Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


1. Jak se dostat na Palawan?
- Na Palawan se nejčastěji létá přímo na mezinárodní letiště v Puerto Princesa. Alternativně je možné letět do Manily a poté přestoupit na vnitrostátní let do Puerto Princesa nebo El Nida.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v El Nidu?
- Mezi nejlepší aktivity v El Nidu patří ostrovní hopping, kdy navštívíte krásné laguny a pláže, potápění, šnorchlování, kajakarství, trekking v údolích, návštěva vodopádů a procházka po městě.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Coronu?
- V Coronu můžete navštívit slavné Coron Island tour, kde se nachází známé laguny, jezero Kayangan, Siete Pecados korálový rif a vraky z druhé světové války. Dalšími populárními aktivitami jsou potápění, šnorchlování v útesech, trekking na vrchol Mt. Tapyas, relaxace na plážích a návštěva termálních pramenů.

4. Co vidět a dělat v Puerto Princesa?
- V Puerto Princesa můžete navštívit podzemní řeku Sabang, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Dalšími zajímavostmi jsou Butterfly Garden, krokodýlí farma, návštěva tradicionálních vesnic domorodých obyvatel a procházka po městě.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Palawanu?
- Na Palawanu se nachází několik úžasných pláží. Mezi nejpopulárnější patří El Nido's Nacpan Beach, Las Cabanas Beach, Malcapuya Island a Banana Island v Coronu, a také Sabang Beach v Puerto Princesa.

6. Jak se dostat mezi El Nidem, Coronem a Puerto Princesa?
- Mezi El Nidem a Coronem je možné se dostat trajektem nebo přeletět malým letadlem. Z Puerto Princesa je možné se dostat trajektem nebo přestoupit v Coronu na další let.

7. Jak je to s ubytováním na Palawanu?
- Palawan nabízí širokou škálu ubytování od luxusních resortů až po levné hostely. V El Nidu a Coronu je doporučeno si ubytování rezervovat předem kvůli velkému zájmu. V Puerto Princesa je více možnosti výběru bez předchozí rezervace.

8. Kdy je nejlepší čas navštívit Palawan?
- Nejlepší čas na návštěvu Palawanu je během suchého období od listopadu do května. V tomto období je méně srážek a teploty jsou příjemné. V červnu až říjnu může být více deštivých dnů a některé aktivity mohou být omezené.

9. Má Palawan dobré stravovací možnosti?
- Ano, Palawan nabízí širokou škálu stravovacích možností od tradiční filipínské kuchyně po mezinárodní restaurace. V El Nidu, Coronu a Puerto Princesa jsou také dostupné restaurace s možností výhledem na pláže nebo oceán.

10. Jaké jsou zdravotnické služby na Palawanu?
- Na Palawanu jsou dostupné základní zdravotnické služby včetně nemocnic a lékařů v Puerto Princesa, El Nidu a Coronu. Je vhodné mít cestovní pojištění s mezinárodní krytím a zkontrolovat očkování před cestou.


Letenka Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Pokud hledáte ideální destinaci pro svou dovolenou, Filipíny jsou skvělou volbou. Země nabízí úchvatnou přírodu, úžasné pláže a mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě. Mezi nejpopulárnější oblasti Filipín patří Palawan, který se skládá z mnoha ostrovů, včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa. Pokud se rozhodnete navštívit Palawan, letenky jsou pro vás klíčovým prvkem.

Letenky na Filipíny jsou k dispozici z mnoha mezinárodních letišť po celém světě, včetně Londýna, Paříže, New Yorku, Los Angeles a Hongkongu. Náklady na letenky se mohou lišit v závislosti na místě, odkud cestujete, a na dobu vaší cesty. Obvykle však mohou být letenky na Palawan vysoké, takže se doporučuje hledat nabídky včas a srovnávat ceny.

Jakmile máte zajištěnou letenku na Palawan, je čas zaměřit se na samotnou cestu. El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou oblíbená města, která je třeba navštívit.

El Nido se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Palawan a je obklopeno masivními vápencovými útvary a bílými písečnými plážemi. Turisté jezdí do El Nido, aby se potápěli a šnorchlovali v nekonečné řadě ostrovních částí, například v skrytých lagunách a podmořských jeskyní. Národní park Bacuit Bay zahrnuje 45 ostrovů a skalnatých ostrovů, které vytvářejí jedinečné a nádherné scenérie.

Další místem, které byste měli navštívit, je Coron. To je přístavní město s křišťálově čistými vodami, které lákají mnoho návštěvníků na ostrovy Coron a Calauit. Můžete navštívit několik nezapomenutelných míst, například plážové stráže, historické památky a jeskyně, stejně jako průzkum vod podniknutý jachtem s pláčkem.

Posledním místem k návštěvě na Palawanu je Puerto Princesa, hlavní město Palawan Province. Město je známé pro svůj Subterranean River National Park, nejdlouhší podzemní řeku na světě. Park je ohraničen vápencovými útvary, které vytvářejí neuvěřitelné scény. Další zajímavá část Puerto Princesa může být vyzkoušena na plážích známých stanovišťách, jako jsou například Sabang at Sheridan nebo Honda Bay.

V závěru lze říci, že Palawan je jedním z nejkrásnějších míst na Filipínách. El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou jen několika z mnoha přírodních krás, které Palawan nabízí. Pokud se rozhodnete navštívit tuto část Filipín, je důležité zajistit si letenku s dostatečným předstihem a plánovat si cestovní plány předem, abyste mohli plně využít vaší dovolené.


Ubytování Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Palawan je ostrov na Filipínách, který je známý svou nádhernou přírodou, písčitými plážemi a jedinečnými podvodními scenériemi. Nachází se zde několik překrásných destinací, mezi které patří El Nido, Coron a Puerto Princesa. Každá z těchto lokalit nabízí různé možnosti ubytování, které uspokojí potřeby návštěvníků.

El Nido je nejpopulárnější oblastí na Palawanu a láká především milovníky přírody. Zdejší ubytování se každoročně dočkává chvály za své jedinečné výhledy. Můžete si vybrat mezi luxusními resorty s výhledem na karstové útvary a tyrkysové moře, ale také levnějšími bungalovy a hostely, které se nacházejí v samém centru města. El Nido je oblíbeným místem pro vodní aktivity, jako je potápění, snorklování a ostrovní hopping. Ubytování v této oblasti je obvykle velmi oblíbené a rychle se vyprodává, takže je nejlepší si rezervovat předem.

Coron je další malebná destinace na Palawanu a je známá svými krásnými plážemi a jedinečnými potápěčskými lokalitami. Ubytování v Corone zahrnuje řadu možností, od malebných plážových resortů až po jednoduché a levné hostely. Některé ubytovací zařízení nabízejí také zážitky jako jsou pronájem lodí, potápění a výlety na ostrovy. Místní hostitelé jsou obvykle velmi vstřícní a ochotní pomoci s organizací vašich dobrodružství.

Puerto Princesa, hlavní město Palawanu, je také oblíbené prom svou přírodní krásou a zajímavými turistickými atrakcemi. Ubytování zde můžeme najít ve formě hotelů a resortů v blízkosti pláže, ale také v samotném centru města. Puerto Princesa se může pochlubit i několika přírodními rezervacemi, jako je podzemní řeka Puerto Princesa a „Pláže vynikající skleníkovým efektem“. Některá ubytování v této oblasti nabízejí skvělé ubytovací balíčky, které zahrnují vstupenky a prohlídky nejznámějších turistických atrakcí.

Při hledání ubytování na Palawanu je důležité mít na paměti, že v některých oblastech není stálý přísun elektřiny. Doporučuje se využít recenze a hodnocení od předchozích hostů, abyste získali srovnání nad výběrem svého ideálního ubytování.

V každé z těchto destinací je možné nalézt ubytovací možnosti pro každý rozpočet a preference. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní resort s plnou obsluhou nebo jednoduchý hostel pro hledače dobrodružství, Palawan uspokojí vaše potřeby. Ubytování na Palawanu je často centrem dovolené na Filipínách a přispívá k unikátnímu zážitku z této nádherné destinace.


Počasí Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou tropickým rájem, a jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v této oblasti je Palawan. Nachází se v západním Pacifiku a je tvořen mnoha malými ostrovy, které nabízejí nádhernou přírodu a jedinečné pláže. Mezi nejznámější destinace na Palawanu patří El Nido, Coron a Puerto Princesa. Tato místa jsou vyhledávána nejenom pro svou krásu, ale také pro jejich příznivé počasí.

Palawan je obklopený horkým mořem a nachází se ve východní části Filipínského souostroví, což znamená, že je ovlivněný pasáty. Podnebí na Palawanu je tedy velmi teplé a vlhké, s velmi malými rozdíly v teplotách během celého roku. Nejlepší čas na návštěvu je v období od listopadu do května, které je zde známo jako suché období.

El Nido, známé svými skalnatými ostrůvky a bílými písečnými plážemi, je jedním z nejkrásnějších míst na Palawanu. V tomto období se můžete těšit na slunečné dny a minimální srážky. Teploty se pohybují mezi 25 a 32 stupni Celsia, což je ideální pro rozmanité aktivity, jako je potápění, snorklování a procházky po pláži.

Coron je další oblíbenou destinací na Palawanu známou pro své azurové vody a podvodní život. I zde je nejlepší čas na návštěvu v období od listopadu do května. Průměrné teploty se pohybují mezi 24 a 30 stupni Celsia. Během těchto měsíců miinimální srážky znamenají jasná nebe a dokonalé podmínky pro potápění a koupání.

Hlavní město Palawanu, Puerto Princesa, je výchozím bodem pro mnoho turistů. Má také příjemné počasí během suchého období. Průměrné teploty se pohybují od 25 do 31 stupňů Celsia. Přestože v tomto období může docházet k sesuvům půdy a tropickým bouřím, ty jsou obvykle krátkodobé a rychle přejdou.

Je důležité mít na paměti, že i během suchého období mohou přijít příležitostné srážky. Více srážek lze očekávat v období od června do října, které se nazývá deštivé období. Tyto měsíce jsou ale také méně přeplněné turisty, což může být výhodou pro některé cestovatele.

Celkově lze tedy říci, že Palawan a jeho hlavní destinace, jako je El Nido, Coron a Puerto Princesa, nabízí příznivé počasí během suchého období od listopadu do května. Teploty jsou příjemné a srážky jsou minimální, což poskytuje ideální podmínky pro úžasnou dovolenou plnou relaxace na plážích a objevování fascinujícího podmořského světa.


Dovolená Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Dovolená na Filipínách je určitě jedním z nejlepších zážitků, které můžete zažít. Jedním z nejkrásnějších míst na Filipínách je ostrov Palawan, který nabízí nádherné pláže s tyrkysovou vodou, jedinečnou faunu a flóru a mnoho dalších zajímavých atrakcí. Pokud se chystáte navštívit Palawan, tady je náš průvodce s nejlepšími místy, které byste neměli minout.

1. El Nido

El Nido je nejnavštěvovanějším místem na Palawanu, a to s dobrým důvodem. Nachází se zde několik překrásných pláží, jako jsou například Nacpan Beach, Las Cabanas Beach či Secret Beach. Kromě pláží lze navštívit i nedaleké Grand Cenote, která je zvláštní tím, že má sladkovodní vrstvu na povrchu a pod ní se nachází slaná voda.

2. Coron

Coron je další známou oblastí na Palawanu, která je ideální pro potápění. Zde se nachází mnoho potopených vraků z druhé světové války, které jsou skvělé pro potápěče. Kromě potápění si můžete prohlédnout nádherný Kayangan Lake s průzračnou vodou, nebo navštívit Malcapuya Island s bílými písečnými plážemi.

3. Puerto Princesa

Puerto Princesa je hlavním městem Palawanu a nachází se zde největší přírodní park na Filipínách – Sabang Underground River. Tento podzemní řeka, která se táhne na více než 8 kilometrů, je zapsána na seznamu UNESCO. Mimo podzemní řeku lze v této oblasti navštívit i další zajímavá místa, jako je například Honda Bay, kde můžete trávit čas na krásných plážích a vychutnat si místní kuchyni.

Palawan je jedním z nejkrásnějších ostrovů na Filipínách a nabízí mnoho zajímavých atrakcí, které stojí za to vidět. Pokud se chystáte na dovolenou na Filipínách, nenechte si ujít tento ostrov a jeho krásy.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách