Počasí Kuba Havana (hlavní město)


Kuba Havana je známá svým teplým, slunečným a vlhkým počasím po většinu roku. Tento karibský ostrov ležící v tropické zóně nabízí téměř celoroční plážovou sezónu, kdy teploty stoupají až na 30°C.

V období od listopadu do dubna se nachází město Havana v tzv. suchém období, které je charakterizováno velmi příjemným počasím s teplotami kolem 25-27°C ve dne a mírnými nocemi. Díky tomuto období se často turisté rozhodují jet právě v této době právě na Kuba Havana.

Na druhou stranu v létě, tedy od května do října se město Havana nachází v období dešťů, což znamená, že může být velmi vlhké s teplotami kolem 30°C. Často se objevují období silných bouří a hurikánů, a tak i tento faktor turisty rozhoduje o tom, kdy je vhodné do destinace jet.

Vzhledem k tomu, že Havana leží na pobřeží, tak město je ovlivněno přílivovými vlnami. Tento faktor může v některých částech města zaplavovat silnice a vody.

Celkově lze tedy říct, že na Kuba Havana panuje celoroční slunečné a horké počasí, s mírnými obdobími v zimních měsících. Pokud cestujete do této destinace, určitě si přibalte více ochranných krémů stejně jako pomocníka na ochranu proti komárům.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Havana (hlavní město)


1. Co je Kuba Havana?
Kuba Havana je hlavní město kubánského ostrovního státu Kuba. Nachází se na západním pobřeží ostrova, v provincii Ciudad de La Habana.

2. Jak se dostanu do Havaně z mezinárodního letiště?
Po příletu na mezinárodní letiště v Havaně (José Martí International Airport) můžete využít taxi, které vás přímo dovezou do centra města. Také je možné využít veřejnou dopravu, například autobusy nebo vlaky.

3. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Havaně?
Mezi nejlepší místa k navštívení v Havaně patří Malecón (nábřeží), Staré Město (Habana Vieja), El Capitolio (Národní kapitol), Plaza de la Catedral (Katedrální náměstí) a Castillo de la Real Fuerza (Hrad Královských vojsk).

4. Jaké jsou oblíbené kubánské pokrmy, které si mohu vychutnat v Havaně?
V Havaně můžete ochutnat různé kubánské speciality, jako například ropa vieja (vařené hovězí maso), congrí (směs rýže a fazolí), moros y cristianos (rýže s fazolemi), a samozřejmě slavný kubánský sendvič cubano.

5. Jaké jsou doporučené způsoby dopravy v Havaně?
V Havaně se dopravujte především pěšky nebo využívejte místních taxíků. Další možnosti jsou také cyklotaxi, mototaxi a jízda na starých amerických autech.

6. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Havanu?
Nejlepšími měsíci pro návštěvu Havanu jsou prosinec a leden, kdy jsou teploty příjemné a s minimálním množstvím srážek. V tomto období je vhodné si předem zarezervovat ubytování.

7. Jaké jsou oblíbené kulturní akce a festivaly v Havaně?
V Havaně se každý rok koná celá řada kulturních akcí a festivalů, jako například Festival jazzu v Havaně, Biennale výtvarného umění, Havana Film Festival a karneval.

8. Je v Havanské městské části bezpečno pro turisty?
Havana je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně, je vždy doporučeno dodržovat základní opatření pro osobní bezpečnost a vyhnout se osamoceným a temným místům večer.


Ubytování Kuba Havana (hlavní město)


Kuba je známá svou bohatou historií, krásnou přírodou a jedinečnou kulturou. A hlavní město Havanna není výjimkou. Pokud plánujete navštívit Kubu, zastávka v Havaně je nevyhnutelná. Aby vaše cesta byla co nejpříjemnější, je důležité věnovat pozornost také ubytování. Havana nabízí širokou škálu možností pro každého cestovatele.

Havana je město plné historických památek, nádherné architektury a kouzelných ulic. Je tu však také rušné noční život, krásné pláže a bohatá kubánská kuchyně. Ať už chcete prozkoumat Staré Město nebo si užívat atmosféru Maleconu, budete potřebovat vhodné ubytování.

Pro ty, kteří si přejí prožít autentický zážitek, je ideální volbou pronájem soukromého pokoje nebo bytu, známých jako "casa particular". Tyto pokoje jsou zřízeny uvnitř nádherných koloniálních domů a mají speciální licenci k pronájmu turistům. Mnoho z nich je provozováno místními rodinami, které vám rády poskytnou rady a tipy, jak nejlépe využít pobyt v Havaně.

Další možností je vybrat si hotel. Havana nabízí širokou škálu hotelů různých kategorií, od luxusních resortů až po levnější možnosti. Hlavním a nejznámějším hotelem je Hotel Nacional de Cuba. Tento elegantní hotel na Maleconu navštívili již mnozí světoví vůdci a celebrity. Nabízí nádherné pokoje, bazény, lázně a několik restaurací s kubánskými specialitami.

Další možností jsou hostely. Havana má několik levných a příjemných hostels, které jsou ideální pro mladé cestovatele s omezeným rozpočtem. Hostely nabízí sdílené pokoje a fasilit, jako jsou kuchyňky, společenské místnosti a možnost seznámení s dalšími cestovateli.

Na výběr je také několik boutique hotelů, které vám poskytnou luxusní a intimní atmosféru. Tyto hotely často nabízejí menší počet pokojů a jsou skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí dopřát trochu luxusu za přijatelnou cenu.

Při hledání ubytování v Havaně je důležité brát v úvahu také polohu. Staré Město a Malecon jsou oblíbenými lokalitami pro turisty. Staré Město je zapsáno na seznamu UNESCO a je plné historických památek a malebných uliček. Malecon je dlouhá pobřežní třída s nádherným výhledem na moře.

Ať už se rozhodnete pro casa particular, hotel nebo hostel, je důležité si rezervovat ubytování dopředu, až po příjezdu na Kubu může být velmi složité najít volné pokoje. Mějte na paměti také politiku ubytování na Kubě, která vyžaduje předložení platné rezervace ubytování na první dvě noci pobytu, aby jste dostali turistickou kartu.

Havana je fascinujícím městem plným historie a krásy. Dobře vybrané ubytování vám poskytne pohodlný a příjemný základ pro váš pobyt. Ať už se rozhodnete pro soukromý pokoj, hotel nebo hostel, zaručeně si užijete všechno, co Havana nabízí.


Dovolená Kuba Havana (hlavní město)


Havana, hlavní město Kuby, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na světě. Havana nabízí turistům nezapomenutelný zážitek plný barvité kultury, vynikajících jídel a nápojů, historických památek a úchvatného přírodního prostředí.

Jednou z největších atrakcí Havany je jistě historické centrum s bohatou architekturou a zvláštním koloniálním stylem. Toto osídlení bylo v roce 1982 zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Procházka tímto centrem, zahlédnutí koníčky přešlápnutého na staromódním vozidle a čerpání atmosféry plné energie zahrnující latinskoamerické tance, během večerů může být magický zážitek.

Historickým centrem prochází západoevropská kultura (více než 500 let španělské vlády), africká kultura (přinesená přistěhovalci jako otroci) a jiné kultury Karibiku. Jedním z míst, které je třeba vidět, je katedrála San Cristóbal de La Habana, navržená kvýznamným architektem Cesareo Morell. Katedrála je nejvýznamnějším kostelem Havany a stojí uprostřed historického centra.

Další památkou, která stojí za to vidět, je Castillo de los Tres Reyes Magos, pevnost postavená španělskými dobyvateli na ochranu přístavu. Pevnost se nachází na západním konci města a nabízí nádherné výhledy na Karibik a celé město.

Havana je také známa díky malým palácům nejlépe zachovaných konstrukci, což je ideální místo pro poznání kubánské kultury. Několik z těchto paláců bylo přeměněno na muzea s vynikajícími výstavami, např. jezero Cabaña, palác Morro, palác El Templete a muzeum Jose Marti.

Město je také známé pro jeho vynikající kuchyni se skvělými nápoji a koktejly. Nejznámějším z těchto koktejlů je samozřejmě Cuba Libre, ale mnoho dalších snadno naleznete v barcích a restauracích po celém městě.

Havana je ideálním místem pro dovolenou plnou zábavy a kultury. Pro láskouplné jednotlivce, mladé páry a pobyt s rodinou v centru kubánské kultury, pamětihodností a jídla, Havana nabízí jedinečnou dovolenou zážitek.


Letenka Kuba Havana (hlavní město)


Havana je hlavní město Kuby, které každý rok přitahuje tisíce turistů svoji bohatou historií, kulturou a nádhernou architekturou. Pokud se chystáte navštívit tuto exotickou destinaci, jedním z klíčových faktorů vaší cesty bude nalezení správné letenky do Havany.

Vybrat si správnou letenku je důležitým prvkem plánování každé cesty. Pokud se rozhodnete navštívit Kubu, najdete mnoho leteckých společností nabízejících přímé lety do Havany. Mezi nejpopulárnější letecké společnosti, které létají do Havany, patří Air France, KLM, American Airlines, Delta Airlines, British Airways a mnoho dalších.

Ceny letenek do Havany se liší v závislosti na ročním období, dny v týdnu a předstihem, se kterým letenku rezervujete. Pokud máte flexibilní termín cestování, můžete se porozhlédnout po levnějších nabídkách a najít si atraktivní letenku. V létě je však třeba počítat s vyššími cenami, protože je to vrcholová turistická sezóna.

Nejlepší způsob, jak najít nejlepší nabídku letenky do Havany, je použít vyhledávače letenek, které vám umožní porovnat ceny od různých leteckých společností. Mějte na paměti, že při výběru letenky se neomezujte pouze na nejnižší cenu, ale zvažte také přestupy a trvání letu.

Při rezervaci letenky na Kubu nezapomeňte zkontrolovat platnost vašeho pasu a dalších cestovních dokumentů. Občané mnoha zemí potřebují k návštěvě Kuby platné vízum, které je třeba získat před cestou.

Ať už se rozhodnete navštívit Kubu kvůli kouzlu staré Havaně, kubánské kultuře, krásným plážím nebo také prozkoumat překrásnou přírodu na ostrově, správná letenka do Havany je klíčovou součástí vaší cestovní plány. Nechte se vtáhnout do této jedinečné země a zažijte neskutečné dobrodružství plné výjimečných zážitků. Ať vám váš let na Kubu přinese nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách