Ubytování Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je jedním z nejzvláštnějších a nejkrásnějších míst v západní Africe. Toto místo se nachází v blízkosti města Techiman v centrálním regionu Ghany a je oázou pro více než 500 jedinců zlatobýlovitých opic.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit toto místo, si mohou užít nezapomenutelný zážitek. Navštíví nejen chráněnou oblast, ale zároveň zde mohou ubytování v tradičních ghanských domech. Tyto chaty jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt, včetně tekoucí vody, WC a sprchy.

Navíc jsou ubytovací prostory v této oblasti velmi ekologické, což znamená, že minimalizují riziko škodlivých vlivů na životní prostředí. Byly postaveny tak, aby nedocházelo k bezprostřednímu otřesu pro přírodní život v této oblasti. Díky tomu se turisté mohou cítit jako doma, aniž by museli obětovat přírodu.

Kromě ubytování mají turisté možnost vidět mnoho zajímavých míst, navštívit místní tradiční vesnice a seznamovat se s životem a kulturou místních obyvatel. Retrospektivně by mohli vidět, že je to zážitek, který by musel sdílet s dalšími návštěvníky.

Je velmi důležité mít na paměti, že toto místo je chráněnou oblastí, a proto by turisté měli dodržovat pravidla stanovená správou chráněné oblasti Boabeng-Fiema. To znamená bezpečné odstraňování odpadků, nedotýkat se zvířat a dodržovat pokyny a instrukce zaměstnanců, kteří zde slouží jako průvodci.

V závěru lze říci, že ubytování Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skvělou volbou pro cestovatele, kteří hledají něco jiného, než klasické hotely nebo resorty. Tento ekologický zážitek poskytuje jedinečnou příležitost poznat život a kulturu západní Afriky, zatímco zároveň poskytuje komfortní a bezpečné ubytování pro turisty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


1. Co je Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je chráněné území nacházející se v Ghaně, které je domovem mnoha druhů opic, včetně vzácných druhů, jako je mona opice a colobus opice.

2. Kde se nachází Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Sanctuary se nachází ve vesnicích Boabeng a Fiema v regionu Atebubu-Amantin v Ghaně.

3. Jaká je úloha tohoto chráněného území?
Úlohou tohoto chráněného území je ochrana a zachování populace opic v této oblasti. Taktéž zde probíhá výzkum a vzdělávání o ochraně přírody a opic.

4. Jaké druhy opic mohu vidět v Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
V sanctuary můžete vidět různé druhy opic, včetně mona opic, colobus opic a podobně. Samozřejmě je to divoká příroda, takže se nemůžete spoléhat na to, že určitý druh opice uvidíte.

5. Jak se sem dostanu?
Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je cestovat z poblíž ležících měst jako je Kumasi nebo Tamale. Z těchto měst můžete cestovat automobilem nebo můžete využít také veřejné dopravy a poté se procházet po území na vlastní pěst.

6. Kolik stojí vstup na Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary?
Obvykle se vybírá malý vstupní poplatek, který pomáhá financovat ochranu opic a území.

7. Jak dlouho trvá návštěva chráněného území?
Doba návštěvy se může lišit v závislosti na vašich zájmech a plánech. Někteří turisté stráví zde jen několik hodin, zatímco jiní se rozhodnou zůstat déle a pozorovat opice.

8. Existují nějaká pravidla nebo omezení, která je třeba dodržovat při návštěvě?
Ano, při návštěvě je třeba dodržovat pravidla, která zahrnují nedržení jídla nebo pití při pozorování opic, zákaz krmení opic nebo jakékoliv narušení jejich přirozeného prostředí.

9. Je možné ubytovat se v blízkosti chráněného území?
Ano, k dispozici jsou některé ubytovací možnosti v blízkosti Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, jako jsou hotely, penziony nebo kempy.

10. Kdy je nejlepší doba na návštěvu?
Celý rok je možné navštívit Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, ale nejlepší doba pro pozorování opic je období sucha od prosince do února.


Dovolená Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Dovolená v Ghaně je nevšední zážitek, a pokud máte rádi opice, pak byste si měli nechat ujít Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary. Tento chráněný park, který se nachází v centrální části země, je domovem více než 500 černých a bílých opic.

Když přijdete do parku, pravděpodobně budou opice první věcí, kterou uvidíte. Vyplazují jazyky, pokoušejí se získat vaši pozornost a čekají, až jim dáte banány, které jsou v prodeji v nedalekém obchodě se suvenýry. V tomto parku ale není rozdíl mezi diváky a opicemi - lze se snadno setkat s opicemi, které se přiblíží a chtějí se pokusit vám prohlédnout kapsy.

Pokud máte rádi ranní procházky, můžete se vydat na turistickou trasu, která vede okolo Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary. V tomto parku se nachází i mnoho dalších zvířat, včetně divokých prasat, opatrných krokodýlů a dalších druhů opic, a tak můžete narazit na mnoho dalších zajímavých zvířat během vaší procházky.

V parku se nachází také několik vesnic, kde žijí místní lidé a kde byly vytvořeny návštěvní centra, která poskytují informace o chráněných druzích zvířat. Můžete si zde také prohlédnout muzeum, které ukazuje historii parku a jeho význam pro lidi žijící v okolí.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v parku déle, jsou zde také k dispozici ubytovací zařízení. Mnoho návštěvníků však raději navštěvuje park jen na den, kdy se zde mohou setkat s místními opicemi a užít si krásného prostředí.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je skvělým místem pro ty, kteří chtějí zažít něco trochu mimořádného v Ghaně. Tento park nabízí nádherné zvířata a úchvatné okolí, a tak je zároveň vynikající volbou pro zájemce o ekoturistiku. Takže až se příště budete plácat na dovolenou, nechte své srdce až do Boabeng-Fiema Monkay Sanctuary.


Počasí Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Ghana je země ležící na západním pobřeží Afriky, která je známá svým bohatým kulturním dědictvím a diverzitou přírodních krás. Jednou z těchto přírodních krás je i Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, útočiště pro opice, které se nachází v západní části země.

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se nachází ve vesnicích Boabeng a Fiema, které jsou přibližně 22 km od hlavního města Ghanie, Akra. Toto útočiště slouží jako domov pro dva druhy opic - mona monkey a black and white colobus monkey. Obě tyto druhy jsou chráněné a jsou považovány za posvátné v rámci místních náboženských tradic.

Útočiště vzniklo v roce 1975 s cílem ochránit a zachovat populace těchto opic, které byly ohroženy lovem a ztrátou přirozeného prostředí. Díky úsilí místních obyvatel a nevládních organizací se podařilo útočiště udržet a rozšířit na rozlohu přibližně 8 km².

Jednou z hlavních příčin ztráty přirozeného prostředí pro tyto opice je deforestace a odlesňování. Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary se snaží zmírnit tento problém tím, že se zaměřuje na vzdělávání a informování místních obyvatel o důležitosti ochrany přírody. Jsou zde také vytvořeny speciální rezervace, které mají za úkol poskytnout opicím bezpečné místo k životu.

Tím, že se vyvíjí a provádí programy na ochranu opic, jako je například turistická výuka, útočiště přispívá k ekonomickému rozvoji oblasti. Turisté z celého světa přicházejí do Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, aby viděli tyto vzácné opice a zároveň podpořili místní komunitu.

Návštěvníci mají možnost procházet se po útočišti s průvodcem, který jim poskytne informace o chování opic, jejich životním stylu a důležitosti jejich ochrany. Je také možné pozorovat denní rituály opic, které jsou unikátní a fascinující zároveň.

Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je důležitým místem ochrany přírody a vzdělávání o důležitosti udržitelného rozvoje. Obyvatelé Ghanie spolupracují s ochranáři a turisty, aby zajistili, že tyto vzácné opice budou mít trvale udržitelný domov.

Pokud plánujete navštívit Ghanu, určitě neopomeňte tuto unikátní přírodní rezervaci. Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary vás uchvátí svou pestrou faunou a jedinečnými možnostmi pro pozorování opic. Přispějte svou návštěvou k ochraně těchto ohrožených druhů a přispějte místní ekonomice.

Pamatujte však, že při návštěvě útočiště je důležité respektovat přírodní prostředí a pokyny místních průvodců. Pouze tak můžeme pomoci udržet tento klenot přírody v Ghaně pro budoucí generace.


Letenka Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary


Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary – K tajemnému světu opic v Ghaně

Pokud hledáte unikátní a nezapomenutelnou turistickou destinaci, může vás zaujmout letenka do Ghana Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary. Toto svatyně opičího světa se nachází v Brong-Ahafo, jednom z regionů Ghany, a je domovem pro stovky šelemuzů. Oplývající bohatou historií a kulturou, toto útočiště pro opice nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do světa těchto neuvěřitelných tvorů.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je vymezeno dvěma vesnicemi: Boabeng a Fiema. Původně sloužilo jako domov pro místní obyvatele, kteří se dlouhodobě starají o divoké opice. Díky jejich péči se zde vytvořil průhled do jedinečného světa, který málo lidí vidělo. Turisté, kteří se rozhodnou navštívit toto útočiště, mají tu jedinečnou příležitost sledovat šelemuzy v jejich přirozeném prostředí.

V svatyni se nachází dvě hlavní druhy opic: šelemuz africký a šelemuz guinejský. Ti jsou považováni za posvátné a v okouzlujících vesnicích jsou respektováni a chráněni místními obyvateli. Jejich víra a náboženství zahrnují legendy a příběhy, které věří, že opice jsou poslové z božského světa. Díky nim si tato místa vydobyla status svatyně a respekt obyvatel.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary, si mohou vychutnat hromadu aktivit spojených s opicemi. Místní průvodci, kteří mají velké znalosti o těchto tvorech, mohou návštěvníkům pomoci objevit zvědavost a zábavné chování opic, a zároveň jim poskytnou informace o jejich biologii a způsobu života.

Svatyně opic také hostí ošetřovatelskou stanici, kde jsou zraněné nebo osiřelé opice pečlivě rehabilitovány a chráněny. Tato stanice je bezpochyby příkladem úsilí a oddanosti místních obyvatel k opici této oblasti.

Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je ale nejen o opicích. Toto místo také nabízí možnost prozkoumat lokální kulturu a tradice místních vesnic. Návštěvníci zde můžou strávit čas seznámením se s tradičními řemesly, tradicemi a ukázkami místní kuchyně.

Letenka do Boabeng-Fiema Monkey Sanctuary je vstupenkou do tajemného světa opic v Ghane. Je to příležitost prozkoumat jedinečnou symbiózu mezi člověkem a divokou přírodou. Ať už jste vášnivým ochranářem přírody nebo prostě hledáte dobrodružství, tato destinace vás jistě nezklame. Přidejte se k dalším zvědavcům a prozkoumejte toto neobvyklé opomíjené místo v Ghaně.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách