Počasí Portugalsko Madeira


Portugalsko Madeira je krásný poloostrov nacházející se v Atlantiku, který je známý svým příjemným počasím. Tato oblíbená turistická destinace je ideálním místem pro ty, kteří hledají teplé a slunečné počasí.

Díky své poloze ve střední části Atlantiku se Madeira těší mírnému subtropickému klimatu. Zdejší teploty jsou takřka po celý rok příjemné a pohybují se od 16 °C v zimních měsících až po 26 °C v letních měsících. Tato mírná teplota je díky příjemnému golfskému proudu, který obtéká ostrov a udržuje teplotu vzduchu na stabilní úrovni.

Naprostá většina dnů na Madeiře je slunečných, což umožňuje návštěvníkům plně si užít venkovní aktivity a relaxaci na pláži. Srážky jsou zde poměrně vyrovnané po celý rok, s menším množstvím srážek v letních měsících a vyšším množstvím srážek v zimě. To dělá z Madeiry ideální místo pro milovníky přírody a zahrádkáře, protože zde se nachází mnoho exotických květin a rostlin, které prospívají díky vlhkému podnebí.

Madeira je ideálním místem pro milovníky vodních sportů, jako je potápění a šnorchlování, protože voda zde zůstává teplá po celý rok. Osobám, které preferují procházky a horské túry, nabízí krásný horský reliéf a fantastické výhledy na okolní krajinu.

Během letních měsíců přinese Madeira i večerní povětří, které je ideální pro venkovní posezení a večeře pod širým nebem. Kromě příjemného počasí je Madeira také známá pro svou bohatou gastronomii, především podávání čerstvého mořského ovoce.

Nicméně, i přestože je počasí na Madeiře obecně velmi příjemné, mějte na paměti, že v zimních měsících může být občas deštivo a chladno. Proto je vždy dobré informovat se o aktuálních předpovědích počasí před vaší návštěvou této krásné destinace.

Celkově lze říci, že Madeira je skvělé místo pro dovolenou, pokud se váš seni nachází na teplém ostrově s příjemným a slunečným počasím. Oceňujte krásnou krajinu, užijte si vodní sporty a ochutnejte místní speciality. Nezáleží na tom, zda přijedete na Madeiru v zimě nebo v létě, budete mít jistotu, že vás čeká krásné počasí a příjemná dovolená.


Ubytování Portugalsko Madeira


Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou, které je bohaté na přírodu a krásné krajinářské scenérie, neváhejte se vydat na portugalský ostrov Madeira. Tento ostrov je skutečným rájem na zemi a nabízí nejen úchvatné výhledy na Atlantský oceán, ale také bohatou historii a kulturu.

Pokud plánujete svůj pobyt na Madeiře, měli byste si předem zařídit ubytování. Ostrov nabízí širokou škálu možností pro každého turistu, bez ohledu na rozpočet nebo preferovaný styl ubytování.

Pokud hledáte luxusní zážitek, pak není na Madeiře nedostatek luxusních hotelů a letovisek. Můžete si vybrat z mnoha pětihvězdičkových hotelů, které se nacházejí v blízkosti pláží nebo uprostřed čarovných zahrad s výhledem na moře. Tyto hotely často nabízí rozsáhlé wellness centra s bazény, masážemi a dalšími relaxačními službami, takže se můžete skutečně rozmazlovat.

Pokud se vám více líbí autentičtější zážitek, můžete zvolit ubytování v malebných horských vesnicích. Tyto vesnice jsou obklopeny překrásnou krajinou a nabízejí klidnou atmosféru, daleko od rušného turistického ruchu. Můžete si pronajmout malebný dům nebo apartmán s výhledem na hory nebo oceán a tím se ponořit do místní kultury a životního stylu.

Další populární možností ubytování na Madeiře je pronájem bed and breakfast. Mnoho místních obyvatel nabízí své domovy k pronájmu a poskytuje vám skvělou příležitost poznat místní kulturu z první ruky. Tyto ubytování často zahrnují snídani, která je připravena z čerstvých místních produktů.

Pokud cestujete s rodinou nebo skupinou přátel, můžete zvážit pronájem vily nebo apartmánu. Na ostrově je mnoho nabídek pro pronájem soukromých nemovitostí s vlastní kuchyní a prostorným sociálním zařízením, což vám umožňuje pohodlně strávit dovolenou ve svém vlastním tempu.

Nesmíte také zapomenout na nádherné hotely a letoviska nacházející se v hlavním městě Funchal. Tato luxusní ubytování nabízejí nejen pohodlné a stylové pokoje, ale také přístup k oblíbeným turistickým atrakcím, jako jsou botanické zahrady nebo Madeira Adventure Park.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli formu ubytování na Madeiře, můžete si být jisti, že nebudete zklamáni. Tento ostrov je perfektním cílem pro každého, kdo hledá relaxaci, dobrodružství a krásnou přírodu. Takže si rezervujte svůj pobyt a zažijte nezapomenutelný čas na Madeiře.


Letenka Portugalsko Madeira


Portugalsko Madeira je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších destinací pro cestování po Evropě. Tento malý ostrov, ležící v Atlantském oceánu, nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu, úchvatné pláže a fascinující historii a kulturu.

Ať už jste milovníkem přírody, dobrodružství nebo relaxace na pláži, Madeira má pro vás všechno. Ostrov je známý svou exotickou vegetací a kvetoucími zahradami, které z něj dělají skutečný ráj pro zahradnické nadšence. Návštěvníci mohou objevovat horské vrcholy s nádhernými výhledy na oceán, projít se křivolakými stezkami přes levády - umělé kanály, které slouží k zavlažování úrodné půdy, a prozkoumat nejrůznější jeskyně a soutěsky.

Při návštěvě Madeiry byste si rozhodně neměli nechat ujít její hlavní město Funchal. Toto malebné přístavní město nabízí bohaté kulturní dědictví a množství památek a atrakcí. Projděte se po historické části města s úzkými uličkami plnými barevných domů a ochutnejte místní speciality v tradičních restauracích a kavárnách. Nezapomeňte navštívit také kostely, muzea a trhy s čerstvými farmářskými produkty.

Pokud jste fanoušky plážového odpočinku, Madeira má také řadu krásných pláží, kde si můžete užít sluneční paprsky a relaxovat. Mezi nejpopulárnější patří São Vicente, která je obklopena úchvatnými horami a klidným tyrkysovým mořem. Pláž Praia Formosa je také známá svými čajovými vinicemi, kde si můžete prohlédnout proces výroby čaje a ochutnat ho v jednom z místních obchodů.

Pokud jste dobrodružní a rádi se vydáváte po stopách adrenalinových zážitků, Madeira nabízí také širokou škálu outdoorových aktivit. Můžete se vydat na procházku horami alespoň se svými nádhernými výhledy nebo se vydat na horském kole po zpevněných stezkách nebo si vyzkoušet své dovednosti a zkusit surfování na pobřeží. Madeira je také známá jako ráj pro potápěče s mnoha potápěčskými lokalitami, kde můžete objevovat podvodní svět s jeho pestrou faunou a flórou.

Ať už se chystáte na romantickou dovolenou, dobrodružný výlet nebo relaxaci na pláži, Madeira vám nabízí vše, co si přejete. Díky své blízkosti k Portugalsku je snadné se tam dostat, ať již letecky či lodí. Po příletu si určitě vypůjčte auto nebo využijte místní dopravní prostředky, abyste dokázali využít to nejlepší, co Madeira nabízí.

Takže pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte ideální místo pro relaxaci a dobrodružství zároveň, pak je Portugalsko Madeira tou pravou volbou. Překypuje přírodou, kulturou a aktivitami, které vás jistě nezklamou. Nechte se unést krásou a pohostinností tohoto úžasného ostrova a zažijte nezapomenutelné dobrodružství.


Dovolená Portugalsko Madeira


Portugalsko je známé svými nádhernými plážemi, úchvatnou přírodou a jedinečnou kulturou. Jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v rámci Portugalska je ostrov Madeira. Tento malebný ostrov, nacházející se v Atlantském oceánu mezi portugalskými Azorskými ostrovy a Kanárskými ostrovy, přitahuje každoročně tisíce turistů z celého světa.

Madeira je proslulá svými úchvatnými horskými krajinami a přírodními krásami. Nejimpozantnější částí ostrova je horský masiv, který se tyčí až do výšky 1862 metrů nad mořem. Turisté si mohou užít malebných procházek po horských stezkách, které nabízejí úchvatné výhledy na nedotčenou krajinu a rozmanité druhy flóry a fauny. Oblast je také známá svými darebnými vodopády a propastmi, které vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Pokud jde o pláže, Madeira nabízí široký výběr písečných i oblázkových pláží. Turisté si mohou vychutnat slunce a teplé moře na jedné z mnoha pláží, které se táhnou podél pobřeží. Nejznámější pláží je Calheta, která je ideální pro rodinné dovolené. Pláže jsou dobře udržované a nabízejí také širokou škálu vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování a surfování.

Kromě přírodních krás nabízí ostrov Madeira také bohatou historii a kulturu. Hlavním městem ostrova je Funchal, které je plné historických památek, muzeí a malebných uliček. Navštivte katedrálu Sé, která je jednou z nejvýznamnějších historických památek na ostrově, a projděte se po tržnici Mercado dos Lavradores, kde můžete ochutnat místní speciality a zakoupit tradiční řemeslné výrobky.

Madeira je také známá svým výjimečným gastronomickým zážitkem. Můžete ochutnat místní speciality, jako je Espetada (tradiční grilované maso), lapas (mořské plži) a místní víno Madeira, které je proslulé po celém světě.

Pokud plánujete dovolenou na Portugalském ostrově Madeira, rozhodně nebudete zklamáni. Tento nádherný ostrov nabízí nespočet příležitostí k relaxaci, dobrodružství a objevování a je ideálním místem pro dovolenou s rodinou, párem nebo dokonce samostatnou cestou. Na Madeiře zažijete nezapomenutelný zážitek, který vám zanechá vzpomínky na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Madeira


1. Jaké jsou nejlepší pláže na Madeiře?

Na Madeiře máte na výběr z mnoha pláží, ale některé z nejlepších jsou Praia do Porto Santo, Praia Formosa, Praia da Calheta a Praia da Ribeira Brava.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Madeiry?

Nejlepší doba na návštěvu Madeiry je od května do října, kdy je nejlepší počasí a teploty jsou vysoké. Pokud chcete vidět kvetoucí květiny, navštivte Madeiru na jaře.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Madeiru?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Madeiru, je letadlem z Lisabonu nebo z Porto. Můžete také letět z některých měst ve Španělsku nebo Francii.

4. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce na Madeiře?

Některé z nejlepších turistických atrakcí na Madeiře jsou Jardim Tropical Monte Palace, Pico Ruivo, Cabo Girão, jeskyně São Vicente a levády.

5. Jaké jsou nejlepší turistické aktivity na Madeiře?

Mezi nejlepší turistické aktivity na Madeiře patří procházky po levádách, kajakářství, potápění, paragliding a jízda na horském kole.

6. Jaká je místní kuchyně na Madeiře?

Místní kuchyně na Madeiře zahrnuje čerstvé ryby a mořské plody, jako jsou čerstvé tuňáky a barbuni, a také tradiční pokrmy, jako je Espetada (kousky hovězího masa na špízu) a Bolo do Caco (místní chléb). Můžete také ochutnat známé místní nápoje jako Madeira víno a Poncha.

7. Jak se mohu dostat z letiště do mého ubytování?

Na Madeiře se můžete dopravit z letiště do vašeho ubytování pomocí taxislužby, veřejné dopravy nebo si můžete pronajmout auto. Pokud plánujete strávit více času na Madeiře, doporučujeme si pronajmout auto, aby bylo snazší prozkoumat ostrov.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách