel/Bienne, jej činí ideálním místem pro všechny cestovatele. Bez ohledu na to, zda máte zájem o historii, umění, přírodu nebo jednoduše jen chcete zažít příjemnou atmosféru švýcarského města, letenka do Biel/Bienne je rozhodně investicí, která se vyplatí.


Dovolená Švýcarsko Biel/Bienne


Dovolená je čas, který si většina z nás vyhrazená na odpočinek, relaxaci a poznávání nových míst. Jedním z těchto míst může být i malebné město Biel/Bienne ve Švýcarsku.

Biel/Bienne, které se nachází ve švýcarském kantonu Bern, je jedním z největších měst Švýcarska a leží na břehu jezera Biel/Bienne, které mu dodává neopakovatelnou atmosféru a kouzlo. Město je známé svou bohatou historií a dvěma úředními jazyky, němčinou a francouzštinou.

Jedním ze symbolů města je stará čtvrť Biel, která je známá svými úzkými uličkami a historickými budovami. Zde se můžete procházet úzkými uličkami, obdivovat starobylé stavby a vychutnávat si autentickou švýcarskou atmosféru. Město nabízí také širokou škálu kulturních a historických památek, jako například katedrálu svatého Petra, staré divadlo nebo hrad Nidau.

Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je Biel/Bienne také rájem. Okolní krajina je plná malebných přírodních rezervací, jako je například Grenchenberg nebo Mille-Etangs. Zde se můžete vydat na pěší túry, cyklovýlety nebo si prostě jen tak užívat klidného prostředí a krásy švýcarského krajiny. V létě si můžete také vychutnat koupání a různé vodní aktivity na jezeře Biel/Bienne.

Kulturní scéna v Biel/Bienne je také velmi bohatá. Každoročně se zde koná Mezinárodní festival filmů o lidských právech a další různé festivaly, které lákají návštěvníky z celého světa. Navštivte také místní muzea, která vám přiblíží historii města a regionu.

A co by to bylo za dovolenou bez dobrého jídla a pití? Biel/Bienne vám nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční švýcarské speciality, jako například fondue či raclette, a samozřejmě nezapomínajme na slavnou švýcarskou čokoládu.

Dovolená v Biel/Bienne vám nabídne skvělé spojení mezi kulturním životem, přírodou a historií. Můžete si užívat klidu a relaxace nebo se pustit do dobrodružných aktivit. Bez ohledu na to, jaký typ cestování upřednostňujete, Biel/Bienne vám nabídne vše, co potřebujete pro perfektní dovolenou ve švýcarském stylu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Biel/Bienne


1. Jak se dostat do Biel/Bienne?
- Nejjednodušší způsob je letecký přelet do letiště Zürich a poté vlakem přes Bern do Biel/Bienne.

2. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Biel/Bienne?
- Mezi nejzajímavější místa v Biel/Bienne patří historické centrum s kostelem Nejsvětější Trojice, Muzeum umění, Omega Museum a Bielerseebahn, která nabízí krásné výhledy na jezero Biel.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Biel/Bienne?
- Můžete si užít procházku podél jezera Biel, výlet lodí po jezeře, návštěvu tradičních Švýcarských restaurací a kaváren, nebo si vychutnat cyklovýlet po okolí.

4. Kde se dá nejlépe ubytovat v Biel/Bienne?
- Existuje mnoho hotelů a penzionů v blízkosti centra města, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování. Doporučené jsou například Hotel METROPOLE nebo Hotel Elite.

5. Jaké jsou místní speciality Biel/Bienne?
- Mezi místní speciality patří různé druhy sýrů, čokoláda, fondue, rösti a švýcarské víno. Určitě si vyzkoušejte také tradiční švýcarský dezert Rüblitorte (mrkvový dort).

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Biel/Bienne?
- Nejlepší čas na návštěvu Biel/Bienne je obvykle od května do září, kdy je počasí nejteplejší a je možné si vychutnat venkovní aktivity a krásné výhledy na jezero.

7. Jak se pohybovat po Biel/Bienne?
- Biel/Bienne je relativně malé město, které je snadno procházetelné pěšky. Existuje také dobře vyvinutá síť městských autobusů a tramvají, které vás zavedou do všech částí města.

8. Jaká je místní kultura a tradice v Biel/Bienne?
- Biel/Bienne je významným kulturním centrem, kde se pořádají různé festivaly, koncerty a výstavy po celý rok. Město je také známé svou bohatou hodinářskou tradicí a švýcarskými hodinářskými značkami, jako je Omega.

9. Jak dlouho trvá cesta z Biel/Bienne do Bernu?
- Cesta vlakem z Biel/Bienne do Bernu trvá přibližně 30 minut.

10. Jaké další atrakce jsou blízko Biel/Bienne?
- Blízko Biel/Bienne se nachází nezapomenutelné město Ženeva, krásné jezero Neuchâtel a horské středisko La Chaux-de-Fonds, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO.


Počasí Švýcarsko Biel/Bienne


Biel/Bienne, město v kantonu Bern ve Švýcarsku, se pyšní krásným přírodním prostředím, které přináší nejenom dechberoucí výhledy, ale i proměnlivé a překvapivé počasí.

Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 20 °C, což dělá z tohoto města ideální letní destinaci. Ačkoliv se zdá, že přes léto bude celý den slunce a teplo, můžeme se setkat s překvapivými bouřemi, které vznikají díky rychlému zahřívání vzduchu. Při těchto bouřkách může být velmi bouřlivé počasí, silný vítr, blesky a déšť. Proto je doporučeno mít vždy při sobě deštník.

V zimních měsících lze očekávat teploty kolem 0 °C, což znamená, že se v Bielu/Bienne můžete těšit na pravou zimní atmosféru. Sníh padá během prosince, ledna až března, což znamená, že si můžete užít krásné zimní sporty jako lyžování, snowboarding, bruslení na zamrzlých jezerech a další sporty na sněhu. Abychom se vyhnuli nesnázím, měli bychom být připraveni na plnovousu sněhu a mráz.

Co se týká srážek, Biel/Bienne zaznamenává průměrně 119 dní srážek za rok. Nejvíce srážek je v létě a na podzim, což vede k tomu, že se mohou objevit záplavy a náhlé povodně.

Celkově lze říci, že počasí v Bielu/Bienne bylo a stále je emocionální událostí, jinak než jiná místa. Když však vezmeme v úvahu tuto rozmanitost, můžeme se těšit na spoustu zábavy, dobrodružství a krásných zážitků v této nádherné oblasti Švýcarska.


Ubytování Švýcarsko Biel/Bienne


Švýcarsko je známé svými nádhernými horami, jezery a malými městečky, která se zdají být vytržená z pohádky. Jedním z těchto kouzelných měst je Biel/Bienne, které leží na hranici mezi francouzskou a německou částí Švýcarska.

Biel/Bienne je ideální město pro ty, kteří hledají klidnou a uklidňující atmosféru, ale zároveň chtějí být v centru dění. Město nabízí nejen nádherné výhledy na Alpy a jezero Biel, ale také mnoho kulturních a historických památek.

Pokud se chystáte navštívit Biel/Bienne a hledáte ubytování, nezoufejte. Město je plné různých typů ubytování, od nádherných hotelů až po tradiční švýcarská údolí. Níže jsou uvedeny některé z nejlepších možností ubytování v Biel/Bienne.

Hotel Elite Art Deco

Hotel Elite Art Deco je jedním z nejkrásnějších hotelů v Biel/Bienne. Nachází se v historickém centru města a nabízí luxusní pokoje a apartmány s retro designem. Hosté si mohou vychutnat kávu nebo koktejl v kavárně, relaxovat v sauně nebo si objednat masáž v hotelovém wellness centru.

Mercure Plaza Biel

Mercure Plaza Biel je další populární hotel v centru města s moderními a prostornými pokoji a apartmány. Hotel také nabízí fitness centrum a konferenční místnosti pro ty, kteří cestují na pracovní pobyty.

Hotel Metropol

Hotel Metropol se nachází v blízkosti nádraží Biel/Bienne a nabízí moderní a elegantní pokoje s výhledem na město a jezero. Hosté si mohou vychutnat snídani v hotelové restauraci a posedět ve venkovním parku.

Hotel Dufour

Pokud hledáte klasické švýcarské ubytování, Hotel Dufour je ideální volbou pro vás. Nachází se jen několik kroků od jezera Biel a nabízí prostorné a tradiční pokoje s výhledem na město nebo jezero. Hotel také nabízí vlastní restauraci, kde si hosté mohou vychutnat místní speciality.

Ubytování v apartmánech

Pro ty, kteří hledají více soukromí a nezávislosti, jsou k dispozici také apartmány v centru města. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel a nabízejí vybavenou kuchyň, prostornou koupelnu a pohodlné ložnice. Mezi nejoblíbenější patří Apartmány Bel-Air a Apartmány Beck.

Biel/Bienne je krásné a klidné město s množstvím kulturních a historických památek a nádhernými výhledy na Alpy a jezero Biel. Ať už hledáte luxusní hotel nebo tradiční švýcarské ubytování, v Biel/Bienne najdete to, co hledáte.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách