Letenka Finsko Savonlinna


Savonlinna, malebné město na jihovýchodě Finska, je jednou z nejkrásnějších destinací pro milovníky přírody a historie. Letenka do Savonlinny je zárukou nezapomenutelného zážitku, který nabízí harmonickou kombinaci přírodního bohatství a kulturního dědictví.

Savonlinna se nachází mezi tisíci jezery, jež Finsko tak jedinečně charakterizují. Oblast je rájem pro rybáře, milovníky vodních sportů a vůbec pro všechny, kdo si rádi užívají klidného pobytu v přírodě. Turisté mohou využít nespočet možností pro výlety a aktivity na vodě, jako je například plavba lodí po jezerech, kajakování, windsurfing nebo relaxaci na jedné z mnoha veřejných pláží.

Mezi nejvýznamnější atrakce tohoto malého města patří středověký hrad Olavinlinna. Tento majestátní hrad byl postaven na skále uprostřed jezera Saimaa v roce 1475 a dodnes patří mezi nejlépe dochované středověké hrady ve Skandinávii. Každý rok se zde koná světoznámý operní festival, který přitahuje návštěvníky z celého světa.

Dalšími historickými památkami, které stojí za návštěvu, je tradiční dřevěný kostel svatého Mikuláše z 19. století a větrný mlýn Kerimäki, který je největším funkcionalistickým větrným mlýnem na světě. Pro milovníky kultury je zde také rozsáhlé množství muzeí, jako je muzeum Savonlinna, které představuje historii města a regionu.

Pokud hledáte klid a odpočinek, můžete se vydat na krásné procházky po městském parku nebo vyzkoušet tradiční finskou saunu, která je nedílnou součástí finské kultury. Savonlinna má také širokou nabídku skvělých restaurací, které vám představí oblastní speciality a finskou kuchyni, která je známá svými čerstvými rybami a divočáky.

Při plánování vaší cesty do Savonlinny si nezapomeňte vychutnat krásný výhled z letadla při přistávání na tamním letišti. Flights to Savonlinna poskytují snadný přístup k této skvělé destinaci. Letenka na Finsko Savonlinna vám otevře dveře do úchvatné přírody a fascinující historie tohoto malého finského města.


Dovolená Finsko Savonlinna


Finsko je krásná a malebná země, která nabízí mnoho možností pro skvělou dovolenou. Savonlinna je jedním z nejkrásnějších měst v této zemi a ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu daleko od ruchu velkoměsta.

Savonlinna se nachází ve východní části Finska, na břehu jezera Saimaa. Je to město s velkou historickou hodnotou a je známé zejména pro své impozantní hradní sídlo - Olavinlinna.

Olavinlinna je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí Savonlinny a celého Finska. Hrad byl postaven v roce 1475 a od té doby sloužil jako obranná pevnost před ruskými invazemi. Dnes je to nejnavštěvovanější místo v Savonlinně a sídlo letního operního festivalu.

Letní operní festival se koná každoročně v červenci a srpnu a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Festival se zaměřuje na konání operních a hudbeně-dramatických představení, ale nabízí i spoustu dalších kulturních akcí, jako jsou divadelní představení, koncerty a výstavy.

Kromě Olavinlinny a letního operního festivalu má Savonlinna mnoho dalších zajímavých míst a atrakcí. Město je obklopeno malebnou krajinou a celá oblast je perfektním místem pro pěší turistiku, cykloturistiku a rybaření.

Pro milovníky koupání je zde k dispozici mnoho krásných pláží a jezer s čistou a osvěžující vodou. Je to také ideální místo pro vodní sporty, jako je windsurfing nebo kajak.

Pokud se rozhodnete navštívit Finsko a Savonlinnu, určitě nebudete litovat. Toto krásné a historické město nabízí spoustu atraktivních aktivit pro každého návštěvníka. Od historického královského hradu po letní operní festival, Savonlinna má mnoho k prozkoumání a objevení.

Nezapomeňte si přibalit foťák a zaznamenat si všechny nezapomenutelné momenty z vaší dovolené v Savonlinně.


Počasí Finsko Savonlinna


Savonlinna je malebné město nacházející se na jihovýchodě Finska. Město je obklopeno tisíci jezer a lesy, což dělá z této oblasti ideální místo pro turisty a příznivce vodních sportů. Savonlinna má silný vliv kontinentálního podnebí a jeho počasí se liší v závislosti na ročním období.

Léto v Savonlinně je krátké a mírné a trvá od června do srpna. Průměrná denní teplota se pohybuje mezi 18 a 23 stupni Celsius. Léto má také vysokou vlhkost, což způsobuje, že teploty se mohou zdát vyšší, než ve skutečnosti jsou. Slunce v létě vychází velmi brzy a zapadá velmi pozdě, takže návštěvníci mohou užívat delších dnů a nádherných večerů.

Podzim v Savonlinně přináší chladnější počasí a tropické deště. Teploty klesají na 10-15 stupňů a vítr a deště se stávají obvyklým jevem. Navzdory tomu podzim přináší krásné podzimní barvy a čistý vzduch, a tak je to stále oblíbená doba pro turisty.

V zimě se mohou teploty klesnout na -15 stupňů a mnoho jezer a řek v této oblasti zamrzají. Zimní sporty jako lyžování, bruslení a skialpinistika jsou populární mezi místními i turisty. Během zimy je také možné pozorovat polární světlo, což je velkolepý přírodní jev. Slunce v zimě vychází později a zapadá dříve, takže návštěvníci mohou očekávat krátkší dny a delší noci.

Jaro v Savonlinně je méně chladné a deštivé, než podzim a začíná od března do května. Jaro může být nejideálnější dobou pro návštěvu, protože dny jsou již delší, ale teploty nejsou tak vysoké, jako v létě.

V Savonlinně jsou tedy čtyři roční období plné krásné přírody a jedinečných zážitků. Návštěvníci by měli být připraveni na změny počasí a oblékat se vhodně v závislosti na ročním období. Městu Savonlinna se říká "Jezerní oblast Finska" a toto označení nemůže být více výstižné, když se podíváme na jeho bohatou přírodu a nádherné vodní toky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Savonlinna


1. Jak se dostat do Savonlinny?

Do Savonlinny se lze dostat vlakem nebo autobusem ze Helsinek. Také existují přímé autobusové spoje například z Kuopia.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Savonlinně?

Hlavními atrakcemi v Savonlinně jsou hrad Olavinlinna, Katedrála sv. Ondřeje a Lesní muzeum Lusto.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Savonlinny?

Nejlepší doba k návštěvě Savonlinny je od června do srpna, kdy je teplé počasí a mnoho akcí a festivalů.

4. Jaký je rozpočet na návštěvu Savonlinny?

Rozpočet na návštěvu Savonlinny se může lišit v závislosti na výběru ubytování a stravy. Průměrně se však pohybuje kolem 100-150 eur na den.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Savonlinně?

V Savonlinně je k dispozici mnoho možností ubytování, jako jsou hotely, penziony a apartmány. Doporučujeme ubytování v historickém centru města poblíž Olavinlinny.

6. Jaký druh aktivity můžete udělat v Savonlinně?

V Savonlinně se můžete věnovat mnoha aktivitám, jako jsou prohlídky historických památek, návštěva muzeí, pěší turistika v okolní přírodě, jachting a mnoho dalšího.

7. Čím se Savonlinna liší od ostatních měst ve Finsku?

Savonlinna se liší od ostatních měst ve Finsku svou výjimečnou historií a kulturními akcemi, včetně Mezinárodní operní festival Olavinlinna.

8. Je možné cestovat do Savonlinny autem?

Ano, je možné cestovat do Savonlinny autem. Město se nachází na křižovatce silnic 14 a 15 a má dobrou dopravní infrastrukturu.


Ubytování Finsko Savonlinna


Finsko, země jazyka, sauny a překrásné přírody. Pokud se chystáte navštívit město Savonlinna, nebudete muset dlouho hledat vhodné ubytování. Toto kouzelné město, ležící na jihu Finska, přímo vás láká objevovat jeho pohádkové scenérie a dobrodružství. Máme pro vás několik tipů, které by vám mohly pomoci, pokud se stále rozhodujete, kde se v Savonlinně ubytovat.

1. Hotely

Savonlinna má mnoho kvalitních a luxusních hotelů, které odpovídají vašim požadavkům na design, vybavení a umístění. Město nabízí velký výběr, aby si každý mohl najít takové ubytování, které odpovídá jeho potřebám a požadavkům. Mezi luxusní hotely vyniká například hotel Hospitz, který je umístěn v hlavní části města a nabízí elegantní pokoje s výhledem na krásný hrad. Veškeré úsilí je věnováno k tomu, aby hosté byli maximálně spokojeni a mohli si plně užít svou dovolenou.

2. Apartmány

Apartmány jsou ideální volbou, pokud si přejete být více nezávislí a plánovat si svůj čas podle vlastních představ. V Savonlinně se nachází mnoho kvalitních apartmánů, které jsou dobře vybaveny a umístěny na strategických místech v městě. Apartmánový komplex Savonlinna sice nemusí být tak luxusní jako některé hotely, nicméně přináší pohodovou a příjemnou atmosféru. Pro ty, kteří si chtějí užít soukromí a nezávislost, jsou apartmány skvělou volbou.

3. Hostely

Díky své skvělé poloze uprostřed přírody, mohou být hostely v Savonlinně ideálním ubytováním pro ty, kteří chtějí strávit svůj čas venku. Hostely zde nabízejí prostorem široké zábavy i ubytování pro lidi z celého světa. Pokud jste na cestách sami a hledáte jediné skutečné zážitky, jsou hostely skvělou volbou. Při výběru hostelu mějte na paměti, že kvalitní ubytování dosahuje vysokých cen, ale pokud hledáte něco na co budete vzpomínat dlouho, může se vám tento typ ubytování vyplatit.

4. Kempy

Kempy jsou ideální volbou pro ty, kteří si chtějí vyrazit do přírody a ubytovat se v okolí Savonlinny. Jelikož jsou kempy většinou umístěny na klidných místech, bude pro vás možnost relaxovat v prostředí zelených luk a lesů jako stvořená. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete si půjčit kola a objevovat krásy přírody, pěšky se vydávat do blízkých okolních vesnic, nebo nabrat novou energii v podniku s grilováním.

Savonlinna je krásné město s mnoha možnostmi ubytování. Záleží jen na vašich preferencích a prioritách. Mějte na paměti, že kvalita ubytování je při vaší dovolené klíčová, takže si pečlivě vybírejte. Nicméně, ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný apartmán, přátelský hostel, nebo unikátní kemp, v záznamu na vaší dovolenou by měla být Savonlinna na prvním místě.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách