Počasí Indonésie Nusa Lembongan


Indonésie je země s tropickým klimatem a Nusa Lembongan na Bali v Indonésii není výjimkou. Toto malé ostrovní území spravuje Kabupaten Klungkung a nachází se asi 11 kilometrů jihovýchodně od Bali. Zde se můžete těšit na slunečné a horké dny s častými dešti a občasnými bouřemi.

Dešťové období zahrnuje měsíce od října do března. Toto období se vyznačuje vysokými srážkami, přičemž průměrné množství srážek se pohybuje okolo 300 mm za měsíc. Během tohoto období může být několik dní, kdy bude pršet neustále. Tyto deštivé dny však zpětně oživují ostrovy a jsou pro zemědělství a přírodu velmi důležité.

Suché období trvá od dubna do září a to je období, kdy je Nusa Lembongan nejnavštěvovanější pro své ideální podmínky pro potápění a surfování. Během těchto měsíců se průměrné teploty pohybují od 23 °C do 31 °C. Průměrné množství srážek v těchto měsících maximalizuje kolem 50 mm, což znamená, že v tomto období je mírně vlhko. Občasně se na pobřeží Nusa Lembongan objeví krátkodobé bouřky.

Pokud tedy plánujete návštěvu Nusa Lembongan na Bali v Indonésii, je dobré vzít v úvahu počasí, aby vaše dovolená byla co nejpříjemnější. Nejlepší čas k návštěvě této části Indonésie závisí na vašich zájmech. Pokud jste závislí na slunci a horkém počasí, během suchého období od dubna do září budou podmínky pro vás ideální. Pokud vás však nevadí občasné deště a vlhké počasí, můžete navštívit Nusa Lembongan během období dešťů a zakusit také objevení této země v jiném světle.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Nusa Lembongan


1. Jak se dostanu na ostrov Nusa Lembongan z Bali?
- Existuje několik možností, včetně trajektu z přístavu Sanur, rychlolodě z pětihvězdičkových pláží nebo vrtulníku z Denpasaru.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Nusa Lembongan?
- Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha mezi dubnem a říjnem, kdy jsou teploty příjemné a srážek je minimum.

3. Jaké jsou nejvyhledávanější aktivity na Nusa Lembongan?
- Nejpopulárnější aktivity zahrnují šnorchlování, potápění, surfování, jízdu na paddleboardu, výlety lodí k měsíční pláži a prozkoumávání koralových zahrad.

4. Kde se dá dobře potápět kolem Nusa Lembongan?
- Nejpopulárnější místa pro potápění jsou Manta Point a Crystal Bay, kde můžete potkat manty a žraloky. Dalšími oblíbenými místy jsou sdružení 3 sestrory s výskytem mola molů a Nusa Penida s úžasnou korálovou zahradou.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Nusa Lembongan?
- Mezi nejlépe hodnocené pláže patří Dream Beach, Sandy Bay, Mushroom Bay a Tamarind Beach. Každá z nich nabízí úžasné prostředí, jemný písek a čistou vodu.

6. Které restaurace a jídlo jsou na Nusa Lembongan doporučovány?
- Mezi doporučované restaurace patří Sandy Bay Beach Club, The Deck Cafe & Bar, Lemongrass Restaurant a Hai Bar & Grill. Kromě toho můžete vyzkoušet tradiční indonéská jídla, jako je nasi goreng (pečená rýže), satay (špízy) a gado-gado (směs zeleniny s arašídy).

7. Jaký je doporučený rozpočet pro pobyt na Nusa Lembongan?
- Rozpočet závisí na preferencích a stylu cestování, ale obecně se předpokládá, že na denní výdaje bude potřeba kolem 500 000 IDR (indonéských rupií). Na to je třeba přidat náklady na ubytování, dopravu a aktivity.

8. Je bezpečné pít vodu z vodovodu na Nusa Lembongan?
- Doporučuje se nepít vodu z vodovodu a raději používat balenou vodu. I když jsou některá ubytovací zařízení vybavena filtrovacími systémy, je lepší být předběžně opatrný.

9. Jaká je místní měna na Nusa Lembongan a kde lze směnit peníze?
- Místní měna je indonéská rupie (IDR). Je možné směnit peníze v měně indonéské rupie na Nusa Lembongan v několika směnárnách nebo bankách.

10. Jaký je časový posun na Nusa Lembongan oproti Bali?
- Na Nusa Lembongan platí stejný časový posun jako na Bali, což je GMT+8.


Ubytování Indonésie Nusa Lembongan


Indonésie je nejen zemí s bohatou historií, přírodními krásami a rozmanitou kulturou, ale také místem s nespočtem úchvatných ostrovů, které lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto ostrovů je Nusa Lembongan, malý ráj ležící na jihovýchodě Bali. Pokud plánujete svou dovolenou na Bali, nezapomeňte věnovat alespoň pár dní tomuto malebnému ostrovu.

Nusa Lembongan je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a tiché prostředí daleko od davů turistů. Ostrov je známý svými nádhernými plážemi, tyrkysově modrou vodou a koralovými útesy, které přitahují milovníky potápění a šnorchlování. Nejznámějšími plážemi jsou Dream Beach, kde si můžete užívat slunce a koupání, a Mushroom Bay, ideální místo pro potápění a šnorchlování.

Pokud se rozhodnete strávit na Nusa Lembongan několik dní, budete potřebovat vhodné ubytování. Ostrov nabízí širokou škálu možností, od luxusních letovisek po cenově dostupné bungalovy a apartmány. V závislosti na vašem rozpočtu a preferencích si můžete vybrat to nejlepší pro vás.

Luxusní letoviska na ostrově nabízejí veškeré vybavení a pohodlí, které si můžete přát. Tyto hotely často disponují výhledem na oceán, bazény, wellness centry, restauracemi a širokou nabídkou vodních aktivit. Pokud hledáte nezapomenutelnou a luxusní dovolenou, tyto letoviska jsou pro vás tím pravým.

Pro cestovatele, kteří preferují přírodní prostředí a chcete zažít autentickou atmosféru ostrova, jsou zde také mnohé cenově dostupné možnosti ubytování. Některé penziony a bungalovy se nacházejí přímo na plážích a nabízejí jednoduché, ale čisté a pohodlné ubytování. Tento typ ubytování je ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru ostrova a zároveň ušetřit nějakou tu korunu.

Nezapomínejme však na také na možnost pronájmu soukromé vily nebo apartmánu, které nabízejí větší prostor, klid a soukromí. Tyto možnosti vám umožní vytvořit si vlastní program a prozkoumat ostrov podle vlastních preferencí.

Ostrov Nusa Lembongan není příliš velký, a proto je velmi snadné se přesouvat po celém ostrově. Nejběžnější dopravní prostředek je skútr, který si můžete pronajmout na místě. Nusa Lembongan je také spojen s největším sousedním ostrovem, Nusa Penidou, a můžete se sem dostat pomocí rychlé lodní dopravy.

Indonésie, a zejména Nusa Lembongan, je jedním z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na světě. Pokud hledáte únik z každodenního shonu a přepychu, Nusa Lembongan je ideální volbou. Vydejte se na toto tajemné místo, objevujte jeho přírodní krásy a zažijte nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Indonésie Nusa Lembongan


Indonésie je země s ohromující krásou a bohatou kulturou. Mnoho turistů navštěvuje země pro její slavné pláže, úchvatnou přírodu a unikátní destinace. Jednou z takových zajímavých a navštěvovaných lokalit je ostrov Nusa Lembongan.

Nusa Lembongan, nacházející se ve vzdálenosti 20 kilometrů od Bali, je malý, ale o to výjimečnější ostrov. Jeho malebné pláže, tyrkysově modré mořské vody a rozmanitý podmořský život ho činí ideálním cílem pro milovníky plavání, šnorchlování a potápění.

Cesta k tomuto ráji začíná v Balí, odkud lze snadno doplout na Nusa Lembongan. Existuje několik možností, jak se na ostrov dostat. Nejčastější volbou je přeprava lodí, která nabízí rychlý a pohodlný zážitek. Trajekty z Balí vyplouvají pravidelně a cesta trvá přibližně 30 minut až 1 hodinu, v závislosti na povětrnostních podmínkách.

Po příjezdu na Nusa Lembongan budete fascinováni krásou tohoto místa. Pláže ostrova jsou neskutečně klidné a písečné, ideální pro relaxaci a opalování. Celý ostrov je obklopen korálovými útesy, které nabízí úžasný podmořský svět. Útesy jsou domovem pro mnoho druhů ryb, korálů a dalšího mořského života, což z Nusa Lembongan dělá skutečný ráj pro šnorchlování a potápění.

Dalším zážitkem, který byste neměli vynechat, je návštěva legendárního modrého bazénu na západním pobřeží. Tato přírodní pozoruhodnost je skutečně unikátní, protože se jedná o bazén vyřezaný do skály a naplněný průzračnou slanou vodou. Zde si můžete užít úchvatné výhledy na oceán a okolní přírodu.

Na Nusa Lembongan také existuje mnoho možností ubytování. Od luxusních letovisek až po jednoduché a cenově dostupné plážové bungalovy, zde si každý najde to, co hledá. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní vám pomoci s jakýmkoli dotazem nebo radou.

A nezapomeňte ochutnat místní kuchyni. Ostrov je známý svými čerstvými mořskými plody a tradičními indonéskými pokrmy. Vychutnejte si čerstvě připravené ryby, chutné kokosové pokrmy a další lahůdky.

Nusa Lembongan je skutečným rájem pro ty, kteří hledají krásu, klid a relaxaci. S úchvatnými plážemi, vynikajícím šnorchlováním a potápěním, příjemnými obyvateli a úžasnými výhledy je to místo, které si zamilujete. Pokračujte ve svých cestách a objevujte Indonésii, a Nusa Lembongan nechte, aby vás okouzlil svou nádhernou atmosférou.


Dovolená Indonésie Nusa Lembongan


Indonésie je země plná krásných ostrovů, které lákají turisty z celého světa. Jedním z takových ostrovů je Nusa Lembongan, který se nachází jižně od Bali. Tento malý ostrov, který je součástí Nusa Penida district, je rájem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou.

Nusa Lembongan je známý svými nádhernými plážemi s jemným pískem a tyrkysovou vodou. Nejpopulárnější pláží na ostrově je Dream Beach, která láká milovníky surfování a také ty, kteří si chtějí jen tak užívat slunce a relaxovat na pláži. Dalšími oblíbenými plážemi jsou například Mushroom Bay a Sandy Bay.

Voda kolem ostrova je tak průzračná, že je ideální pro šnorchlování a potápění. Pod hladinou můžete objevit krásný korálový útes a různé druhy tropických ryb. Chcete-li si vyzkoušet potápění, můžete se zaregistrovat na potápěčský kurz v jednom z místních potápěčských center.

Nusa Lembongan je také domovem pro několik významných surf spotů. Zdejší vlny jsou skvělé pro surfaře všech úrovní zkušenosti. Pokud nejste surfařem, můžete si pronajmout kajak nebo paddleboard a vydat se na vodu sami.

Ostrov nabízí také možnost prozkoumat okolní Nusa Penidu a Nusa Ceningan, které jsou oba přístupné krátkou trajektovou plavbou. Na těchto ostrovech můžete navštívit například ikonický Yellow Bridge, který spojuje Nusa Lembongan s Nusa Ceningan. Dalšími atrakcemi jsou například Chrám Sedikti Kuningan, Chrám Dalem Puncak Sari a Chrám Dalem Ped, které jsou důležitými náboženskými místy.

Pro ty, kteří se chtějí odreagovat a zrelaxovat, jsou na ostrově k dispozici také různé wellness a lázeňské zařízení, které nabízejí masáže a další relaxační procedury.

Kromě toho si můžete také vychutnat výjimečné místní jídlo, které je ovlivněno indonéskou a balinskou kuchyní. Můžete ochutnat čerstvé mořské plody, tradiční indonéská jídla jako je nasi goreng (směs smaženého rýže a zeleniny) a satay (grilovaná maso na špejli) a další lahůdky.

Nusa Lembongan je opravdu ideálním místem pro odpočinek a únik od každodenního shonu. Dostanete se sem přímo z Bali trajektem nebo rychlolodí. Ať už hledáte dobrodružství nebo relaxaci, Nusa Lembongan vám může nabídnout vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách