Počasí Fidži Coral Coast


Fidži Coral Coast patří k turisticky velmi zajímavým oblastem na Fidži a kromě své nádherné přírody a kultury si získává velkou oblibu také svým příjemným počasím.

Fidži Coral Coast se nachází na západní straně ostrova Viti Levu, který je největším ostrovem v zemi a představuje turistickou oblast s krásnými plážemi, palmami a tropickou vegetací. Jako tropická oblast má Fidži Coral Coast teplé počasí po celý rok, avšak díky umístění na jižní polokouli má období dešťů a sucha opačný průběh než u nás v Evropě.

Ideální období pro návštěvu Fidži Coral Coast je mezi dubnem a říjnem, kdy panují příznivé podmínky pro koupání a turistické aktivity. Teploty se pohybují v rozmezí 25 až 30 stupňů Celsia a voda v moři je obvykle kolem 25 stupňů Celsia. Na Fidži Coral Coast se vyskytují některé z nejlepších surferských pláží na světě, a proto se sem sjíždějí milovníci tohoto adrenalinového sportu.

Mezi listopadem a březnem přichází na Fidži Coral Coast období dešťů, které trvá zhruba do března. Tyto deště však nejsou přehnaně velké a stále zůstává spousta slunečných dnů. Pokud máte rádi živější barvy přírody, je to právě období, kdy se všechna vegetace začne zelenat a kvést.

I v období dešťů lze na Fidži Coral Coast vyrazit na pláž, ale moře může být mírně vlnité a vítr občas silnější. Ideální doba pro potápění a šnorchlování je v tomto období, protože díky vodě zvyšující se teploty, se v moři objevuje více druhů korálů a ryb.

Pokud se chcete vyhnout davům turistů a zažít pořádné dobrodružství, můžete se vydat na Fidži Coral Coast v období mimo sezónu. Nicméně, berte na vědomí, že počasí může být nevypočitatelné a můžete narazit na vyšší vlhkost a teploty.

Celkově lze říci, že Fidži Coral Coast je ideální pro dovolenou s příjemným počasím po celý rok a rozhodně stojí za návštěvu. Ať už se chystáte na surfování, koupání, potápění nebo jen na relaxaci na pláži s koktejlem v ruce, toto místo vás rozhodně nezklame.


Dovolená Fidži Coral Coast


Fidži Coral Coast je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších míst pro dovolenou v Jižním Pacifiku. Tento pobřeží se nachází na západní straně ostrova Viti Levu a nabízí nádherné pláže s tyrkysovou vodou, zářivě bílým pískem a skvělým výhledem na oceán.

Jedním z největších předností pobřeží Coral Coast je jeho skvělá poloha. Centrum Nadi, hlavního města ostrova, je od Coral Coast vzdáleno jen asi hodinu jízdy autem. V okolí se nachází i mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou například tradiční fijijské seznamy, již zmíněné bílé pláže, mimořádné potápěčské lokality a další.

Pobřeží Coral Coast je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, pohodu a relaxaci. Mnoho resortů nabízí veškeré služby a vybavení, takže se nemusíte o nic starat a můžete si jen užívat dovolenou. K dispozici jsou i proškolení asistenti a lektoři, kteří Vám pomohou s výběrem aktivit, jako například potápění, plavání, surfování a dalších vodních sportů.

Kromě plážových aktivit můžete na Fidži Coral Coast využívat i další atrakce. Například si můžete zajít na rafting řekou Navua, navštívit tradiční fijijské vesnice, nebo absolvovat výlet do místního zábavního parku s vodními atrakcemi.

Pokud jste na dovolené s rodinou, na Coral Coast najdete i mnoho dalších aktivit. Vzdělávací centra nabízejí různé programy, kde děti mohou například plavat a potápět se s delfíny nebo pozorovat místní zvířata jako jsou krokodýli, ptáci, leguáni a jiná.

Fidži Coral Coast nabízí tradiční fijijské pohostinství, které vám zajisté nadchne. Kromě nádherných pláží a gastronomických zážitků vám místní obyvatelé poskytnou i dávku zdravého humoru a úžasné přátelskosti.

Pokud hledáte místo, kde byste si za odpovídající cenu mohli vychutnat dokonalou dovolenou s maximálním komfortem, pak by Coral Coast mohl být pro vás to pravé. Toto místo Vám garantuje nezapomenutelnou dovolenou naplněnou atraktivními zážitky a krásami nejhezčích pláží světových oceánů.


Ubytování Fidži Coral Coast


Fidži je jednou z nejkrásnějších destinací na světě a nabízí návštěvníkům bohatou kombinaci přírodního krásna a kulturního bohatství. Jedním z nejpopulárnějších regionů na Fidži pro turisty je Coral Coast.

Coral Coast se nachází na jihozápadě hlavního ostrova Viti Levu a rozkládá se na délku přibližně 80 km. Tento pás bílých písečných pláží omývaných tyrkysovými vodami Jihočichého Tichého oceánu je známý svými úchvatnými korálovými útesy a bohatým podmořským životem. Mnoho návštěvníků sem přichází za potápěním a šnorchlováním, které jsou zde nezapomenutelným zážitkem.

Při ubytování na Coral Coast máte na výběr z různých hotelů, resortů a lázní, které nabízejí veškeré pohodlí a luxus, který si lze představit. Většina ubytovacích zařízení zde má svůj vlastní soukromý přístup na pláž, což umožňuje hostům volně si užívat slunečních paprsků a osvěžujícího moře.

Coral Coast není jen rájem pro milovníky vodních sportů, ale také pro ty, kteří mají rádi přírodu a adrenalinové aktivity na pevnině. Tady je tolik možností pro dobrodružné túry, jako je například zip-lining, jízda na koni, rafting po řece a procházky v deštném pralese. A když budete chtít poznat více o místní kultuře a tradicích, můžete se vydat na výlety do tradičních vesnic a zúčastnit se místních rituálů a tanců.

Pokud jde o stravování, na Coral Coast se nachází několik restaurací, které nabízejí bohatý sortiment jídel z místní kuchyně i mezinárodní kuchyni. Pokud si přejete vyzkoušet autentickou fidžijskou kuchyni, určitě byste neměli vynechat příležitost ochutnat kokosové polévky, pokrmy z čerstvého mořského jídla a tradiční fidžijskou pitnou kavu.

Co se týká dopravy na Coral Coast, nejlepší způsob jak se sem dostat je přistát na Nadi International Airport a odtud pokračovat autem nebo autobusem na Coral Coast. Existuje také možnost využít taxíky nebo pronajmout si vlastní auto, pokud byste chtěli mít větší flexibilitu při cestování po regionu.

Celkově lze říci, že Coral Coast je oblíbeným cílem turistů na Fidži a nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny, kteří sem přijdou. S nádhernými plážemi, úchvatným podmořským světem, bohatou kulturou a možnostmi dobrodružství, je Coral Coast skvělou volbou pro ty, kteří hledají ideální místo pro relaxaci a objevování v překrásném prostředí Jihočichého Tichého oceánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Fidži Coral Coast


1. Jaké jsou nejlepší pláže na Coral Coast?

Na Coral Coast jsou některé z nejhezčích pláží na Fidži. Patří k nim Natadola Beach, Sigatoka Sand Dunes Beach, Maui Bay Beach, Nanuku Beach a Beachouse.

2. Jaké aktivity jsou na Coral Coast?

Na Coral Coast je mnoho aktivit, které lze podniknout. Najdete zde potápění, surfování, rybaření, projížďky na koni, plavání se s delfíny, rafting, turistiku a mnoho dalšího.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Coral Coast?

Nejlépe se na Coral Coast dostanete leteckou dopravou. Letecké spojení z Nadi je pravidelné a trvá přibližně 25-30 minut. Existují také možnosti pronájmu auta nebo dopravy nezávislého dopravce.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Coral Coast?

Nejlepší čas pro návštěvu Coral Coast je od května do října, kdy je suché období a mírné teploty. V létě může být horko a v zimě může být občas deštivě.

5. Jaká je místní kuchyně na Coral Coast?

Místní kuchyně je založena na rybách a mořských plodech, ale také přijímá vlivy z Indonésie a Číny. Běžná jídla jsou jako kokosový chléb, taro, Vuda chicken a Fijian lovo.

6. Jsou na Coral Coast nabízeny ubytování v luxusních resortech?

Ano, na Coral Coast jsou některé z nejluxusnějších resortů na ostrově a patří k nim například InterContinental Fiji Golf Resort & Spa a The Warwick Fiji.

7. Jaká měna se používá na Coral Coast?

Na Coral Coast se používá Fidžijská dolar (FJD), který je přijímán všude na ostrově. V mnoha turistických destinacích lze také platit platebními kartami.

8. Je na Coral Coast bezpečno?

Fidži je považováno za relativně bezpečnou destinaci. Nicméně, jako kdekoliv na světě, měli byste být obezřetní a chránit své cennosti a osobní bezpečnost. Pokud cestujete sami, doporučuje se být opatrný v noci.


Letenka Fidži Coral Coast


Pokud toužíte po tom poznat nádhernou a nedotčenou přírodu, užívat si tropického klimatu a prožít neopakovatelné zážitky, neváhejte a vydejte se na Fidži Coral Coast! Tato malebná plážová destinace nabízí úchvatné panoramata a nekonečné možnosti aktivit, které zaručeně oživí vaše smysly.

Především si užijete relaxace a odpočinku na pláži. Mořská voda kdysi nazývaná Modré nebe je tu křišťálově čistá a tvoří ideální podmínky pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity. Podmořský svět nabízí neuvěřitelně pestré spektrum fauny a flóry. Na pláži budete mít k dispozici celou řadu služeb a vybavení pro vodní sporty - kajaky, surfovací prkna nebo jachty.

Co se týče ubytování, jsou tu možnosti pro každého. Od jednoduchých chat a bungalovů až po luxusní hotely a resorty se vším, co si jen dokážete představit. Záleží jen na vašem rozpočtu i představách o dovolené.

Kromě plavání a slunění se můžete také projít po zelených kopcích a údolích, obdivovat nedotčené pláže a kopec Lawaqa, který se zvedá na výšku 200 metrů nad úrovní moře. Potkáte zde místní kmen iTaukei a ochutnáte jejich tradiční kuchařku. A kromě toho má Fidži Coral Coast spoustu zajímavých míst k návštěvě, jako jsou chráněné přírodní parky, trhy, muzea a historická města.

Nejlepší je zde trávit několik dní, abyste si mohli užívat všechny tyto krásy a zážitky. Ať už si vyberete jakýkoliv druh ubytování, vydejte se na Fidži Coral Coast a nechte se unášet atmosférou tohoto kouzelného místa!


98 procent zákazníků jsou spokojeni

Garantovaná nejnižší cena

Největší webová sbírka letenek

Nejvýhodnější letenky do všech zemí světa

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Pátrat po letenkách