Dovolená Řecko Zakynthos


Dovolená na řeckém ostrově Zakynthos

Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou, a to zejména díky svým nádherným plážím, bohaté historii a malebnému prostředí. Mezi jedny z nejkrásnějších řeckých ostrovů patří i Zakynthos, který nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a památek.

Zakynthos je známý svými krásnými plážemi s jemným pískem a tyrkysovým mořem. Navštívit byste neměli zapomenout na národní přírodní rezervaci Navagio, která je domovem jedné z nejznámějších pláží na světě. Tato pláž je obklopena vysokými skalními útesy a její bílý písek spolu s křišťálově čistou vodou vytváří téměř nebeský vzhled. Díky své izolované poloze je Navagio také ideálním místem pro milovníky klidu a soukromí.

Další zajímavou lokalitou na Zakynthu je město Zante, které je hlavním městem ostrova. Toto charismatické město nabízí kombinaci středomořské architektury s moderním životním stylem. Mnoho historických památek, jako je kostel Agios Dionysios, muzeum Solomos a Kalvos a Bochali – starobylé pevnosti vynikají svým neotřelým kouzlem. Nezapomeňte na procházku historickou částí města se starými tradičními uličkami, které vás přenesou do minulých staletí.

Pokud jste milovníky přírody a zvířat, rozhodně nemůžete vynechat návštěvu národního parku s chráněnou vodní oblastí Laganas Bay. Tato oblast slouží jako domov pro vzácné druhy želv caretta-caretta, které každoročně sem připlouvají naklást svá vejce. Existují různé způsoby, jak můžete přispět k ochraně těchto zvířat, jako je například účast na ochranářské expedici nebo vyhledání pláže, která je vyhrazena pouze pro želvy.

Mezi další atrakce na Zakynthu patří prozkoumávání modrých jeskyní východně od Cape Skinari, výlet lodičkou na pohledné ostrůvky Marathonisi a Keri, nebo výlet na horu Vrachionas, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na celý ostrov.

Zakynthos je také známý pro svou lahodnou kuchyni, která je bohatá na čerstvé ryby, olivový olej, zeleninu a bylinky. Nebudete mít problém najít mnoho tradičních tavern, kde můžete ochutnat tyto pochoutky a zároveň si užít autentickou řeckou atmosféru.

V rámci ubytování na Zakynthu si můžete vybrat z široké nabídky hotelů, apartmánů a vil. Většina ubytování se nachází blízko pláže, takže budete mít snadný přístup k moři a možnost užívat si sluneční paprsky.

Zakynthos je skutečnou perličkou v Jónském moři a nabízí nádherné pláže, netknutou přírodu a historické památky. Pokud plánujete dovolenou na řeckých ostrovech, určitě byste měli zvážit návštěvu Zakynthu. Tento ostrov vám poskytne nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou relaxace a objevování.


Ubytování Řecko Zakynthos


Řecko Zakynthos je ostrov ležící v Jónském moři a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Řecku. Slunečné pláže, modré moře, úchvatné přírodní scenérie a bohatá historie dělají z tohoto ostrova ideální místo pro dovolenou.

Pokud se chystáte navštívit Zakynthos, nebudete mít problém najít ubytování dle svých preferencí a rozpočtu. Ostrov nabízí širokou škálu možností pro trávení noci, od luxusních hotelů a rezortů po malebné apartmány a lázeňské hotely.

Pro ty, kteří preferují luxus a komfort, existuje na ostrově mnoho pětihvězdičkových resortů a hotelů. Tyto zařízení nabízejí prvotřídní služby, krásné bazény, wellness centra a exkluzivní restaurace. Mnohé z těchto luxusních resortů se nacházejí přímo na pláži, takže hosté mohou vychutnávat sluneční paprsky a zároveň se těšit na šumění moře.

Pro rodiny a skupiny je ideální volbou pronájem apartmánu nebo chaty. Mnoho majitelů nabízí pronájem svého majetku prostřednictvím Airbnb nebo místních agentur. Tyto ubytovací možnosti často nabízejí kompletně vybavené kuchyňky, což je výhodné pro ty, kteří si chtějí sami vařit.

Pro ty, kteří hledají více tradičního řeckého zážitku, existuje mnoho rodinných provozovaných hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí příjemné a pohodlné pokoje za příznivější ceny než luxusní hotely. Hosté se často těší na výhled na moře a vstřícný personál, který vám rád poradí ohledně nejlepších míst k návštěvě na ostrově.

Ostrov má také několik kempů a karavanů, které jsou oblíbené mezi cestovateli s menším rozpočtem. Mnoho těchto zařízení nabízí vlastní plážový přístup a společné socální zařízení, ačkoli některé kempy také nabízejí ubytování v módních luxusních stanech.

Pokud se rozhodnete navštívit Zakynthos, doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během letní sezóny, kdy je ostrov populární mezi turisty. Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a umístění, ale obecně lze najít ubytování pro každý rozpočet.

Není pochyb o tom, že Zakynthos nabízí mnoho možností pro ubytování, které uspokojí potřeby a přání každého návštěvníka. Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní rezort, rodinný hotel nebo levný kemp, ostrov Zakynthos splní vaše očekávání a umožní vám prožít nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, moře a řeckého půvabu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Zakynthos


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Řecka a ostrova Zakynthos:

1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Zakynthos?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov Zakynthos, je letadlem. Existuje mnoho přímých letů z různých evropských destinací do letiště Zakynthos. Další možností je cesta trajektem z peloponéského přístavu Kyllini.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Zakynthos?

Ostrov Zakynthos je známý svými nádhernými plážemi, jako jsou Navagio, Gerakas, Laganas a Kalamaki. Každá z těchto pláží má své vlastní kouzlo a kouzlo.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Zakynthos?

Nejlepší čas navštívit ostrov Zakynthos je od dubna do října. V této době je počasí ideální pro koupání a vychutnávání slunečních paprsků.

4. Co stojí za to navštívit na ostrově Zakynthos?

Kromě krásných pláží stojí na ostrově Zakynthos za to navštívit město Zakynthos s historickými památkami, chráněné oblasti pro pozorování želv Careta Careta, klášter Panagia Skopiotissa a národní park v horách Vrachionas.

5. Jaká je místní kuchyně na ostrově Zakynthos?

Místní kuchyně na ostrově Zakynthos je založena na mořských plodech, stejně jako na zelenině a ovoci. Tradiční pokrmy zahrnují rizoto se slávkami a plnidlem mastelo s masem a sýrem v troubě. Také se zde podávají vynikající rybí a masové grilované pokrmy. Pro sladkou chuť můžete ochutnat zákusky s mandlemi a medem nebo lokumu (chuti podobné marshmallowu).


Počasí Řecko Zakynthos


Zakynthos, nebo také Zante, je ostrov v Jónském moři, který patří k Řecku. Má rozlohu 405 km² a přibližně 40 tisíc obyvatel. Ostrov je oblíbený turistický cíl díky svým krásným plážím a turistickým atrakcím, které lákají tisíce návštěvníků z celého světa. Zde se dozvíte víc o počasí na ostrově Zakynthos.

Zakynthos má mírně teplé klima s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v zimních měsících se pohybuje kolem 10 až 15 °C, zatímco v letních měsících se teploty vyšplhají k 30 °C. Nejteplejší měsíce jsou rozmezí května až září a nejchladnější měsíce jsou prosinec až únor. Díky teplému počasí jej můžete navštěvovat po většinu roku.

Ostrov bývá také často zasažen silnými větry a bouřemi, které se vyskytují hlavně v zimním období. Na druhou stranu, v letních měsících je na ostrově málo srážek a slunce svítí téměř každý den, takže můžete být jistí, že se budete moci v klidu opalovat a koupat v krásném moři.

Kvůli sezóně turismu, která trvá od května do října, je letní období na Zakynthos velmi rušné. Mnoho turistů na ostrově hledá slunce a teplo a během léta se na plážích a v městských centrech ruší. Pokud chcete Zakynthos navštívit, ale nepřejete si trávit dovolenou v návalu turistů, můžete navštívit ostrov v jarní nebo podzimní sezóně. Během těchto měsíců bývá klidněji a můžete si vychutnat klidné ostrovy, krásné pláže a přírodu.

Celkově lze říci, že Zakynthos nabízí skvělé počasí a krásné pláže po většinu roku. Pokud hledáte slunce a teplo, léto je pro vás tím nejlepším obdobím. Pokud hledáte klid a přírodu, jaro a podzim jsou ideální.

Vzhledem k tomu, že počasí se může kdykoliv změnit, doporučujeme před odjezdem prostudovat předpověď počasí a přibalit si náhradní oblečení. Přejeme vám příjemnou dovolenou na ostrově Zakynthos!


Letenka Řecko Zakynthos


Zakynthos je jednou z nejkrásnějších řeckých ostrovů, který každoročně přitahuje tisíce turistů z celého světa. Jeho úchvatné pláže, azurové moře a malebné městečka dělají z tohoto místa skutečný ráj na zemi. Pokud se chystáte navštívit Zakynthos, prvním krokem je zajištění letenky.

Existuje mnoho možností, jak se dostat na Zakynthos, ale letadlo je zdaleka nejrychlejší a nejpohodlnější volbou. Naštěstí existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky na toto oblíbené řecké letovisko. Na trhu je k dispozici široká nabídka leteckých společností, které létají na Zakynthos z různých evropských měst.

Rezervace letenky na Zakynthos je poměrně snadná a můžete si vybrat mezi různými možnostmi. Můžete si vybrat přímý let z vaší domovské destinace do Zakynthos nebo se rozhodnout pro přestup v Aténách, hlavním městě Řecka. Někteří lidé preferují přímý let, protože to zkracuje cestování, zatímco jiní se rozhodnou pro přestup kvůli levnějším cenám letenek.

Cena letenky na Zakynthos se liší v závislosti na sezóně a nabídce leteckých společností. Nejlepší způsob, jak najít nejlepší nabídky, je pravidelně sledovat webové stránky leteckých společností nebo se přihlásit do jejich newsletterů, abyste byli informováni o aktuálních slevách a akčních nabídkách. Mějte ale na paměti, že nejlevnější letenky bývají vyprodané rychle, takže je lepší si letenku zarezervovat co nejdříve.

Jakmile máte letenku do Zakynthos rezervovanou, můžete se těšit na nezapomenutelnou dovolenou na této malebné řecké ostrově. Zakynthos je známý pro své úchvatné pláže, například známou pláž Navagio, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Na ostrově si můžete užít také vodní sporty, potápění, procházky po nádherných plážích a prozkoumávání malebných vesniček.

Kromě vodních aktivit můžete také navštívit některé z historických památek na ostrově, jako je starověké město Zakynthos, které nabízí bohatou historii a kulturní dědictví. Nezapomeňte ochutnat také tradiční řeckou kuchyni, která je bohatá na olivový olej, čerstvé ryby a zeleninu.

Zakynthos je jedinečnou destinací, která poskytuje vše, co potřebujete pro perfektní dovolenou. Rezervace letenky na Zakynthos je prvním krokem k objevování této krásné řecké destinace. Takže neváhejte a začněte plánovat svou cestu. Jedinečné pláže, azurové moře a přívětiví obyvatelé čekají na vás na ostrově Zakynthos.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách