Počasí Indonésie Pura Besakih


Indonésie je země s rozmanitým klimatem a počasím. Jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších chrámů v Indonésii je chrám Pura Besakih, který se nachází na ostrově Bali. Tento chrám je považován za nejsvatější hinduistický chrám na Bali a je symbolem duchovního bohatství ostrova.

Pura Besakih leží v oblasti, která je obecně známá svým příjemným tropickým klimatem. Převládá zde tropický monzunový typ klimatu s výraznými obdobími sucha a dešťů. Období sucha trvá obvykle od dubna do října a toto je také nejvhodnější čas pro návštěvu chrámu Pura Besakih.

Během období sucha je teplota obvykle velmi příjemná a pohybuje se kolem 30 stupňů Celsia. Noční teploty mohou být mírněji kolem 23 stupňů Celsia. Slunce převládá na obloze a srážky jsou minimální. Toto období je vhodné pro turistiku a prozkoumávání okolní krajiny.

Na druhou stranu, období dešťů ve zdejší oblasti začíná obvykle v listopadu a trvá do března. Během těchto měsíců je časté srážky a oblačno. Deště jsou často silné a mohou trvat celé hodiny. Teplota se během dešťových období mírně snižuje a pohybuje se kolem 25 stupňů Celsia.

Během období dešťů se turisté mohou setkat s obtížemi při prozkoumávání okolního prostředí, protože jsou cesty kluzké a některé trasy mohou být zaplavené. Navštěva chrámu Pura Besakih v tomto období může být riziková vzhledem k možnosti sesuvů půdy nebo povodní.

Nicméně, chrám Pura Besakih je otevřený po celý rok a mnoho turistů se rozhodne navštívit ho i v období dešťů, protože během těchto měsíců je zde méně turistů a atmosféra je klidnější a méně rušivá.

Je tedy důležité sledovat předpověď počasí a být připravený na změnu plánu v případě nepříznivého počasí. Přestože je chrám Pura Besakih kouzelným místem na Bali, je nutné zvážit počasí při plánování návštěvy, aby se turisté mohli co nejvíce těšit z tohoto duchovního zážitku.


Dovolená Indonésie Pura Besakih


Indonésie je země plná bohaté kultury, nádherné přírody a fascinujících památek. Když se řekne Indonésie, patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější místa ostrovy jako Bali či Lombok. Jedno z nejvýznamnějších a nejposvátnějších míst na ostrově Bali je chrám Pura Besakih.

Pura Besakih, známý také jako Matiční chrám, je největší a nejvýznamnější hinduistický chrám na Bali. Nachází se na svahu sopky Agung, nejvyšší hory ostrova. Chrám je tvořen řadou více než 23 samostatných chrámů a svatyní, které jsou rozmístěny v komplexu o rozloze více než 2000 metrů čtverečních.

Tento chrám je považován za velechrám hinduistického náboženství na Balu a je jedním z nejvýznamnějších náboženských míst v Indonésii. První zmínky o chrámu sahají až do 8. století, ale byl pravděpodobně původně postaven už ve 14. století. Chrám Pura Besakih má nejen velký náboženský význam, ale je také jednou z hlavních turistických atrakcí Bali.

Při návštěvě Pura Besakih se návštěvníci mohou těšit na zážitek jako žádný jiný. Komplex je tvořen různými chrámy a svatyněmi, které jsou umístěny na různých úrovních terénu. Nejvýznamnější svatyně jsou postaveny na nejvyšší úrovni chrámu a jsou přístupné pouze hinduistickým věřícím.

Jednou z nejvýznamnějších svatyní chrámu je Pura Penataran Agung, která je věnována nejvyššímu bohu hinduistického náboženství, bohu Sang Hyang Widhi. Další důležitou svatyní je Pura Kiduling Kreteg, která je uctívána jako chrám démonů. Mnoho dalších chrámů a svatyň se zde nachází, každý s vlastním významem a historií.

Návštěvníci, kteří se vydají na tento svatý míst, by měli dbát na přiměřený oblečení a dodržovat místní obyčeje a tradice. Skromný a respektující oblek je velmi důležitý, stejně jako respektování místních obyvatel a místních zvyklostí.

Kromě toho, že je to náboženské místo, Pura Besakih nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. S opulentní sopkou Agung jako pozadím je to neuvěřitelně malebná lokalita, která vypadá jako z pohádky.

Na Bali se nachází mnoho dalších úžasných památek a turistických míst, ale Pura Besakih je jedním z nejvíce fascinujících a unikátních míst, které stojí za návštěvu. Kromě toho, že je to náboženské místo, je to i místo se značným historickým a kulturním významem pro indonéské obyvatelstvo.


Letenka Indonésie Pura Besakih


Indonésie je zemí bohatou na exotické krásy a fascinující kulturu. Mezi její nejnavštěvovanější turistické atrakce patří chrámy a svatyně rozeseté po celé zemi. Jedna z nich je bezpochyby Pura Besakih, známý také jako Matka všech balilských chrámů.

Pura Besakih je unikátní a vzácný chrám nacházející se na svazích sopky Agung na ostrově Bali. Leží ve výšce asi 1000 metrů nad mořem, což poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu.

Chrám je zasvěcen hlavnímu bohu hinduistického náboženství na Bali, bohu Shivaovi. Pura Besakih byl postaven ve 14. století a od té doby byl rozšířen a rekonstruován. Skládá se ze sedmnácti samostatných chrámů, které jsou vzájemně propojeny úzkými chodníky a schodišti.

Celý komplex je impozantní svou rozlohou a architektonickou krásou. Dominantní stavbou je Velký chrám, nebo také Pura Penataran Agung, který slouží jako hlavní bohoslužebné centrum. Okolní chrámy pak zahrnují chrámy zasvěcené různým božstvům a svatým místům.

Pura Besakih je také místem pro vykonávání různých obřadů a rituálů pro balilské hinduisty. Mnozí lidé sem přicházejí s modlitbami a oběťmi, aby se poklonili bohům a nalévali své duše. Návštěva chrámu představuje důležitou součást balilského náboženského života i kultury.

Při návštěvě Pura Besakih je třeba dodržet přísný dress code, který zahrnuje dlouhé kalhoty nebo sukně přes kolena a zakryté ramena. V blízkosti chrámu je také dostupné půjčení sarongů a šálů, které jsou nutné ke vstupu dovnitř.

Pokud se rozhodnete navštívit Pura Besakih, doporučuje se vyrazit brzy ráno, nejlépe před příchodem davů turistů. To vám umožní zažít magii místa a prozkoumat jeho jedinečnost mimo rušné atmosféry.

Pura Besakih je jedním z nejvýznamnějších a nejzachovalejších chrámů v Indonésii. Jeho návštěva nabízí nezapomenutelný zážitek nejen díky jeho nádherné architektuře, ale také díky duchovní atmosféře, kterou tento chrám vyzařuje. Pokud plánujete návštěvu Bali, nezapomeňte zařadit Pura Besakih do svého cestovního plánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Besakih


Jaké jsou otevírací hodiny Pura Besakih?
Pura Besakih je otevřen každý den od 8:00 do 17:00. Je však nutné si ověřit pracovní dobu během svátků a prázdnin.

Je nutné si předem rezervovat vstupenky nebo lístky do Pura Besakih?
Ne, není nutné si předem rezervovat vstupenky nebo lístky. Můžete je zakoupit přímo na místě.

Jaký je vstupné do Pura Besakih?
Vstupné do Pura Besakih se může lišit v závislosti na vaší národnosti. Vstupné bývá zpravidla v rozmezí 15 až 30 USD. Platby jsou přijímány v indonéských rupiích nebo amerických dolarech.

Je možné si najmout průvodce při návštěvě Pura Besakih?
Ano, je možné si najmout průvodce, ale není to nutné. Průvodci jsou k dispozici na místě a mnoho z nich hovoří anglicky.

Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Pura Besakih?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Pura Besakih, je taxi nebo motocyklem. Pokud nechcete řídit, můžete si najmout řidiče.

Je možné uvnitř Pura Besakih fotografovat?
Ano, je povoleno fotografovat uvnitř Pura Besakih. Nicméně platí několik pravidel, například nesmíte fotografovat při modlitbách nebo rituálech. Je také respektování kultury a náboženství velmi důležité.

Je nutné se při návštěvě Pura Besakih oblékat zvláštním způsobem?
Ano, při návštěvě Pura Besakih je nutné respektovat náboženské a kulturní normy. Vstup do chrámu se nejlépe vyvarovat příliš odkrytého oblečení. Doporučuje se mít sebou šátek na zakrytí ramen a noh. Také se doporučuje vzít si boty na vyzutí, protože je nutné je sundat při vstupu do některých částí chrámu.


Ubytování Indonésie Pura Besakih


Indonésie je země s mnoha divy, krásy a unikátní kulturou. Jedním z největších turistických atrakcí této země je Pura Besakih - největší chrám Bali, který se nachází na svazích sopky Agung a je považován za posvátné místo.

Pokud plánujete návštěvu tohoto chrámu, je důležité si zajistit kvalitní ubytování, které vám umožní plně si užít pobyt v této malebné oblasti. Bali je oblíbené turistické místo a nabízí širokou škálu ubytování pro různé typy cestovatelů.

Pokud se chystáte navštívit chrám Pura Besakih, nabízí se možnost ubytovat se v blízkosti tohoto chrámu. V blízkosti chrámu se nachází několik hotelů a ubytování, které jsou vybaveny moderními zařízeními a nabízejí skvělý výhled na sopku Agung.

Pokud hledáte ubytování s dokonalým výhledem na Pura Besakih, můžete se ubytovat v hotelu nebo resortu, který se nachází přímo v chrámovém komplexu. Tyto hotely nabízejí nejen nádherný výhled na chrám, ale také luxusní ubytování a snadný přístup k turistickým atrakcím v oblasti.

Pro cestovatele, kteří hledají ubytování blízko chrámu Pura Besakih, ale s menším rozpočtem, existuje také mnoho cenově dostupných možností. Tyto hotely se nacházejí v blízkosti chrámu a nabízejí jednoduché a čisté pokoje s cenově dostupnými cenami.

Celkově lze říci, že Bali nabízí širokou škálu ubytování pro různé typy cestovatelů. Pokud se chystáte navštívit chrám Pura Besakih, doporučujeme zarezervovat si ubytování v blízkosti chrámu, aby vám to poskytlo pohodlnou a bezstarostnou cestu. S širokým výběrem nabídek na ubytování v této oblasti, budete mít jistotu, že najdete perfektní místo pro vaši dovolenou.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách