Letenka Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Ghana je fascinující zemí v Západní Africe, která je známá svou bohatou historií a kulturou. Jednou z nejzajímavějších atrakcí, kterou byste neměli přehlédnout během svého pobytu v této zemi, je Wli-Todzi Monkey Sanctuary.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary se nachází ve východním regionu Ghanu a je domovem pro mnoho druhů opic, které žijí v přírodním prostředí. Celkem zde žije přibližně 400 opic, včetně vzácných druhů, jako je patas monkey nebo black-and-white colobus.

Tato rezervace opic byla založena v roce 1993 s cílem chránit a zachovat přírodní prostředí těchto ohrožených druhů. Wli-Todzi Monkey Sanctuary se vyznačuje hustými tropickými pralesy, kopci a dramatičkými vodopády, což vytváří jedinečné a krásné prostředí pro opice, které zde žijí.

Jednou z největších atrakcí tohoto půvabného místa je vodopád Wli. Tento vodopád je nejvyšším nejen v Ghaně, ale i v celém západním regionu Afriky. Je to neuvěřitelné místo, kde můžete zažít jedinečnou kombinaci přírodní krásy a pozorování opic ve volné přírodě.

Rezervaci můžete navštívit ve společnosti průvodce, který vám poskytne podrobné informace o jednotlivých druzích opic, které zde žijí. Procházka po rezervaci vám dává možnost vidět opice v jejich přirozeném prostředí a pozorovat jejich chování.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary je proto ideálním místem jak pro milovníky volné přírody, tak pro ty, kteří mají rádi zvířata. Můžete se projít po stezkách rezervace, pozorovat opice, relaxovat u vodopádu a obdivovat krásu okolní přírody.

Pro ty, kteří si chtějí užít více dobrodružství, je zde možnost pěší túry k vodopádu. Je to trochu fyzicky náročnější, ale určitě stojí za to, protože odměnou je úžasný výhled na krajinu a okolní oblast.

Pokud jste milovníkem fotografování, Wli-Todzi Monkey Sanctuary je skvělým místem pro focení. Budete mít příležitost pořídit nádherné fotografie opic ve volné přírodě, vodopádu a okolních scenérií.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, nezapomeňte zařadit Wli-Todzi Monkey Sanctuary do svého itineráře. Je to místo plné přírodní krásy a fascinujících opic, které vás zcela jistě okouzlí. Nejenže zde zažijete nezapomenutelné dobrodružství, ale také přispějete k ochraně těchto ohrožených druhů a jejich přirozeného prostředí.


Ubytování Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Ghana je zemí s množstvím krásných přírodních lokalit, které lákají turisty z celého světa. Jednou z těchto lokalit je Wli-Todzi Monkey Sanctuary, kde můžete vidět a dokonce se setkat s místními opicemi.

Abychom si užili plně tuto zkušenost, je důležité vybrat vhodné ubytování v okolí. Mezi nejlepší možnosti patří kempování uvnitř samotného chráněného území, hotel v blízkosti přírodní rezervace nebo Airbnb v okolních vesnicích.

Kempování uvnitř chráněného území je nejlevnější a nejzábavnější alternativou, pokud jste připraveni na dobrodružství. Nenechte se však zmást, nejde o luxusní kemping s všemi vybavenostmi. Jediné, co zde naleznete, jsou malé chatky na spaní, zdroj pitné vody a venkovní toalety.

Pokud preferujete komfort, můžete si zamluvit hotel v blízkosti chráněného území. Existuje několik možností, mezi kterými je několik hotelů s výhledem na přírodní rezervaci. Ceny ubytování se liší v závislosti na sezóně, ale obecně jsou přijatelné a nabízejí pohodlnější alternativu kempu.

Pokud hledáte možnost ubytování mimo kolotoč turistického ruchu, můžete se rozhodnout pro Airbnb v okolních vesnicích. To je také skvělé řešení, pokud se předem domluvíte s hostiteli na tom, že se o vás budou starat a nasměrují vás k nejzajímavějším místům v okolí.

Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, bude mít Wli-Todzi Monkey Sanctuary jistě co nabídnout. Nedílnou součástí vaší zkušenosti bude návštěva opic v jejich přirozeném prostředí a prohlédnutí si endemických druhů flóry a fauny Gany. Následující den se můžete vydat na výlet do okolních vesnic a podívat se na tradiční řemesla, kde se vyrábí ručně vyšívané zboží a keramiku.

Celkově lze říci, že Wli-Todzi Monkey Sanctuary nabízí jedinečnou zkušenost, kterou si turisté nenechají ujít. Výběr správného ubytování je klíčovým faktorem pro dobrou dovolenou, ať už si vyberete kemping, hotel nebo Airbnb. Nezapomeňte si užít krásy tohoto nádherného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


1. Co je Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary je ochranná oblast nacházející se v Ghanském regionu Volta. Slouží jako útočiště pro ohrožené druhy opic, zejména pro guerézy.

2. Jak se dostanu do Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je přejet do města Hohoe a odtud pokračovat v cestě do vesnice Logba Dzakpaku. Odtud je možné pokračovat pěšky do samotného sanctuaries.

3. Jaké druhy opic mohu v Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary spatřit?
- V sanctuaries žijí zejména guerézy, což jsou ohrožené druhy opic. Můžete se také setkat s dalšími méně běžnými druhy jako je uásun, černoškorec nebo civetka obecná.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Prohlídka trvá zhruba 2-3 hodiny, v závislosti na tom, jak aktivní jsou opice a jak hluboko do chráněné oblasti se turisté dostanou.

5. Je možné krmit opice v Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Ne, není povoleno krmení opic v sanctuary. Je důležité zachovávat přírodní prostředí a zdravou interakci s divokými zvířaty.

6. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Nejlepší doba na návštěvu je v suchém období mezi prosincem a březnem, kdy je menší pravděpodobnost dešťů a opice jsou více aktivní.

7. Je nutné si rezervovat prohlídku v Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary předem?
- Ne, není nutné si rezervovat prohlídku předem, ale je doporučeno přijet včasně ráno, abyste se vyhnuli velkému množství turistů.

8. Jaké jsou poplatky za vstup do Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Vstupné do dosud nebylo zavedeno, ale je obvyklé darovat dobrovolný příspěvek na ochranu a udržování sanctuaries.

9. Existují nějaká doporučení pro návštěvníky Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Je důležité dodržovat pokyny průvodce a nepoškozovat ani nerušit zvířata. Doporučuje se také přinést repelent proti komárům a vhodné oblečení a obuv.

10. Jaké jsou další zajímavosti a aktivity v okolí Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Okolí sanctuaries nabízí další atrakce, jako je například návštěva vodopádů Wli, procházka po místních vesnicích nebo výlety do národního parku Kyabobo.


Dovolená Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Ghana je země plná překvapení a jedno z těch nejlepších je Wli-Todzi Monkey Sanctuary. Pokud si chcete užít skvělou dovolenou s obdivem přírody a obklopeni opicemi, pak je toto místo jako stvořené pro vás.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary se nachází v západní Africe, asi 200 kilometrů východně od hlavního města Ghan, Accra. Jedná se o velké přírodní území, které je domovem pro tisíce opic, včetně krásných makaků a množství dalších druhů. V parku se můžete projít po pěších stezkách, které jsou speciálně navrženy pro turisty, kteří si chtějí vychutnat pohled na opice v přirozeném a nevysýchavém prostředí.

Průvodci vám rádi ukážou, jak se makakové hrnou těsně k vám a dokážou vás rozesmát svými vystoupeními. Je to skvělá zábava pro děti i dospělé, zvláště pokud jste milovníkem zvířat a chcete na vlastní oči vidět, jak žijí v přírodě.

Kromě opic se tady nachází mnoho dalších druhů zvířat, jako jsou kočky, různé druhy ptáků, krokodýli a mnoho dalšího. Je to tedy jedno z nejlepších míst pro pozorování živočichů v západní Africe.

Pokud chcete tento park navštívit, je nejlepší si domluvit exkurzi s místními průvodci. Doba trvání exkurze je obvykle 1 až 2 hodiny, v závislosti na vašich potřebách a zájmů. V každém případě se však můžete těšit na nezapomenutelnou zážitkovou dovolenou.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary je také ideální pro rodiny s dětmi, protože opice jsou opravdu přátelské a děti si mohou s nimi hrát. Rodiny mohou tuto dovolenou skvěle spojit s dalšími aktivitami a výlety v Ghaně, jako jsou návštěvy tradičních vesnic a místních trhů.

Celkově lze říci, že Wli-Todzi Monkey Sanctuary je skvělé místo pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou v Ghaně a poznat více o zdejší přírodě a zvířatech. Pokud máte rádi opice a chtěli byste s nimi prožít nezapomenutelný zážitek, pak je toto místo pro vás to pravé.


Počasí Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Ghana je země, která se pyšní svými krásnými přírodními scenériemi, a to platí i v případě oblasti Wli-Todzi, kde se nachází Monkey Sanctuary, což znamená Opevnění opic. Tento park patří k nejpopulárnějším turistickým atrakcím v Ghaně, a to díky tomu, že lidé sem dorážejí, aby viděli žijící opice v jejich přirozeném prostředí.

V oblasti Wli-Todzi je klima subtropické, které se vyznačuje horkými teplotami během většiny roku. Průměrná denní teplota v oblasti Monkey Sanctuary se pohybuje okolo 30 ° C, ale může být výrazněji nižší v zimních měsících. Největší srážky v této oblasti se vyskytují během období dešťů, které trvá od května do října. V období sucha, které trvá od listopadu do dubna, je srážkový úhrn minimální a i když můžete vidět zajímavá místa nebo věci v období sucha, tak je to k vidění pouze v omezené míře.

Monkey Sanctuary, které bylo založeno v roce 1993, se rozprostírá na ploše přibližně 35 akrů v nadmořské výšce 152 metrů nad mořem. V tomto parku žijí opice pavián. Přístup do parku je pevně limitovaný a je zajištěn v pravidelném rytmu, aby se zachovalo přirozené prostředí zvířat.

Park je rozdělen na pět samostatných skupin, ve kterých žije pět různých druhů opic paviánů. Interakce s opicemi není povolena a turisté jsou od opic odděleni řadou oplocení a zábran. Návštěvníci parku Wli-Todzi mohou pozorovat opice, jak hrají, spí, čistí si kožešinu nebo hledají potravu. Kromě pavíanů se v parku vyskytují také jiná zvířata, jako jsou ptáci a jiní malí savci.

Kromě návštěvy Monkey Sanctuary mohou turisté v okolí parku vychutnat i další turistické atrakce. Wli v okolí je známý nejvyšší vodopád v zemi, Wli Waterfall, který padá ze výšky 80 metrů a je tvořen sedimentárními horninami. Wli je také významným turistickým centrem, známým pro své market, kde se prodávají tradiční africké produkty jako je dřevěné masky nebo keramické výrobky.

Vzhledem k tomu, že Ghana je na Západním pobřeží Afriky, na návštěvu této destinace platí několik doporučení. Je nutné vyhledat informace o turistické sezóně a aktualizovat si vakcinační průkaz. Oblečení by mělo být pohodlné, vzdušné a obuv vhodná na procházky. Doporučuje se také používat repelent proti komárům, protože jsou velmi aktivní během období dešťů. Místní průvodce je vždy užitečný, aby vám ukázal a vysvětlil nejen nádhernou přírodu, ale také mnohé kulturní a historické aspekty této afriky země.

V oblasti Wli-Todzi Monkey Sanctuary a jeho okolí Ghanu si můžete užít nejen zábavu, ale také poznávat různé druhy živočichů, kulturu a krásnou přírodu. Je to ideální místo pro dovolenou, jak pro jednotlivce, tak i pro rodinné výlety.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách