Počasí Gambie James Island


Gambie, oficiálně Gambijská republika, je africký stát ležící na západním pobřeží kontinentu. Své jméno získala po řece Gambii, která protéká jejím územím. Mezi zajímavá místa pro turisty a historicky významná místa patří také James Island, který se nachází v deltě řeky Gambie.

James Island, případně také známý jako Kunta Kinteh Island, je malý ostrov v deltě řeky Gambie. Tento ostrov byl důležitým přístavem během období obchodu s otroky. Zdejší pevnost byla využívána britskými obchodníky jako stanoviště a skladiště pro dovoz afrických otroků do Nového světa.

Pokud jde o počasí na James Island, Gambie, je zde převládajícím klimatem subtropické suché monzunové podnebí. Nejteplejší období zde přichází v březnu a dubnu, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35°C. V letních měsících jsou teploty příjemnější, pohybují se okolo 30°C. Nejchladnější část roku přichází v prosinci a lednu, kdy se teploty pohybují kolem 15-20°C. Během celého roku je zde vysoká vlhkost vzduchu.

Srážky na James Island jsou nejvýraznější během období dešťů, které zde trvá od června do října. Během této doby zde může spadnout až 1200 mm srážek. Období sucha zde převažuje od listopadu do května, během kterého srážky prakticky nejsou.

Přestože počasí na James Island může být v určitých obdobích horké a vlhké, ostrov poskytuje návštěvníkům jedinečnou a historickou atmosféru. Pro ty, kdo mají zájem o historii obchodování s otroky, je návštěva James Island nezapomenutelným zážitkem. Pro cestovatele, kteří se zajímají o přírodu a její krásu, je zde možnost objevovat okolní mangrovy a pozorovat místní faunu.

James Island je jedním z mnoha fascinujících míst v Gambii, které nabízí návštěvníkům zážitek z historie a přírody zároveň. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, měli byste se připravit na horké a vlhké počasí, ale i na neopakovatelnou atmosféru, kterou zdejší místo nabízí.


Ubytování Gambie James Island


Gambie, malá západoafrická země, je známá nejen svou exotickou přírodou a bohatou historií, ale také svými nádhernými plážemi. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Gambii je James Island.

James Island je malý ostrov ve středním toku řeky Gambie, ačkoli se Černý kontinent rozkládá na obou jejích březích. Je pojmenovaný po Jamesi, vévodovi z Courlandu, který získal ostrov od anglické koruny v roce 1651. V průběhu staletí sloužil jako základna pro obchod s otroky, až do doby, kdy byl v roce 1821 uzavřen.

Dnes je James Island jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí Gambie. Pokud se rozhodnete navštívit tento historický ostrov, máte možnost ubytovat se přímo na ostrově v přepychovém James Island Eco Lodge.

James Island Eco Lodge, postavený v tradičním gambijském stylu, nabízí svým hostům jedinečný zážitek v pravém duchu Gambie. Samotný ostrov je téměř neporušený a nabízí klidné a odlehlé prostředí pro ty, kteří touží po odpočinku a relaxaci.

Eco Lodge se skládá z několika autentických chatrčí postavených ze dřeva a kamene, které nabízejí pohodlí a luxus. Každá chatrč je vybavena vlastní koupelnou se sprchou se studenou a teplou vodou. Některé chatrče mají také vlastní terasu s výhledem na řeku Gambii.

V Eco Lodge se můžete také těšit na vynikající kuchyni, která nabízí širokou škálu tradičních gambijských pokrmů, které jsou připravovány s čerstvými místními surovinami. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří grilovaná ryba, kari z hovězího masa a různé druhy místního ovoce. Pro milovníky mořských plodů je James Island Eco Lodge ideálním místem k objevování nových chutí a vůní Gambie.

Kromě ubytování a vynikající kuchyně nabízí Eco Lodge také různé aktivity a zážitky pro své hosty. Můžete si pronajmout kánoe a projíždět řekou Gambii, navštívit nedalekou vesnici a seznámit se s místními lidmi, nebo se vydat na rybaření s místními rybáři. Tato místa jsou také ideální pro pozorování ptáků a prohlídku místní flóry a fauny.

James Island Eco Lodge je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru Gambie a zároveň se odpočinout a relaxovat v krásném prostředí. Během svého pobytu zde si můžete vychutnat kombinaci historického kulturního dědictví s exotickou přírodou Gambie. Navštivte James Island a prožijte nezapomenutelnou dovolenou, která vás přenese zpět v čase.


Dovolená Gambie James Island


Dovolená na James Island v Gambii: Když přírodní krása potká historii

Gambia, známá také jako "Ústřednísvětový stát Gambia", je malá země v západní Africe, která se nachází podél řeky Gambia. Může být snadno přehlížena ve srovnání s ostatními africkými destinacemi, ale ukrytá v této zemi je skrytý klenot - James Island.

James Island, známý také jako Kunta Kinteh Island, je malý ostrov, který se nachází uprostřed řeky Gambia. Sloužil jako důležité místo pro obchod s otroky během období transatlantického otrokářství. Ostrov je bohatý na historii a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pro milovníky historie je návštěva James Island absolutním must-see. Můžete si prohlédnout pevnost, která byla vybudována během 15. století portugalskými obchodníky, a která později sloužila jako základna pro anglické obchodníky s otroky. V pevnosti jsou vystaveny artefakty a informační tabule, které dokreslují život a obchodní činnost na ostrově v minulosti.

Prohlídka ostrova vám také umožní zažít přírodní krásy Gambie. Na cestě na ostrov se plavíte kolem úchvatných mangrovových hájů, které jsou domovem mnoha druhů ptáků a dalšího mořského života. Když se dostanete na samotný ostrov, budete mít možnost se projít krásnými plážemi a obdivovat úžasné výhledy na okolní krajinu.

Kromě James Island má Gambie také mnoho dalších atrakcí, které stojí za návštěvu. Můžete se vydat na safari v národním parku Nianija, kde můžete spatřit slony, lvy a mnoho dalších divokých zvířat. Místní kultura je také fascinující, s možností navštívit tradiční vesnice a poznat tamní obyvatele.

Dovolená na James Island v Gambii nabízí unikátní kombinaci historie a přírodních krás. Můžete prozkoumat bohatou minulost ostrova a zároveň se ponořit do okouzlujících krajinných scenérií. Při plánování vaší další dovolené nezapomeňte na tuto malou, ale fascinující destinaci.


Letenka Gambie James Island


James Island nebo také Kunta Kinteh Island se nachází v řece Gambia v západní Africe. Tato malá ostrovní pevnost byla v minulosti významným bodem obchodu s otroky a nyní je jednou z nejvýznamnějších historických památek Gambie.

Gambia, která je známá jako jedna z nejmenších zemí Afriky, má bohatou historii spojenou s otrokářským obchodem. James Island, pojmenovaný podle britského krále Jamese II., byl v 17. a 18. století hlavním centrem tohoto odvětví. Na tomto ostrově byli otroci přepravováni a prodáváni podnikavým obchodníkům, kteří je následně vyváželi do Ameriky a dalších částí světa.

Letenka do Gambie vám umožní navštívit James Island a prozkoumat tuto důležitou historickou destinaci. I když je ostrov malý, jeho význam byl obrovský. Byl jedním z největších opěrných bodů pro tranzit otroků a hrál klíčovou roli v celém obchodním řetězci. Odhaduje se, že tisíce lidí byly zde na ostrově vězněny předtím, než byly naloženy na otrokářské lodě.

Nyní se James Island stal památníkem, který upomíná na temnou éru otroctví. UNESCO ho v roce 2003 zařadilo na seznam světového dědictví. Při návštěvě ostrova budete mít možnost prozkoumat starou pevnost, kde jsou stále patrné stopy minulosti. Zdejší muzeum vás detailně seznámí s obchodem s otroky, životy lidí na ostrově a historií této oblasti.

Pro turisty je jednoduché se dostat k James Island. Můžete si vybrat z mnoha leteckých společností, které létají do Gambie. Po příletu do hlavního města Banjulu, je pak jen krátká cesta autem či lodí, která vás zavede k této historické památce. Během této cesty si také můžete vychutnat krásu okolní přírody a překrásné oceánské pláže.

Pokud se zajímáte o historii, návštěva James Island je nutností během vašeho pobytu v Gambii. Je to místo, které vám připomene temné stránky lidskosti, ale také důležité poučení o lidských právech a boji za jejich dodržování. Pokud hledáte zajímavé a poučné cestování, Gambie a James Island jsou skvělými volbami. Letenky jsou dostupné a přinášejí vám možnost objevovat tuto fascinující africkou destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie James Island


James Island byla dříve známá jako ostrov Kunta Kinteh Island a nachází se v řece Gambia v Západní Africe. Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se této historické lokality:

Dotaz: Jak se dostanu na James Island?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se dostat na James Island, je využít lodní dopravu. Existují různé lodní zájezdy a služby, které nabízejí přepravu z různých míst v Gambii.

Dotaz: Jakou roli hrála James Island v historii Gambie?
Odpověď: James Island hrála klíčovou roli v historii Gambie jako místo, kde byly zachyceny a prodány africké otroky během období transatlantického otroctví. Ostrov byl významným centrem obchodu s otroky v 17. a 18. století.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce na James Island?
Odpověď: Hlavní atrakcí na James Island je pevnost Fort James, která byla postavena britskými kolonizátory v 17. století. Tato pevnost sloužila jako základna pro obchod s otroky. Další atrakcí je muzeum, které se nachází ve Fort James a obsahuje informace o historii otroctví a životě na ostrově.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek na James Island?
Odpověď: Vstupní poplatek na James Island se může lišit v závislosti na sezóně a místě vstupu. Je doporučeno zjistit si aktuální ceny před návštěvou.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka James Island?
Odpověď: Délka prohlídky James Island závisí na individuálních preferencích návštěvníka. Obvykle prohlídka trvá kolem jedné až dvou hodin, během kterých mohou návštěvníci prozkoumat pevnost Fort James a muzeum.

Dotaz: Je možné se na ostrově ubytovat?
Odpověď: Na James Island se nenachází žádné ubytování. Návštěvníci se obvykle vrací zpět na pevninskou část Gambie, kde je k dispozici široká škála ubytovacích možností.

Dotaz: Je prohlídka James Island vhodná i pro děti?
Odpověď: Prohlídka James Island může být vhodná pro starší děti, které mají zájem o historii otroctví a mají přiměřenou pozornost. Doporučuje se konzultovat s průvodci a zajistit, aby prohlídka byla přizpůsobena dětem.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách