Ubytování Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je krásný ostrov v Karibiku, který nabízí návštěvníkům nepřeberné množství přírodních krás a zajímavostí. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí ostrova je hora Qua Qua.

Hora Qua Qua, která se nachází na jihozápadě ostrova Grenada, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na ostrově. Přestože nemá takovou slávu jako nedaleká hora Grand Etang nebo známá pláž Grand Anse, je Qua Qua ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodruhy.

Výstup na horu Qua Qua je náročný, ale rozhodně stojí za to. Trasa vede přes deštný prales a kolem malebného potoka. Cesta je pevně značená a každých pár set metrů jsou k dispozici odpočinkové místa, kde si můžete odpočinout a obdivovat okolní krajinu.

Po asi hodinové túře se dostanete na vrchol hory, odkud je úžasný výhled na celý ostrov Grenada. Zde si můžete vychutnat nádherné panorama, které obsahuje nejen zbývající vrcholy hor a hluboké údolí, ale také okolní karibské moře. Je to skvělé místo pro fotografování a relaxaci.

Pokud se rozhodnete zůstat na ostrově Grenada déle než jen na jedno odpoledne, můžete si rezervovat ubytování v blízkosti hory Qua Qua. Existuje několik možností a typů ubytování, které vám umožňují prozkoumat okolní přírodu.

Například, pokud si přejete pocit luxusu a komfortu, můžete zvolit luxusní rezort nebo hotel. Tyto ubytovací zařízení nabízejí různé vybavení, jako jsou bazény, venkovní terasy a restaurace, které vám umožní relaxovat a užívat si klidné prostředí ostrova.

Pro dobrodruhy a milovníky přírody je ideální možností rezervace pokoje nebo chaty v blízkosti přírodní rezervace Grand Etang. Zde si můžete vychutnat klid a ticho, které vám umožní usnout s zvuky deštného pralesa a probudit se s ptačím zpěvem.

Další možností je ubytování v blízkosti pláže Grand Anse. Tato pláž je jednou z nejkrásnějších v Karibiku a nabízí bílý písek, tyrkysovou vodu a palmové stromy. Mnoho hotelů a apartmánů vám umožní strávit několik dní na pláži a zároveň si užít výlety do okolních hor, včetně Qua Qua.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost ubytování na Grenadě, Vaše návštěva bude nezapomenutelná. Kombinace krásné přírody, atrakcí jako hora Qua Qua a pohodlného a komfortního ubytování vám zajistí skvělý zážitek z tohoto karibského ostrova.


Dovolená Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je malebný ostrov v Karibiku, který je známý svou krásnou přírodou a jedinečnými přírodními zázraky. Jedním z nejimpozantnějších míst na ostrově je hora Mt. Qua Qua, která je oblíbenou turistickou atrakcí a láká návštěvníky z celého světa.

Hora Mt. Qua Qua se nachází v údolí Grand Etang Rainforest, což je chráněný národní park překypující džunglí vegetací, vodopády a tropickou flórou a faunou. Je to ideální místo pro ty, kteří si přejí uniknout od rušného městského života a prožít jedinečnou dovolenou v přírodě.

Při výstupe na Mt. Qua Qua se návštěvníci mohou těšit na okouzlující pohledy na nedotčenou krajinu Grenady. Cesta je pomerančově označena a velmi dobře udržovaná, takže není těžké se orientovat. Můžete očekávat, že budete procházet hustými pralesy, překonávat útesy a potoky a obdivovat vodopády, které se zde ztrácejí v dálce.

Po cestě na Mt. Qua Qua budete mít také jedinečnou příležitost spatřit místní endemickou flóru a faunu. Rezervace Grand Etang Rainforest je domovem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně opic, orchidejí a kolibříků.

Na vrcholu hory se návštěvníci mohou těšit na malebný výhled na okolní ostrovy a karibské moře. Je to ideální místo pro odpočinek a obdivování nádhery přírody. Mnoho turistů se sem dokonce vydá na piknik a stráví zde celý den, přičemž si užívají klidu a pohody.

Pro všechny dobrodruhy nabízí hora Mt. Qua Qua také možnost dalších aktivit, jako je horolezectví nebo paragliding. Zdejší horský terén poskytuje ideální podmínky pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek a chtějí se ponořit do přírody.

Chcete-li si vychutnat návštěvu Mt. Qua Qua na vlastní pěst, je vhodné mít dobré boty a oblečení, které vás ochrání před hmyzem a sluncem. Turisté by měli také vzít dostatek vody a jídla, protože na vrcholu hory není žádný občerstvovací stánek.

Dovolená na Grenadě u hory Mt. Qua Qua je jedinečným zážitkem, který zaručuje nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky. Tato oblast je dosud zachována v přirozeném stavu a poskytuje návštěvníkům možnost objevovat nedotčenou krásu karibské přírody.

Pokud jste příznivcem dovolené v přírodě a toužíte po výjimečných zážitcích, přidejte si Grenadu a horu Mt. Qua Qua na svůj seznam must-see míst. Nejenže si užijete krásnou přírodu a úžasné výhledy, ale také si osvěžíte duši a tělo v klidu a pohodě nedotčené přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Mt. Qua Qua


1. Jaký je nejlepší čas na výstup na Mount Qua Qua?
- Nejlepší čas na výstup na Mount Qua Qua je od listopadu do května, kdy jsou příznivé větrné podmínky a nižší teploty.

2. Jaká je délka trasy na Mount Qua Qua?
- Trasa na Mount Qua Qua je asi 4,5 km dlouhá a trvá přibližně 2-3 hodiny.

3. Je nutná fyzická kondice pro výstup na Mount Qua Qua?
- Ano, výstup na Mount Qua Qua vyžaduje mírnou až střední fyzickou kondici, jelikož je nutné překonat značnou převýšení.

4. Je nutné mít průvodce na výstupu na Mount Qua Qua?
- I když není nutné mít průvodce, doporučuje se mít s sebou místního průvodce kvůli bezpečnosti a lepší orientaci.

5. Co si vzít s sebou na výstup na Mount Qua Qua?
- Doporučuje se vzít si s sebou pevné boty na pěší turistiku, dostatek vody, sluneční brýle, opalovací krém a ochranný klobouk proti slunci.

6. Jaké jsou rozhledy z vrcholu Mount Qua Qua?
- Z vrcholu Mount Qua Qua se nabízí nádherné rozhledy na celý ostrov Grenada a okolní moře a ostrovy.

7. Je vstup na Mount Qua Qua placený?
- Ne, vstup na Mount Qua Qua není placený.

8. Jaké jsou nebezpečí spojená s výstupem na Mount Qua Qua?
- Mezi nebezpečí patří případné sesuvy půdy, vysoké teploty a nedostatek vody, takže je důležité být opatrný a mít s sebou dostatek pitné vody.

9. Jak se na Mount Qua Qua dostat z hlavního města Grenady?
- Nejlepší způsob, jak se na Mount Qua Qua dostat, je autobusem nebo taxíkem ze St. George's, hlavního města Grenady.

10. Jaké jsou další atrakce v okolí Mount Qua Qua?
- V okolí Mount Qua Qua se nachází několik dalších turistických atrakcí, jako jsou vodopády Concord, pláž Grand Anse a národní park Grand Etang.


Počasí Grenada Mt. Qua Qua


Grenada patří mezi nejkrásnější karibské ostrovy s tropickým klimatem. Na Grenadě se nachází mnoho krásných přírodních památek, z nichž nejvýznamnější je nejspíše pohoří Mt. Qua Qua. Toto pohoří nabízí turistům úchvatná panoramata na okolí a je velmi populární pro zkušené horolezce. Avšak, abyste pohoří mohli využít, musíte se obejít bezojediné překážky a to je počasí.

Průměrná teplota v Grenadě v průběhu roku se pohybuje kolem 25 až 28°C, s minimem v lednu a maximem v srpnu. V období z června do listopadu se země občas nachází v oblasti hurikánových výskytů, což znamená silné deště a bouřky. V letech 2004 a 2005 zasáhly Grenadu dva impozantní hurikány, Ivan a Emily, a způsobily značná záplavy a škody. Od té doby ostrov mobilizoval svoje síly a s pomocí mezinárodních subjektů vypracoval strategie pro prevenci takových katastrof.

Během turistické sezóny, od prosince do května, je na Grenadě sucho. V přímořských oblastech jsou teploty příjemné i v tuto dobu, ale pohoří Mt. Qua Qua je odolnější a zde může být velmi horko. Horalové vědí, že je lepší popojít delší vzdálenost a dopřát si dostatek času na přípravu. Dobře je také vědět, že z důvodu nedostatku deště vysychají prameny a vodopády, což může znamenat nedostatek pitné vody. Proto by turisté měli mít s sebou vodu a dostatečné vybavení.

Přestože počasí na Grenadě může být nevyzpytatelné a nebezpečné, též nabízí nádherné scenérie, které stojí za to vidět. Turisté by se měli ujistit o aktuálních podmínkách a následovat bezpečnostní pokyny, zejména v období hurikánových sezón. Každé roční období však nabízí něco jiného, a při správném plánování se můžete těšit na rozličné aktivity, ať už vodní sporty na pláži nebo zdolávání hor. Grenada je velmi pestrá země, kterou je třeba respektovat a obdivovat.


Letenka Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Karibiku a nabízí zcela jedinečnou kombinaci pláží, lesů a horských vrcholů. Pro milovníky přírody a turisty, kteří hledají dobrodružství, je horu Mt. Qua Qua nutné zařadit na seznam míst, která musí navštívit. Navíc, dostat se sem není vůbec těžké, jelikož existují letenky, které zajišťují pohodlnou cestu do tohoto karibského ráje.

Mt. Qua Qua se nachází v horském pohoří St. George, které je největším na ostrově. Na této hoře se můžete těšit na nádherné výhledy na okolní krajinu a nedotčenou přírodu, která ještě více podtrhuje krásu tohoto místa. Pro všechny milovníky krásné přírody a turisty, kteří hledají dobrodružství, je Mt. Qua Qua tou pravou volbou.

V zásadě existují dvě možnosti, jak na Mt. Qua Qua vystoupat, buď si zaplatit místního průvodce, nebo se vydat sám. Pokud se rozhodnete pro první možnost, můžete si místní průvodci pronajmout za cenu okolo 50 až 80 USD. Pokud chcete dobrodružství a přitom ušetřit na výdajích, můžete se sami vydat na cestu. Průvodce by Vám nicméně zpříjemnil cestu místními historkami a naučil by Vás o ostrovu mnoho.

Než budete chtít vyrazit na Mt. Qua Qua, je dobré se připravit na celodenní výlet. Do batohu si dejte dostatek vody, dobré jídlo, sluneční krém a plášť proti dezinfekcím. Oblečení by mělo být pohodlné a vhodné pro turistiku do hor. Cesta na Mt. Qua Qua je krásná a příjemná, ale zároveň náročná. Nejprve musíte projet autem nebo taxíkem z města St. George až k obci Concord. Zde položenou cestou se dostanete do hor a začíná náročná pěší výstup. Budete putovat stále výš a výš, dokud nedojdete na vrchol.

Když pozorně sledujete okolní krajinu, uvidíte jehličnaté lesy, křišťálově čisté řeky a nedotčenou přírodu Karibiku. Díky těmto krásám ostrovů a Mt. Qua Qua se staly mezi turisty velmi populární, takže existuje mnoho způsobů, jak se dostat na toto místo. Nejlepší volbou jsou letenky, které Vám poskytnou nejrychlejší a nejkomfortnější způsob, jak se na ostrov dostat.

Letenky na Grenadu si můžete objednat přes internet a dostupné jsou prakticky po celý rok. Díky levným letenkám se mohou připravit na návštěvu tohoto horského vrcholu a vychutnat si krásu přírody všech koutů Karibiku. Navíc, při cestování s letenkou na Mt. Qua Qua si můžete užít nejen Barbados, ale i další ostrovy Karibiku, jako je Trinidad, Tobago nebo Aruba. To vše s pohodlím a luxusem nejmodernějších letadel.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách