Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


1. Jak se dostanu k Pura Ulun Danu Beratan?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat k Pura Ulun Danu Beratan, je najmout si taxi nebo využít autokaru z Bali. Cesta trvá přibližně 2 hodiny.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Pura Ulun Danu Beratan?
- Pura Ulun Danu Beratan je otevřen od 8:00 do 18:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupné do Pura Ulun Danu Beratan?
- Vstupné do Pura Ulun Danu Beratan je 30 000 IDR pro dospělé a 15 000 IDR pro děti.

4. Je třeba dodržovat nějaké oblečení nebo pokyny pro návštěvu Pura Ulun Danu Beratan?
- Je vhodné mít se na paměti, že se jedná o svaté místo, a proto je vhodné nosit slušné a pokryté oblečení. Také je důležité respektovat ostatní návštěvníky a nedělat křik nebo jiné rušivé chování.

5. Co mohu vidět v Pura Ulun Danu Beratan?
- Pura Ulun Danu Beratan je známá pro svou krásnou hinduistickou chrámovou architekturu a je umístěna na břehu jezera Beratan. Můžete si prohlédnout unikátní stavby chrámu a také se projít po okolních zahradách.

6. Existuje nějaká občerstvení nebo restaurace v okolí Pura Ulun Danu Beratan?
- Ano, poblíž Pura Ulun Danu Beratan se nachází několik restaurací a stánků se stravou, kde si můžete odpočinout a pochutnat si na tradičních indonéských pokrmech.

7. Je možné se koupat v jezeře Beratan?
- Ano, je možné se koupat v jezeře Beratan, ale je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a respektovat ostatní návštěvníky. Voda je obvykle velmi chladná a teplota se může rychle změnit, proto je vhodné mít při sebě koupací plavky a ručník.

8. Existuje nějaký ceremoniál, který se koná v Pura Ulun Danu Beratan?
- Pura Ulun Danu Beratan je často využívána pro různé hinduistické ceremonie a svatby. Pokud bude v době vaší návštěvy konán nějaký ceremoniál, můžete se k němu přidat a zažít jedinečnou spirituální atmosféru.


Ubytování Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Indonésie je fascinující země bohatá na krásná a exotická místa. Jedním z těchto míst je Pura Ulun Danu Beratan, která se nachází na ostrově Bali. Tato svatyně je považována za jednu z nejikoničtějších památek na ostrově a turisty sem láká svou architekturou a nádherným okolím.

Pura Ulun Danu Beratan je hinduistická svatyně, která se nachází na břehu jezera Beratan, v oblasti Bedugul. Svou polohou v horách se nachází ve výšce přes 1200 metrů nad mořem, což jí dodává zvláštní kouzlo a unikátnost. Svatyně je zasazena do úchvatné scenérie jezera a hor, která vytváří pohádkový vzhled.

Stavba Pura Ulun Danu Beratan je charakteristická svou architekturou z balijského stylu a slouží jako obřadní místo. V jejím středu se nachází hlavní chrámová budova, která je dedikována bohu vod, Dewi Danu. Další části svatyně jsou věnovány dalším bohům a bohyním, které jsou uctívány hinduisty na Bali. Budovy jsou zdobeny složitými sochami, reliéfy a zlatými ozdobami, což svatyni dává velmi luxusní a nádherný vzhled.

Kromě architektonické krásy je také okolí svatyně velmi přitažlivé. Jezero Beratan je významnou ikonou svatyně a tvoří důležitou součást jejího okolí. Jezerem Beratan se odráží obrazy svatyně a hor, čímž vytváří téměř mystickou atmosféru. Navíc, krajina v okolí svatyně je obklopena zelenými kopci a rozlehlými rýžovými poli, které tvoří úžasnou kulisu.

Pura Ulun Danu Beratan je turisticky velmi frekventovaná lokalita, a tak si turisté mohou vychutnat krásy a duchovnost svatyně, a zároveň se seznámit s místními obyvateli a jejich náboženskými tradicemi. V okolí svatyně se nachází také různé obchody se suvenýry, kde si turisté mohou koupit unikátní a tradiční suvenýry z Bali.

Pura Ulun Danu Beratan je bezpochyby jedním z nejsvětějších míst na Bali. Je to místo, kde se můžete ztratit v překrásné architektuře a scenérii a současně si užít klid a pohodu. Tato svatyně je jedinečným místem, které vás zcela uchvátí svou nádherností a zastaví čas. Pokud se vydáte na Bali, nezapomeňte navštívit Pura Ulun Danu Beratan a zažít tuto magickou atmosféru na vlastní kůži.


Počasí Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Indonésie je známá svými nádhernými plážemi, palmami a exotickými zvuky, ale také počasím, které se může výrazně měnit v závislosti na období roku a lokaci. Jedna z nejvýznamnějších památek v Indonésii, Pura Ulun Danu Beratan, je naštěstí během většiny roku obklopena příjemným a stabilním počasím.

Pura Ulun Danu Beratan je chrám na břehu jezera Beratan, nacházející se na ostrově Bali. Jezero s okolní krajinou je skutečnou oázou klidu a krásy, ale co se týče počasí, je zde třeba počítat s výrazným vlivem nadmořské výšky. V průběhu roku se teploty pohybují mezi 20 a 30 stupni Celsia, nicméně v závislosti na ročním období a denní době se může výrazně měnit úroveň vlhkosti, teplota vzduchu, teplota vody a mnoho dalšího.

V období od června do srpna je oblast kolem jezera Beratan obklopena suchým a teplým počasím, což je ideální pro ty, kdo hledají slunce a teplo. Voda v jezeře se může v této době ohřát na příjemných 25 stupňů Celsia, což je skutečně příjemná teplota na koupání a další vodní aktivity.

Na druhou stranu, v období od listopadu do února se v této oblasti často vyskytuje oblačné a deštivé počasí. V tomto období se voda v jezeře ochlazuje na 20 stupňů Celsia a teplota vzduchu se může pohybovat mezi 20-25 stupni Celsia. Pokud tedy plánujete návštěvu Pura Ulun Danu Beratan v této době, mějte připravené nepromokavé outfity a připravte se na všechny překvapení, které s sebou může deštivé počasí přinést.

Kromě toho se také mohou vyskytnout sezónní větry, které mohou mít výrazný vliv na počasí a vody kolem jezera. Proto je dobré sledovat předpovědi počasí a konzultovat s místními o tom, jaké aktivit v danou chvíli budou vhodné.

Pura Ulun Danu Beratan je jedinečným a krásným místem, které mnoho lidí přitahuje ze všech koutů světa. Pokud máte v plánu navštívit toto místo, mějte na paměti, že počasí se může výrazně lišit v závislosti na ročním období a denní době, takže se připravte na to, co Vás může čekat a užijte si dokonalé a neopakovatelné zážitky, které Bali nabízí.


Dovolená Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Indonésie je země s bohatou kulturou a nádhernými přírodními scenériemi. Mezi jedno z nejvíce fascinujících míst, která stojí za návštěvu, patří Pura Ulun Danu Beratan. Tento chrám se nachází na břehu jezera Beratan a nabízí unikátní zážitek pro milovníky historie, architektury a přírody.

Pura Ulun Danu Beratan je známá svou malebnou polohou na krásném jezeře vysoko v horách na ostrově Bali. Chrám je zasazen do nádherného přírodního prostředí s malými zahradami, palmami a výhledem na tajemnou vodu jezera.

Tento hinduistický chrám je dedikován bohyni řek a jezer Dewi Danu. Je považován za jedno z nejposvátnějších míst Bali a je vyhlášený pro svou architekturu a umístění uprostřed přírody.

Stavba Pura Ulun Danu Beratan byla dokončena v roce 1633 a je zvláštní svou konstrukcí. Obrázky chrámu se často objevují v turistických průvodcích a časopisech s cestovními náměty. Jeho komplex se skládá z několika chrámů, věží a oltářů, které jsou rozmístěny po celém prostoru.

Jednou z nejznámějších a nejčastěji fotografovaných částí tohoto svatého místa je vodní oltář přístupný přes mosty. Oltář je umístěn ve vodě na samostatném ostrůvku a je obklopený nádhernými lotosovými květy. To poskytuje návštěvníkům neopakovatelné zážitky.

Pura Ulun Danu Beratan je oblíbená destinace pro turisty, kteří touží po klidu, relaxaci a poznávání kultury. Návštěvníci mohou strávit celý den prohlížením chrámu, vyfotografováním v krásném prostředí nebo relaxováním pod stínem palmových stromů.

Kromě toho je možné také pronajmout si loďku a vyjet na jezero, což přináší úplně novou dimenzi zážitku. Z jezera máte nádherný výhled na celý areál chrámového komplexu a okolní kopce.

Přestože je Pura Ulun Danu Beratan otevřena turistům po celý rok, je vhodné zjistit, zda se nekonají žádné svátky nebo bohoslužby, které mohou ovlivnit vaši návštěvu. Je také důležité respektovat místní zvyky a tradice, a to zejména při návštěvě svatého místa.

Dovolená v Indonésii a návštěva Pura Ulun Danu Beratan je jedinečný zážitek. Místo vám poskytne odpočinek od rušné městského života, umožní vám obdivovat architekturu a historii a nabídne vám příležitost ponořit se do hlubin indonéské kultury. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, nezapomeňte si zabalit fotoaparát, abyste zachytili nádherné okamžiky plné krásy a míru.


Letenka Indonésie Pura Ulun Danu Beratan


Pura Ulun Danu Beratan: Příroda a duchovnost v Indonésii

Indonésie je země bohatá na přírodní i kulturní poklady, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z těchto fascinujících míst je Pura Ulun Danu Beratan, chrám nacházející se na břehu jezera Beratan na ostrově Bali. Je to symbolikou i architekturou jedinečné místo, které v sobě spojuje indonéskou víru, historii a nádhernou krajinu.

Pura Ulun Danu Beratan tvoří komplex chrámů, které jsou zasazeny do nádherného přírodního prostředí. Nachází se v nadmořské výšce přibližně 1239 metrů nad hladinou moře, a právě díky své poloze nabízí fascinující pohled na okolní jezero a zelenou krajinu.

Jedním z nejúžasnějších aspektů tohoto místa je jeho závislost na vodě. Chrám se totiž nachází na uměle vytvořeném ostrově, který je obklopen vodou z jezera Beratan. Tato voda slouží jako hlavní zdroj zavlažování a zásobování vodou pro zemědělce na ostrově.

Architektura chrámu je rovněž úchvatná. Hlavní chrám je vybudován z červeného kamene a chlubí se šikmou střechou s pagodovými prvky. Tento chrám je zasvěcen indonéským bohům Wisnuovi a Šivovi a slouží jako místo, kde se konají různé náboženské obřady.

Další částí chrámového komplexu je chrám zasvěcený bohyni říček a jezera Dewi Danu. Tento chrám je vybudován na plovoucím ostrově a působí tak, jako by se odrážel v hladině jezera. Je to skvělé místo pro fotografování a nalezení duchovního klidu.

Pura Ulun Danu Beratan je také důležitým místem pro indonéské zemědělce. Toto místo je zasvěceno chrámu Dewi Danu, která je bohyní rostlin, a zemědělci se sem přicházejí modlit o hojnost a dobrou úrodu. Každý rok se zde koná slavnostní obřad, při kterém lidé přináší obětiny a prosí bohy o přízeň.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit toto místo, se zde nabízí mnoho aktivit. Jezero Beratan láká k vodním sportům, jako je například jízda na paddleboardu nebo rybaření. K dispozici jsou také vyhlídkové věže, ze kterých můžete obdivovat nádherný pohled na okolní krajinu.

Pura Ulun Danu Beratan je příkladem toho, jak se příroda a duchovnost mohou sladit dohromady. Je to místo, které návštěvníkům nabízí nádherné scenérie, historii a duchovní atmosféru. Pokud plánujete návštěvu Indonésie, určitě byste si neměli nechat ujít toto fascinující místo.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách