Letenka Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země, která skrývá mnoho nádherných a exotických destinací. Mezi jednu z nejpopulárnějších patří bezesporu Lombok, malebný ostrov ležící v Jávském moři. Tento nádherný ráj na zemi je ideální pro ty, kteří hledají klid, přírodu a dobrodružství. A jak se sem dostanete? Letenka Indonésie Lombok představuje skvělý způsob, jak se vydat na tuto malebnou destinaci.

Lombok se nachází nedaleko slavnějšího Bali a je jedním z nejlákavějších turistických cílů v Indonésii. Můžete sem přiletět přímo z mnoha mezinárodních letišť nebo si můžete zvolit leteckou spojku ze sousedního Balu. Letenky jsou obvykle cenově dostupné a existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety na toto krásné místo.

Po příletu na letiště Lombok uvidíte z velké výšky úchvatné výhledy na horský masiv Mt. Rinjani. Tento aktivní vulkán je jednou z největších turistických atrakcí Lomboku. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydát na některou z trekových stezek, které vás provedou nádhernými krajinnými oblastmi až na vrchol sopky. Nezapomeňte si ale na přípravu, protože výstup na Mt. Rinjani vyžaduje fyzickou kondici a vytrvalost.

Další nezbytnou zastávkou na vaší cestě po Lomboku jsou Gili ostrovy. Tyto tři malé ostrovy (Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air) jsou útulným místem, které si zamilují především milovníci pláží, potápění a relaxace. Na Gili ostrovech nejsou přístupné motorová vozidla, což z nich činí ideální místo pro odpočinek a útěk od každodenního ruchu. Můžete si pronajmout kolo, projít se po pláži nebo se potopit do korálového ráje pod hladinou.

Součástí plánu na návštěvu Lomboku by měla být také města Mataram a Senggigi. Mataram je hlavním městem Lomboku a nabízí zajímavé kulturní a historické památky. Senggigi je největším turistickým centrem ostrova a je známý svými krásnými plážemi, klidným prostředím a pohostinnými obyvateli.

Pokud si vyberete letenku Indonésie Lombok, můžete si být jistí, že vás čeká nezapomenutelný zážitek. Nádherné pláže, horská krajina, korálové útesy a přátelské obyvatelstvo udělají z vaší cesty do Lomboku nezapomenutelný zážitek. Ať už se vydáte na treky po horách, potápět se do podmořského světa nebo se jen odpočívat na pláži, Lombok vám nabídne vše, co hledáte.

Takže neváhejte a naplánujte si svou cestu do Lomboku ještě dnes. Letenku Indonésie Lombok si můžete zakoupit online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře. Užijte si své dovolené a objevte krásy tohoto malebného ostrova a jeho okolí.


Počasí Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je známá svou bohatou a rozmanitou přírodou, ale také dramatickým počasím. Jedno z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst v Indonésii je ostrov Lombok, který se nachází nedaleko slavného ostrova Bali. Tato oblast je proslulá nejen svými nádhernými plážemi a tyrkysovými moři, ale také svým jedinečným klimatem.

Počasí na ostrově Lombok je tropické, což znamená, že zde panuje vysoká teplota po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27-32°C, což z tohoto ostrova dělá ideální místo pro ty, kteří hledají slunečné a horké počasí. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35°C. Naopak nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy teploty klesají na příjemných 25°C.

Další významným faktorem ovlivňujícím počasí na Lomboku je období dešťů. Podobně jako v jiných oblastech Indonésie, i Lombok má dvě výrazná období dešťů. První trvá od listopadu do března a je charakterizováno vyššími srážkami a intenzivnějšími bouřemi. Druhé období dešťů nastává od června do října, ale srážky jsou zde obvykle nižší a není tak časté setkání se silnými bouřemi.

Další zajímavou lokalitou na ostrově Lombok jsou Gili ostrovy. Ty jsou známé svým nádherným koralovým pobřežím a ideálním pro potápění a šnorchlování. Počasí na Gili ostrovech je obdobné jako na Lomboku, s teplotami kolem 27-32 °C a výrazným obdobím dešťů.

Kromě Lomboku a Gili ostrovů je další významnou atrakcí v této oblasti indonéský Mount Rinjani. Mount Rinjani je aktivní stratovulkán, který je oblíbený mezi turisty pro své malebné výhledy a trekkingové trasy. Počasí na Mount Rinjani je však extrémně proměnlivé a může se rychle změnit. Níž na úpatí hory je klima teplejší a vlhké, zatímco na vrcholku hory se teploty pohybují pod bodem mrazu.

Celkově lze říci, že počasí na Lomboku, Gili ostrovech a Mount Rinjani je typicky tropické, s vysokými teplotami a obdobími dešťů. Nejlepší období pro návštěvu této oblasti je v období sucha, od května do září, kdy je minimální riziko dešťů a teploty jsou příjemnější pro aktivity na pláži i turistiku.


Ubytování Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je zemí s bohatou kulturou, krásnou přírodou a tisíci ostrovy. Mezi těmi nejpopulárnějšími turistickými destinacemi se nachází Lombok, který je známý svou výjimečnou přírodní krásou, malebnými plážemi a aktivitami pro dobrodružné jedince.

Lombok je především proslulý svými plážemi s jemným pískem, tyrkysovým mořem a nádhernými útesy. Nejznámější z nich je pláž Kuta, která se nachází na jižním pobřeží a je ideálním místem pro surfování a sluneční koupání. Pláž je obklopena nedotčenou přírodou, čistým vzduchem a klidným prostředím, které nabízí relaxaci a odpočinek.

Další must-see destinací na Lomboku jsou Gili ostrovy, které se nacházejí necelým dvouhodinovým trajektem od pevninské části ostrova. Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno jsou tři nejznámější ostrovy s úchvatnými plážemi, korálovými útesy a možnostmi potápění. Na Gili Trawangan se nachází i několik živých plážových barů, kde můžete relaxovat, opalovat se a obdivovat západy slunce.

Pro dobrodruhy a horolezce je tu ještě jedna výzva – vrchol Mt. Rinjani, který je nejvyšší sopečnou horou ostrova. Výstup na tento vrchol je náročný, ale odměnou je úžasný výhled na ostrov, jezero Segara Anak a okolní sopky. Existují různé způsoby, jak vrchol zdolat, včetně treků s profesionálními průvodci a nosiči. Je však důležité být v dobré fyzické kondici a mít vhodné vybavení.

Co se týče ubytování, Lombok a Gili ostrovy nabízejí širokou škálu možností, které vyhovují každému rozpočtu a představě. Na Lomboku najdete jak luxusní resorty, tak i jednoduché bungalovy přímo na pláži. Mnoho hotelů také nabízí možnost pronájmu soukromých vil a apartmánů.

Na Gili ostrovech si můžete vybrat mezi různými typy ubytování, včetně vila a bungalovů v tradičním stylu Gili. Většina hotelů a resortů se nachází přímo u pláže a nabízí i různé další služby, jako je bazén, lázně a masáže.

Indonésie, a zejména Lombok, je ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek na krásných plážích, dobrodružství ve volné přírodě a potápění v korálových útesech. Ať už se rozhodnete navštívit Lombok nebo Gili ostrovy, zaručeně se vrátíte s nezapomenutelnými zážitky a krásnými vzpomínkami.


Dovolená Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země s mnoha ostrůvky, které nabízejí dychtivým cestovatelům neopakovatelné zážitky z průzkumu exotických krajů i dovolené plné relaxace na březích tyrkysového moře. Mezi nej atraktivní místa, která by si cestovatel v Indonésii neměl nechat ujít, patří Lombok a Gili ostrovy.

Lombok – krásný ostrov plný exotiky

Lombok se nachází na východním pobřeží ostrova Bali a patří k jedněm z mála málo objevených turistických destinací v Indonésii. Ostrov Lombok je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí zároveň opalovat a prozkoumat exotiku balíčkovou do jedné dovolené. Na ostrově se najde spousta možností, jak trávit čas např. procházkou po krásné přírodě, bránit opulentních pláží či skvělých surferských podmínek.

Když jsme už u opulentních pláží, nejatraktivnější jsou na jihu ostrova. Mezi nej navštěvovanější relaxační destinace patří Kuta Lombok se svým dlouhým širokým pískem a krásnými zátokami.

Na severním pobřeží se nachází Senaru, odkud lze vyrazit na túru na sopku Mt. Rinjani. Mt. Rinjani je druhou nejvyšší sopkou Indonésie a jednou z nejnavštěvovanějších a nejobdivovanějších v této oblasti světa. Pro naprosté milovníky přírody je v okolí sopky Mt. Rinjani k dispozici trasa, která téměř v celé své délce vede národním parkem.

Gili ostrovy – rajská oáza plná dravého okolí

Tři malé ostrovy mezi Bali a Lombokem - Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air, poskytují dokonalou dovolenou na pláži s čirým tyrkysovým mořem a bílým pískem. Vody kolem Gil Islands jsou nejlepší místo v Indonésii, aby si lidé vyzkoušeli šnorchlování s úžasným korálovým útesem a především s ohromující škálou druhů ryb. Jeden z hlavních důvodů, proč se turisté těší na návštěvu Gilis, jsou netradiční druhy dopravy – Gili Transports jsou broučci náklaďáčků s přívěsným vozíkem.

Do Gilis se lze dostat loděmi z hlavního města Lomboku Bangsal. Cesta z Bangslu na Gilis trvá zhruba 15-25 minut a cena závisí na druhu přepravy. Cena se pohybuje v rozpětí od 1,50 $ do 10 $.

Celkově Indonésie, zejména Lombok a Gili ostrovy, nabízejí dychtivým cestovatelům unikátní zážitky z prozkoumání exotických krajů, ale také nabízí neuvěřitelně krásné a relaxační prostředí plné tyrkysových moří. Pokud uvažujete o této destinaci na vaší příští dovolenou, pak neváhejte a vydajte se do Indonésie, abyste zažili jedinečné zážitky, které vám zůstanou v paměti navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


1. Jak se dostat z Bali na Lombok?
Odpověď: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je vzdušnou cestou. Existují také trajektové spoje mezi dvěma ostrovy.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Lomboku?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže na Lomboku patří Kuta, Tangsi (Pink Beach), Selong Belanak, Mawun a Senggigi.

3. Jak se dostat na Gili ostrovy z Lomboku?
Odpověď: Existují pravidelné trajektové spoje mezi Lombokem a Gilis. Cesta trajektem trvá asi 30 minut.

4. Jaké aktivity mohu dělat na Gili ostrovech?
Odpověď: Mezi populární aktivity na Gili ostrovech patří potápění, šnorchlování, jízda na kajaku, cyklistika, pozorování želv a noční plavání s planktonem.

5. Jak se dostat na vrchol Mt. Rinjani?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je najmout si průvodce a provést túru z vesnice Senaru nebo Sembalun. Túra na vrchol trvá obvykle 2-3 dny.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Lombok?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Lomboku je v období sucha, které zhruba trvá od května do září.

7. Jaká je místní kuchyně na Lomboku?
Odpověď: Místní kuchyně na Lomboku je ovlivněna indonéskou kuchyní a nabízí mnoho tradičních jídel, včetně pikantního grilovaného kuřete, rybích pokrmů a plodů moře.

8. Jak se pohybovat po Lomboku?
Odpověď: Nejběžnější způsoby přepravy po Lomboku jsou taxi, moto-taxi (ojek), pronájem skútru nebo soukromý vůz s řidičem.

9. Jaké jsou populární turistické atrakce na Lomboku?
Odpověď: Mezi populární turistické atrakce na Lomboku patří chrám Pura Lingsar, vodopády Sendang Gile a Tiu Kelep, památník kultury Sasak v Banyumulek a tradiční vesnice Sade.

10. Jaká je místní měna na Lomboku?
Odpověď: Místní měna na Lomboku je indonéská rupie (IDR). Je doporučeno vyměnit si peníze před příjezdem na ostrov nebo využít bankomatů na Lomboku.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách