Letenka Šalamounovy ostrovy Kennedy Island


Poklidné bílé pláže, azurové moře a exotická flóra a fauna - to všechno vás čeká na Kennedy Island, malém ostrově, který patří ke Šalamounovým ostrovům v jižním Tichém oceánu. Tento neodkrytý klenot, který je pojmenován po slavném americkém prezidentovi Johnu F. Kennedym, je ideálním cílem pro ty, kteří touží po odpočinku v ráji.

Kennedy Island se nachází nedaleko ostrova Gizo, který je hlavním městem provincie Západní provincie ve Šalamounových ostrovech. Při pohledu z dálky se zdá být Kennedy Island jen malý puntík zeleně uprostřed oceánu, ale jakmile se na něj dostanete, oceníte jeho jedinečnou krásu. Tento ostrov o rozloze pouhého čtverečního kilometru vás okouzlí svými nedotčenými plážemi, korálovými útesy a tajuplným vnitrozemím.

Pláže Kennedy Island jsou skutečným rájem pro milovníky slunění. Jemný bílý písek a průzračné moře vás přitahují ke koupání a potápění. Korálové útesy, které lemuji pobřeží, jsou domovem mnoha druhů tropických ryb a mořských želv. Potápěči se zde mohou těšit na fascinující podvodní svět, který skrývá tajemství pod hladinou Tichého oceánu.

Pro ty, kteří rádi objevují, je vnitrozemí Kennedy Islandu úžasným místem ke kanoistice či pěší turistice. Ostrov je pokrytý hustým tropickým pralesem, který skýtá úkryt pro mnoho druhů vzácné fauny a flóry. Při procházce se můžete setkat s papoušky, rejnoky nebo s klokanem rudokrkým. Navzdory své malé velikosti je Kennedy Island také domovem mnoha druhů rostlin, včetně orchidejí a palmových stromů.

Pro ty, kteří chtějí více poznat historii tohoto místa, existuje na ostrově malé muzeum věnované Johnu F. Kennedymu. Legenda praví, že Kennedy Island byl místem, kam se Kennedy dostal po ztroskotání svého torpédoborce PT-109 během 2. světové války. Návštěvníci muzea mohou zhlédnout repliku torpédoborce a dozvědět se více o těchto historických událostech.

Chcete-li Kennedy Island navštívit, nejlepší způsob je letecky. Prodejce letenek nabízí různé možnosti letů z hlavního města Šalamounových ostrovů, Honiary, a také z okolních zemí. Návštěva tohoto malého ráje vás ohromí svou přírodou a klidem, který se na moderních turistických destinacích jen těžko najde.

Pokud hledáte útočiště před shonem moderního života a chcete zažít jedinečnou přírodu a historii, Kennedy Island na Šalamounových ostrovech je pro vás ideálním cílem. Přijďte a nechte se zde okouzlit klidem a krásou tohoto skrytého ráje ve středu Tichého oceánu.


Ubytování Šalamounovy ostrovy Kennedy Island


Kennedy Island, známý také jako Plum Pudding Island, je malý ostrov nacházející se v Centrálním provincii Šalamounových ostrovů v Jižním Tichém oceánu. Ostrov je pojmenován po Johnu F. Kennedym, 35. prezidentovi Spojených států amerických, který během druhé světové války byl zdejším ostrovem supportován po potopení svého torpédoborce PT-109.

Kennedy Island je malebné místo s překrásnou přírodou a bohatým korálovým útesem, který dělá ostrov ideálním pro milovníky potápění a šnorchlování. Vody kolem ostrova jsou teplé a průzračné, což umožňuje pozorování ohromujícího podmořského života. Milovníci potápění zdejšími vodami rádi objevují korálové zahrady, ryby a další vodní tvory.

Co se ubytování na Kennedy Island týče, není zde žádný tradiční hotel nebo resort, ale najdete zde příjemné malé bungalovy na pláži. Tyto bungalovy jsou jednoduché a rustikální, ale nabízejí dostatek komfortu pro příjemný pobyt. Většina z nich je postavena v harmonii s přírodou, což umožňuje hostům vychutnat si klid a krásu okolního prostředí.

Ubytování na ostrově Kennedy je skvělou příležitostí pro ty, kteří hledají únik do klidného a odlehlého ráje. Hosté mohou strávit své dny procházkami po pláži, opalováním na slunci nebo prozkoumáváním korálových útesů. Existuje také možnost zapůjčení kajaku nebo lodě, která vám umožní prozkoumat okolní ostrovy a jejich nádherné pláže.

Pokud jde o stravování, na ostrově Kennedy se nachází několik restaurací, které nabízejí tradiční místní kuchyni. Zde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody, tropické ovoce a další speciality. Návštěva místních trhů je také skvělým způsobem, jak ochutnat místní kulinářské lahůdky a zakoupit si suvenýry.

Vstup na Kennedy Island je možný pouze lodí, kterou si můžete pronajmout nebo využít organizované lodní kyvadlové dopravy z hlavního ostrova. Doporučuje se si dopředu zarezervovat pronájem ubytování a lodní dopravu, zejména v letních měsících, kdy je ostrov navštěvován větším počtem turistů.

Každý, kdo navštíví Kennedy Island, si je jistě vědom jeho historického významu a krásy tohoto místa. Ostrov nabízí únik z reality a zároveň připomínku valu toho, co se zde odehrálo během druhé světové války. Ubytování na Kennedy Island vám umožní zažít nezapomenutelný pobyt v jednom z nejkrásnějších koutů Šalamounových ostrovů.


Počasí Šalamounovy ostrovy Kennedy Island


Šalamounovy ostrovy jsou souostroví v Pacifiku, které leží v Tichomořském ohni. Jedním ze zajímavých míst na ostrovech je Kennedy Island, který se nachází u pobřeží ostrova Guadalcanal.

Počasí na Šalamounových ostrovech je typické pro tropické oblasti. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27 °C po celý rok. V období dešťů, které trvá od listopadu do dubna, je ale vlhkost vzduchu vysoká a teploty tak mohou působit ještě vyšší. Proto je vhodné mít při pobytu na ostrovech vždy u sebe dostatek tekutin a chránit svou kůži před sluncem.

Kennedy Island samotný má málo stromů a žádný stín, takže slunce může být velmi intenzivní. V noci se pak teploty mohou snížit na příjemných 23 °C.

Během období dešťů se na Šalamounových ostrovech mohou vyskytnout tropické cyklony. Tyto silné tropické bouře jsou doprovázeny silným větrem a přívalovými dešti, což může mít za následek velké škody.

Zajímavostí je, že na Šalamounových ostrovech se nachází místo s největší roční srážkovou úhrnem na světě. Například na ostrově Guadalcanal spadne ročně až 10 metrů srážek.

Přestože jsou Šalamounovy ostrovy známé především pro svou exotickou faunu a floru, je nutné být připraven na velmi teplé a vlhké klima, které zde panuje po celý rok. Pokud si však při plánování cesty na ostrovy sjednáte vhodné zdravotní pojištění, zajistíte si dostatek tekutin a ochráníte se před sluncem, můžete si být jistí, že zde strávený pobyt bude nezapomenutelný.


Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Kennedy Island


1. Kde se nachází Šalamounovy ostrovy Kennedy Island?
- Šalamounovy ostrovy se nachází na jihozápadě Tichomořského oceánu, východně od Papuy Nové Guineje. Kennedy Island (také známý jako Plum Pudding Island) je jedním z mnoha ostrovů v této skupině.

2. Proč je Kennedy Island známý?
- Kennedy Island je známý jako místo, kam přistál a vyplaval bývalý americký prezident John F. Kennedy po nešťastném potopení jeho torpédoborce PT-109 během druhé světové války. Kennedy a jeho posádka strávili několik dní na ostrově, než byli zachráněni.

3. Jak se na Kennedy Island dostanu?
- Nejsnáze se na Kennedy Island dostanete lodí nebo člunem z hlavního města šalomounských ostrovů Honiary. Existují také turistické lodní výlety, které zahrnují návštěvu Kennedy Islandu.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Kennedy Islandu?
- Nejlepší doba pro návštěvu Kennedy Islandu je průběžně odprosince do dubna, kdy je suché a slunečné počasí. V ostatních měsících může být více srážek a méně příznivé počasí.

5. Co si mohu prohlédnout na Kennedy Islandu?
- Na Kennedy Islandu můžete navštívit místo, kde přistál John F. Kennedy, a prozkoumat malý ostrov. Také můžete plavat a relaxovat na jeho plážích, fotit krásnou přírodu a vychutnávat si klid a ticho tohoto odlehlého místa.

6. Existují na Kennedy Islandu ubytovací možnosti?
- Na Kennedy Islandu není žádné ubytování. Většina návštěvníků přijíždí na jednodenní výlety z Honiary nebo dalších blízkých ostrovů Šalamounových ostrovů.

7. Jaké další atrakce mohu navštívit poblíž Kennedy Islandu?
- V blízkosti Kennedy Islandu se nachází několik dalších atrakcí Šalomounových ostrovů, jako například ostrov Tulagi s historickými pozůstatky druhé světové války, národní park Isabel s deštným pralesem a kočovnými vesnicemi nebo potápěčské lokality s bohatým podvodním světem.


Dovolená Šalamounovy ostrovy Kennedy Island


Šalamounovy ostrovy Kennedy Island - raj pro dovolenou

Pokud hledáte nezkažený kousek ráje, kde si můžete užít průzračné modré moře, bílé písečné pláže a úžasnou přírodu, pak byste měli zvážit návštěvu Šalamounových ostrovů a zejména malého ostrova Kennedy Island.

Kennedy Island, pojmenovaný po slavném americkém prezidentovi Johnu F. Kennedym, se nachází v Jižním Pacifiku, přesněji v Tulagi Islands, souostroví Solomonových ostrovů. Ostrov je malebný a není velký, měří pouhých 2,5 hektaru, ale nabízí velké množství nezapomenutelných zážitků.

Jedním z hlavních lákadel ostrova Kennedy Island je jeho okouzlující příroda. Ostrov je obklopen křišťálově čistým mořem, které je domovem neuvěřitelného biologického bohatství. Při šnorchlování nebo potápění se můžete setkat s pestrobarevnými rybami, korály a dalšími mořskými tvory. Pro milovníky plavání a opalování jsou zde také krásné písečné pláže, které vás ohromí svou krásou a klidem.

Dalším lákadlem je historický význam Kennedy Islandu. Během druhé světové války zde totiž havaroval americký torpédoborec PT-109, na palubě kterého tehdy sloužil právě John F. Kennedy. Při nehodě utrpěl zranění, která ho provázela po zbytek života. V roce 1963 se stal 35. prezidentem Spojených států, a tak byl ostrov pojmenován po něm. Pro ty, kteří mají rádi historii a vojenské památky, je návštěva Kennedy Islandu jedinečnou příležitostí poznat tuto fascinující událost z blízka.

Při vaší návštěvě byste se neměli nechat vyděsit tím, že ostrov nenabízí luxusní hotely a restaurace. Kennedy Island se skutečně chlubí turistickou infrastrukturou na velmi nízké úrovni, což umožňuje zachování jeho přírodního rázu. Můžete se ubytovat ve stanech nebo chatkách na břehu a ponořit se do autentického ostrovního života. Zdejší obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní a rádi vám ukážou jejich tradiční kulturu a zvyky.

Návštěva Šalamounových ostrovů a zejména Kennedy Islandu je nezapomenutelným dobrodružstvím. Projdete se po bílých plážích, potápíte se v průzračném moři, poznáte bohatou historii místa a setkáte se s přátelskými domorodci. Přijďte a objevte krásy tohoto netknutého ráje na zemi.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách