Ubytování Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua je země, která láká mnoho cestovatelů svou krásou a bohatou kulturou. Mezi její největší přírodní poklady patří také Corn Islands, tedy Big Corn Island a Little Corn Island. Tyto dvě malé ostrovy jsou skrytým rájem v Karibském moři a nabízejí úchvatné pláže, překrásný podmořský svět a autentickou atmosféru.

Big Corn Island je větší ze dvou ostrovů a je jednou z mála oblastí v Nikaragui, která nabízí kvalitní ubytování. Na ostrově najdete různé možnosti, od jednoduchých a cenově dostupných hotelů po luxusní resorty s výhledem na moře. Většina ubytování se nachází v blízkosti pláže, což vám umožní snadný přístup k moři a možnost užívat si krásné slunečné dny. Více než polovina obyvatel ostrova jsou afro-karibští potomci, což se odráží i v jejich kultuře a přátelském přístupu k turistům.

Akční turisté si mohou vyzkoušet potápění nebo šnorchlování, jelikož moře okolo ostrova je známé svým podmořským světem. Korálové útesy skrývají různé druhy ryb a jiné mořské živočichy, které vás ohromí svou krásou a pestrostí barev. Existují také možnosti pro surfování, kajakování a rybaření. V centru ostrova si můžete prohlédnout místní trhy, kde najdete čerstvé ryby, ovoce a zeleninu, které jsou základem místní kuchyně.

Little Corn Island je menší, ale o to klidnější a odlehlé místo. Na rozdíl od většího ostrova zde najdete spíše jednoduché chaty a bungalovy, které se nacházejí přímo na plážích. Ubytování je zde rustikální a přenáší vás do autentického karibského prostředí. Místní obyvatelé jsou nesmírně přátelští a vstřícní.

Na Little Corn Island se rozprostírá bujná vegetace, která skýtá stín a útočiště od horkého slunce. Pojďte se projít po pláži nebo vydejte na průzkum ostrova po mnoha stezkách, které vás zavedou až na vyhlídkové terasy s úchvatným výhledem na moře. Pláže jsou tady neuvěřitelně krásné a nedotčené. Užijte si chvíle klidu a vychutnejte si zdejší melodii moře.

Ať už se rozhodnete navštívit Big Corn Island nebo Little Corn Island, oba ostrovy nabízejí neuvěřitelný pobyt v autenticky karibském prostředí. Pobyt zde bude opravdovou oázou klidu a pohody, kterou si budete pamatovat po celý život.


Dovolená Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua může být pro mnoho lidí neznámou, nebo dokonce nevyhledávanou destinací, ale stojí za to se na ni podívat. Pokud hledáte nádherné pláže, teplé moře a příjemné počasí, určitě byste měli navštívit ostrovy Corn Islands.

Corn Islands jsou dvě malé ostrovy ležící u pobřeží Nikaraguy, Big Corn Island a Little Corn Island. Obě ostrovy jsou krásné a stojí za to je navštívit, pokud toužíte po tropickém ráji.

Big Corn Island nabízí mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, rybaření a surfování. Tento ostrov má mnoho restaurací, barů a obchodů, takže se nebudete nudit.

Little Corn Island je více izolovaný a klidnější než velký Corn Island. Na tomto ostrově najdete nádhernou přírodu, čerstvé mořské plody a úžasné výhledy na Karibik. Malé Corn Island je ideální pro ty, kteří hledají klid a klidnou dovolenou.

Pro cestu na tyto ostrovy se doporučuje let z Managuy nebo Granady, přičemž let trvá zhruba hodinu. Na ostrovech najdete mnoho cenově dostupných ubytování včetně hotelů, hostelek a apartmánů.

Jídlo na ostrovech je chutné a čerstvé, s mnoha restauracemi nabízejícími speciality z čerstvého mořského ovoce a dalších místních specialit. Pokud se chystáte na ostrovy Corn Islands, neměli byste si nechat ujít atmosféru místního trhu, kde najdete mnoho skvělých tradičních nikaragujských jídel.

Pokud hledáte dokonalou plážovou dovolenou, Nikaragua není srovnatelná s jinými turistickými destinacemi. Corn Islands nabízejí překrásné pláže, teplé moře a nejpravděpodobněji nejkrásnější místo v Nikaragui. Pokud tedy hledáte tropický ráj za cenově dostupnou cenu, Nikaragua a Corn Islands jsou pro vás tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Dotazy a odpovědi týkající se Nikaragujských Korunských ostrovů (Big Corn Island a Little Corn Island):

1. Jak mohu dostat do Korunských ostrovů?
- Existuje několik způsobů, jak se dostat na Korunské ostrovy. Nejčastější je letecky z Managuy, hlavního města Nikaraguy. Existuje také trajektová služba z ostrova Bluefields.

2. Jaká je nejlepší doba navštívit Korunské ostrovy?
- Nejlepší doba pro návštěvu je od prosince do dubna, kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. Během tohoto období také zůstává voda na plážích klidná.

3. Jaká je situace ohledně ubytování na ostrovech?
- Na obou ostrovech najdete řadu možností ubytování, včetně hotelů, resortů a hostelu. Je doporučeno provést rezervaci předem, zejména pokud se plánuje návštěva během nejrušnějšího období.

4. Mohu využít potápěčské a šnorchlovací možnosti?
- Ano, Korunské ostrovy jsou proslulé svými skvělými potápěčskými a šnorchlovacími možnostmi. Existuje několik potápěčských center na obou ostrovech, která nabízejí kurzy a výlety pro všechny úrovně potápěčů.

5. Jaké aktivity můžu vykonávat na ostrovech?
- Korunské ostrovy nabízejí širokou škálu aktivit, včetně potápění, šnorchlování, rybaření, půjčování kajaků, procházkám po pláži a relaxaci u moře. Můžete také navštívit místní trhy, ochutnat místní kuchyni a prozkoumat okolní přírodní rezervace.

6. Existuje na ostrovech nějaká místní kultura, kterou bych měl zažít?
- Ano, Korunské ostrovy mají bohatou místní kulturu, kterou stojí za to objevit. Na ostrovech žijí jak africké, tak karaibské komunity, a jejich kultura se odráží v hudbě, tančení a místním jídle. Můžete navštívit místních obyvatel a zúčastnit se jejich tradičních slavností a festivalů.

7. Jaký je životní styl na ostrovech?
- Život na Korunských ostrovech je pomalý a relaxační. Lidé zde žijí převážně z rybolovu a turistiky. Večeře na pláži, poslech reggae hudby a uvolněná atmosféra jsou typickými částmi životního stylu na ostrovech.

8. Jak se dostat z jednoho ostrova na druhý?
- Existuje trajektová služba, která spojuje Big Corn Island a Little Corn Island. Plavba trvá přibližně dvě hodiny. Je doporučeno si předem zjistit jízdní řád a cenu.

9. Existují na ostrovech nějaké zdravotnické zařízení?
- Ano, na obou ostrovech existují zdravotnická zařízení, která poskytují základní medicínskou péči. V případě vážnějších zdravotních problémů je doporučeno vyhledat lékařskou pomoc na pevninské části Nikaraguy.

10. Jsou na ostrovech bankomaty nebo směnárny?
- Na Big Corn Island a Little Corn Island se nachází bankomaty, ale je doporučeno mít také dostatečné množství hotovosti, protože nemusí být vždy spolehlivé. Je také několik směnáren, kde můžete směnit měnu.


Počasí Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)


Nikaragua, jasně modrá obloha, bílé písky a průzračné vody Karibského moře. Corn Islands, Big Corn Island a Little Corn Island, jsou jednou z nejlákavějších destinací pro všechny, kteří touží po exotickém dovoleném plném slunce, pláží a dobrodružství. A jaké je tam počasí?

Corn Islands se nacházejí ve východní části Nikaraguy a toto tiché a krásné letovisko je obklopeno palmami a korálovými útesy. Tento malý ráj na zemi je známý pro své idylické pláže, fantastický podmořský svět a pohostinnost místních obyvatel.

Začněme s Big Corn Island. Tato větší ze dvou ostrovů má tropické klima s vysokými teplotami po celý rok. Je obklopena azurovým Karibským mořem, které poskytuje příjemné osvěžení. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje kolem 28 °C a teploty v noci se zřídka pohybují pod 20 °C. Návštěvníci mohou očekávat, že si užijí slunečné a teplé dny. Vzhledem k tomu, že se nachází poblíž rovníku, zde není tak výrazný rozdíl mezi ročními obdobími, a proto je tato destinace ideální pro plážovou dovolenou po celý rok.

Little Corn Island, menší ze dvou ostrovů, má také tropické klima. Průměrná teplota se zde pohybuje kolem 27 °C, ale díky většímu východnímu větru je vzduch na této malé oáze poněkud chladnější než na svém větším sourozenci. Zde který z toho ostrova odpočívá od hektického života a těší se na život v souladu s přírodou. Little Corn Island je také proslulé svou fantastickou potápěčskou scénou, kde můžete objevovat korálové útesy a jiné mořské živočichy.

Avšak jako každá choť, která má své lehké a stinné odstíny, tak i Corn Islands mají své období dešťů. Nejsrážkovější období trvá od května do listopadu, kdy se vyskytují pravidelné deště. I když mohou být příležitostné bouřky, dešťové sprchy trvají jen krátkou dobu a nebrání vám ve vašem zážitku z dovolené. Pokud však preferujete suché období, nejlepší čas k návštěvě je od prosince do dubna, kdy je vzduch sušší a teploty jsou mírnější.

Corn Islands jsou tedy oblíbeným cílem pro všechny, kteří hledají tropickou dovolenou bez ohledu na roční období. Jejich teplé a slunečné počasí kombinované s krásnými plážemi a úchvatným podmořským životem vám poskytne jedinečný zážitek, který zanechá stopu vašem srdci.


Letenka Nikaragua Corn Islands (Big Corn Island a Little Corn Island)Nikaragua je země, která je známa svou neuvěřitelnou krásou a exotickými destinacemi. Mezi nejlepšími místy na návštěvu jsou ostrovy Corn Islands. Tyto dvě ostrovy, Big Corn Island a Little Corn Island, jsou skryté poklady v Karibském moři a poskytují návštěvníkům úžasné pláže, jasné modré vody a klidné atmosféry, které si oblíbí každý, kdo sem zavítá.

Big Corn Island je větší z obou ostrovů a nachází se asi 70 km od pobřeží Nikaraguy. Je to oblíbená turistická destinace pro svou malebnou krajinu a skvělé možnosti potápění. Ostrov je také známý svým autentickým karibským stylem života. Pláže jsou zde nekonečné a bílé písky se něžně dotýkají azurových vod Karibiku. Místní obyvatelé jsou přátelští a rádi vás seznámí s jejich kulturou a tradicemi. Na ostrově můžete také ochutnat místní speciality a tradiční karibskou kuchyni.

Little Corn Island je menší a od Big Corn Island se liší tím, že nemá automobilovou dopravu. Místo toho se zde lidé pohybují pouze pěšky nebo na kole. Ostrov je bezstarostný a uvolněný, ideální pro ty, kteří hledají úplné odpočinku a klidu. Na Little Corn Island se nachází několik malých resortů a chat, které nabízejí ubytování přímo u pláže. Místní rybáři jsou známí svou štědrostí a rádi vás seznámí s tradičními technikami rybolovu.

Jak na Big, tak na Little Corn Island je snadné najít venkovní aktivity. Potápění je jedním z nejoblíbenějších zdejších sportů, protože podmořský život je tady bohatý a rozmanitý. Můžete objevovat korálové útesy, potápět se pod vodopády nebo se vydat do tajemné jeskyně, která se nachází pod hladinou.

Pokud nejste zájemci o potápění, můžete se projet na kajaku nebo si zaplavat s delfíny v přírodní rezervaci na Big Corn Island. V okolí se nachází také mnoho přírodních parků a rezervací, kde si můžete vychutnat nádhernou flóru a faunu, které jsou typické pro tuto oblast.

Jednou z nejatraktivnějších věcí na Corn Islands je také jídlo. Plody moře jsou čerstvé a chutné, protože jsou vytahávány místními rybáři každý den. Můžete si vychutnat čerstvé ryby, krevety a humra připravené místními kuchaři s karibskými kořeními, které dodávají jídlu autentickou chuť.

Pokud přemýšlíte o příštím dovoleném, Corn Islands by měly být na vrcholu vašeho seznamu. Tato exotická destinace s úžasnou přírodou, pohostinnými lidmi a klidnou atmosférou vás zcela uchvátí. Ať už se rozhodnete navštívit větší Big Corn Island, nebo menší Little Corn Island, nebudete litovat. Vor zdejší pláže s bílým pískem a jasně modré hory vody vás přenesou do ráje na zemi.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách