Dovolená Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jednou z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Africe. Nachází se na území Gabonu a je známá svou bohatou biodiverzitou a zachovalým ekosystémem. Jeho rozloha činí přibližně 5000 km² a bylo založeno v roce 2002.

Tato rezervace se nachází v provincii Ogooué-Ivindo a hraje klíčovou roli při ochraně ohrožených druhů živočichů a rostlin. Je zde možné vidět vzácná zvířata, jako jsou gorily, sloni lesní, bongo, lešiči, mangabeji a mnoho dalších druhů. Zvířata žijící v rezervaci jsou chráněna před vyhubením a nezákonným lovem.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je také domovem pro mnoho endemických druhů rostlin, které se vyskytují pouze v této oblasti. Objevuje se zde i velké množství vzácných dřevin, které jsou obchodovány na černém trhu a představují hrozbu pro ekosystém.

Rezervace poskytuje také skvělé možnosti pro ekoturismus. Turisté mohou vstoupit do území s průvodcem a prozkoumávat přírodu a divokou zvěř. Některé vyhlídky nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu, bujnou vegetaci a řeky.

Kromě ochrany biodiverzity a rozvoje ekoturismu se rezervace také zaměřuje na spolupráci s místními komunitami a na podporu udržitelného hospodaření. Místní obyvatelé mají možnost být zapojeni do řízení rezervace a věnovat se tradičním řemeslům.

Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je vzácným příkladem úspěšného projektu ochrany přírody a udržitelného rozvoje. Vláda Gabonu společně s mezinárodními organizacemi a nevládními organizacemi nadále pracuje na zajištění dlouhodobé udržitelnosti této rezervace.

Význam této rezervace je zřejmý nejen pro Gabon, ale i pro celý svět. Ochrana biodiverzity a klíčových ekosystémů je nezbytná pro udržení rovnováhy v přírodě a ochranu planety. Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jedním z příkladů, jak tato ochrana může být úspěšně realizována.


Ubytování Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních rezervací v Gabonu. Nachází se ve střední části země, nedaleko města Lambaréné. Tato rezervace je domovem bohaté fauny a flóry, která přilákala pozornost milovníků přírody z celého světa.

Jednou z největších atrakcí tohoto místa je ubytování, které zde nabízí. K dispozici jsou různé luxusní a ekologické lodže a kempy, které se nacházejí uprostřed nádherné divočiny. Tyto ubytovací možnosti poskytují nejen prvotřídní pohodlí, ale také jedinečnou příležitost prozkoumat okolní krajinu a její neporušenou krásu.

Každá z lodží nabízí svým hostům naprosté soukromí a klid. Jsou zde elegantní pokoje s veškerým moderním vybavením, soukromým balkonem nebo terasou s výhledem na okolní krajinu. Každá ubytovna je vybavena vlastní koupelnou a toaletou, které jsou čisté a dobře udržované. Většina z nich má také vlastní restauraci, kde se podává vybraná místní kuchyně, stejně jako mezinárodní speciality.

Kromě luxusních lodží jsou k dispozici i kempy, které jsou ideální pro dobrodruhy a milovníky přírody. Tyto kempy nabízejí základní vybavení, ale přesto jsou pohodlné a bezpečné. Jsou umístěné v blízkosti divoké přírody a přinášejí hostům jedinečný kontakt s přírodou. K dispozici jsou také společné kuchyně, sociální zařízení a ohniště pro večerní posezení pod hvězdami.

V gabonském přírodním rezervátu Wonga-Wongué mohou hosté zažít rozmanitost zvířecí říše, která zahrnuje vzácné druhy goril, slonů, leopardů a mnoho dalších. Místní průvodci jsou dobře vyškolení a mohou hostům poskytnout informace o jednotlivých živočiších a vegetaci v okolí. Kromě toho je zde také možnost podniknout výlety do okolních vesnic a poznat místní kulturu a tradice.

Gabonský Wonga-Wongué Presidential Reserve je skutečným rájem pro cestovatele, kteří si přejí uniknout z rušného městského života a ponořit se do přírody. Ubytování v této rezervaci je skvělou volbou pro ty, kteří hledají luxus, klid a autentický zážitek. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní lodge, nebo kemp, budete mít jistotu, že si užijete nezapomenutelný pobyt v jednom z nejlépe zachovalých ekosystémů na světě.

Rezervace Wonga-Wongué je symbolem ekoturistiky a její rozvoj přispívá k ochraně přírody a udržitelnému rozvoji této oblasti. Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je opravdu jedinečné místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a zanechává hosty s pocitem úcty a obdivu k vlastní planetě.


Letenka Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Letenka do Gabonu - Wonga-Wongué Presidential Reserve

Pokud jste milovník přírody a exotické fauny, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu Wonga-Wongué Presidential Reserve v Gabonu. Tato oblast je jednou z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních rezervací na světě. Pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství, je rezervace klidným a tichým rájem pro průzkum tropických deštných lesů a pozorování divoké zvěře.

Abyste se dostali do této nádherné rezervace, budete muset zakoupit letenku do hlavního města Gabonu - Libreville. Libreville je živé a pulzující město s bohatou kulturou a vynikajícími restauracemi, které určitě stojí za prozkoumání. Můžete si také prohlédnout čtvrt Mont-Bouët s jeho tradičními trhy, nebo navštívit muzeum Musée des Arts et Traditions Gabonaises, které vás zavede do historie tohoto fascinujícího afrického národa.

Po krátkém pobytu v Libreville budete cestovat do vnitrozemí Gabonu do města Lastoursville, které je východiskem pro výlety do Wonga-Wongué Presidential Reserve. Toto město je téměř skryté uprostřed tropického deštného pralesa a poskytuje autentickou atmosféru pro začátek vašeho dobrodružství.

Jakmile dorazíte do Wonga-Wongué Presidential Reserve, otevře se před vámi zcela nový svět. Rezervace nabízí bohatou a rozmanitou faunu a flóru, kterou můžete objevovat s průvodcem nebo sami. Pod vedením odborníků můžete sledovat lzíce, gorily, antilopy, ibise a mnoho dalších ohrožených druhů, které v této oblasti žijí. Při procházkách po rezervaci budete obdivovat nádherné vodopády, stromy starší než samotná lidská civilizace a úchvatné scenérie.

Během svého pobytu v rezervaci můžete také navštívit vesnice místních obyvatel a dozvědět se více o jejich kultuře a životním stylu. Místní průvodci jsou ochotní sdílet své znalosti o přírodních zdrojích, jejich tradičním lékařství a o důležitosti ochrany prostředí.

Nezapomeňte, že rezervace Wonga-Wongué Presidential je chráněnou oblastí, kde stanovená pravidla a omezení pomáhají zachovat přírodní krásy pro budoucí generace. Pokud se rozhodnete tuto oblast navštívit, respektujte přírodu a místní kulturu a buďte ohleduplní k prostředí.

Letenka do Gabonu a návštěva Wonga-Wongué Presidential Reserve je zážitek, který vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Připravte se na dobrodružství, objevte krásy afrického deštného pralesa a zároveň přispějte k ochraně tohoto jedinečného a ohroženého prostředí.


Počasí Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


Gabonská Wonga-Wongué Presidential Reserve je nádherná oblast, která se rozkládá na ploše téměř 500 kilometrů čtverečních uprostřed deštného pralesa v západní Africe. Oblast je domovem mnoha druhů živočichů, včetně goril, slonů, antilop a opic, a také nabízí bezpočet krásných výhledů na přírodu.

Jednou z věcí, která dělá oblast Wonga-Wongué opravdu výjimečnou, je její klima. Počasí v této oblasti se v průměru pohybuje kolem 26 °C, ale může se lišit v závislosti na ročním období. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 30 °C. Nejchladnější období jsou zpravidla listopad a prosinec, kdy se teploty mohou snížit na 24 °C.

V oblasti Wonga-Wongué prší poměrně často a intenzivně, což je typické pro klima deštného pralesa. Největší množství srážek padá v období dešťů, které v oblasti trvá od září do května. V těchto měsících může spadnout až 2000 mm srážek, což výrazně ovlivňuje život místních živočichů i rostlin. V období sucha, které trvá od června do srpna a od prosince do ledna, je srážek mnohem méně – typicky méně než 50 mm za měsíc.

I přesto, že počasí v oblasti Wonga-Wongué může být divoké a nepředvídatelné, tato oblast nabízí mnoho možností pro zkoumání a objevování krás africké přírody. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pozorovat gorily ve svém přirozeném prostředí, shlédnout slony, kteří se válejí v bahenních loužích, či jen užít si krásu pralesa, Wonga-Wongué je vynikajícím místem pro každého, kdo hledá unikátní a nepopsatelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve


1. Jak se dostat do Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve?
- K přístupu do gabonské rezervace Wonga-Wongué lze využít leteckou dopravu nebo cestu po souši. Nejbližší letiště je v městě Franceville, odkud je možné pokračovat po silnici. Rezervace se nachází ve vnitrozemí, přístupná je po zpevněných cestách až k vstupní bráně.

2. Jaké jsou otevírací hodiny réservy?
- Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je přístupná pro veřejnost každý den od východu slunce do západu slunce. Je důležité uvědomit si, že vstup může být omezen v případě nepříznivého počasí nebo jiných mimořádných okolností. Doporučuje se před plánováním návštěvy zkontrolovat aktuální informace nebo se obrátit na místní správu réservy.

3. Jsou v réservě ubytovací možnosti?
- Ano, v rezervaci Wonga-Wongué je k dispozici několik ubytovacích možností. Můžete si vybrat mezi luxusními stanovými tábory, chatkami nebo kempy (ubytování ve stanech). Je však důležité si rezervovat místo dostatečně dopředu, protože kapacita ubytování může být omezena.

4. Jaká zvířata mohu vidět v réservě?
- Gabon Wonga-Wongué Presidential Reserve je domovem mnoha druhů ohrožených živočichů. Mezi typické druhy, které zde můžete spatřit, patří sloni, gorily, mangusti, pásovcové, opice a mnoho dalších. Rovněž zde můžete vidět bohatou paletu ptáků.

5. Je potřeba povolení k fotografování v réservě?
- Ano, k fotografii a filmování v gabonské réservaci je vyžadováno povolení. Je nutné se předem registrovat na úřadu rezervace a dodržovat pravidla a pokyny dané správou. Fotografování některých zvířat nebo jejich teritorií může být omezeno, aby se minimalizovalo rušení jejich přirozeného chování.

6. Můžu si přinést vlastní jídlo a vodu do réservy?
- Ano, je povoleno si přinést vlastní jídlo a vodu do réservy. Doporučuje se však vést minimální stopu, takže všechny odpadky by měly být s sebou odnášeny a odklizeny v odpovídajících nádobách.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách