Počasí Filipíny Camiguin Island


Filipíny jsou známy svým tropickým a vlhkým podnebím, a to platí i pro Camiguin Island. Tato malá ostrovní destinace se nachází v jižním moři Filipín, poblíž pobřeží Mindanao. Camiguin Island je známá svou krásnou přírodou, plážemi a sopkami, ale také se zde projevuje různorodé a často nepředvídatelné počasí.

Na Filipínách se nachází dvě hlavní sezóny - suché a deštivé. Suchá sezóna na Camiguin Island trvá od listopadu do května. Tato část roku je obecně považována za nejlepší čas k návštěvě ostrova. Počasí je v této době slunečné a teploty se pohybují kolem 30 stupňů Celsia. Většinou jsou zde jasná obloha a minimální srážky.

Deštivá sezóna na Camiguin Island začíná v červnu a končí v říjnu. Tato část roku může být velmi deštivá a vysoce vlhká. Dochází zde k častým dešťovým přeháňkám a bouřím. Teploty zůstávají stále vysoké, ale vlhkost vzduchu může být obtížná pro turisty, kteří nejsou na takové prostředí zvyklí.

Je třeba si uvědomit, že počasí na Camiguin Island může být velmi nepředvídatelné. Vzhledem k jeho blízkosti k moři může být ovlivněno tropickými bouřemi a cyklóny, které mohou přinést silné větry a vyšší srážky. V takových případech je vhodné sledovat předpovědi počasí a dodržovat pokyny místních úřadů.

Nicméně, i přes nejisté počasí, Camiguin Island zůstává oblíbenou turistickou destinací v jižním moři Filipín. Zdejší krásné pláže, korálové útesy a přítomnost sopky se střídá s ostrůvky, které Vás uchvátí svou přírodou a malebností.

Každý roční období má na Camiguin Island něco speciálního, a proto je možné ostrov navštívit v libovolnou dobu. Měli byste však mít na paměti, že počasí může ovlivnit Vaše plány a aktivity. Pokud hodláte navštívit ostrov během deštivé sezóny, je vhodné si vzít s sebou vhodné oblečení a deštník.

Výlet na Camiguin Island je jedinečnou příležitostí pro turisty, kteří chtějí zažít krásu Filipín. Nezáleží na tom, jaké počasí bude, ostrov vždy nabídne něco, co stojí za návštěvu. Ponořte se do pestrobarevného podmořského světa, prozkoumejte sopky a užijte si klid na krásných plážích. Camiguin Island Vás čeká s otevřenou náručí, ať je počasí jakékoli.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Camiguin Island


1. Jak se dostat na ostrov Camiguin na Filipínách?
Na Camiguin se dá dostat trajektem z přístavu Benoni v Boholu nebo se dá letět do letiště v Cagayan de Oro a poté si pronajmout auto a jet trajektem.

2. Kolik stojí trajekt na Camiguin?
Cena trajektu se liší v závislosti na cestovním data a na cestovní kategorii. Za využití rychlododofku se cena pohybuje okolo 235 PHP (4.5$) za osobu.

3. Jaký typ ubytování lze najít na Camiguinu?
Na Camiguinu najdete různé druhy ubytování, od luxusních resortů a hotelů po cenově dostupné bungalovy.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Camiguinu?
Nejlepšími plážemi na Camiguinu jsou White Island, Mantigue Island, Agohay Beach a Yumbing Beach.

5. Co je nejlepší čas k návštěvě Camiguinu?
Nejlepší čas k návštěvě Camiguinu je od listopadu do dubna, kdy jsou teploty umírněné a van rychlý vánec.

6. Jaké aktivity lze dělat na Camiguinu?
Na Camiguinu se lze věnovat potápění, šnorchlování, trekkingu, vodopádům, relajaci na pláži, nebo návštěvě kulturních památek.

7. Co si vzít s sebou na Camiguin?
Na Camiguin si vezměte lehké oblečení, plavky, opalovací krém, repelent proti hmyzu, sluneční brýle a klobouk či kšiltovku.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace na Camiguinu?
Mezi nejlepší restaurace na Camiguinu patří Luna Ristorante, Guerrera Rice Paddy Villa a Guerrera Mediterranean Cuisine.

9. Jaká místní jídla bychom měli ochutnat?
Mezi místní speciality, které byste měli na Camiguinu ochutnat, patří camiguin longaniza (kořeněná klobása), lechon kawali (obrácené vepřové maso) a pastel (pikantní koláč se šunkou a vejcem).

10. Jaký druh platby se používá na Camiguinu?
Většina společností a hotelů na Camiguinu přijímá platby v hotovosti, ale některé zařízení přijímají také kreditní karty.


Ubytování Filipíny Camiguin Island


Filipíny jsou plné nádherných ostrovů, každý s vlastním charakterem a krásami. Jedním z nejmenších a nejklidnějších ostrovů v zemi je Camiguin Island, který se nachází v regionu Northern Mindanao. Tento ostrov se vyznačuje krásnými plážemi, sopečným terénem a mnoha historickými památkami. Pokud hledáte místo na úplný odpočinek, Camiguin Island stojí za návštěvu.

Kde se ubytovat

Camiguin Island nabízí řadu ubytovacích zařízení pro různé typy cestovatelů. Pokud preferujete luxusní pobyt, můžete se ubytovat v soukromých vilách, jako je například Guerrera Rice Paddy Villas. Tyto vily jsou obklopeny rýžovými poli, mají vlastní bazén a vysoce kvalitní vybavení.

Pro ty, kteří upřednostňují ekonomičtější variantu, existují v Camiguin Island mnohé levnější hotely a penziony. Například Bohol Sea Resort nabízí pohodlné pokoje s výhledem na moře za velmi rozumné ceny. Tento resort má také bazén a vlastní restauraci.

Další variantou je ubytování v B&B (Bed & Breakfast), jako například La Dolce Vita Resort. Tento rezort nabízí útulné pokoje s vlastní koupelnou a snídaně podávanou v tradičním domácím stylu.

Co se nabízí v okolí

Camiguin Island je poměrně malý ostrov, ale nabízí mnoho aktivit pro cestovatele a turisty. Pokud se chcete odpočinout, můžete navštívit některou z mnoha pláží, jako je například White Island. Tato pláž nabízí jemný bílý písek a čisté modré vody, kde se můžete koupat a relaxovat.

Dalšími populárními atrakcemi na ostrově jsou vodopády Katibawasan a Tuasan Falls, stejně jako sopečný vrch Mount Hibok-Hibok. Ti odvážnější mohou vystoupat na vrchol hory, což je celkem obtížný výstup, ale rozhodně stojí za to kvůli krásnému výhledu na okolní krajiny.

Kromě toho je zde mnoho dalších aktivit, jako jsou potápěčské kurzy, rybolov a návštěva termálních pramenů. Také stojí za to navštívit některé z historických památek na ostrově, například starověké ruiny a kostely, které ukazují bohatou kulturu a historii Filipín.

Závěr

Camiguin Island je krásné místo na úplný odpočinek a relaxaci. Nabízí různé typy ubytování pro každého cestovatele a mnoho aktivit a atrakcí. Pokud plánujete cestu na Filipíny, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto krásného ostrova.


Letenka Filipíny Camiguin Island


Camiguin Island: Skrytý drahokam Filipín

Pokud hledáte dokonalý únik z každodenního stresu a shonu do ráje, pak je Camiguin Island na Filipínách tím pravým místem pro vás. Tato drobná vulkanická ostrovní destinace se nachází ve Filipínském moři a je jedním z nejlákavějších tajemství této země.

Camiguin je stále relativně neobjevené místo, které nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou kombinaci přírodní krásy, kulturních pokladů a půvabné atmosféry. Ačkoli je ostrov malý, nabízí nepřeberné množství aktivit a památek, které stojí za prozkoumání.

Částí ostrova je jeden z nejaktivnějších vulkánů na Filipínách - Hibok-Hibok. Pro dobrodruhy a milovníky přírody nabízí možnost pěší turistiky a trekkingu po úchvatné krajině. Cestou na vrchol se setkáte s fascinující flórou a faunou, vodopády a termálními prameny, které jsou v této oblasti hojně rozšířené. Po dosažení vrcholu Hibok-Hibok budete odměněni pohledem na panoramatický výhled na celý ostrov a okolní moře.

Dalším z mnoha přírodních pokladů, které Camiguin nabízí, je jeho jedinečné podvodní safari. Vody kolem ostrova jsou plné korálových útesů a tropického mořského života. Kterýkoli z místních potápěčských center vám zprostředkuje nezapomenutelný zážitek ze šnorchlování nebo potápění s možností setkat se s pestrými druhy ryb, obrovskými korálovými útesy a dokonce i rejnoky.

Jednou z nejznámějších ikon Camiguinu je však White Island. Jeho jméno napovídá - tato pohádková bezpečná písečná banánová ostrůvek vypadá jako z pohlednice. Můžete sem dojet loďkou z hlavního města ostrova, Mambaja, a užít si odpočinek pod slunečníky a promenádu po dokonalém bílém písku.

Pokud jde o kulturní bohatství Camiguinu, ostrov je domovem několika historických kostelů a památek, které odrážejí bohatou minulost. Kostel "Ruiny" je nejznámější a majestátní z nich všech, což je pozůstatek starobylého kostela, který byl zničen výbuchem sopky v roce 1871. Tyto mohutné zbytky přinášejí dojemný pohled na minulost a jsou oblíbeným cílem fotografů.

Cesta na ostrov Camiguin je jednoduchá. Většina mezinárodních letů do Filipín přistává na letišti v Cebu City, odkud můžete vzít domestický let do Camiguinu. Existuje také trajektové spojení z přístavů na blízkých ostrovech, jako je Cebu nebo Bohol.

Celkově lze říci, že Camiguin Island je skrytým drahokamem Filipín. Tato tropická destinace vás okouzlí přírodní krásou a atmosférou, která zanechá nezapomenutelné dojmy. Je to ideální místo pro dobrodružství, relaxaci nebo pro objevování kulturních pokladů. Ať už jste příznivcem potápění, turistiky nebo jednoduše jen toužíte po klidném útočišti na pláži, Camiguin Island je tu, aby splnil vaše největší touhy.


Dovolená Filipíny Camiguin Island


Filipíny Camiguin Island se nacházejí východně od ostrova Mindanao a patří mezi nejvíce zapomenuté perly Filipín. Ostrov je tvořen několika aktivními sopkami, což mu dává inovativní a originální atmosféru. Na Camiguin Island najdete krásné bílé písečné pláže, borovicové lesy a velmi křišťálově čisté vody.

Když se rozhodnete vydat na dovolenou na Camiguin Island, nezapomeňte navštívit White Island, což je písečná kosatka, která se nachází asi 15 minut jízdy lodí od pobřeží ostrova. Návštěva této kosatky je jedním z nejlepších způsobů, jak si užít krásný výhled na horu Hibok-Hibok, nejvyšší horu ostrova.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Sunken Cemetery, což byl dřívější pohřební hřbitov, který se potopil poté, co erupce sopky na Hibok-Hiboku v roce 1871 způsobila, že část pobřeží ostrova se propadla do moře. Dnes se pod hladinou vody nacházejí pozůstatky hřbitova, kolem kterých plavou ryby a podmořská vegetace.

Pokud máte rádi turistické trasy, určitě byste měli navštívit kráter sopky Mount Vulcan, což je nyní jedno z nejoblíbenějších míst na ostrově Camiguin Island. Trasa k sopce je poměrně těžká, avšak zdejší krásná příroda a pohled na sopku stojí rozhodně za úsilí.

Kromě toho, na Camiguin Island si můžete užít mnoho vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, vodní lyžování a jetové lyžování. Mezi další populární aktivity patří například rybolov, návštěva místních trhů a koupání v horkých pramenech.

Camiguin Island je také plná historických památek a starobylé architektury, jako jsou kostely z koloniální doby a mnoho starých hrobů. Celkově stojí Camiguin Island za návštěvu, pokud hledáte méně turisticky přeplněná místa a nezapomenutelnou dovolenou v tropických krajích.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách