Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Andaman a Nikobar Islands


1. Jak se dostanu na Andamanské a Nikobarské ostrovy?
Odpověď: Na Andamanské a Nikobarské ostrovy se lze dostat letecky z různých indických měst, nejčastěji z Kalkaty nebo Čennaí. Existuje také možnost plavby trajektem z Kalkaty nebo Vishakhapatnamu.

2. Potřebuji vízum pro návštěvu Andamanských a Nikobarských ostrovů?
Odpověď: Ano, pro vstup na ostrovy je nezbytné mít platné indické turistické vízum.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Andamanských a Nikobarských ostrovech?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější místa patří Havelock Island s krásnými plážemi, Neil Island s bohatým podmořským světem, Ross Island s historickými památkami a Port Blair s muzeem a dalšími atrakcemi.

4. Jaké aktivity lze na ostrovech provádět?
Odpověď: Na Andamanských a Nikobarských ostrovech lze provádět různé aktivity, jako je šnorchlování, potápění, plavání s delfíny, jízda na kajaku, trekking v deštném pralese a pozorování ptáků.

5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Andamanských a Nikobarských ostrovů?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu je od října do května, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou minimální.

6. Jaké zdejší speciality byste doporučili ochutnat?
Odpověď: Na Andamanských a Nikobarských ostrovech si určitě vychutnejte čerstvé mořské plody, kokosový džus a místní exotické ovoce.

7. Jaké jsou možnosti ubytování na ostrovech?
Odpověď: Na ostrovech najdete různé možnosti ubytování, od luxusních resortů až po levnější hotely a ubytovny.

8. Existuje nějaká specifická pravidla nebo zákazy, které musím na ostrovech dodržovat?
Odpověď: Ano, na ostrovech platí několik pravidel a zákazů. Například je zakázáno odnášet korály nebo jiné mořské živočichy, rozdělávat oheň na veřejných plážích nebo rušit místní obyvatele.

9. Jak je zde bezpečnostní situace?
Odpověď: Obecně jsou Andamanské a Nikobarské ostrovy bezpečné pro turisty. Nicméně je vždy důležité dodržovat obecná opatření pro osobní bezpečnost, jako je dozor nad svým majetkem a vyhýbání se nebezpečným oblastem.

10. Co bych neměl na Andamanských a Nikobarských ostrovech vynechat?
Odpověď: Nezapomeňte navštívit jedinečné pláže, jako je Radhanagar Beach na Havelock Island, a podívat se na fascinující podmořský život během šnorchlování nebo potápění. Měli byste také navštívit přírodní rezervaci Mount Harriet a památník Veer Savarkara na Port Blair.


Dovolená Indie Andaman a Nikobar Islands


Indie je země bohatá na kulturní a přírodní poklady. Jedním z nejkrásnějších míst, která stojí za návštěvu, jsou Andamany a Nikobary, skupina ostrovů ležících v Bengálském zálivu. Tato exotická destinace je lákadlem pro milovníky přírody, plážových dovolených a potápěčů, a nabízí nejen úchvatné krajiny, ale také jedinečnou kulturu a historii.

Andamany a Nikobary jsou známé svými bílými písčitými plážemi, tyrkysově modrou vodou a korálovými útesy. Je ideálním místem pro ty, kteří chtějí vyhnout se přeplněným turistickým letoviskům a zažít opravdu autentickou indickou dovolenou. Na těchto ostrovech najdete klid a klidnou atmosféru, kterou nelze nalézt nikde jinde.

Mezi nejoblíbenější ostrovy patří Havelock, Neil, Baratang a Ross. Ostrov Havelock je snadno dostupný trajektem z hlavního města sídla Port Blair. Na Havelocku se nachází jedna z nejkrásnějších pláží na světě, Radhanagar Beach, která byla oceněna jako jedna z nejlepších pláží v Asii a patří mezi nejlepší pláže na světě. Díky svým neuvěřitelně jemným bílým pískem a tyrkysově modře průzračné vodě je opravdu rajským rájem pro koupání a opalování.

Dalším zajímavým místem je ostrov Neil, na kterém najdete klidnější a méně turistickou atmosféru. Tento ostrov je domovem mnoha rezortů v malém měřítku, které nabízejí luxusní ubytování a relaxaci na pláži. Pláž Bharatpur je oblíbeným místem pro šnorchlování a potápění, díky živým korálovým útesům a mořskému životu.

Pokud máte rádi dobrodružné cesty, neměli byste vynechat ostrůvek Baratang. Nejenže se můžete projet skrz husté mangrovníky až k slavným neviditelným jeskyním, ale také si můžete vychutnat procházku po údolí volně žijících místních krokodýlů. Tato oblast je také známá svými shromaždišti papoušků a ptáků, což je radost pro milovníky ornitologie.

Nezapomenutelným zážitkem bude návštěva Ross Island, který kdysi sloužil jako sídlo britské vlády v Andamanech a Nikobarech. Dnes je to přírodní a historická památka, která nabízí pohled na záběry minulosti a pozůstatky koloniální architektury. Aby byla vaše návštěva opravdu příjemnou, můžete se projet chogelem, tradičním indickým dřevěným člunem.

Andamany a Nikobary jsou také oblíbenou destinací potápěčů, kteří se těší na průzračnou vodu, bohatý mořský život a živé korálové útesy. Mnoho potápěčských centr nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé, takže každý se může potápět a objevovat skryté podmořské světy.

Ať už jste milovníkem pláží, potápění, kultury nebo dobrodružství, Andamany a Nikobary mají vše, co potřebujete pro perfektní dovolenou. Užijte si indickou pohostinnosť, užijte si krásu přírody a prožijte nezapomenutelné chvíle na těchto exotických ostrovech.


Ubytování Indie Andaman a Nikobar Islands


Pokud hledáte exotické a nezapomenutelné místo k pobytu, pak byste měli zvážit Andamanské a Nikobarské ostrovy v Indii. Tyto ostrovy, nacházející se v Indickém oceánu, jsou známé svou neporušenou přírodou, úchvatnými plážemi a bohatým podmořským světem.

Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou součástí Indického svazového teritoria a jsou domovem několika kmenů, které zde žijí již tisíce let. Tato místa jsou tedy také skvělou destinací pro ty, kteří mají zájem o poznávání a studium místních kultur. Navštívíte-li tyto ostrovy, budete mít možnost setkat se s přátelskými domorodými kmeny, jako jsou Sentinelese, Ongeové, Jaroaové či Nicobareové.

Co se týče ubytování, Andamanské a Nikobarské ostrovy nabízejí širokou škálu možností pro každého návštěvníka. Od luxusních plážových středisek až po levnější hotely a penziony, zde si můžete vybrat z různých cenových kategorií a ubytování.

Pokud preferujete luxusní pobyt a relaxaci, můžete zvolit některé z mnoha pětihvězdičkových středisek na ostrovech Havelock nebo Neil. Tyto plážové střediska nabízejí špičkové služby, wellness centra, bazény a širokou škálu vodních aktivit. Ne nadarmo jsou Andamanské a Nikobarské ostrovy také oblíbenou destinací pro svatební cesty.

Pokud spíše preferujete levnější možnosti ubytování, nejvíce se zde najdou jednoduché hotely, penziony a chalupy. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení se nachází na plážích a nabízí příjemný výhled na moře. Většina těchto zařízení je dobře udržovaná a poskytuje základní pohodlí pro vaše putování po ostrovech.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli ubytování, budete moci vychutnat nádherné pláže, průzračné moře a nespočetne mnoho vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování, surfování nebo jachtění. Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou známé také svými korálovými útesy a podmořskými jeskyněmi, které jsou obývány různými druhy tropických ryb a mořských živočichů.

Pro ty, kteří mají zájem o dobrodružství mimo pobyt na plážích, Andamanské a Nikobarské ostrovy také nabízejí příležitosti k trekkingu, poznávání pralesů nebo výletů na safari. Můžete také navštívit světově proslulou přírodní rezervaci v Národním parku Campbell Bay nebo užít si výhled na úchvatný západ slunce z majáku na ostrově North Bay.

Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou skvělým místem pro dovolenou. S jejich úchvatnou přírodou, krásnými plážemi a bohatou kulturou jsou tato místa ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout a odpojit se od každodenního shonu. Ať už se rozhodnete pro vyšší či nižší cenovou kategorii ubytování, určitě si na těchto ostrovech odnesete nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Letenka Indie Andaman a Nikobar Islands


Letenky do indie jsou pro mnoho lidí sen a soudě dle ohlasů turistů, kteří se rozhodli navštívit Andamanské a Nikobarské ostrovy, stojí to za to. Jednou z nejdůležitějších věcí, na které byste měli myslet, jsou letenky. Nejenže zajišťují pohodlnou cestu, ale také mohou být velmi cenově dostupné.

Letenky do Indie pro cestovatele hledajícího zážitek jako na pohádce

Andamanské a Nikobarské ostrovy nabízí nejen úžasné pláže a turistické destinace s množstvím aktivit, ale také málo poznanou a tajemnou kulturou nedotčenou moderními technologiemi. Tyto ostrovy se tak staly centrem zájmu pro cestovatele hledajícího zážitky jako z pohádky. Protože se o těchto ostrovech ví tak málo, cestovatelé, kteří se rozhodnou navštívit této destinaci, se nejčastěji spoléhají na online platformy a agentury k nákupu letenek.

Nákup letenek online

Nákup letenek online může být velmi snadný. Existuje mnoho společností, které nabízejí Letenky do Indie Andaman a Nikobar Islands. Mnoho z těchto společností nabízí skvělé slevy, zahrnující letenky a ubytování v různých cenových kategoriích. Pro cestovatele hledajícího jednoduchou a pohodlnou cestu, je nákup letenek nutností a většina letů z různých destinací nabízí lety přímo na jedinou cestu. Protože je Andamanskému a Nikobarskému ostrovu přístupný pouze v letní sezóně, je důležité si zajistit letenky včas, aby se zabránilo problémům.

Přístupnost Andamanských a Nikobarských ostrovů

Andamanské a Nikobarské ostrovy se nacházejí v Indickém oceánu a je v nich velmi horké a vlhké klima. Přístupnost do těchto ostrovů je možná pouze letadlem nebo lodí, s letadlem přistávající na transostačce ve městě Port Blair. Některé z letadel, které létají do Andamanských a Nikobarských ostrovů, jsou letadla společnosti Air India, které cestují ze základny v Kalkatě a Chennai.

Letenky na Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou cenově dostupné

Letenky do Andamanských a Nikobarských ostrovů jsou cenově dostupné a mohou být zakoupeny online. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně, kterou si cestovatel zvolí, časovém období a typu letu, který si zvolí. Některé lety jsou přímé, zatímco jiné létají s mezizastávkami. Při nákupu letenek je vždy důležité porovnat ceny a zajistit si výhodné slevy.

Vzhledem k unikátnímu zážitku, který Andamanské a Nikobarské ostrovy nabízejí, může být cesta ideálním cílem pro cestovatele, kteří chtějí objevovat neotřelá, netradiční místa. A s letenkami v cenově dostupném rozsahu se mohou cestovatelé připravit na nezapomenutelný zážitek na Andamanských a Nikobarských ostrovech.


Počasí Indie Andaman a Nikobar Islands


Andamanské a Nikobarské ostrovy, ležící v Indickém oceánu, jsou známé svou krásnou přírodou a exotickým prostředím. Tyto ostrovy tvoří jednu z indických unijních teritorií a nabízejí návštěvníkům mnoho zajímavostí a atrakcí. Jednou z klíčových věcí, kterou by měli návštěvníci ostrovů vzít v úvahu, je počasí.

Andamanské a Nikobarské ostrovy mají tropické monzunové klima s dvěma výraznými ročními obdobími - suchým a deštivým obdobím. Suché období trvá od prosince do května, zatímco deštivé období nastane od června do listopadu.

Během suchého období, které se nazývá také turistická sezóna, je počasí na ostrovech různorodé a příjemné. Teploty se pohybují mezi 24°C a 31°C, což vytváří ideální podmínky pro sluneční koupání a užívání si krásných pláží. Obloha je zpravidla jasná a slunná, což znamená, že turisté mohou vychutnávat celodenní aktivity na ostrovech.

Deštivé období, na rozdíl od suchého, je charakterizováno častými a silnými dešti. Srážky jsou v tomto období vyšší a mohou být spojeny s občasnými bouřemi. Teploty se obecně nezmění, ale vlhkost vzduchu je vyšší, což může způsobit pocit nepohodlí. Někteří turisté se vyhýbají deštivému období, protože to může omezit jejich aktivity na pláži a vodní sporty. Nicméně mohou zde být méně turistů a ceny ubytování a aktivit mohou být nižší než v suchém období.

Dalším faktorem, který je třeba zohlednit, je monzunový vítr, který se na ostrovech vyskytuje během období monzunu. Občas může být vítr poměrně silný a přívalový, což může mít vliv na plavbu nebo výlety na další vzdálené ostrovy. Proto je vhodné být ve spojení se svým cestovním agentem nebo místními úřady, aby byla zajištěna bezpečnost a pohodlí.

V neposlední řadě je důležité mít na paměti, že Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou v zemětřesení aktivní oblasti. I když se většina zemětřesení neprojevuje ve velkém měřítku, je vždy dobré být obezřetný a sledovat doporučení místních úřadů ohledně bezpečnosti.

Celkově vzato, Andamanské a Nikobarské ostrovy nabízejí návštěvníkům nádhernou exotickou scenerii, krásné pláže a bohatý podmořský svět. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete navštívit během suchého nebo deštivého období, příroda těchto ostrovů vás určitě okouzlí. Je však důležité informovat se před cestou o aktuálním počasí a získat další informace od místních autorit.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách