Ubytování Ghana Paga Crocodile Pond


Ghana je fascinující zemí plnou rozmanitých a unikátních turistických atrakcí. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Paga Crocodile Pond, neuvěřitelné místo, kde lidé mohou interagovat a dokonce se dotknout krokodýlů.

Paga Crocodile Pond se nachází ve vesnici Paga v severovýchodní části Ghany. Je to mělká laguna, která je domovem více než 100 krokodýlů Nilských. Místní obyvatelé chrání a ctí tyto krokodýly, které považují za svaté a duchovní bytosti. Podle místních legend přinesl jeden z předků Paga krokodýly do oblasti a od té doby jsou považováni za ochránce vesnice.

Jednou z nejzajímavějších vlastností tohoto místa je, že krokodýli jsou mírumilovní a neútoční. Místní obyvatelé stále udržují starodávnou tradici, kde turisté a návštěvníci mohou vstoupit do vody a dokonce se dotknout těchto obrovských plazů. Přestože mohou být krokodýli nebezpeční, v této oblasti je mezi nimi a lidmi zvláštní symbiotický vztah.

Místní průvodci jsou zkušení a dobře informovaní o chování krokodýlů. Jsou zde k dispozici, aby návštěvníkům poskytli informace a dohlédli na to, aby byla dodržována bezpečnostní opatření. Předtím, než turisté opustí pláž a vstoupí do vody, jsou jim vysvětlena pravidla a zásady chování, aby se minimalizovalo riziko jak pro ně, tak pro krokodýly.

Překonání obavy a průzkum tohoto úžasného místa je jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Návštěvníci mohou vidět, jak se krokodýli pohybují po vodě a leží na břehu, s místními průvodci, kteří jim ukazují, jak se s nimi správně zacházet. Mnozí turisté se odváží dotknout se krokodýlů nebo dokonce políbit jejich hladké šupiny.

Kromě samotného krokodýlího rybníka je zde také malá vesnice Paga, která stojí za návštěvu. Paga je známá pro svou architekturu ze slámy a země, která odráží tradiční život a kulturu místních lidí. Návštěvníci mohou objevovat úzké uličky, navštěvovat místní trhy a poznávat tradiční řemesla a zvyky.

Paga Crocodile Pond je jedinečným a nezapomenutelným místem, které láká turisty z celého světa. Dokázat interagovat a dokonce se dotknout krokodýlů je vzrušujícím a neobvyklým zážitkem, který jinde nezažijete. Pro ty, kteří hledají dobrodružství a chtějí poznat Ghanskou kulturu z neobvyklého úhlu, je Paga Crocodile Pond ideální destinací.


Dovolená Ghana Paga Crocodile Pond


Ghana je země plná kulturního bohatství a přírodních krás. Jedním z nejoblíbenějších turistických míst v této zemi je Paga Crocodile Pond, který se nachází v blízkosti města Paga. Tato lokalita je jedinečná a fascinující, protože zde žijí divocí krokodýli, kteří jsou pro místní obyvatele posvátnými zvířaty.

Paga Crocodile Pond je domovem více než 100 krokodýlů, kteří žijí v relativní svobodě a harmonii s lidmi. Zdejší obyvatelé věří, že krokodýli jsou ztělesněním jejich předků a přinášejí jim ochranu a štěstí. Každý krokodýl ve vodní nádrži má své jméno a je uctíván místními. Turisté, kteří navštíví Paga Crocodile Pond, mají možnost se přiblížit těmto impozantním tvorům a dokonce si s nimi vyfotit.

Paga Crocodile Pond přitahuje turisty z celého světa, kteří jsou fascinováni touto unikátní interakcí mezi člověkem a krokodýlem. Místní průvodci zde podrobně vysvětlují historii a význam krokodýlího rybníka pro místní obyvatele. Návštěvníci mají možnost vidět krokodýly zblízka a učit se o jejich chování a životním prostředí.

Navštěvování Paga Crocodile Pond je však třeba podstoupit s respektem a opatrností. Tito krokodýli nejsou domestikovaní a jsou stále divocí tvorové, takže je důležité dodržovat pokyny průvodců a neohrožovat jejich přirozené prostředí a chování. Paga Crocodile Pond není zoo, je to přírodní rezervace, která se snaží zachovat co nejpřirozenější prostředí pro tyto ohrožené živočichy.

V okolí Paga Crocodile Pond je také možné navštívit tradiční vesnice, kde můžete vidět historické domy a tradice místních obyvatel. Místní komunity jsou hrdé na svou kulturu a rádi se o ni dělí s návštěvníky. Můžete se dozvědět více o místním umění, řemeslech a tradičních zvycích prostřednictvím interakce s místními lidmi.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, nezapomeňte zařadit Paga Crocodile Pond na svůj seznam míst k návštěvě. Tato fascinující lokalita nabízí jedinečnou příležitost poznat divoké krokodýly a zároveň se seznámit s místními tradicemi a kulturou. Je to zážitek, kterého se nezapomenete a zanechá vám trvalou vzpomínku na vaši dovolenou v Ghane.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Paga Crocodile Pond


Nejčastější dotazy a odpovědi o Ganze, Pagě a Ponds s krokodíly:

1. Jak se dostanu do Ganze v Ghaně?
- Můžete se dostat do Ganze autem nebo bussem ze všech hlavních měst v Ghaně. Existuje také mezinárodní letiště v Tamale, odkud můžete dojet do Pagy.

2. Kde se nachází Crocodile Pond v Pagě?
- Crocodile Pond se nachází v Pagě, městě ležícím v severní části Ghany, ve volném přírodním parku Mole a je snadno dostupné autem z centra města.

3. Jaké jsou vstupní poplatky do Crocodile Pond?
- Vstupní poplatky se mohou lišit, ale obecně se pohybují kolem 10 až 20 GHS (ghanský cedi).

4. Jsou krokodýli v Crocodile Pond nebezpeční?
- Krokodýli v Crocodile Pond jsou zvyklí na přítomnost lidí a nejsou obecně agresivní, pokud jsou dodržována určitá pravidla a ohleduplnost.

5. Může se otevření krokodýla v Crocodile Pond představovat nebezpečí?
- Navzdory tomu, že krokodýli v Crocodile Pond jsou docela zvyklí na lidi, zůstává otevírat tlamu krokodýla vždy na vlastní nebezpečí. Je důležité poslouchat pokyny místního průvodce a zůstat na bezpečné vzdálenosti.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Crocodile Pond?
- Prohlídka obvykle trvá přibližně 1-2 hodiny. Závisí však na vašem zájmu a délce diskuse s průvodcem.

7. Můžu se krokodýlů v Crocodile Pond dotknout nebo si je přitáhnout?
- V žádném případě se nedoporučuje přibližovat se krokodýlům, dotýkat se jich nebo si je přitahovat. Je bezpečnější obdivovat je z bezpečné vzdálenosti.

8. Existují další zajímavá místa v okolí Pagy, která stojí za návštěvu?
- Ano, poblíž Pagy se nachází národní park Mole, který je domovem pro divokou zvěř, včetně slonů, antilop, opic a mnoho dalších druhů. Taktéž můžete vyrazit na procházku do vesnic místních etnických skupin nebo navštívit tradiční trhy.


Počasí Ghana Paga Crocodile Pond


Ghana je země ležící na západním pobřeží Afriky a je známá svými různorodými klimatickými podmínkami. Paga, malé město v severní části země, není výjimkou. Toto město je známé především díky svému slavnému krokodýlímu rybníku, který je jednou z největších turistických atrakcí v Ghaně.

Počasí v Pagě je charakterizováno tropickým podnebím. V období dešťů, které trvá od dubna do října, se město stává velmi vlhkým a horkým. Průměrné teploty se pohybují kolem 27-30 °C, s vysokou vlhkostí vzduchu. Tyto podmínky jsou ideální pro růst zeleně a vegetace v této oblasti, což přispívá k vytvoření jedinečného ekosystému v okolí rybníka.

V období sucha, které přichází od listopadu do března, se počasí v Pagě výrazně mění. Teploty se zvyšují až na 40 °C a srážky jsou minimální. Tato suchá sezóna vytváří ideální podmínky pro turisty, kteří chtějí navštívit krokodýlí rybník a pozorovat tyto ohromující tvory.

Paga Crocodile Pond je domovem mnoha krokodýlů, kteří jsou považováni za posvátné zvířata místních obyvatel. Místní věří, že krokodýli mají svou vlastní "alde" - duchovní ochránce města. Lidé z Pagy se starají o tyto krokodýly a živí je syrovým masem, čímž udržují jejich přátelský vztah s těmito zvířaty.

Kvůli teplým teplotám a vysoké vlhkosti je důležité, abyste během návštěvy Pagi měli po ruce dostatek vody a ochranný opalovací krém. Doporučuje se nosit lehký a prodyšný oděv, abyste minimalizovali účinky horka. Místní obyvatelé Pagi jsou přátelští a vítají turisty, ale je důležité respektovat krokodýlí rybník jako svaté místo a nezanášet ho nepořádkem.

Celkově vzato, počasí v Ghaně, konkrétně v Pagě, je typické pro tropické podnebí se suchými a deštivými obdobími. Vzhledem k exotické přírodě krokodýlího rybníka je toto místo jedinečnou turistickou atrakcí a výtahem pro místní ekonomiku. Pokud plánujete návštěvu Ghany, určitě nezapomeňte navštívit Paga Crocodile Pond a vychutnat si jedinečné podnebí tohoto regionu.


Letenka Ghana Paga Crocodile Pond


Pokud patříte mezi ty, kteří milují dobrodružství a nebojí se trochu adrenalinu, pak by vás mohla zajímat návštěva Crocodile Pond v Pagě v Ghaně. Tento unikátní turistický cíl nabízí nevšední zážitek v podobě setkání s několika metrů dlouhými krokodýly.

Crocodile Pond se nachází v malém městečku Paga v severní části Ghany. Ačkoliv se jedná o malou turistickou atrakci, stále si získala pozornost zahraničních turistů a stává se stále oblíbenější.

Navštívit Crocodile Pond není složité - stačí si zakoupit letenky do Gany, do letiště v Tamale, a odtud se vydat do Pagy, což je necelých 200 kilometrů severněji. Dostanete se sem pohodlně autem nebo místním dopravním prostředkem z Tamale.

Když už dorazíte do Pagi, byli byste pro návštěvu Crocodile Pondu dobře připraveni, kdybyste si sebou vzali několik kousků masa, které můžete nakrmit krokodýlům. Tato malá pozornost jim zajistí dostatek energie a dají vám lepší šanci na přátelské setkání.

Když už stojíte na břehu jezera, uvidíte futuristickou scénu - spoustu krokodýlů, které se válí na břehu, nebo zůstávají klidně ve vodě. Ale nebojte se - lokální průvodce vám pomůže a ukáže, jak se s nimi můžete bezpečně setkat, a dokonce si s nimi i fotit.

Na konci dne si odcházíte s neuvěřitelným zážitkem a spoustou nezapomenutelných momentů. A také s pocitem, že jste zvládli nevšední výzvu spojenou s návštěvou Crocodile Pondu v Pago.

Takže pokud máte rádi trochu adrenalinu a zvířata, nesmíte si nechat ujít návštěvu tohoto unikátního turistického cíle v severní Ghaně. Pojďte si užít zážitek s krokodýly a objevit krásy této části Afrického kontinentu.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách