Počasí Malta Xaghra


Malta je ostrov, který se nachází ve Středozemním moři, v jeho jižní části. Podnebí na Maltě je teplé a suché a může se výrazně lišit v závislosti na ročním období. Xaghra je malé město, které leží na severovýchodním pobřeží Maltě. Pokud se chystáte navštívit Xaghru, je dobré vědět, co se tam může očekávat počasím.

Jaro (březen – květen)
Během jara se počasí začíná oteplovat, teploty se pohybují kolem 20 °C. Průměrné srážky na Maltě se pohybují okolo 30 mm za měsíc, takže období jara je obecně velmi suché. Během jara můžete očekávat hodně slunce a tepla, ale i vítr a oblačnost jsou běžné.

Léto (červen – srpen)
Léto je na Maltě velmi horké a suché, teploty se mohou dostat až k 40 °C. Průměrné srážky jsou velmi nízké, méně než 5 mm za měsíc, a tak během léta můžete očekávat spoustu slunce a vysokých teplot. Je důležité si pamatovat na ochranu proti slunci a hydrataci během léta na Maltě.

Podzim (září – listopad)
Podzim se na Maltě obecně považuje za období méně teplé než léto, ale stále se můžete těšit na příjemné teploty okolo 25°C. Průměrné srážky se postupně zvyšují během podzimu, takže období od září do listopadu bude vlhčí.

Zima (prosinec – únor)
Maltu v zimě ochladí větry z vnitrozemí, stejně jako nárazové deště s občasnými bouřemi a teploty se mohou pohybovat kolem 15 až 20°C. Průměrné srážky v zimě se pohybují okolo 95 mm za měsíc. Zimní období na Maltě není výrazně studené, ale stále je nutné si přinést kvalitní oblečení a obuv, pokud se cítíte unavení z chladného počasí.

Kdy navštívit Xaghru?
Maltu můžete navštívit téměř kdykoliv během roku, v závislosti na vašich preferencích a aktivitách, které plánujete. Pokud se chcete vyhnout přílišnému horku, možná byste chtěli navštívit Maltu v období jara nebo podzimu. Pokud chcete užít pláže a slunce, léto je zlatou dobou pro pobyt na Maltě. Pokud se chcete do starého města, pak je zima ideálním obdobím pro takovou návštěvu - bez těžkého horka je zde mnohem více příjemnější chodit.

Celkově, počasí na Maltě je teplé a slunečné téměř po celý rok. Protože je ostrov malý a poměrně suchý, je snadné se přizpůsobit místnímu počasí a užít si Maltu kdykoliv během roku.


Dovolená Malta Xaghra


Malta je malebný středomořský ostrov, který se pyšní bohatou historií a překrásnou přírodou. Jedním z míst, která stojí za to navštívit, je malé městečko Xaghra.

Xaghra se nachází na severním pobřeží ostrova a je známé svými historickými památkami a idylickými plážemi. Město je domovem mnoha historických a archeologických nalezišť, které jsou důležitou součástí maltského dědictví.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Xaghře je chrám Ggantija, který je datován do doby kolem roku 3600 př. n. l. Je to jedna z nejstarších dochovaných světských staveb na světě a je zapsán na seznamu UNESCO. Chrám je vybudován z obrovských vápencových bloků a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Další zajímavou atrakcí v Xaghře je muzeum věnované místní historii. Toto muzeum obsahuje artefakty a exponáty, které dokumentují život na Maltě v průběhu staletí. Návštěvníci se tu mohou dozvědět více o místních tradicích, řemeslech a životním stylu.

Jedním z hlavních lákadel Xaghře jsou krásné pláže, které lákají turisty z celého světa. Pláž Ramla Bay je považována za jednu z nejhezčích pláží na Maltě. Její zlatý písek, teplé moře a okolní zelené kopce vytvářejí malebnou scenérii. Pláž je ideální pro odpočinek, slunění a koupání.

Xaghra je také výchozím bodem pro návštěvu nedalekého Modrého okna. Jedná se o přírodní skalní most, který byl oblíbenou turistickou atrakcí. Bohužel však na jaře roku 2017 došlo k jeho zřícení kvůli erozi skal. I přes to stojí za to navštívit toto místo a obdivovat nádherné pobřežní výhledy.

Xaghra nabízí také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Turisté zde mohou provozovat potápění, plachtění nebo se vydat na pěší výlety po okolní krajině. Město je obklopeno nádhernou přírodou a idylickými scenériemi, které přitahují milovníky přírody.

Když se rozhodnete navštívit Maltu, nezapomeňte si zarezervovat dostatečný čas na návštěvu malého městečka Xaghra. S jeho historickými památkami, krásnými plážemi a přírodními krásami vás zcela jistě nezklame.


Ubytování Malta Xaghra


Xaghra je malebné městečko na ostrově Malta, které se nachází v jeho středu. Je to jedno z nejstarších sídel na Maltě, a proto se zde můžete těšit na historickou atmosféru a starobylé památky. Xaghra je oblíbeným turistickým cílem díky své ideální poloze a bohaté nabídce ubytování.

V Xaghře najdete širokou škálu ubytování, které uspokojí různé potřeby a rozpočty cestovatelů. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, rodinnými penziony, apartmány nebo soukromými vilami. Bez ohledu na váš výběr budete zaručeně potěšeni kvalitou a pohodlím nabídky ubytování v tomto malebném městě.

Luxusní hotely v Xaghře nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Řada z nich se nachází ve starobylých budovách s architektonickými prvky z minulých století, což vytváří jedinečnou atmosféru. Tyto hotely mají moderní pokoje s veškerými potřebnými vybaveními, jako jsou klimatizace, vlastní koupelny, minibary a televize s plochou obrazovkou. K dispozici jsou také wellnes centra, bazény a restaurace, kde si můžete vychutnat kulinářské speciality Malty.

Pokud preferujete rodinnou atmosféru a přátelský personál, pak jsou rodinné penziony pro vás to pravé. Ubytování v penzionech vám poskytne příjemný a domácí pocit. Pokoje zde často nabízejí vybavení zahrnující vlastní koupelnu, televizi a bezplatné Wi-Fi připojení. Hosté mají také přístup k společným prostorům, jako je kuchyňka a venkovní terasa. Mnoho z těchto penzionů má i vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční maltskou kuchyni.

Apartmány jsou ideální pro ty cestovatele, kteří preferují větší soukromí a flexibilitu. V Xaghře je k dispozici široký výběr apartmánů různých velikostí, od menších studií až po prostorné apartmány s několika ložnicemi. Většina apartmánů je vybavena plně vybavenou kuchyňkou, která vám umožní vařit vlastní jídlo, což je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Apartmány mají také obvykle plochu k posezení, kde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu.

Pokud preferujete luxus a soukromí, nemusíte hledat dál než soukromé vily v Xaghře. Tyto kyvadlové vily nabízejí exkluzivní ubytování s vlastními bazény, zahradami a plně vybavenými kuchyněmi. Jsou ideální pro větší skupiny cestovatelů nebo pro ty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou v luxusu.

Výběr ubytování v Xaghře je široký a různorodý, vyhovující požadavkům různých typů cestovatelů. Ať už si vyberete luxusní hotel, rodinný penzion, apartmány nebo soukromou vilu, budete mít zaručeně skvělý zážitek a pohodlné ubytování během svého pobytu na Maltě. Navíc blízkost krásné přírody, historických památek a malebných pláží v Xaghře vás bude neustále upozorňovat na skvosty tohoto úchvatného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Xaghra


1. Jak se dostanu z letiště na Maltě do Xaghry?
- Existuje několik možností dopravy z letiště na Maltě do Xaghry. Nejčastější volbou je taxi, které je dostupné přímo u odjezdových terminálů letiště. Další možností je autobus, přičemž je třeba přestoupit na autobusovém nádraží v hlavním městě Vallettě.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Xaghře?
- V Xaghře se nachází několik krásných pláží. Nejpopulárnější jsou Ramla Bay a San Blas Bay. Oba jsou známé svými zlatými písečnými plážemi a čistou vodou. Dalšími dobrými volbami jsou pláže Marsalforn a Hondoq Bay.

3. Kde se nachází nejznámější památky v Xaghře?
- V Xaghře se nachází několik významných historických památek. Nejznámější z nich je Ggantija, starobylý chrám datující se do doby kamenné, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Dalšími památkami jsou například Ta' Kola Windmill, kalendářový kámen a Muzeum v Xaghře.

4. Kde si mohu nakoupit potraviny v Xaghře?
- V Xaghře najdete několik obchodů s potravinami, které nabízejí širokou škálu potravinových produktů. Nejbližší velký supermarket se nachází ve městě Victoria, které je vzdálené asi 7 minut jízdy autem od Xaghry.

5. Jak se ubytovat v Xaghře?
- V Xaghře najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je poptávka větší.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Xaghře?
- V Xaghře najdete několik skvělých restaurací, které nabízejí místní i mezinárodní kuchyni. Některé z nejlepších restaurací v Xaghře jsou Ta' Frenc, Oleander, Latini a Naturali.

7. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Xaghře?
- Xaghra je známá svými historickými památkami, plážemi a přírodními krásami. Mezi nejlepší aktivity a atrakce v Xaghře patří návštěva Ggantija Temple, procházka po plážích Ramla Bay a San Blas Bay, návštěva Muzea v Xaghře, potápění a šnorchlování v okolním moři a výlety do blízkého města Victoria.


Letenka Malta Xaghra


Letenka na Maltu do Xaghry – ideální dovolenkový výlet

Máte rádi krásné pláže, kouzelnou atmosféru a památky plné historie? Pokud ano, Maltský ostrůvek Xaghra je pro vás tím pravým místem. To, co tuto destinaci činí tak atraktivním, je především její překrásná příroda a rozmanitá nabídka turistických aktivit. Navíc se samotný ostrov Malta nachází v samém srdci Středozemního moře a dokonale spojuje zábavu a turistické atrakce s historickými památkami.

Ostrov Malta a jeho ostrovy Comino a Gozo nabízí dovolenou pro každého, bez ohledu na představivost nebo zájmy. Můžete prozkoumat římské památky, navštívit starověké petromglify a artefakty, relaxovat na krásných plážích nebo si vychutnat rozličné sporty na vodě.

Pokud hledáte cenově dostupnou letenku na Maltu a zároveň byste rádi zůstali na ostrově Xaghra, pak byste měli zvážit nákup letenky s odjezdem z rodného letiště. Letenky se prodávají na mnoha internetových stránkách přímo od dopravců, nebo je můžete porovnat na různých srovnávačích letenek.

Xaghra je malé městečko na měsíčním tvaru ostrova Gozo. Historické centrum se nachází na vrcholu kopce, kde se rozkládá kostel a romantické uličky s kameny s názvy každého obyvatele. Nedaleko centra města se nachází nejoblíbenější pláže na Maltském ostrově – Ramla Bay a San Blas Bay. Tyto pláže nabízejí dokonalou kombinaci křišťálově čistého vody a přírodních scenérií.

Jinou oblíbenou turistickou atrakcí je největší maltská jeskynní katedrála Ggantija, tvořená dvěma chrámy z období neolitu. Tyto chrámy patří mezi největší a nejstarší svého druhu na světě a jsou považovány za jedno z nejvýznamnějších míst na Maltském ostrově.

Dalším významným místem v Xaghře je krasová lokalita Ta 'Kola Windmill. Toto místo nabízí nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu, a zároveň má interaktivní muzeum s historií Xaghry a příběhy místních obyvatel.

Součástí dovolené na Maltě stojí i ochutnávka místní kuchyně. Mnoho restaurací nabízí tradiční mořská jídla, stejně jako lahodné sladkosti a vína. Kromě restaurací, kde se nabízí tradiční jídlo, najdete také celou řadu obchodů a specializovaných stánků, kde si můžete zakoupit místní suvenýry, kožešiny a keramiku.

Kratší let Maltou vyjde zcela jistě jako skvělá volba pro dovolenou plnou krásných památek, úchvatných vyhlídek a pláží, které si zamilujete. Odpovědně vybrat si letenku na Maltu je jednoduché a rychlé, stačí jen chtít.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách