Dovolená Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je známá svou bohatou kulturou, přírodními krásami a historií. Když do této západoafrické země přijedete na dovolenou, jedním z míst, které byste neměli vynechat, jsou Botanické zahrady Aburi.

Botanické zahrady Aburi se nacházejí v blízkosti města Aburi, které leží asi hodinu jízdy od ghanského hlavního města Akkra. Tyto zahrady jsou známé svou krásnou květinovou a stromovou krajinou a poskytují únik z ruchu a shonu města.

Zahrady byly založeny v roce 1890 a obsahují více než 350 druhů tropických rostlin a květin. Tento útočiště přírody je domovem mnoha ohromujících druhů rostlin, které v něm rostou volně a vytvářejí nádhernou paletu barev a vůní.

Při procházce zahradami lze objevovat exotické rostliny, jako jsou orchideje, bambusy, palmy, druh mango, ananas, koření a mnoho dalšího. Budete fascinováni záplavou barev a tvarů květin, které vás obklopí.

Dalším zvýhodněním této dovolené je zahrada Arboretum, kde najdete stovky druhů exotických dřevin a stromů. Zahrada se rozkládá na velké ploše a nabízí skvělé prostory pro pikniky a venkovní aktivity.

V zahradách se také nachází krásná vodopádová oblast, která je skvělým místem pro odpočinek a relaxaci. V tomto klidném prostředí se můžete posadit na lavičku a dýchat čerstvý vzduch při poslechu zvuků přírody.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na okružní cestu po zahradách. Během této cesty můžete obdivovat rozmanitost flóry a fauna, které Ghana nabízí. Průvodci vám rádi sdělí zajímavosti o jednotlivých druzích rostlin a živočichů.

Pro ty, kteří se zajímají o historii Ghany, zahrady také nabízejí možnost návštěvy několika historických budov a památek, jako je například starý gubernátorský dům.

Botanické zahrady Aburi jsou ideálním místem pro toulky a relaxaci. Toto přírodní útočiště nabízí unikátní zážitek spojený s krásou a klidem přírody. Pokud vyrazíte do Ghany na dovolenou, nezapomeňte navštívit tyto ohromující zahrady.


Počasí Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je země na západním pobřeží Afriky s bohatou flórou a faunou. Jedno z nejkrásnějších míst, které Ghana nabízí, jsou Aburi Botanical Gardens. Tyto zahrady se nacházejí ve městě Aburi, kolem 30 kilometrů od hlavního města Accra, a jsou jednou z nejvýznamnějších botanických zahrad v zemi.

Aburi Botanical Gardens jsou rozprostřeny na ploše více než 64 hektarů a poskytují útočiště pro více než 3500 druhů rostlin. Zahrady slouží jako botanický průzkumný a výzkumný institut, který se specializuje na pěstování, studium a ochranu vzácných rostlin, které jsou domorodé v Ghaně a dalších částech západní Afriky.

Jeden z nejvíce fascinujících aspektů Aburi Botanical Gardens je jejich rozmanitost. Návštěvníci se mohou procházet mezi tisy, bambuso-ovocnými stromy nebo palmami, z nichž některé jsou unikátní pro oblast západní Afriky. Kromě toho zahrady nabízejí také spektakulární výhled na okolní krajinu, která zahrnuje náhorní plošiny a kopce obklopené hustým lesním porostem.

Aburi Botanical Gardens jsou nejen krásným místem k procházkám, ale také slouží jako důležitý turistický a rekreační cíl. Návštěvníci mohou navštívit různé tematické zahrady, jako například palmovou zahradu, čajovou zahradu nebo orchidejovou zahradu. Tyto zahrady poskytují jedinečnou možnost prozkoumat a naučit se o různých rostlinných druzích a jejich významu pro místní ekosystémy.

Klima v oblasti Aburi Botanical Gardens je ovlivněno tropickým podnebím s vyššími srážkami během dešťového období. Návštěvníci by měli připravit vhodné oblečení a ochranný krém před sluncem. Nejlepší doba k návštěvě zahrad je v období sucha od listopadu do března, kdy je počasí příznivější a méně pravděpodobné, že budou omezené srážky.

Aburi Botanical Gardens jsou nejen vrcholem pro příznivce botaniky, ale také místo, které přináší klid a relaxaci. Návštěvníci si mohou užívat procházek po okolí, pikniky na trávnících nebo jenom odpočívat pod stromy. Zahrady také často pořádají různé kulturní akce a festivaly, které lákají domácí i zahraniční návštěvníky.

Aburi Botanical Gardens jsou skutečnou perličkou Gany, kterou by si návštěvníci neměli nechat ujít. Tyto krásné zahrady nabízejí nejen nádhernou floru, ale také příležitost k seznámení se s místní přírodou a kultuře. Bez ohledu na to, zda jste milovník přírody, botanik, nebo jenom hledáte klidné a krásné místo k relaxaci, Aburi Botanical Gardens je skvělou volbou pro vás.


Ubytování Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je jednou z nejvíce fascinujících destinací v západní Africe. Kromě svého bohatého kulturního dědictví a úchvatné přírody nabízí také různé možnosti ubytování, které umožňují návštěvníkům prozkoumat krásy země.

Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Ghaně je Aburi Botanical Gardens. Tato malebná zahrada se nachází v horské oblasti východně od Akry, hlavního města Ghany. Je to ideální místo pro ty, kteří si přejí uniknout z rušného městského života a prožít klidný čas v blízkosti přírody.

Aburi Botanical Gardens nabízí různé možnosti ubytování pro návštěvníky. V jejím okolí jsou k dispozici jak luxusní hotely, tak i jednodušší možnosti ubytování, které jsou vhodné pro ty, kteří cestují s menším rozpočtem.

Mezi nejvíce luxusními ubytovacími možnostmi patří hotel Hillburi. Tento elegantní hotel nabízí pokoje s výhledem na krásnou zahradu a horské panorama. Hosté mohou využívat vyhřívaný bazén, wellness centrum a nabídku masáží. Hotel také poskytuje vynikající gastronomické zážitky s místními specialitami i mezinárodní kuchyní.

Pro ty, kteří hledají jednodušší a cenově dostupnější možnost, je zde také několik možností pro ubytování. Například Nabi's Guest House nabízí pohodlné pokoje a příjemnou atmosféru. Hosté mohou využívat společné prostoru, jako je terasa a zahrada, a vychutnávat si klidnou atmosféru tohoto místa.

Návštěva Aburi Botanical Gardens a jejich okolí nabízí různé aktivity pro turisty. Hosté si mohou projít krásnou zahradou, kde mohou obdivovat exotické rostliny a květiny. Místní průvodci jsou k dispozici a nabízejí prohlídky zahrady, kde vás seznámí se specifickými znalostmi o místní flóře a fauně.

Okolí zahrady je také bohaté na přírodní krásy, které stojí za prozkoumání. Návštěvníci mohou vyrazit na procházky po okolních lesích, kde se mohou setkat se zvířaty a pozorovat místní ptactvo. Existuje také spousta možností pro outdoorové aktivity, jako je horské turistika, jízda na kole a pikniky.

Ghana Aburi Botanical Gardens tak nabízí nejen úžasné zážitky z přírody, ale také skvělé možnosti ubytování. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní hotel, nebo jednodušší možnost ubytování, určitě zažijete nezapomenutelný pobyt v této části Gany.


Letenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Pokud jste někdy toužili uniknout od shonu města a strávit den v klidu, relaxu a krásné přírodě, Ghana Aburi Botanical Gardens jsou ideálním místem pro vás. Tyto nádherné zahrady se nacházejí pouhých 30 km od hlavního města Ghany, Akry, a nabízejí nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky.

Aburi Botanical Gardens jsou považovány za jeden z nejkrásnějších přírodních parků v západní Africe a to s dobrým důvodem. Zahrady původně vytvořené v roce 1890 britskou koloniální vládou sloužily k pěstování rostlin a květin, které byly poté použity pro léčebné účely a jako zdroj potravy. Dnes jsou tyto zahrady oblíbeným turistickým cílem pro místní i zahraniční návštěvníky.

Aburi Botanical Gardens se rozkládají na ploše 64 hektarů a jsou domovem více než 3500 druhů rostlin. Mezi nimi najdeme vzácné a místní rostliny, jako jsou např. kolovratky, kvetoucí orchideje nebo oleandeři. Návštěvníci mohou procházet krásně udržovanými zahradami, prozkoumávat nejrůznější druhy rostlin a užívat si pohled na ohromující zelený kout přírody.

Kromě toho, že můžete projít v zahrádách, můžete také navštívit arboretum, které vám ukáže, jak se vyvíjejí lesy v Ghaně. K vidění najdete tam celou řadu stromů a keřů, některé z nich přes 100 let staré. V zahradách je také plně funkční přírodní centrum, které poskytuje důležitou vzdělávací službu pro místní obyvatele i návštěvníky.

Další zajímavostí, co lze vidět v botanické zahradě, je mnoho soch vytesaných z bílého mramoru šedého mramoru, kamene a dřeva od umělců, z nichž mnozí pocházejí z Ghany. Tyto sochy dodávají zahradám estetickou a kulturní hodnotu.

Aburi Botanical Gardens je opravdu krásné místo pro návštěvu, nikoli pouze pro svou úžasnou přírodu, ale také pro své historické, kulturní a vzdělávací hodnoty. Návštěvu Ghana Aburi Botanical Gardens si rozhodně neurčitě nechte ujít při vaší návštěvě Ghany.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Aburi Botanical Gardens


1. Jaké jsou otevírací hodiny Aburské botanické zahrady v Ghane?

Aburské botanické zahrady jsou otevřené každý den od 8:00 do 17:00 hodin.

2. Kolik stojí vstup do Aburských botanických zahrad v Ghane?

Vstupné do Aburských botanických zahrad je 10 ghanských cedií pro dospělé a 5 ghanských cedií pro děti.

3. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Aburských botanických zahrad v Ghane?

Nejlepší čas pro návštěvu Aburských botanických zahrad je v období sucha, tedy od prosince do března. V tuto dobu je zahrada plná rozkvétajících rostlin a květin.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Aburských botanických zahrad v Ghane?

Prohlídka Aburských botanických zahrad trvá obvykle 1-2 hodiny.

5. Je povoleno fotografování v Aburských botanických zahradách v Ghane?

Ano, je povoleno fotografování v Aburských botanických zahradách. Nicméně, na některých místech může být vyžadováno povolení pro komerční fotografování.

6. Nabízí Aburské botanické zahrady ubytování?

Ne, Aburské botanické zahrady neposkytují ubytování.

7. Nabízí Aburské botanické zahrady v Ghane prohlídky s průvodcem?

Ano, Aburské botanické zahrady nabízejí prohlídky s průvodcem za poplatek. Je však také možné si zahrady prohlédnout samostatně.

8. Nabízí Aburské botanické zahrady večeři nebo občerstvení?

Ne, v Aburských botanických zahradách nejsou žádné restaurace nebo stánky s občerstvením. Je tedy doporučeno si občerstvení přinést sebou.

9. Jsou Aburské botanické zahrady vhodné pro rodiny s dětmi?

Ano, Aburské botanické zahrady jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Děti mohou vidět různé druhy rostlin a květin a učit se o nich.

10. Nabízejí Aburské botanické zahrady nějaké aktivity pro návštěvníky?

Ano, Aburské botanické zahrady nabízejí různé aktivity, jako jsou prohlídky s průvodcem, zahrádkářské kurzy a akce pro školy a skupiny. Je možné kontaktovat zahradu pro více informací o těchto aktivitách.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách