Letenka Gruzie Martvili Canyon


Letenka do Gruzie je dnes velmi cenově dostupná a mnoho cestovatelů se rozhoduje právě pro tuto zemi jako svůj cíl. Jedním z nejatraktivnějších míst ke navštívení v Gruzii je Martvili Canyon, který se nachází v Imeretské oblasti.

Martvili Canyon je úžasným přírodním zázemím, které kombinuje překrásné skalní útvary, vodopády a průzračnou vodu s nepopsatelnou krásou okolní krajiny. Tento canyon je také znám pro svou historii, protože se v něm nachází mnoho různých archeologických nálezů.

Co se týče dopravy, turisté obvykle hledají letenky na letiště Kutaisi nebo Tbilisi, odkud se mohou vydat na cestu do Martvili Canyonu. Po příjezdu do Gruzie si turisté mohou půjčit automobil, kterým se dostanou až do Martvili Canyonu, nebo využít místní dopravy.

Pro návštěvu Martvili Canyonu doporučujeme letět v období od května do září, kdy je počasí mírné a návštěva tohoto krásného místa je nejvíce příjemná.

Martvili Canyon nabízí návštěvníkům nádherný zážitek a nezapomenutelnou přírodní krasu. Tento krásný kout přírody v Gruzii určitě stojí za návštěvu a letenka do Gruzie je tedy ideálním krokem pro vaše další dobrodružství v těchto neuvěřitelných krajích.


Dovolená Gruzie Martvili Canyon


Gruzínska oblasť Martvili Canyon sa nachádza v regióne Samegrelo-Zemo Svaneti na západnom pobreží Kaukazu. Je to jedno z najkrajších miest v krajine a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok z prírody a dobrodružstva.

Martvili Canyon je úchvatná sústava kaňonov, vodopádov a jazeriek vytvorených riekou Abasha. Rieka sa pretína skalami, vytvárajúc úchvatné vodopády a malebné jazerá s krištáľovo čistou vodou. Turisti si tu môžu prenajať malé člny alebo lode a preplávať si po týchto jazerách, kde majú príležitosť obdivovať krásu prírody a nádherné vodné útvary.

Martvili Canyon ponúka aj možnosť prechádzky po skalách a úzkych koridoroch kaňonu. Turisti môžu prejsť cez drevené mosty a užiť si prechádzku po skalnatých chodníkoch, ktoré vedú k jazerám. Pri tomto putovaní majú návštevníci príležitosť objaviť nespočetie spektakulárnych výhľadov a skalnatých útvarov, ktoré ich obklopujú.

Pri návšteve Martvili Canyon návštevníci nevyhnutne natrafia na historické deixto obdobia, keď Turecko ovládalo túto oblasť. Môžu navštíviť a preskúmať staré turecké mosty a múry, ktoré sú stále viditeľné v tejto oblasti. Okrem toho, dovolenkári môžu tiež navštíviť blízke Martvili kláštor. Kláštor ponúka pokojné miesto, kde si môžu turisti oddýchnuť, naberať silu a dodať svojmu dobrodružnému zážitku ďalšiu dávku náboja.

Pre tých, ktorí hľadajú ešte viac adrenalinu a dobrodružstva, je tu možnosť absolvovať rafting na rieke Abasha, ktorá spája Martvili Canyon s dedinkou Martvili. Rafting je obľúbeným športom v tejto oblasti a ponúka návštevníkom vzrušujúci zážitok a možnosť vidieť okolitú krajinu zo zcela odlišného uhla pohľadu.

Martvili Canyon je skutočne jedinečným miestom v Gruzínsku, ktoré ponúka návštevníkom nezabudnuteľnú dovolenku v prírode. Významná kombinácia krásnych vodných útvarov, skalnatých kaňonov a histórie robí toto miesto veľmi výnimočným. Takže, ak hľadáte dovolenku plnú prírody, dobrodružstva a histórie, neváhajte a naplánujte si svoju návštevu do Martvili Canyon v Gruzínsku.


Ubytování Gruzie Martvili Canyon


Gruzie je nádherná země, bohatá na přírodní krásy a zajímavosti. Jedním z těchto unikátních míst je Martvili Canyon, který je v současnosti jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Gruzii. Tento malebný kaňon se nachází v regionu Samegrelo-Zemo Svaneti, asi 280 kilometrů severozápadně od hlavního města Tbilisi.

Martvili Canyon je znám svými křišťálově čistými vodami a impozantními kaňonovými stěnami, které vytvářejí jedinečnou atmosféru. Částí, kde můžete zažít toto nádherné přírodní divadlo, je 900 metrů dlouhá řeka Abasha, která se vine přes canyon a vytváří řadu malých vodopádů a jezer, která se jeví jako nekonečná oáza klidu uprostřed bujné zeleně.

V roce 2016 byl Martvili Canyon otevřen pro veřejnost, a od té doby se stal oblíbenou turistickou atrakcí pro místní i zahraniční návštěvníky. Existuje zde možnost prohlídky kaňonu na malých lodích, které vás vezmou na krásnou plavbu řekou Abasha a umožní vám vychutnat si úchvatný výhled na okolní přírodu. Průvodce vás provede zákoutími tohoto přírodního divadla a vypráví vám fascinující příběhy o historii tohoto místa.

Návštěva Martvili Canyon je nejen o jedinečné přírodě, ale také o aktivitách a zábavě. K dispozici jsou různé možnosti, jak si užít tenkrát v tomto malebném prostředí. Můžete si zapůjčit veslice nebo kánoe a sami si užít plavbu po řece, nebo se můžete vydat na procházku okolními trasami a objevovat vodopády a jezírka. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do adrenalinové akce, je k dispozici překážkový park v sousedství kaňonu, kde si můžete vyzkoušet různé horské dráhy a lanové překážky.

Co se týká ubytování, v blízkosti Martvili Canyon se nachází několik možností pro přespání. Nejbližší obec je Martvili, kde najdete různé hotely a penziony. Nabízí se také možnost ubytování ve venkovském stylu v tradičních gruzínských domech zvaných "klukhuna". Tyto domy mají vlastní půvab a nabízejí autentický gruzínský zážitek.

Pokud se chystáte navštívit Gruzii, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Martvili Canyon. Toto jedinečné místo vám umožní získat nezapomenutelný zážitek a objevovat přírodní krásy, které tato země nabízí. Ať už se rozhodnete vydat se na romantickou procházku po vodě nebo na adrenalinovou jízdu na horské dráze, Martvili Canyon představuje dokonalou destinaci pro všechny milovníky přírody a dobrodružství.


Počasí Gruzie Martvili Canyon


Martvili Canyon je krásné místo nacházející se v západní části Gruzie. Pohádkové scenérie, průzračná voda a skalnaté stěny rozhodně stojí za návštěvu. Ale jaké je vlastně počasí v této oblasti?

Martvili Canyon má charakteristické subtropické klima s vysokými letními teplotami a mírně teplými zimami. Průměrná teplota v létě dosahuje 30°C, zatímco v zimě klesá asi na 10°C. Nejvíce srážek pada v průběhu podzimu a zimy, avšak i v létě se zde mohou vyskytnout deštivé dny.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Martvili Canyonu, nejlepší období k návštěvě je od května do září. V této době je počasí příjemné, slunce svítí a voda je dostatečně teplá na to, aby jste se mohli koupat. Je však třeba si uvědomit, že v létě může být v této oblasti velmi dusno a horko.

Zimní měsíce jsou v Martvili Canyonu chladné a deštivé. Avšak pokud jste fanoušci zimních sportů, můžete zde najít ideální podmínky pro lyžování a snowboarding v nedalekém ski areálu.

V každém případě byste při návštěvě Martvili Canyonu měli být připraveni na všechny klimatické podmínky. Doporučujeme si vzít s sebou dostatek ochranných prostředků proti slunci v létě, stejně jako teplé oblečení v zimě. Každopádně nezáleží na tom, jaké počasí právě vládne - Martvili Canyon stojí za to navštívit v jakémkoli ročním období.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Martvili Canyon


Otázky:

1. Jak se dostanu do Martvili Canyon?
2. Jaká je vstupní cena do Martvili Canyon?
3. Jak dlouho trvá prohlídka Martvili Canyon?
4. Je možné si pronajmout loďku pro plavbu po řece v Martvili Canyon?
5. Je vhodné navštívit Martvili Canyon s dětmi?
6. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Martvili Canyon?
7. Jak se obléci na návštěvu Martvili Canyon?
8. Existují v Martvili Canyon možnosti stravování?
9. Je v Martvili Canyon možné fotografovat?
10. Existují v okolí Martvili Canyon další zajímavá místa?

Odpovědi:

1. Nejsnáze se do Martvili Canyon dostanete z města Martvili, které se nachází v regionu Samegrelo-Zemo Svaneti v Gruzii. Autobusy a taxislužby jsou k dispozici k přepravě do Martvili.

2. Vstupní cena do Martvili Canyon je obvykle kolem 5-10 GEL (gruzínských lari).

3. Prohlídka Martvili Canyon trvá přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na tom, kolik času si přejete strávit ve vodě a na prohlídku okolního terénu.

4. Ano, je možné si pronajmout loďku pro plavbu po řece v Martvili Canyon. Cena pronájmu závisí na délce plavby a počtu lidí na lodi.

5. Martvili Canyon je vhodným místem pro návštěvu s dětmi, ale je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a pečlivě sledovat děti v blízkosti vody.

6. Nejlepší doba pro návštěvu Martvili Canyon je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a voda v řece je teplá.

7. Doporučuje se obléknout pohodlné oblečení a boty vhodné pro procházku po terénu. Plavky nebo oblečení, které si můžete převléknout na plavky, jsou vhodné pro ty, kteří se chtějí vydat na vodní prohlídku.

8. V Martvili Canyon jsou k dispozici různá místa stravování, jako restaurace a stánky s občerstvením. Můžete si také vzít s sebou vlastní jídlo a piknikovat v okolí.

9. Ano, je povoleno fotografování v Martvili Canyon. Měli byste však být ohleduplní ke svému okolí a dodržovat pravidla, která vám budou poskytnuta při vstupu nebo na začátku prohlídky.

10. V okolí Martvili Canyon je mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě, jako je Martvili Monastery, Sataplia Nature Reserve a Prometheus Cave. Doporučuje se strávit více času v regionu a prozkoumat všechny tyto atrakce.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách