Dovolená Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je země s bohatou historií, úchvatnou přírodou a fascinujícími kulturami. Jedním z jejích nejvýznamnějších přírodních pokladů je rezervace Shai Hills Resource Reserve, která slouží jako přírodní útočiště pro mnoho druhů zvířat a rostlin.

Rezervace Shai Hills leží přibližně 50 kilometrů severovýchodně od ghanského hlavního města Accra. Je to jedno z nejstarších chráněných území v Ghaně, které bylo založeno v roce 1962 a rozkládá se na ploše přes 50 kilometrů čtverečních. Tato oblast je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů, včetně několika chráněných oblastí pro živočichy.

Co dělá tuto rezervaci tak unikátní? Shai Hills Resource Reserve nabízí návštěvníkům příležitost vidět africkou savanu ve své přirozené kráse. Při procházkách po rezervaci se můžete setkat s různými druhy živočichů, jako jsou antilopy, paviáni, kočkovité šelmy a dokonce i sloni. Pozorování ptáků je také populární aktivitou v rezervaci, protože zde žije přes 170 druhů ptáků, včetně vzácných druhů dravců.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí rezervace je Mogo-Pond, který je zdrojem vody pro místní obyvatele a zvířata. Je to také skvělé místo pro picknick nebo pozorování ptáků, protože kolem rybníka se nachází mnoho druhů ptáků, které se sem přicházejí napít.

Další zajímavostí v rezervaci je Shai Hills Rock Shelter. Tento skalní převis byl v minulosti obýván paleolitickými lidmi a nyní slouží jako památník historie a kultury Ghany. Vstup do tohoto místa je povolen pouze s průvodcem, který vám bude vyprávět o historii a kulturním významu tohoto místa.

Pro ty, kteří mají zájem o průzkum přírody a geologie, rezervace nabízí také výlety do jeskyně, která se nazývá "Gua Caves". Tato jeskyně je jednou z největších jeskyní v západní Africe a její vnitřek je plný krásných stalaktitů a stalagmitů. Turisté mohou prozkoumat jeskyni s průvodcem a zjistit více o geologických procesech, které způsobily tyto formace.

Rezervace Shai Hills Resource Reserve je skvělým místem pro turisty, kteří chtějí zažít krásu ghanské přírody a pozorovat ohrožené druhy v jejich přirozeném prostředí. Je to také skvělá příležitost poznat ghanskou historii a kulturu prostřednictvím různých památek a průvodců.

Pokud plánujete dovolenou v Ghane, nezapomeňte zařadit Shai Hills Resource Reserve na svůj seznam míst, která chcete navštívit. Tato rezervace vás ohromí svou krásou a poskytne vám nezapomenutelné zážitky v srdci africké divočiny.


Ubytování Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je zemí, kterou lákají především exotické pláže, džungle a přírodní krásy. Méně známou, ale přesto fascinující destinací je rezervace Shai Hills Resource Reserve, která se nachází v regionu Velké Accra.

Shai Hills Resource Reserve je jednou z největších rezervací v Ghaně a domovem mnoha ohrožených druhů zvířat. Její území se rozkládá na ploše 51 kilometrů čtverečních a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na africkou divočinu. Rezervace je známá svými skalními útvary, které byly vytvořeny erozí a dávají tomuto místu jeho charakteristický vzhled.

Když přijedete do Shai Hills, budete mít možnost si pronajmout ubytování přímo na mosazném vrcholu rezervace. Tato chata je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí být blízko přírody. Z okenních skel budete mít výhled na nedotčenou krajinu a můžete dokonce pozorovat stáda zvířat, která přicházejí k napajedlům.

Ubytování je zde velmi pohodlné a vybavené všemi moderními vybaveními, abyste si užili příjemný pobyt. Chaty jsou prostorné a máte zde soukromí, abyste si mohli odpočinout od rušného městského života. Ke každé chatě patří také venkovní terasa, kde si můžete vychutnat nádherné západy slunce nad rezervací.

Pokud jste milovníci přírody a dobrodružství, rezervace Shai Hills nabízí také možnost táboření. K dispozici jsou kempovací místa, kde si můžete postavit stan a strávit romantickou noc pod africkým nebezpečím. I když táboříte, nezapomínáte na základní pohodlí. Rezervace je vybavena toaletami a sprchami, které usnadňují váš pobyt v divočině.

Během pobytu v Shai Hills nezapomeňte navštívit i některé z jejích atrakcí. V rezervaci jsou různé turistické stezky, které vás provedou přírodou a umožní vám pozorovat zdejší zvířata. Můžete se také vydat na výstup na jednu z vyhlídek, kde budete moci obdivovat krásu celého území.

Rezervace Shai Hills Resource Reserve je skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu v blízkosti přírody. Je to velmi dobře organizované místo, s přátelským a ochotným personálem, který se postará o vaše potřeby. Ať už se rozhodnete pronajmout chatu nebo tábořit, určitě si zde užijete nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Shai Hills Resource Reserve


Q: Jak se dostanu do Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Ze středu Akkry se lze dostat na autobus a za asi 45 minut bude zastávka v Shai Hills, po níž bude cesta na vchod do rezervace. Pokud potřebujete transport, je nejlepší si zajistit soukromý dopravní prostředek jako taxi nebo pronajaté auto.

Q: Které druhy zvířat mohu vidět v Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Rezervace má asi 31 druhů savců, jako jsou krokodýli, opice, ptáci, antilopy, hyeny, kočkovité šelmy a zvířata v Afghánistánu.

Q: Je pro návštěvu Ghana Shai Hills Resource Reserve nutný průvodce?
A: Ne, není nutné mít průvodce. Nicméně, může být užitečný pro získání více informací o rezervaci a zvířatech, které v ní žijí.

Q: Může se v Ghana Shai Hills Resource Reserve tábořit?
A: Ano, lze zde kempovat, ale je třeba si uvědomit, že rezervace nemá moderní infrastrukturu pro táboření, jako jsou sprchy a toalety.

Q: Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Ghana Shai Hills Resource Reserve?
A: Nejlepší časy pro návštěvu jsou obvykle během suchého období od listopadu do března, protože v tomto období se snadněji pozorují zvířata. V období dešťů bývají některé cesty v reserve zatopené a viditelnost může být omezená.


Letenka Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana je zemí, která je známá svými krásnými přírodními rezervacemi a překrásnou divokou zvěří. Jednou z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších rezervací je Shai Hills Resource Reserve, která se nachází pouhých 20 kilometrů od hlavního města Akkry.

Shai Hills Resource Reserve je jedním z nejmenších chráněných území v Ghaně, ale to neznamená, že je méně důležité nebo atraktivní než ostatní rezervace. S rozlohou přibližně 51 kilometrů čtverečních nabízí návštěvníkům neuvěřitelně rozmanitou přírodu a mnoho druhů zvířat, které v ní žijí.

Rezervace je známá především pro své unikátní skalní útvary, které tvoří množství obřích bazaltových bloků. Tyto skalní útvary dávají rezervaci specifický vzhled a staly se oblíbeným místem pro horolezce a skalní lezce. Nejvyšší vrchol v rezervaci dosahuje výšky 214 metrů nad mořem, a proto také nabízí úžasný výhled na okolní krajinu.

Kromě skalních útvarů se v rezervaci nachází také několik přírodních jeskyní, které jsou přístupné návštěvníkům. Mnoho z těchto jeskyní sloužilo jako útočiště předků původních obyvatel Ghany, a dnes jsou tak svědky bohaté historie tohoto regionu.

Co se týče zvířat, Shai Hills Resource Reserve je domovem mnoha druhů savců, včetně slonů, antilop, opic a mnoha dalších. Rezervace je také známá svou populací luskouna obecného, ohroženého druhu, který je chráněný mezinárodními dohodami. Luskoun obecný je velmi vzácný a těšící se pozornosti návštěvníků, a proto je vidění tohoto zvířete v přírodě nezapomenutelným zážitkem.

Pro turisty, kteří navštěvují rezervaci, je zde množství aktivit, které si mohou vyzkoušet. Kromě procházek po rezervaci a pozorování zvířat je populární také horolezectví a skalní lezení. Navštěvníci také mohou využít možností pro pikniky a stolování pod širým nebem v krásném přírodním prostředí.

Shai Hills Resource Reserve je tak jedinečné místo, které si zaslouží pozornost všech, kdo navštěvují Ghanu. Jeho krásná příroda, skalní útvary a bohaté druhy zvířat nabízejí úžasný zážitek pro přírodovědce, turisty a milovníky dobrodružství. Při návštěvě Ghaně je proto tato rezervace jednoznačně místem, které byste neměli vynechat.


Počasí Ghana Shai Hills Resource Reserve


Ghana Shai Hills Resource Reserve se nachází asi hodinu jízdy od Accry, hlavního města Ghany. Jedná se o chráněné území o rozloze 52 čtverečních kilometrů, které bylo zřízeno v roce 1962. Oblast přitahuje návštěvníky kvůli svému přírodnímu a kulturnímu dědictví.

Pokud jde o počasí, Ghana Shai Hills Resource Reserve má horké a suché klima, které je typické pro region Sahelu. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 28 stupňů Celsia a minimalní teplota v noci je okolo 20 stupňů Celsia. Nejsušší období je od listopadu do února, kdy se srážky zastaví a horké počasí je intenzivnější. V tomto období se může stát, že některé vodní zdroje a řeky v oblasti vysychají.

Během deštivého období, které trvá od dubna do října, se srážky zvyšují. To může přinést relief od horka a sucha, ale také zhoršit cesty, což může být problémem pro turisty, kteří chtějí vidět okolí autem. V každém případě, protože výškový rozdíl v této oblasti je poměrně malý, počasí se prakticky nemění.

Ghana Shai Hills Resource Reserve je však přístupná celoročně a turistické atrakce jsou k dispozici v celém areálu. Mezi nejpopulárnější patří prohlídka jeskyně, procházka k vodnímu prameni a pozorování zvířat. V oblasti se vyskytují mnohé druhy zvířat, například krokodýli, hasičské mravenci, hroši a antilopy, a mnoho druhů ptáků.

Pokud tedy plánujete návštěvu Ghana Shai Hills Resource Reserve, nejdůležitější věcí, na kterou budete muset dát pozor, je horké počasí a období dešťů. Doporučujeme tedy přinést sebou sluneční brýle, klobouk, lehké oblečení a dostatek vody, abyste se mohli chránit před sluncem. Ať už přijedete kdykoliv, Ghana Shai Hills Resource Reserve vám nabídne úžasné zážitky a příležitosti k objevení krásy a divočiny této oblasti.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách