Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Kongou Falls


Nejběžnější dotazy a odpovědi týkající se Gabonských Kongou Falls:

1. Co jsou Gabonské Kongou Falls?
Gabonské Kongou Falls jsou impozantní vodopády nacházející se v Gabonu, státě ve střední Africe. Jsou součástí řeky Komo a jsou považovány za jedny z nejvyšších vodopádů na světě.

2. Jak vysoké jsou Gabonské Kongou Falls?
Gabonské Kongou Falls mají výšku přibližně 56 metrů, což je víc než polovina výšky Slavných Viktoriiných vodopádů.

3. Kde se nacházejí Gabonské Kongou Falls?
Gabonské Kongou Falls se nacházejí v provincii Estuaire v Gabonu. Přesněji jsou vodopády situovány na řece Komo, která je jedním z nejdůležitějších toků v Gabonu.

4. Jak se tam dostat?
Nejpohodlnější způsob, jak se dostat k Gabonským Kongou Falls, je letecky. V blízkosti vodopádů se nachází mezinárodní letiště v Libreville, které je dobře propojeno s dalšími africkými a mezinárodními destinacemi.

5. Může se tam koupání?
I přestože Gabonské Kongou Falls jsou impozantní vodopády, oblast při nich je vhodná pro koupání. Je však důležité zachovávat opatrnost a dodržovat místní pravidla bezpečnosti.

6. Existují v okolí nějaké turistické atrakce?
Gabonské Kongou Falls jsou jedním z hlavních turistických lákadel v Gabonu. Vedle nich se v okolí nachází také národní park Loango a národní park Pongara, které nabízejí nádhernou divokou přírodu a obrovskou rozmanitost fauny a flóry.

7. Kdy je nejlepší doba na návštěvu?
Nejlepší doba na návštěvu Gabonských Kongou Falls je v období sucha, které trvá od června do září. V tomto období je tok řeky Komo stabilnější a méně pravděpodobnost, že budou vodopády skryty za obrovským objemem vody.

8. Je možné v okolí najít ubytování?
Ano, v okolí Gabonských Kongou Falls je možné najít několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, resorty nebo kempy. Doporučuje se však rezervovat ubytování předem, protože tato oblast může být v turistické sezóně poměrně oblíbená.


Počasí Gabon Kongou Falls


Gabon je půvabnou africkou zemí, která je známá svou nádhernou krajinou a bohatou biodiverzitou. Jedným z jejích největších přírodních pokladů jsou Kongou Falls, impozantní vodopády nacházející se na řece Komo.

Kongou Falls jsou jedny z největších vodopádů v Africe a nacházejí se ve stejnojmenném národním parku v jižní části země. Tento národní park je chráněným územím, které slouží k ochraně mnoha druhů zvířat, rostlin a přírodních prostředí.

Počasí v okolí Kongou Falls je tropické, s vysokou vlhkostí a teplotami dosahujícími průměrně 25 až 30 stupňů Celsia. Nejbližším městem k vodopádům je město Franceville, které se nachází asi 50 kilometrů na severovýchod od národního parku. Franceville leží ve vyšší nadmořské výšce, což znamená, že teploty se mohou mírně snižovat.

Období sucha a dešťů v Gabonu je důležité pro pochopení podmínek počasí u Kongou Falls. Suché období přichází od května do září, kdy je očekáváno minimální množství srážek. Tyto měsíce jsou nejvhodnější pro turistickou návštěvu vodopádů, protože voda je obvykle klidná a snadno se dostanete k nejlepším vyhlídkám. Teploty během suchého období se pohybují kolem 25 stupňů Celsia.

Na druhou stranu, období dešťů v Gabonu nastává od října do dubna. Během těchto měsíců je očekáváno hojně srážek, což může způsobit zvýšení hladiny vody na vodopádech. I když je úchvatné pozorovat vodopády v jeho maximální síle, během tohoto období mohou být vyhlídky obtížně přístupné kvůli vlhkým podmínkám a rozbředlým cestám. Teploty během deštivého období zůstávají stále příjemné kolem 25 stupňů Celsia, ale vlhkost může být vysoká.

Výlet k Kongou Falls je nezapomenutelným zážitkem, který obdivovatelé přírody a dobrodružství rozhodně nechtějí vynechat při návštěvě Gabonu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit vodopády během suchého nebo deštivého období, budete svědky impozantního přírodního fenoménu, který vás ohromí svou krásou a sílou.

Gabon je jedinečná destinace pro milovníky přírody, a vodopády Kongou Falls jsou jedním z jejich nejcennějších pokladů. Za každého počasí si můžete užít úžasné okamžiky a objevovat přírodní krásy této fascinující země.


Dovolená Gabon Kongou Falls


Gabon je jednou z nejkrásnějších a nejméně objevených turistických destinací na světě. Tato země ležící na západním pobřeží Afriky je bohatá na biodiverzitu, národní parky a úchvatnou krajinu. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, jsou vodopády Gabon Kongou Falls.

Kongou Falls jsou přírodním divem a hlavním geografickým útvarem v Gabonu. Nachází se v provincii Haut-Ogooué, ve východní části země. Tento systém vodopádů je jedním z největších v Africe a tvoří celkem sedm stupňů s desítkami malých a velkých vodopádů.

Cesta k Kongou Falls sama o sobě je dobrodružstvím. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem nebo místní dopravou z města Franceville, které je hlavním městem provincie. Pojede se po střednědobé cestě do vesnice N'Gouha a dále směrem na východ až po vesnici Kongou.

Když dorazíte do vesnice Kongou, musíte si najmout místního průvodce, který vám pomůže dostat se blíže k vodopádům. Cesta je poměrně náročná a trvá přibližně hodinu, protože musíte překonat husté deštné pralesy, přírodní překážky a sklouznout po strmých svazích. Nicméně, všechno úsilí stojí za to, když se dostanete na místo.

Když konečně dorazíte k vodopádům Kongou Falls, budete ohromeni jejich krásou a velikostí. Ti největší z nich dosahují výšky až 70 metrů a jejich vodní proudy vytvářejí ohromující zvuk. Svěží voda z vodopádů vytváří příjemné chladné ovzduší, které je v kontrastu s horkým a vlhkým podnebím Gabonu.

Můžete se potápět a plavat v jezeře pod vodopády nebo si prostě užívat neskutečné výhledy. Místní lidé vám také ukážou místní flóru a faunu, která je velmi bohatá v této oblasti. Můžete vidět opice, hady a různé druhy ptáků a rostlin.

Kongou Falls je ideálním místem pro dobrodružné turisty a přírodní milovníky. Je to úžasný kousek neporušeného ráje, který nabízí unikátní zážitek. Navštěvování tohoto místa vám umožní odpočinout si od moderního světa a ponořit se do přírodního klidu a krásy.

Pokud plánujete dovolenou v Africe a hledáte nezapomenutelné zážitky, nenechte si ujít návštěvu Gabonu a vodopádů Kongou Falls. Budete překvapeni krásou a majestátem tohoto přírodního divu a zůstane vám v paměti na celý život.


Letenka Gabon Kongou Falls


Gabon se může pochlubit mnoha úžasnými přírodními krásami, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejzajímavějších atrakcí, kterou stojí za to navštívit, jsou Kongou Falls. Tyto ohromující vodopády jsou nejen jedním z nejkrásnějších míst v Gabonu, ale také jedním z nejmohutnějších vodopádů v celé Africe.

Kongou Falls se nacházejí v Národním parku Ivindo na východě Gabonu. Tento národní park je známý svou bohatou biodiverzitou a je domovem mnoha vzácným druhům zvířat a rostlin. Národní park Ivindo je nedotčenou divočinou, která nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie a jedinečný zážitek z pohybu v divočině.

Samotné Kongou Falls se skládají ze série vodopádů, které se táhnou na délku 1,5 km. Napříč těmito vodopády se voda řítí s takovou silou, že vytváří obrovskou dunu páry a pádů. Celkový pád vody tvoří až 56 metrů a je velmi impresionující. Návštěvníci mohou pozorovat toto ohromující přírodní divadlo z vyhlídkové terasy, která nabízí panoramatický výhled na vodopády a okolní krajinu.

Konec dopravního letounu Gabonu, země v západní Africe, může být vzrušujícím dobrodružstvím samy o sobě. Když přiletíte do Libreville, hlavního města Gabonu, budete muset přestoupit na vnitrostátní let do provincie Ogooue-Ivindo, kde se nachází Kongou Falls. Po přistání v Makoure, malém městě poblíž národního parku Ivindo, budete se muset připravit na dobrodružství v divočině.

Cesta k Kongou Falls vede přes hustý deštný prales a je nutné mít zkušené průvodce, kteří znají danou oblast. Během cesty se budete pohybovat po náročných stezkách a potřebujete být ve formě, abyste zvládli strmé stoupání a klesání. Ale každá vyčerpávající chvíle bude stát za to, jakmile dorazíte ke kouzelným Kongou Falls.

Přestože Gabon nemá tolik turistů jako jiné africké země, není to důvod, proč byste si neměli užít toto nádherné místo. Prožít dobrodružství při cestě k těmto vodopádům a potom se ztratit v kráse Kongou Falls je zážitek, který si budete pamatovat na celý život.


Ubytování Gabon Kongou Falls


Gabon je země plná překrásné přírody a fascinujících přírodních divů. Jedním z nejvíce ohromujících a úchvatných míst, které lze navštívit v Gabonu, jsou Kongou Falls. Tento článek se zaměřuje na ubytování v okolí Kongou Falls, aby vám pomohl plánovat vaši cestu do této fantastické destinace.

Kongou Falls se nachází ve stejnojmenném národním parku v jižní části Gabonu. Jedná se o jedny z největších vodopádů v africké divočině, které mají délku 3 km a spadají z výšky až 56 metrů. Tyto vodopády jsou jedinečné svou krásou a majestátností a přitahují návštěvníky z celého světa.

Při plánování návštěvy Kongou Falls je důležité zvolit správné ubytování. V blízkosti vodopádů najdete několik možností, které vám umožní být v těsné blízkosti tohoto pozoruhodného přírodního divu. Jednou z nejpopulárnějších volbou ubytování je táboření v přilehlém národním parku. Zde si můžete postavit vlastní stan a těšit se z autentického zážitku v divočině Gabonu. Buďte však připraveni na to, že táboření v divočině vyžaduje určitý stupeň dobrodružství a odolnosti.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, existují také k dispozici různé hotely a lodě. Hotely v okolí Kongou Falls nabízejí pohodlné pokoje, restaurace a další vybavení. Pokud se rozhodnete zůstat na lodi, budete mít jedinečnou možnost prozkoumat okolní řeky a jezera.

Při ubytování poblíž Kongou Falls se můžete těšit na mnoho aktivit a zážitků. Samozřejmostí je návštěva samotných vodopádů, která vám umožní obdivovat jejich majestátnost a vyfotit si tyto překrásné přírodní útvary. Můžete se také vydat na pěší túru po okolních stezkách v národním parku a objevovat další skryté krásy této divoké přírody.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete se vydat na raftingovou výpravu na řece Kongou. Tato aktivita vám umožní prozkoumat okolní řeku a její neuvěřitelnou divokou přírodu z jiné perspektivy. Pro milovníky zvířat je zde také možnost safari jízd, během kterých můžete potkat různá zvířata žijící v národním parku, včetně slonů, šimpanzů a levhartů.

V blízkosti Kongou Falls nenajdete mnoho restaurací a obchodů, proto je doporučeno si před cestou nakoupit potraviny a další zásoby. Je také důležité zvážit možnosti dopravy, ať už se rozhodnete cestovat vlastním vozem nebo využijete služeb místních dopravních společností.

Gabon a Kongou Falls jsou jedinečnými a vzrušujícími destinacemi, které stojí za návštěvu. Bez ohledu na to, jaké ubytování si zvolíte, tato část Gabonu vám přinese neopakovatelné zážitky a vzpomínky na celý život.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách