Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Windsor Castle


1. Kdy je otevřený Windsor Castle?
Windsor Castle je otevřený většinu roku, kromě Vánoc a Velikonoční neděle. Otevřeno je denně, s výjimkou pátků a sobot, kdy jsou návštěvníci vyzváni k návštěvě některé z dalších královských vinic.

2. Jak dlouho trvá prohlídka Windsor Castle?
Prohlídka trvá obvykle asi dvě hodiny, ale lze se zdržet i delší dobu.

3. Můžete fotografovat uvnitř hradu?
Ano, návštěvníci mohou fotografovat uvnitř hradu, ale pouze bez použití blesku.

4. Můžete vidět královskou rodinu?
To záleží na termínu vaší návštěvy. V době, kdy má královská rodina v hradě audienci nebo velký veřejný zájem, může být určitá část hradu uzavřena.

5. Můžete potkat stájového mistra nebo koně Královské Hanoverské gardy?
Návštěvníci mohou vidět Královskou Hanoverskou gardu, která trénuje denně před hradem. Potkat samotné koně Královské Hanoverské gardy nebo stájového mistra však není možné.

6. Lze si zakoupit suvenýry?
Ano, v hradním obchodě si můžete zakoupit širokou paletu suvenýrů, jako jsou reprodukce obrazů, knihy, magnety apod.

7. Lze si předem rezervovat lístky?
Ano, je možné si předem rezervovat vstupenky na webových stránkách Windsor Castle.

8. Má hrad bezbariérový přístup?
Většina hlavních částí hradu má bezbariérový přístup, ale některé prostory mohou být pro návštěvníky se zdravotním postižením obtížně přístupné.

9. Kde se nachází Windsor Castle?
Windsor Castle se nachází v městečku Windsor v Berkshire, přibližně 40 kilometrů západně od Londýna.

10. Kolik stojí vstupenky?
Cena vstupného se liší podle ročního období a typu vstupenky. Dospělí začínají na 23,50 liberách a děti na 13,50 librách. Existuje také možnost zakoupit rodinné nebo kombinované vstupenky.


Počasí Spojené království Windsor Castle


Windsor Castle, nacházející se ve Spojeném království, je jedním z nejznámějších a nejstarších sídel britského panovníka. Jeho historie sahá až do 11. století, kdy ho postavil Vilém Dobyvatel. Toto majestátní místo je významným centrem monarchie a v současnosti slouží jako jedno z hlavních sídel královské rodiny.

Vzhledem k své poloze a architektuře hrálo počasí v Windsoru vždy důležitou roli. Toto panovnické sídlo se nachází na jihozápadě Anglie, nedaleko od Londýna. Jeho umístění na vrcholu kopce a nedaleko řeky Temže přináší různorodé a proměnlivé klima.

V létě může být počasí v Windsoru poměrně teplé a slunečné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25°C, ale v horkých dnech může teplota stoupat až nad 30°C. Sluneční svit je častý a návštěvníci si mohou užívat krásné procházky zahradami hradu.

Na podzim se počasí v Windsoru stává chladnějším a vlhčím. Teploty klesají na průměrných 10-15°C a déšť může být častější. Barevné listí na stromech a romantická atmosféra přidávají kouzlo tomuto období.

Zima v Windsoru může být chladná a vlhká. Průměrné teploty se pohybují kolem 5-10°C, ale občas může být i mrazivější. Sníh není v Windsoru příliš častý, ale občas se může objevit. Při zasněženém počasí získá zámek ještě pohádkovější vzhled.

Na jaře se počasí v Windsoru začíná zahřívat a oživovat. Teploty stoupají na průměrných 10-15°C a kvetoucí květiny a rozkvetlé stromy dodávají zámku a jeho okolí krásný vzhled. Toto je ideální období pro procházky po zahradách a užívání si krásy přírody.

Je třeba mít na paměti, že počasí je vždy proměnlivé a může se v průběhu dne rychle měnit. Je doporučeno návštěvníkům přijet do Windsoru připraveným na různé podmínky počasí a vhodně se oblékat. I když je počasí předvídatelné jen těžko, návštěva Windsoru vždy stojí za to. Budete mít možnost nejen obdivovat úchvatný zámek, ale také užít si krásné okolní krajiny a vydechnout od všedního shonu.


Ubytování Spojené království Windsor Castle


Windsor Castle, ležící 32 kilometry západně od Londýna, je největší obývaný hrad na světě a jedno z nejznámějších turistických míst Spojeného království. Je to také jedno z nejoblíbenějších míst, kde si mohou návštěvníci pronajmout ubytování.

Windsor Castle byl postaven na skále nad řekou Temží v 11. století a stal se sídlem anglických králů. Tenkrát to byla pouze malá pevnost, ale v průběhu let se rozrostla a stal se královským palácem. Dnes je stále sídlem britského královského rodu a je otevřen pro veřejnost.

Ubytování v části Winsor, kde se nachází hrad, je neuvěřitelně populární. Toto historické město má mnoho malebných kamenických ulic, bohaté kultury a mnoho obchodů a restaurací. Je proto ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit několik dní, prozkoumat okolí a sledovat královské zvyky.

Nejlepší možností ubytování v Winsoru je v bezprostřední blízkosti hradu. Existuje mnoho hotelů a penzionů, které nabízejí krásné pokoje s výhledem na hrad a řeku Temži. Cena ubytování v této oblasti může být poměrně vysoká, ale návštěva Windsor Castle stojí za to.

Pokud hledáte něco trochu většího než pouhý hotelový pokoj, můžete si pronajmout celý byt nebo dům. Takové ubytování poskytuje dokonalou rovnováhu mezi soukromím a pohodlím. Je to ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit více času dohromady.

Další možností je si pronajmout apartmán v blízkosti hradu. Tyto apartmány jsou obvykle velmi dobře vybavené a mohou být cenově dostupnější než větší byty nebo domy. Jsou to také skvělé pro ty, kteří chtějí mít přístup ke kuchyni a vařit si jídlo sami.

Celkově lze říci, že Winsor Castle je jedním z nejznámějších turistických míst Spojeného království a je ideálním místem pro krátkodobé ubytování. Existuje mnoho možností ubytování v blízkosti hradu, takže každý si může najít to svoje. Proto pokud se chystáte na výlet do Spojeného království, nezapomeňte přidat Winsor Castle na svoji návštěvní listinu a najít si skvělé ubytování v blízkosti této historické atrakce.


Letenka Spojené království Windsor Castle


Windsor Castle je jedním z nejvýznamnějších historických a kulturních památek Spojeného království. Nachází se ve stejnojmenném městě Windsor, nedaleko Londýna, a vyznačuje se impozantní architekturou a bohatou historií. Letenka do této malebné destinace nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky královských dějin a architektury.

Windsor Castle je největší obývaný hrad na světě a je stále aktivním sídlem britské královské rodiny. Jeho původ sahá až do 11. století, kdy byl postaven na příkaz krále Williama I. Původně sloužil jako pevnost a královský palác, ale postupem času byl přestavěn a rozšířen do dnešní podoby.

Pro turisty je Windsor Castle otevřen od roku 1840, a to na rozdíl od jiných královských rezidencí, jako je Buckinghamský palác. Návštěvníci mají možnost prozkoumat rozsáhlou plochu hradu, včetně státních příbytků, kaple sv. Jiří a krásných zahrad. K největším pokladům patří St. George's Chapel, kde odpočívají i někteří britští monarchové.

Windsor Castle má také historicky významné místo v královských dějinách. Zde byly korunovány královny a pro nižší členy královské rodiny se zde pořádají svatby. Pravidelně se zde také konají slavnostní ceremonie, jako například výročí královny Alžběty II.

Kromě bohaté historie Windsor Castle také nabízí umělecké skvosty, jako je velká kolekce uměleckých děl, historických předmětů a dokonce i rozsáhlou knihovnu. Pro milovníky krásy zde rovněž najdou zájem i zahrady plné vzácných rostlin a kultivovaných ploch.

V rámci cesty do Spojeného království je návštěva Windsor Castle nezbytnou součástí plánu. Propadnutím atmosféře dávných časů a podíváním se na krásu tohoto historického místa zblízka si přinesete zážitky na celý život. Proto si zakupte letenku do Spojeného království a zažijte jedinečnou návštěvu Windsor Castle.


Dovolená Spojené království Windsor Castle


Windsor Castle je jedno z nejvýznamnějších historických a turistických míst na území Spojeného království. Nachází se ve stejnojmenném městě Windsor, které leží ve vzdálenosti asi 34 kilometrů na západ od Londýna. Tato královská rezidence je největší a nejstarší obývaný hrad na světě a slouží jako oficiální sídlo britského panovníka.

Historie hradu sahá až do 11. století, kdy ho založil anglický král Vilém Dobyvatel. Od té doby sloužil jako obývané a obranné místo, mocenské a politické centrum a symbol královské moci. V průběhu let prošel několika přestavbami a rozšířeními, které ho proměnily v impozantní a krásný komplex.

Hrad zahrnuje mnoho atrakcí, které lákají tisíce návštěvníků každý rok. Jeden z nejoblíbenějších je State Apartments, což jsou honosné a luxusních komnaty, které hostí státní návštěvníky a slavnostní ceremonie. V tomto okázalém prostředí můžete obdivovat bohatou sbírku uměleckých děl, nábytku a dekorací.

Kromě toho můžete také navštívit St George's Chapel, krásný a historicky významný kostel, který je místem korunovací a pohřbů britské královské rodiny. Nejznámějším příkladem je zde pohřbený princ Philip, manžel královny Alžběty II.

Návštěvníci mohou také obdivovat hradní areál a královské zahrady. Tyto rozlehlé a pečlivě upravené zahrady nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu a jsou ideálním místem pro procházky a odpočinek. Zahrady také hostí různé festivaly a události po celý rok.

Pokud máte zájem o historii a monarchii, navštěva Windsor Castle je nevyhnutelná. Můžete se projít stejnými chodbami, po kterých královská rodina chodí, a obdivovat neuvěřitelnou architekturu a umělecká díla. Průvodci poskytují fascinující informace o historii hradu, jeho obyvatelích a slavnostních událostech, které se na tomto místě odehrály.

Navštívit Windsor Castle může být součástí ohromného dobrodružství po Spojeném království. Kromě prozkoumání hradu můžete také navštívit historické město Windsor, projít se po nábřeží řeky Temže, nebo třeba vyrazit na výlet do blízkého města Eton s proslulou Eton College.

Takže, pokud hledáte dovolenou plnou historie, krásy a královského lesku, neváhejte si naplánovat návštěvu Windsor Castle. Toto úžasné místo nabízí jedinečný pohled do minulosti a umožní vám prozkoumat jednu z nejvýznamnějších královských rezidencí na světě.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách