Nejčastější dotazy a odpovědi Hrad Shën Jani (Svatý Jan) Albánie


Dotaz: Kde se nachází Hrad Shën Jani Albánie?

Odpověď: Hrad Shën Jani se nachází v jižní části Albánie, nedaleko města Gjirokastra.

Dotaz: Kdy byl Hrad Shën Jani postaven?

Odpověď: Historie hradu Shën Jani sahá až do 14. století, kdy byl postaven během vlády Albánského království.

Dotaz: Je vstup do Hradu Shën Jani placený?

Odpověď: Ano, pro turisty je vstupné do hradu Shën Jani placené.

Dotaz: Kdy jsou otevřené hodiny Hradu Shën Jani?

Odpověď: Hrad Shën Jani je otevřen od 9:00 do 17:00 hodin.

Dotaz: Je v okolí Hradu Shën Jani možnost ubytování?

Odpověď: Ano, v okolí hradu se nachází několik hotelů a ubytovacích zařízení.

Dotaz: Jaké další turistické atrakce se v okolí Hradu Shën Jani nachází?

Odpověď: V okolí hradu se nachází mnoho dalších turistických atrakcí, například Národní park Butrint, památky města Gjirokastra a mnoho dalších.

Dotaz: Je možné navštívit Hrad Shën Jani s průvodcem?

Odpověď: Ano, je možné navštívit hrad s průvodcem, kteří jsou k dispozici na místě.

Dotaz: Jaký je rozsah prohlídky Hradu Shën Jani?

Odpověď: Prohlídka hradu zahrnuje nádvoří, obranné zdi a věže, kapli a muzeum.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba k návštěvě Hradu Shën Jani?

Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu hradu je jaro a podzim, kdy je počasí mírné a návštěva je příjemná. V létě může být velmi horko a v zimě chladno a deštivo.


Dovolená Hrad Shën Jani (Svatý Jan) Albánie


Hrad Shën Jani (také známý jako Hrad Svatý Jan) je historická pevnost nacházející se v jihozápadní Albánii. Toto malebné místo je oblíbenou turistickou atrakcí, která láká návštěvníky svou bohatou historií a nádherným panoramatickým výhledem na okolní krajinu.

Hrad Shën Jani byl postaven v 14. století a sloužil jako strategická pevnost pro ochranu města Butrintu. Hrad se nachází na vyvýšeném kopci, což umožňovalo dobrý výhled na okolní území a chránilo ho před případnými útočníky. Hrad byl svědkem mnoha historických událostí, včetně bitvy o Butrint, která probíhala mezi Benátskou republikou a Osmanskou říší.

Tato malebná pevnost je ve velmi dobře zachovalém stavu a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat historické kanály, hradby a věže. Uvnitř hradu se také nachází malý muzeum, které představuje bohatou historii tohoto místa.

K hlavním atrakcím hradu patří také nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu. Z vrcholu hradu si můžete vychutnat pohled na azurově modré Jónské moře a okolní hory. Východ slunce a západ slunce zde nabízejí nádhernou kulisu pro romantické okamžiky a nezapomenutelné fotografie.

Kromě prohlídek historické pevnosti si můžete také vychutnat procházku okolními kopci, kde najdete malebné tradiční albánské vesnice a přírodní krásy. Tato oblast je známá svou bohatou flórou a faunou a nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku a outdoorové aktivity.

Hrad Shën Jani se nachází jen pár kilometrů od města Butrint, které je známé pro své archeologické vykopávky z římské doby. Návštěvníci mohou využít této příležitosti a prozkoumat také tyto historické památky.

Pokud se rozhodnete navštívit Hrad Shën Jani, doporučuje se si s sebou vzít pohodlné obuv a dostatečné množství vody, protože prohlídka hradu vyžaduje pěší výšlap. Také je dobré mít na paměti, že v letních měsících může být velmi horko, takže je vhodné se chránit před sluncem.

Albánie je země se bohatou historií a přírodními scenériemi. Hrad Shën Jani je jedním z mnoha unikátních míst, která Albánie nabízí. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, historie a nádherných výhledů, neváhejte a navštivte tento malebný hrad v jihozápadní Albánii.


Počasí Hrad Shën Jani (Svatý Jan) Albánie


Hrad Shën Jani (Svatý Jan) je středověký hrad nacházející se v jižní Albánii. Je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších turistických míst v této oblasti, díky své historii a velkoleposti.

Co se týče počasí, oblast kolem hradu má středomořské klima, což znamená horká léta a mírné zimy. Průměrná letní teplota je okolo 30 stupňů Celsia, zatímco průměrná zimní teplota je kolem 10 stupňů Celsia.

Hrad Shën Jani se nachází v nadmořské výšce zhruba 440 metrů nad mořem. To znamená, že tamní klima může být o něco chladnější než v okolí. Navíc, v létě jsou na hradě k dispozici velké plochy se stínem, takže návštěvníci se mohou skrýt před horkým sluncem.

Pokud plánujete návštěvu hradu Shën Jani, nejlepší období je od května do září, kdy máte největší šanci na tuto nižší teplotu a slunce.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti hradu Shën Jani je velmi příjemné, což umožňuje návštěvníkům příjemné procházky po hradbách nebo samotném hradě. Ale samozřejmě, nezapomeňte si vzít dostatek vody a krému na slunce, abyste se mohli chránit před horkým sluncem a vysokou vlhkostí.

V každém případě, návštěva hradu Shën Jani je jedním z nejpůsobivějších zážitků v Albánii a definitivně stojí za to navštívit tuto krásnou část světa.


Ubytování Hrad Shën Jani (Svatý Jan) Albánie


Hrad Shën Jani (Svatý Jan) se nachází v Albaňském městě Jalë, které se nachází na jižním pobřeží Albánie. Tento historický hrad je jedním z nejznámějších turistických atrakcí ve městě a přitahuje každoročně tisíce návštěvníků.

Hrad Shën Jani byl postaven ve 13. století a sloužil jako obranná pevnost proti nájezdům okolních mocností. Během své existence prošel několika obdobími úprav a rozšíření, díky čemuž získal svou současnou podobu. Nachází se na vrcholu kopce, což mu poskytuje impozantní výhled na přilehlé město a pobřeží Jónského moře.

V současné době je Hrad Shën Jani přístupný veřejnosti jako historická památka a muzeum. Návštěvníci zde mají možnost prozkoumat několik zrekonstruovaných částí hradu, včetně věží, opevnění a kaple. V muzeu jsou vystaveny artefakty a historické předměty, které dokreslují historii hradu a regionu.

Turisté mají také možnost ubytování přímo na území Hradu Shën Jani. Zde se nachází několik malých a útulných apartmánových jednotek, které nabízejí komfortní a autentické prostředí pro návštěvníky. Při ubytování na hradě mají hosté možnost zažít jedinečný zážitek, když se procházejí starými uličkami a vychutnávají si nádherný výhled na okolní krajinu.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli zvolit ubytování na Hradu Shën Jani, je příležitost prozkoumat krásu města Jalë a jeho okolí. Město samo o sobě je malebné a pohostinné, s množstvím historických a kulturních památek, jako je například zřícenina chrámu Buthrotum nebo nádherná pláž.

Dalším lákadlem pro turisty je blízkost národního parku Llogara, který se nachází zhruba 40 km od Hradu Shën Jani. Tento národní park je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat a nabízí úchvatné pohledy na skalnaté horské vrcholky a modré moře.

Kromě bohaté historie a přírodní krásy je Albánie také známá pro svou výtečnou kuchyni. Pobyt na Hradě Shën Jani vám umožní ochutnat místní speciality, jako je čerstvá ryba, masové pokrmy a tradiční albánské dezerty. Máte také možnost ochutnat místní vína, která jsou vyrobená v přilehlém regionu.

Pokud plánujete návštěvu Albánie, určitě byste měli zvážit ubytování na Hradě Shën Jani. Tato historická pevnost nabízí nejen malebné a autentické ubytování, ale také příležitost prozkoumat bohatou historii a krásu regionu Jalë. Ubytování na hradě bude skutečně jedinečným a nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Hrad Shën Jani (Svatý Jan) Albánie


Hrad Shën Jani, též známý jako hrad Svatého Jana, je jedním z nejznámějších středověkých zřícenin v Albánii. Nachází se blízko města Tepelena, na vrcholu vrchu, který se tyčí nad řekou Vjosa.

Hrad byl postaven v 14. století jako obranná pevnost během nadvlády Epirského despotátu. Později sloužil jako letní rezidence pro guvernéry města Tepelena. Během turecké nadvlády byl hrad používán jako vězení a později opuštěn.

V současné době jsou hlavními pozůstatky hradu zbytky hradeb, věží a několika paláců. I přesto, že hrad je v zříceninách, stojí za to navštívit toto místo pro jeho historický význam a nádherné výhledy na okolní krajinu.

Kromě samotného hradu je možné navštívit také město Tepelena a prozkoumat jeho památky. Mezi nejznámější patří mlýn a most Ali Pasha Tepelena, který byl postaven v 18. století a sloužil jako součást důležitého obchodního spojení mezi Tureckem a Evropou.

Pro návštěvu hradu Shën Jani je nejlepší cesta letecky. Letenky do Albánie jsou obecně cenově dostupné a nabízejí možnost prozkoumat tuto krásnou zemi a přitom ušetřit čas a energii na cestě. Z letiště v Tiraně je možné si pronajmout auto nebo si objednat taxi a vyrazit na výlet do Tepelenu a k hradu Shën Jani.

V každém případě by měl být hrad Shën Jani na seznamu přátelských míst pro každého, kdo má zájem o historii, architekturu a krásné výhledy na Albánii.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách