Dovolená Indonésie Pura Tanah Lot


Indonésie, země bohatá na krásné pláže, fascinující kulturu a úchvatné památky, je ideálním místem pro dovolenou. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v Indonésii je Pura Tanah Lot, úchvatný chrám na skalním útesu.

Pura Tanah Lot se nachází na západním pobřeží ostrova Bali, v blízkosti města Tabanan. Tento chrám je jedním z nejstarších a nejposvátnějších chrámů na Bali a jeho historie sahá až do 16. století. Slovo "Pura" znamená chrám, zatímco "Tanah Lot" je překladem "země na moři" v balijštině, což přesně vystihuje jeho polohu na skalním útesu v Indickém oceánu.

Při přílivu je Pura Tanah Lot oddělena od pevninského pobřeží, zatímco při odlivu je možné se k němu dostat po úzké písečné cestě. Chrámový komplex je obklopen dalšími menšími chrámy a posvátnými prameny, které jsou zdrojem vody pro rituální obřady. Na útesu se také nachází jeskyně s posvátnými hady.

Jedním z nejlepších časů na návštěvu Pura Tanah Lot je v podvečer, kdy se chrám proměňuje v magický záblesk slunce. Krásné oranžové a fialové odstíny nebe spolu s azurově modrým oceánem tvoří nádherný kontrast s černými skalisky. Místní hinduisté věří, že chrám je domovem morskej bohyně Dewi Nirartthi a plavání v moři poblíž Pura Tanah Lot během západu slunce je považováno za záruku šťastného a zdravého života.

Kromě úchvatné scenérie nabízí Pura Tanah Lot i bohaté kulturní zážitky. Turisté mohou sledovat tradiční balijské tance a posvátné rituály, které se konají na chrámu každý den. Na místě také najdete obchody s místními suvenýry, kde si můžete zakoupit například tradiční oblečení nebo unikátní sošky hinduistických bohů.

Pokud plánujete návštěvu Pura Tanah Lot, je důležité dbát na respektování místních náboženských zvyklostí a tradic. Ženy jsou povinny mít zakrytá ramena a nohy, a před vstupem do chrámu si musí obléct sarong – tradiční sukně. Je také vhodné vyhýbat se návštěvě během místních hinduistických svátků, kdy je chrám velmi rušný.

Indonésie nabízí nespočet možností pro dovolenou, ale návštěva Pura Tanah Lot je jedinečný zážitek. Jeho okouzlující scenérie a náboženská atmosféra vám poskytnou nezapomenutelný zážitek a připomenou vám bohatou kulturu a historii Bali. Nezapomeňte si připravit foťák, abyste si zachytili tyto nádherné okamžiky, které budete chtít sdílet s přáteli a rodinou.


Počasí Indonésie Pura Tanah Lot


Indonésie je krásná země, která je známá svým tropickým klimatem a Pura Tanah Lot patří mezi nejkrásnější místa v této oblasti. Toto posvátné místo leží na malém výběžku ostrova Bali, jen několik kilometrů od města Tabanan, a je obklopeno Indickým oceánem.

Počasí v oblasti Pura Tanah Lot vykazuje typické tropické klima s vyššími teplotami a vysokou vlhkostí. V průměru se teploty pohybují kolem 27 až 30 °C po celý rok. Nejteplejší je období od října do března s průměrnou teplotou kolem 30 °C a nejnižší teploty se vyskytují v období od června do srpna s průměrnou teplotou kolem 27 °C.

V oblasti Pura Tanah Lot je také vysoká vlhkost vzduchu, která dosahuje až 90 %. Nejvyšší vlhkosti se očekávají v období od listopadu do ledna a nejnižší vlhkosti jsou v období od června do srpna.

Během letních měsíců je oblast vystavena sezónním větrům z jihozápadu, které mohou přinášet i déšť a tropické bouře. Nejobsazenějším obdobím pro návštěvu Pura Tanah Lot je zimní období od listopadu do března.

Vzhledem k vysoké vlhkosti se turistům doporučuje nosit lehčí oblečení, které umožní pokožce dýchat. Je také důležité mít s sebou dostatek vody a opalovacího krému s vysokým faktorem, neboť slunce může být velmi silné.

Celkově lze říci, že klima v oblasti Pura Tanah Lot je ideální pro ty, kteří milují horko a vlhkost a chtějí se koupat v teplých vodách Indického oceánu. Ať už je cílem vaší návštěvy obdivování posvátného místa nebo pouhé odpočívání na pláži, určitě si užijete příjemné a teplé počasí v této krásné oblasti Indonésie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Tanah Lot


Dotazy a odpovědi týkající se indonéského chrámu Pura Tanah Lot:

Dotaz: Kde se nachází chrám Pura Tanah Lot?
Odpověď: Chrám Pura Tanah Lot se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova Bali v Indonésii.

Dotaz: Jak se dostanu do Pura Tanah Lot?
Odpověď: Nejsnáze se do Pura Tanah Lot dostanete pomocí taxi nebo pronájmem dopravního prostředku. Z města Kuta je to asi hodinu jízdy.

Dotaz: Je nutné platit vstupné do chrámu Pura Tanah Lot?
Odpověď: Ano, pro turisty je vybíráno vstupné do chrámu Pura Tanah Lot. V roce 2021 je vstup pro dospělé zahraniční turisty 40 000 IDR (indonéská rupie) a pro děti 30 000 IDR.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Pura Tanah Lot?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Pura Tanah Lot je buď brzy ráno nebo večer při západu slunce, kdy můžete zažít nádherný výhled na chrám a okolní krajinu.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Pura Tanah Lot?
Odpověď: Chrám Pura Tanah Lot je otevřen každý den od 7:00 do 19:00.

Dotaz: Je povoleno fotografování uvnitř chrámu Pura Tanah Lot?
Odpověď: Ano, je povoleno fotografovat uvnitř chrámu Pura Tanah Lot. Je však nutné respektovat příslušná pravidla a nikoho neobtěžovat.

Dotaz: Existuje v okolí Pura Tanah Lot možnost ubytování?
Odpověď: Ano, v okolí Pura Tanah Lot jsou k dispozici různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů po levnější hostely.

Dotaz: Jakou historii má chrám Pura Tanah Lot?
Odpověď: Chrám Pura Tanah Lot má bohatou historii, která sahá až do 16. století. Tento hinduistický chrám byl postaven jako ochrana proti zlým duchům a je jedním z nejposvátnějších míst na ostrově Bali.


Letenka Indonésie Pura Tanah Lot


Indonésie je zemí s bohatou historií, kulturou a přírodními krásami. Jeden z nejkrásnějších a nejvíce pozoruhodných míst této země se nachází na pobřeží Bali, a to je Pura Tanah Lot. Tento svatý chrám byl postaven na skalnatém výběžku, který vystupuje z vody a tvoří jeden z nejlépe rozpoznatelných obrázků Bali.

Pura Tanah Lot je jedním z nejvíce fotografovaných míst v Indonésii a láká mnoho turistů ze všech koutů světa. Chrám je hlavně oceňován pro své úchvatné výhledy na okolní krajinu a poskytuje úžasný zážitek, když se setmí a chrám je osvětlený.

Kromě toho, že je Pura Tanah Lot jedním z nejkrásnějších míst Indonésie, je také velmi důležitým náboženským místem. Podle indonéského folklóru se chrám stal domovem jednoho ze svatých hadů, kteří prozkoumávají Bali. Spiritualita a náboženství jsou zde obrovskou součástí života, a tak turisté musí přijmout určité rituály, aby mohli projít bránou uzavřenou pro turisty a prozkoumat tento krásný chrám.

Pokud se rozhodnete navštívit Pura Tanah Lot, je předem nutno zakoupit vstupenky, které vám umožní vstup do chrámu. Cena vstupného se může lišit v závislosti na ročním období, ale obvykle se pohybuje okolo 15 dolarů. Důležité je také dodržovat určitá pravidla během návštěvy tohoto chrámu, jako například respektování místních obyvatel a nedotýkání se posvátných věcí.

Když si zakoupíte letenku do Indonésie, nezapomeňte zahrnout Pura Tanah Lot na svůj seznam míst, které musíte vidět. Tento svatý chrám je bezesporu jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších míst v Indonésii. Vstupte do světa spirituality a užijte si úchvatný výhled na okolní krajinu, která vás rozhodně uchvátí.


Ubytování Indonésie Pura Tanah Lot


Pura Tanah Lot: Rajské ubytování blízko indonéského zázraku

Indonésie je země, která láká návštěvníky ze celého světa svou exotickou kulturou, překrásnou přírodou a fascinující historií. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v této zemi je právě Tanah Lot, posvátné místo nacházející se na břehu Jávského moře nedaleko od ostrova Bali. Pura Tanah Lot je ikonická svatyně s chrámem, která je známá nejen pro svou nádhernou architekturu, ale také pro svůj úchvatný západ slunce. Pokud se rozhodnete navštívit tuto ohromující lokaci, můžete se těšit na širokou škálu ubytování, které vám přinese komfort a pohodlí, na jaké jste zvyklí.

Okolí Pury Tanah Lot nabízí mnoho možností ubytování přímo u moře, což zajišťuje nezapomenutelné zážitky z pobytu. Luxusní hotely i levnější ubytování jsou dostupné v blízkosti svatyně, aby uspokojily potřeby různých typů cestovatelů. Mnoho z nich disponuje soukromými plážemi, které umožňují návštěvníkům relaxovat na slunečním záření a obdivovat krásné panorama Tanah Lot.

Pro ty, kteří hledají nadstandardní ubytování, jsou tu exkluzivní resorty, které nabízejí rekreační vybavení jako bazény, wellness centra a restaurace s výhledem na oceán. Hosté se tak mohou nechat hýčkat luxusem v kombinaci s nádherným prostředím, které Pura Tanah Lot nabízí.

Milovníci přírody se mohou rozhodnout pro pobyt v prostorných vilkách nebo ubytování v bungalovech, které jsou obklopeny nádhernou tropickou zahradou. Tato možnost vám umožní být blízko přírody a zažít klid a pohodu, který Indonésie poskytuje.

Protože Tanah Lot je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Indonésii, doporučuje se rezervovat ubytování dopředu, zejména během hlavních turistických sezón. To zajistí, že si vyberete to nejlepší místo a můžete se těšit na dokonalou dovolenou.

Navštívit Indonésii a zůstat v jejím okolí v Pura Tanah Lot je skutečným zážitkem. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel nebo útulný bungalov, jedno je jisté – budete mít příležitost zažít unikátní atmosféru tohoto svatého místa a užít si vynikající ubytování na překrásném ostrově Bali.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách