Ubytování Indie Západní Gháty


Indie, krajina nekonečné krásy a rozmanitosti, má vynikající turistické destinace, včetně Západních Ghátů. Západní Gháty jsou horským řetězem, který se táhne podél západního pobřeží Indie, přes státy Maharashtra, Goa, Karnataka, Tamil Nadu a Kerala. Tento horský řetěz je plný tepající života, vodopádů, podivuhodných lesů a překrásných scenérií, čímž se stává jednou z nejnavštěvovanějších turistických oblastí Indie.

Pokud se chystáte navštívit Západní Gháty, snadnou volbou pro ubytování jsou hotely a resorty, které jsou k dispozici v celé oblasti. Nicméně, pro ty, kteří chtějí prozkoumat přírodu a užít si klidný pobyt, jsou k dispozici i další možnosti ubytování. Některé z nich zahrnují:

1. Kolem vodopádu: Pokud hledáte ubytování v přírodě, kolem některých vodopádů se nacházejí kempy, kde si můžete postavit stan a užívat si klidnou dovolenou pod širým nebem. Stejně tak je k dispozici ubytování v některých rodinných penzionech a malých hotýlcích v okolí vodopádů, což vám umožní v plné míře zažít nádhernou scenérii.

2. V chatkách: V některých částech Západních Ghátů je k dispozici symptické ubytování v chatkách. Tyto chatky jsou buď postaveny v srdci lesa nebo posazené nad útesy, což vám umožní vychutnat si krásné scenérie a nádherné okolí Západních Ghátů.

3. Farmy: Pro ty, kteří by chtěli strávit nějaký čas na farmě, lze najít útulné a příjemné farmy na okraji lesa, které nabízejí zahrádky, farmářská zvířata a možnost naučit se o přírodě.

Protože Západní Gháty tvoří velké území, výběr správného ubytování může být velmi důležitým rozhodnutím pro vaši dovolenou. Vybírejte si podle svých potřeb a zájmů a užívejte si krásu této jedinečné části Indie.


Počasí Indie Západní Gháty


Indie Západní Gháty je oblast, která se nachází v západní Indii. Tento region je známý svým krásným horským řetězcem, který se rozkládá podél západního pobřeží země. Tento horský systém je velmi důležitý, protože zajišťuje významné zdroje vody pro všechny obyvatele této oblasti. Nejen to, ale Západní Gháty také ovlivňuje počasí této oblasti, což má vliv na zemědělství a turismus.

Počasí Indie Západní Gháty je velmi proměnlivé a závisí na mnoha faktorech, jako je nadmořská výška, vzdálenost od moře a roční období. V oblasti Západní Gháty se vyskytují období sucha a deště. S obdobím sucha je spojena nízká vlhkost vzduchu a vysoké teploty, které se pohybují kolem 35 °C. Tyto vysoké teploty mohou být v létě velmi nepříjemné.

S příchodem dešťů se však situace změní. Deště v oblasti Západní Gháty obvykle začínají v červnu a končí v září. Právě během těchto měsíců se této oblasti dostává nejvíce srážek. Tyto srážky poskytují potřebnou vodu pro pěstování plodin a také zajišťují chlazení po horkých létech. Nicméně přeháňky bývají často velice silné a mohou způsobovat sesuvy půdy či záplavy.

Území Indie Západní Gháty má vliv na celoindické monzunové srážky, které zásobují vodu většiny severních a západních oblastí Indie. Tyto srážky poskytují nejen vodu pro zemědělství, ale i pro průmysl a pro zajištění pitné vody v oblastech s nedostatkem vody.

Co se týče turismu, návštěvníci mohou očekávat příjemné počasí od října do března, kdy jsou teploty nižší a srážky se pomalu snižují. Tyto měsíce jsou ideální pro návštěvu hor, kde můžete užít krásné scenérie a příjemné klima. Nicméně, návštěvníci by měli být opatrní a sledovat předpovědi počasí, protože deště mohou být velmi silné a mohou způsobit problémy při cestování.

V závěru lze říci, že počasí Indie Západní Gháty je velmi rozdílné v různých částech roku. Západní Gháty ovlivňují počasí celé oblasti a jsou klíčové pro zajištění zásobování vodou této oblasti. Nicméně, návštěvníci a obyvatelé by měli být opatrní a sledovat předpovědi počasí, zejména během období dešťů.


Dovolená Indie Západní Gháty


Pokud hledáte dovolenou na jedinečném a exotickém místě, nemusíte hledat dál než Indie a její Západní Gháty. Tato horská řada se rozkládá na západním pobřeží Indie a nabízí nádherné scenérie, bohatou flóru a faunu a mnoho kulturních i historických památek.

Hory Západních Ghátů jsou jedním z nejstarších horských systémů na světě a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Jejich úchvatné krajiny přitahují turisty z celého světa. Region je známý svými bujnými lesy, údolími, vodopády a malebnými městy. Kromě bohatství přírodních krás tu najdeme také mnoho chrámů a svatyní, které odrážejí bohatou hinduistickou kulturu.

Pokud jste milovníkem dobrodružství, Západní Gháty jsou pro vás ideálním místem. Můžete se vydat na pěší túru nebo jízdu na horském kole a objevovat úchvatná místa, jakými jsou například Národní park Periyar, vodopády Athirapally či poutní místo Sabarimala. Národní park Periyar je domovem mnoha ohrožených druhů, včetně slonů a tygrů, a můžete si tu vychutnat jedinečný zážitek z vyjížďky na lodi po jezeře, aby jste si prohlédli divokou zvěř v přirozeném prostředí.

Západní Gháty jsou také bohaté na vodopády, které jsou jedním z hlavních lákadel tohoto místa. Vodopády Athirapally jsou největšími vodopády v Kerale a jejich úžasná krása vás doslova uchvátí. Tato oblast je také domovem mnoha indických filmových inscenací, které využívají impozantní scenérie vodopádů pro své natáčení.

Západní Gháty jsou také známé svými historickými a kulturními památkami. Město Hampi je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Indii a bylo kdysi hlavním městem království Vijayanagara. Nachází se zde mnoho chrámů, obrovských kamenných sloupů a dalších památek, které svědčí o původní velikosti a bohatství tohoto města.

Další zajímavou destinací v Západních Ghátech je město Munnar, známé svými čajovými plantážemi a vysokými horami. Můžete tu prozkoumat plantáže a zjistit, jak se vyrábí jedno z nejznámějších indických nápojů. Munnar je také oblíbeným místem pro milovníky trekingu a poskytuje úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Západních Ghátech, nebudete zklamáni. Tento odlehlý a nedotčený kout Indie nabízí jedinečné zážitky, úžasné přírodní scenérie a bohatou kulturní historii. Ať už jste dobrodruh nebo kulturní nadšenec, Západní Gháty jsou pro vás tím správným místem. Vydáte se na pěší túru, prozkoumáte historická místa nebo se zkrátka jen budete odpočívat v přírodě, zaručeně si zde užijete nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Západní Gháty


1. Kde se nacházejí Západní Gháty v Indii?
Západní Gháty jsou pohoří, které se rozkládá na západním pobřeží jižní Indie. Prochází 6 různými státy: Maháráštra, Goa, Karnátaka, Tamilnádu, Kéralu a Kóviklán.

2. Jaký je nejvyšší vrchol Západních Ghátů?
Nejvyšším vrcholem Západních Ghátů je vrchol Anamudi, který se nachází v horách Eravikulam v indickém státě Kérala. Má nadmořskou výšku 2 695 metrů.

3. Jaká fauna se vyskytuje v Západních Ghátech?
Západní Gháty jsou domovem bohaté fauny, včetně mnoha endemických druhů. Zde můžete nalézt slony, tygry, levharty, malabejské lvy, nosorožce, medvědy a různé druhy opic. Mezi endemické druhy patří například žaba Rhacophorus malabaricus.

4. Jaký je klima v Západních Ghátech?
Klima v Západních Ghátech se liší v závislosti na nadmořské výšce, ale obecně se jedná o tropické podnebí s vysokou vlhkostí a dostatečnými srážkami. Výšší části hor mají mírnější teploty než pobřežní oblasti.

5. Jaké jsou turistické atrakce v Západních Ghátech?
Západní Gháty nabízí mnoho krásných turistických atrakcí. Mezi nejznámější patří národní park Perijá s jeho divokou zvěří, oblíbená plážová destinace Goa, hill station Munnar s plantážemi čaje, Nilgiri Mountain Railway, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, a slavný kaňon Silent Valley.

6. Jak se dostanu do Západních Ghátů?
Do Západních Ghátů se můžete dostat letecky do letišť v blízkosti hor, jako je letiště v Kochi nebo Bangalúru, a poté pokračovat po souši. Existují také železniční spojení do některých měst v horách, jako je Munnar nebo Coimbatore.

7. Jak dlouho trvá objevování Západních Ghátů?
Doba objevování Západních Ghátů závisí na vašich zájmech a plánech. Pokud plánujete navštívit jen jedno nebo dvě místa, může to trvat několik dní. Pokud se chystáte prozkoumat více oblastí a turistických atrakcí, měli byste zvážit delší dobu. Doporučuje se plánovat alespoň týdenní výlet, aby se vám podařilo zažít krásu Západních Ghátů plně.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Západních Ghátů?
Nejlepší doba na návštěvu Západních Ghátů je v období od října do března, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou nižší. Nicméně, i během monzunového období od června do září můžete zažít nádherné zelené scenérie a vodopády.

9. Je možné trekovat v Západních Ghátech?
Ano, Západní Gháty jsou oblíbeným místem pro treky a procházky v přírodě. Existuje mnoho tras a stezek pro všechny úrovně zkušeností. Některé z oblíbených treků zahrnují trek na vrchol Anamudi, trek v národním parku Silent Valley a trek v okolí Munnaru.

10. Jaké jsou speciální delikatesy regionu Západních Ghátů?
Západní Gháty jsou známé svou bohatou kuchyní. Mezi speciality patří kokosová omáčka zvaná "kerala style", různé druhy ryb, masové kari s místními kořeněnými směsmi a tradiční kondské maso. Oblíbenou sladkostí je halva z banánů a různé druhy dýňových sladkostí.


Letenka Indie Západní Gháty


Pokud hledáte dobrodružství v podobě cestování do Indie, Západní Gháty mohou být pro vás tou správnou volbou. Tato horská oblast se nachází na západním pobřeží Indie a rozprostírá se na délku více než 1600 kilometrů. Její krása a jedinečnost jsou dány rozmanitým terénem, který nabízí návštěvníkům možnost objevovat různé výškové úrovně, hluboké lesy a impozantní vodopády.

Letenka do této oblasti závisí na vašem výchozím bodě. Jako nejlepší letiště lze doporučit letiště v Kóčinu, které je vzdálené pouhých 50 kilometrů od hranic Západních Ghátů. Z letiště budete muset pokračovat po dálnici alespoň hodinu cesty, aby bylo možné dosáhnout horských oblastí.

Jakmile se dostanete do oblasti Západních Ghátů, máte před sebou celou řadu aktivit k tomu, aby jste mohli plně využít svůj pobyt v této oblasti. Mezi ty nejpopulárnější patří návštěva přírodního parku Periyar National Park. Park se rozprostírá na ploše větší než 200 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům bohaté zážitky - od pozorování divokého zvířectva, přes návštěvu koralových útesů, až po výlety lodí.

Za zmínku stojí i Národní park Silent Valley, který se nachází na severu Západních Ghátů. Množství druhů rostlin a zvířat vyhnalo z tohoto místa téměř všechny lidi. Tento národní park představuje zároveň poslední místo na zemi, v němž roste jeden z nejvzácnějších druhů rostlin - Silent Valley kovičník.

Další zajímavým místem na cestě je město Munnar, které je nejvýše položeným etablovaným rekreačním centrem v Indii. Nachází se zde velké množství farmářských zahrad, horkých pramenů a vodopádů, umožňujících návštěvníkům pozorovat různé druhy rostlin a zvířat.

Je důležité podotknout, že Západní Gháty jsou domovem množství druhů rostlin a zvířat, což by pro vás mohlo být velkým lákadlem, pokud máte zájem o poznávání přírody. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, nezapomeňte se postarat o to, abyste svou stopu v přírodě nezanechali.

Cestování do Indie Západní Gháty tak může být nezapomenutelným zážitkem, který nabízí obrovské množství významných míst pro návštěvníky. Cena letenky se může lišit v závislosti na místě, odkud se chystáte letět. Množství věcí, které si můžete v této oblasti užít, je však tak vysoké, že rozhodnutí pro cestování do Indie Západní Ghátů stojí určitě za to.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách