Počasí Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je zemi s tropickým podnebím, které řídí monzuny. Ostrov Flores se nachází východně od Balinésie a zahrnuje souostroví Komodo a vulkán Kelimutu, který je populární cíl turistů kvůli svým kráterovým jezerům.

Monzunové období na Floresu probíhá od listopadu do března, kdy dochází k silnému dešti. V této době je cesta na Kelimutu často uzavřena kvůli nebezpečí sesuvů půdy. Během období sucha, které trvá od dubna do října, je počasí na Floresu stabilní a slunné, což je ideální období pro návštěvu.

V létě se teplota na Floresu pohybuje kolem 28 °C, zatímco v zimě je mírně chladněji s teplotou kolem 25 °C. Toto mírné teplo dělá Flores ideálním místem pro aktivní turistiku, jako je například pěší turistika a horolezectví. Ostrov je také populárním cílem pro surfaře, kteří vyhledávají vlny při větru v zimním období.

Souostroví Komodo, domov největších suchozemských plazů, je turistickým cílem celoročně. V létě se teploty na Komodu pohybují kolem 30 °C, zatímco v zimě je mírně chladněji s teplotou kolem 26 °C. Během období sucha jsou vody kolem Komodu čiré a perfektní pro šnorchlování a potápění s rejnoky, žraloky a delfíny.

Vulkanický vrchol Kelimutu je dobře známý pro své tři kráterová jezera, které se často mění svou barvou. Tyto jezera jsou nejlépe vidět během období sucha, kdy je obloha obvykle průzračná a teploty se pohybují kolem 20 °C.

Celkově lze říci, že nejlepší období pro návštěvu Floresu, Komoda a Kelimutu jsou měsíce od dubna do října, kdy jsou teploty mírné a počasí je stabilní. Nicméně, turistickou sezónu lze navštěvovat celoročně, s výjimkou období vrcholících dešťů, kdy jsou nebezpečné sesuvy půdy a vysoké vlny na moři.


Dovolená Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je země bohatá na přírodní krásy a fascinující kulturu. Jedním z nejpopulárnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě je indonéský ostrov Flores.

Ostrov Flores se nachází východně od ostrova Bali a nabízí návštěvníkům neuvěřitelně rozmanitou přírodu a jedinečné kulturní zážitky. Ostrov je domovem etnické skupiny Maang, kteří jsou známí svou ruční výrobou tkanin a výšivkami. Jejich tradiční nošení a handicrafty jsou výjimečně krásné a důležitou součástí jejich kultury.

Jedním z největších lákadel Flores je národní park Komodo, který se nachází na ostrovech Komodo, Rinca a Padar. Národní park je domovem ohrožených komodských varanů, největších žijících ještěrů na světě. Procházka po ostrovech Komodo a Rinca vám umožní pozorovat tyto fascinující tvory v jejich přirozeném prostředí. Navštívit národní park je neuvěřitelný zážitek a jedná se o jedno z nejlepších míst na světě, kde se můžete setkat s tak unikátními druhy.

Dalším skvostem ostrova Flores je Kelimutu, sopka s třemi krátery naplněnými různými barevnými jezírky. Jejich barvy se mění podle přírodních kondicí, a to od tmavě červené po zelenou a dokonce až modrou. Tento přírodní div neustále přitahuje turisty, kteří se chtějí pokochat tímto jedinečným přírodním úkazem. Výstup na vrchol tohoto kráteru je někdy náročný, ale úsilí stojí za to, protože výhled z vrcholu je neskutečně malebný a výjimečný.

Další atrakce na Flores je Cunca Rami, přírodní vodopád a koupaliště, které se nachází v blízkosti města Labuan Bajo. Toto místo nabízí úžasné možnosti pro plavání a relaxaci ve skalnatých bazénech s krásně tečící vodou. Cunca Rami je oblíbenou destinací pro místní i turisty, kteří si chtějí vychutnat přírodu a osvěžit se v krásném prostředí.

Labuan Bajo, malé přístavní město na západním pobřeží ostrova Flores, je také skvělým výchozím bodem pro objevování dalších okolních krás. Můžete zde například navštívit malebné ostrovy Rinca a Padar, plavit se na lodích kolem korálových útesů a zkoumat bohatý podmořský svět při potápění nebo šnorchlování. Labuan Bajo je také bránou do národního parku Komodo a je oblíbenou destinací pro turisty před a po jejich cestě do parku.

Přírodní krása Flores a fascinující kultura činí tento ostrov v Indonésii nezapomenutelným místem k návštěvě. Je to ideální destinace pro dobrodruhy, milovníky přírody a ty, kteří chtějí objevovat jedinečné kultury. Výlet na ostrov Flores vás zcela jistě obohatí o neuvěřitelné zážitky a vzpomínky, které vám budou připomínat tuto nádhernou destinaci i po návratu domů.


Ubytování Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je země bohatá na přírodní krásy a fascinující kulturu. Jednou z těchto nádherných destinací je ostrov Flores, který se nachází v Indonéském souostroví. Flores je známý svou malebnou přírodou, bílými plážemi a korálovými útesy. Navíc je populární díky dvěma ikonickým místům: ostrovu Komodo a sopce Kelimutu.

Komodo je ostrov, který je domovem jedinečných ještěrů, známých jako varani komodští. Tito obří ještěři dokáží dosáhnout délky až tři metry a jsou největšími plazmi na světě. Jsou to silní a rychlí predátoři, kteří se živí menšími zvířaty, včetně vodních živočichů. Na ostrově Komodo je možné se setkat s těmito fascinujícími tvory a pozorovat je ve volné přírodě, což je zážitek, který si určitě nenecháte ujít.

Dalším místem, které stojí za návštěvu na ostrově Flores, je sopka Kelimutu. Tato aktivní sopka je známá především svými třemi kráterovými jezery, která mají neobvyklé a proměnlivé barvy. Krátery se nazývají Tiwu Ata Bupu (jezero Starého muže), Tiwu Ko'o Fai Nuwa Muri (jezero Dívky a Chlapce) a Tiwu Ata Polo (jezero Obrannej muž). Každé z těchto jezer má odlišnou barvu, která se mění v závislosti na složení minerálů a podmínkách životního prostředí. Je fascinující sledovat tyto změny a být svědkem přírodního divadla.

Pokud se rozhodnete navštívit ostrov Flores a jeho okolí, nemusíte se obávat, že byste zde měli problémy s ubytováním. Na ostrově i v okolních oblastech je dostatek možností pro ubytování, od jednoduchých hostinců až po luxusní hotely. V blízkosti ostrova Komodo najdete například malou vesničku Labuan Bajo, která nabízí různé typy ubytování pro každý rozpočet.

Při plánování vaší cesty na ostrov Flores je také důležité pamatovat na ochranu přírody. Ostrov Komodo a Kelimutu jsou chráněnými oblastmi a je důležité respektovat pravidla a omezení stanovené správou parku. Obyvatelé ostrova jsou hrdí na svou krásnou přírodu a snaží se ji chránit pro budoucí generace.

Indonésie, konkrétně ostrov Flores, je skutečně jedinečným a nezapomenutelným místem, které stojí za to navštívit. Od jedinečných ještěrů na ostrově Komodo po proměnlivé jezera sopky Kelimutu, toto místo je přirozeným rájem pro přírodovědce, dobrodruhy a milovníky krásy.


Letenka Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je známá svými krásnými ostrovy a exotickou přírodou. Mezi ty nejpopulárnější patří ostrov Flores, který nabízí nádherné pláže, korálové útesy a unikátní geologické útvary. Navštěvována je také díky dvěma hlavním atrakcím - národnímu parku Komodo a sopce Kelimutu. Pokud se chystáte na návštěvu tohoto malebného ostrova, letenka do Flores je nezbytnou součástí vaší plánované dovolené.

Flores je ostrov ležící ve východní části Indonésie, nedaleko Bali. Letenky do Flores jsou nejčastěji k dostání z hlavního města Jakarty nebo z Bali, kam se můžete dostat pravidelnými leteckými spojeními. Délka letu se pohybuje kolem dvou hodin, což znamená, že si můžete vyrazit na prohlídku.

Národní park Komodo je jedním z nejznámějších národních parků v Indonésii. Je domovem ohrožených varanů Komodo, obřích ještěrů, kteří jsou známí svou velikostí a agresivním chováním. Národní park nabízí také skvělé možnosti potápění, protože je zde jedno z nejlepších korálových útesů na světě. Pokud jste milovníkem podmořského světa, nezapomeňte si sebou vzít potápěčské vybavení.

Dalším nezapomenutelným místem na ostrově Flores je kráter sopky Kelimutu. Sopka se nachází ve vnitrozemí ostrova a je známá svými třemi jezery, která mají pro změnu tři odlišné barvy - zelenou, červenou a modrou. Tato jezera pravidelně mění svou barvu v závislosti na minerálech a sulfátech v jejich vodě. Výstup na vrchol sopky je pořádná výzva, ale z pohledu na toto unikátní přírodní fenomén to stojí za to.

Kromě těchto dvou hlavních atrakcí můžete na ostrově Flores nalézt také řadu dalších zajímavých míst. Místní vesničky, zemědělské terasy a horské krajiny nabízí pohled na autentický život domorodých obyvatel. Ostrov nabízí také krásné pláže, které jsou ideální pro relaxaci a slunění. Můžete se také vydat na výlet na menší ostrovy, které leží nedaleko Flores, jako je například ostrov Rinca, známý svými opicemi a krásnými plážemi.

Abyste si mohli vychutnat všechny tyto krásy ostrova Flores, je důležité si zajistit letenku s dostatečným předstihem. Lety do Flores se mohou během vysoce sezóny a především o svátcích rychle vyprodat. Doporučuje se také zvážit návštěvu ostrova Komodo s průvodcem, protože varani Komodo jsou divoká a nebezpečná zvířata.

Pokud se chystáte na dovolenou v Indonésii a toužíte pozkoumat méně známé destinace, letenka do Flores je skvělou volbou. Ostrov nabízí unikátní zážitky v podobě národního parku Komodo a sopky Kelimutu, které si zcela jistě zamilujete. Příroda, pláže, historie a kultura - to všechno na vás čeká na ostrově Flores. Využijte proto nabídku vstupenky a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou do tohoto kouzelného koutu Indonésie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


1. Jak se dostat na Flores?
- Nejpohodlnější způsob je létání do hlavního města Flores, kterým je Labuan Bajo. Existují pravidelné lety z Baliho a jiných větších indonéských destinací.

2. Jak se dostat na ostrov Komodo?
- Nejlépe je vzít loď z Labuan Bajo, která je výchozím bodem pro návštěvu ostrova Komodo. Existují různé typy lodí a prohlídkových plavidel, které nabízejí jednodenní výlety nebo i delší pobyt na ostrově.

3. Jaké aktivity lze provádět na ostrově Komodo?
- Na ostrově Komodo můžete podniknout trekking a pozorovat slavnou druhu varana - Komodského draka. Můžete také provádět potápění nebo šnorchlování a objevovat podmořský život v okolí ostrova.

4. Jak se dostat na sopku Kelimutu?
- Sopka Kelimutu se nachází ve vnitrozemí ostrova Flores. Nejsnadněji se tam dostanete z města Ende, které je nejblíže sopce. Existují autobusové spoje z města Ende a můžete si také najmout soukromý vůz nebo motorku.

5. Jak dlouho by měl být pobyt na Flores?
- Doporučuje se strávit minimálně 4-5 dní na ostrově Flores, abyste měli dostatek času prozkoumat Labuan Bajo, navštívit ostrov Komodo a vydat se na trek k sopce Kelimutu. Pokud máte více času, můžete prozkoumat další části ostrova, jako jsou Bajawa, Riung nebo Maumere.

6. Jsou na ostrově Flores ubytovací zařízení?
- Ano, na ostrově Flores najdete různé ubytovací možnosti, včetně luxusních resortů, středních tříd a budget hotelů. V Labuan Bajo, jako největším turistickém centru, je široká nabídka ubytování.

7. Jaké přírodní krásy můžete na Floresu nalézt mimo Komodo a Kelimutu?
- Na Floresu je mnoho dalších přírodních krás, jako jsou vodopády, jímky, rybářské vesničky, korálové zahrady a pláže. Můžete si také prohlédnout tradiční vesnice a poznat místní kulturu a zvyky lidí Flores.

8. Jak je to s bezpečností na Floresu?
- Flores je obecně bezpečný ostrov, avšak je vždy dobré dodržovat obvyklá bezpečnostní opatření jako například střežit svůj majetek a dávat pozor na osobní bezpečnost v turistických oblastech. Je důležité také dodržovat pokyny místních průvodců a omezit se na vyhrazená turistická místa.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách