Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Banaue Rice Terraces


1. Jaké je Filipíny Banaue Rice Terraces?

Banaue Rice Terraces jsou starobylé rýžové terasy nacházející se na ostrově Luzon ve Filipínách. Jsou to zemědělské terasy, které byly postaveny původními obyvateli Ifugao přibližně před 2000 lety.

2. Jak se tam dostat?

Nejčastější způsob, jak se dostat do Banaue Rice Terraces, je leteckou cestou do města Manily a odtud pokračovat v přepravě autobusem nebo autem do Banaue. Cesta z Manily trvá přibližně 9-10 hodin.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Banaue Rice Terraces?

Nejlepší čas na návštěvu Banaue Rice Terraces je během suché sezóny, který trvá od listopadu do dubna. Během této doby jsou terasy zelené a plné rýže. V ostatních částech roku může být region vystaven monzunovým dešťům.

4. Jaké aktivity lze provádět v Banaue Rice Terraces?

Kromě prohlídky teras samotných, lze v okolí Banaue Rice Terraces provádět různé outdoorové aktivity. Patří sem pěší turistika po okolních vesnicích, návštěva Ifugao vesnic a poznání místní kultury, pěší výlety k vodopádům a kouzelným jezerům, a také jízda na kánoi po Rio Chico.

5. Existují ubytovací možnosti v Banaue Rice Terraces?

Ano, v blízkosti Banaue Rice Terraces je k dispozici několik ubytovacích zařízení, od luxusních hotelů po hostely a penziony. Je důležité si rezervovat ubytování předem, zejména v průvodce navštěvy turistických sezón.

6. Jaké jsou nejlepší vyhlídkové body v Banaue Rice Terraces?

Existují různé vyhlídkové body, které nabízejí krásné výhledy na Banaue Rice Terraces. Mezi nejoblíbenější patří Viewpoint v Banaue a Batad, kde lze vidět majestátní terasy z výšky.

7. Jak se mohu dozvědět více o kultuře a historii Banaue Rice Terraces?

Banaue Rice Terraces je sídlem původních obyvatel Ifugao, kteří mají bohatou kulturu a historii. Můžete se dozvědět více o jejich kultuře a historii prostřednictvím návštěvy místních vesnic a hovorů s místními obyvateli. Existují také muzea a informační centra, která poskytují další informace o této oblasti.

Tyto otázky a odpovědi vám pomohou získat základní informace o Filipíny Banaue Rice Terraces. Pokud máte další otázky, jsem tu, abych vám pomohl.


Počasí Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces jsou jednou z nejvýznamnějších atrakcí na Filipínách a jsou známé svou krásnou krajinou a důmyslně vyrovnávanými rýžovými terasami. Nacházejí se v provincii Ifugao, na severu ostrova Luzon, a jsou považovány za jeden z divů světa.

Kromě svého impozantního vzhledu mají Banaue Rice Terraces také důležitou kulturní hodnotu. Terasy byly vybudovány před více než 2000 lety místním lidem, což je záznam trvalých zemědělských technik v těchto oblastech. Původním záměrem bylo zhodnotit strmé svahy a vytvořit terasy, které by sloužily k pěstování rýže. Díky trvalému úsilí skupin Ifugao vytvořit a udržovat tyto terasy jsou nyní zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO.

Počasí v této oblasti je ovlivněno tropickým klimatem Filipín. Banaue Rice Terraces leží ve vyšších nadmořských výškách, což znamená, že zde je mírnější klima než na pobřeží. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 20 °C až 25 °C. Nejteplejší měsíce jsou během dubna a května, kdy teploty mohou dosáhnout až 30 °C. Na druhou stranu v nejchladnějších měsících, kterými jsou prosinec a leden, se teploty mohou snížit na 10 °C.

Dešťový vzorec v této oblasti je podobný jako u jiných částí Filipín. Nejdeštivější období je obvykle od června do října, kdy na terasy svítí časté lijáky. Deštivé období může způsobit erozi, která může být nebezpečná pro terasy. Místní lidé musí pravidelně udržovat terasy, aby zachovali jejich původní funkci a krásu.

Pokud jde o návštěvy Banaue Rice Terraces, nejlepší doba je v období sucha, které trvá od listopadu do května. Během těchto měsíců je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm a můžete si užít nezbytný čas na prozkoumání této úchvatné destinace.

Banaue Rice Terraces jsou tedy nejen úžasné technické dílo, ale také důkazem toho, jak místní lidé dlouho a pečlivě udržují svoje kulturní tradice. Při návštěvě se můžete těšit na zážitek z jemného klimatu a krásného výhledu na rýžové terasy. Banaue Rice Terraces jsou skutečně místem, které byste neměli vynechat při cestování po Filipínách.


Ubytování Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces jsou jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst na Filipínách. Tyto terasy jsou vytvořeny na úpatí hor a jsou jedinečnou kulturní památkou. Banaue Rice Terraces jsou tvořeny kameny, které byly položeny ručně a vytvářejí úchvatné útvary v kopcích a na rozsáhlých plošinách.

Pokud se chystáte navštívit tuto nádhernou oblast, budete potřebovat ubytování. Naštěstí je zde mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po jednoduché a cenově dostupné hostely.

V oblasti Banaue se nachází mnoho hotelů, které nabízejí komfortní ubytování, jako například Banaue Hotel and Youth Hostel, který je pro svou polohu ideální pro ty, kteří chtějí vidět úžasné výhledy z teras. Hotel nabízí různé typy pokojů, od jednoduchých až po komfortní a luxusní. Ceny se pohybují podle typu pokojů a ročního období.

Dalšími možnostmi jsou například Green View Lodge, který nabízí ubytování se soukromou koupelnou a nenáročné zařízení za přijatelnou cenu. Přátelští majitelé vám rádi poskytnou rady a informace o turistických trasách a místech, která musíte navštívit.

Pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu a zvyklosti, je zde možnost ubytování u místních rodin na venkově. Tyto rodiny poskytují ubytování s tradičním jídlem a dokonce vás mohou vzít na prohlídku okolního venkovského kraje.

Nabídku ubytování můžete vyhledat na internetu, ale můžete se také zeptat místních průvodců, pokud jimi cestujete do Banaue. Průvodci vám mohou poradit s nejlepšími místy pro vaše ubytování a vypsání itineráře plného aktivit, jako například procházky v kopcích a návštěva místních trhů.

Celkově je však důležité si uvědomit, že počasí v této oblasti může být neodhadnutelné a spousta cest a procházek může být ovlivněna povětrnostními podmínkami. Proto je dobré mít plán B v případě změny počasí.

V každém případě je Banaue Rice Terraces jedním z těch nejkrásnějších a úchvatných míst na Filipínách. Takže neváhejte a navštivte tuto oblast a ubytujte se v jednom z mnoha skvělých ubytovacích zařízeních a užijte si krásy tohoto nádherného místa.


Dovolená Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces jsou jedním z nejúžasnějších a nejimponujících přírodních zázraků na Filipínách. Tyto terasovité rýžové terasy, které byly vybudovány před více než 2 000 lety, jsou považovány za jedno z nejlepších děl starobylého zemědělství na světě a jsou jedním z osmi světových přírodních památek UNESCO.

Banaue Rice Terraces se nacházejí v oblasti Banaue, což je malebné horské město v severním Luzonu. Tato oblast je domovem kmenů Ifugao, které jsou známé pro svou zručnost a znalost zemědělství.

Rýžové terasy mají významnou historickou hodnotu, protože byly vytvořeny bez použití moderních strojů. Namísto toho byly vybudovány pomocí jednoduchých nástrojů a výhradně lidské práce. Lidé Ifugao pečlivě vytvořili říční systém, který udržuje vodu až na vrcholcích hor, což umožňuje zavlažování rýže na každé terase. Tento systém je stále plně funkční a Ifugao komunity se starají o tyto terasy, aby zůstaly udržitelné.

Návštěvníci, kteří se rozhodnou navštívit Banaue Rice Terraces, budou ohromeni nádherným panoramatem, které se otevírá před nimi. Tyto terasy nabízejí úžasnou kombinaci zelených polí a kaskádovitých schodů, které vytvářejí skutečně dechberoucí pohled. Odborníci tvrdí, že kdyby byly spojeny, terasy by mohly dosáhnout délky přes 20 000 kilometrů.

Banaue Rice Terraces mají také kulturní a historický význam. Ifugao lidé stále praktikují své tradiční způsoby života a jejich kultura je pevně spojena s těmito terasami. Návštěvníci mají možnost se dozvědět o jejich životě, kultuře a tradicích. Místní komunity také nabízejí šance na tradiční obřady a festivaly, které lze zažít pouze na Filipínách.

Možnosti turistiky v této oblasti jsou rozmanité. Můžete se podívat na terrasy přímo z Banaue a obdivovat je z výhledových bodů. Můžete také vyrazit na trekkingovou exkurzi a prozkoumat jednotlivé terasy a malé vesnice. Existuje také možnost poznat takzvané „obrazy ve stromech“ - dřevěné sochy vyřezávané do stromů v okolí Banaue.

Pokud hledáte jedinečnou dovolenou, která nabízí jak úžasné přírodní scenérie, tak i kulturní zážitky, pak jsou Banaue Rice Terraces ideálním cílem. Tyto terasy představují mistrovské dílo lidí Ifugao a jsou zároveň inspirativním příkladem lidského přispění k udržitelnému zemědělství. Navštěvování této oblasti přináší pochopení a úctu k tradičním komunitám a umožňuje nám být svědky nádherného dědictví minulosti.


Letenka Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces: Poklad Filipín

Když se řekne Filipíny, většina lidí si představí krásné bílé pláže, laguny a korálové útesy. Ovšem to není jediná atrakce, kterou tato země nabízí. Jedním z nejúžasnějších turistických cílů na Filipínách jsou Banaue Rice Terraces, neboli Banájské rýžové terasy. Ať už jste dobrodruh či milovník přírody, jistě si tato destinace zaslouží vaši pozornost.

Banaue Rice Terraces se nacházejí v severní části ostrova Luzon, v horské provincii Ifugao. Tato úžasná síť terasovitých polí je zapuštěna v horském svahu a tvoří jedno z nejzajímavějších přírodních zázraků na Filipínách. Jejich vznik sahá až do starověku, kdy domorodý kmen Ifugao vybudoval tyto terasy na svazích hor, aby vytvořil stabilní podmínky pro pěstování rýže.

Banaue Rice Terraces jsou důkazem mimořádných dovedností Ifugao při vytváření komplexního systému zavlažování a terasových polí. Tyto terasy se rozkládají na ploše přibližně 10 360 čtverečních kilometrů a dosahují výšky až 1500 metrů. Jsou rozděleny na několik úrovní, které vytvářejí zelenou a úrodnou krajinu. Políčka jsou oddělena kamennými zdmi a na mnoha místech můžete vidět i neuvěřitelně strmá až vertikální pole.

Banaue Rice Terraces nejsou pouze fascinujícím přírodním úkazem, ale také důležitým kulturním dědictvím. V roce 1995 byly tyto terasy zapsány na seznam Světového dědictví UNESCO, což pomohlo k jejich ochraně a udržení autentičnosti. Místní obyvatelé i nadále udržují tradiční zemědělské metody a některá políčka jsou stále využívána pro pěstování rýže.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Banaue Rice Terraces, je zde spousta možností aktivit a zážitků. Můžete se vydat na procházku po terasách a obdivovat jejich úžasnou geometrii, nebo se připojit k organizovanému výletu, který vám poskytne bohaté informace o historii a kultuře tohoto místa. Pokud jste fyzicky zdatní, můžete se pokusit vystoupat na nejvyšší terasy a obdivovat pohled na údolí. Místní komunity také nabízejí možnost ubytování v tradičních chatrčích, kde si můžete prohlédnout jejich životní styl a zapojit se do místních aktivit.

Návštěva Banaue Rice Terraces vám ukáže krásu a odhodlání lidí, kteří je vytvořili a nyní je udržují v životě. Tyto terasy jsou nejen fascinujícím přírodním zázrakem, ale také důkazem lidského umu a síly přírody. Jestliže plánujete cestu na Filipíny, nezapomeňte zahrnout Banaue Rice Terraces do svého itineráře. Bude to jedna z nezapomenutelných zastávek, která vás okouzlí svou krásou a historií.


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách